Chelsea Londyn 2 - 2 Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain

2

1 2 połowa

1 dogrywka 1 połowap.

• Chelsea pozostaje jeszcze walka o mistrzostwo Anglii, a paryżanie mogą świętować - ich wspaniały sen w Lidze Mistrzów wciąż trwa! Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Gole zdobywane w tym meczu:

• Cóż to był za mecz! Szachy, fatalna gra w pierwszych 45 minutach możemy wybaczyć piłkarzom dzięki temu, co zagrały w kolejnych minutach tego meczu. Thiago Siva przeszedł drogę z piekła do nieba i wprowadził swój zespół do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Chelsea na kolanach!

• KOOOOOONIEEEEEEEEC!! PSG ZAGRA W ĆWIERĆFINALE LIGI MISTRZÓW!

• Rabiot tym razem faulowany przez Fabregasa. I znowu to on kradnie cenne sekundy!

• Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej części dogrywki!

• Rabiot zaatakował prawą stroną boiska i pozwolił się faulować Azpilicuecie. PSG kradnie sekundy!

• Ostatnia zmiana w meczu, Gregory Van der Wiel wchodzi za Javiera Pastore

• Costa! Willian świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a Costa oddał strzał głową. Broni Sirigu!

• Co za historia! Thiago Silva najpierw sprokurował karnego, a następnie sam doprowadził do remisu! Jak odpowie Chelsea, teraz to ona jest za burtą!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! NIEBYWAŁE, THIAGO SILVA DOPROWADZA DO REMISU!!

• Thibaut Courtois! Co za interwencja! Thiago Silva oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Belg popisał się genialną paradą!

• Najpierw Marquinhos, potem Pastore dośrodkowywali w pole karne Chelsea. Tam gospodarze dobrze sobie radzili, ale za drugim razem wybili piłkę na corner

• Willian zagrał z prawej strony przed pole karne, a tam piłka trafiła do Costy. Reprezentant Hiszpanii zdecydował się na strzał, ale nie trafił w światło bramki

• Spokojny początek drugiej połowy dogrywki. Dłużej jak na razie przy piłce są gospodarze i chcą oni trzymać ją jak najdalej od własnej bramki

• Jednego gola do awansu brakuje gościom. Czy dadzą radę go strzelić? Zaczynamy ostatnią odsłonę tego meczu!

• Koniec pierwszej części dogrywki!

• Niezłe podanie Hazarda w pole karne, w kierunku Diego Costy, ale tego powstrzymał obrońca. Aut dla Chelsea

• Thibaut Courtois! David Luiz oddał kapitalny strzał z rzutu wolnego, z 40 metrów i Belg odbija piłkę!

• Bilsko trzeciego gola dla gospodarzy! Willian zagrał piłkę w pole karne, Drogba świetnie przedłużył do Hazarda, a tego powstrzymał Sirigu! Pytanie tylko, czy nie faulem? Kontakt między oboma panami był...

• Lavezzi dośrodkował z rzutu rożnego, a Courtois spokojnie chwycił futbolówkę.

• Thiago Silva w głupi, bezsensowny sposób zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter tym razem się nie pomylił. Hazard daje prowadzenie swojej drużynie i jednego możemy być pewni - konkursu jedenastek dzisiaj nie będzie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pewne uderzenie Hazarda, 2:1 dla Chelsea!

• RZUT KARNY DLA CHELSEA!

• Willian ładnie teraz pokręcił obrońcami PSG na wysokości ich pola karnego, ale wywalczył tylko corner

• Ładnie zagrali na klepkę Willian oraz Fabregas, jednak strzał, jaki oddał potem ten pierwszy, został zablokowany

• I zmiana u gospodarzy, Didier Drogba wchodzi za Ramiresa

• I zaczynamy dogrywkę!

• Ale to odłóżmy na bok, przynajmniej na razie. Przed nami dodatkowe dwa kwadranse emocji, niech się dzieją wielkie rzeczy!

• Pogubił się sędzia ze swoimi decyzjami w pierwszej połowie, w drugiej niestety nie było lepiej. Björn Kuipers to z całą pewnością największy antybohater tej rywalizacji

• KONIEC! Będzie dogrywka!

• Tym razem po dośrodkowaniu Williana z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Ivanovicia, ale ten został zablokowany. Po chwili Costa pchnął z premedytacją Marquinhosa, ale sędzia tego nie zauważył

• Fabregas dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, ale Silva wybił piłkę głową na corner

• Cavani faulował Hazarda tuż przed własnym polem karnym, gospodarze będą mieli kapitalną okazję w samej końcówce!

• Ramires zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, jednak nie zrobił tego dokładnie. Od bramki grę wznowi Sirigu

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Luiz wyskoczył najwyżej i piękną główką nie dał szans bramkarzowi! Będzie dogrywka?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! DAVID LUIZ I REMIS!

• Zmiana też u gospodarzy, za Maticia wchodzi Zouma

• Schodzi też Verratti, a w jego miejsce melduje się Lavezzi

• Matuidi schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Rabiot

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, po przebitce piłka trafiła pod nogi Cahilla, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Gary Cahill, 1:0!

• To powinien być gol! Ładna akcja Chelsea, Ramires otrzymał piłkę w polu karnym i zdecydował się na strzał. Świetna interwencja Sirigu!

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku. Jedni i drudzy szybko tracą piłkę, a przed chwilą na spalonym był Cavani

• Thiago Silva faulował na własnej połowie Coste i gospodarze będą mieli dobrą okazję do dośrodkowania

• I kolejne napomnienie. Tym razem ukarany Marco Verratti

• Żółta kartka też dla Luiza, który natychmiast doskoczył do Costy

• Diego Costa zapolował na nogi Thiago Silvy i dostał za to żółtą kartkę. Nawiasem mówiąc, ten atak było dużo ostrzejszy niż Ibrahimovicia z pierwszej połowy

• I znowu blisko gola byli goście! Pastore wpadł z piłką w pole karne, zagrał na klepkę z Matuidim, a jego strzał bramkarz obronił z najwyższym trudem!

• Matić faulował przed chwilą na połowie PSG Cavaniego

• Willian dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym PSG Costa faulował Thiago Mottę

• Marquinhos nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, ale znów świetnie na przedpolu zagrał Courtois. Po chwili sprzed pola karnego uderzał Matuidi, ale został zablokowany

• Zupełnie nie widać tego, że paryżanie grają w dziesięciu na jedenastu. W drugiej połowie to oni byli zdecydowanie bliżej objęcia prowadzenia

• No aż tak groźnie jednak nie było. Po wrzutce z rzutu wolnego głową uderzył David Luiz, ale zrobił to za słabo, aby pokonać takiego fachowca jak Courtois

• Nemanja Matić faulował na własnej połowie Javiera Pastore. Znów będzie groźnie pod bramką The Blues

• To musiał być gol! Verratti wyprowadził kontrę gości, podał do Lavezziego, a ten posłał genialną prostopadłą piłkę do Cavaniego. Urugwajczyk wyszedł sam na sam, minął bramkarza i trafił w słupek!

• Długo na połowie rywala rozgrywali piłkę The Blues, jednak ich akcja skończyła się zablokowanym przez Maxwella dośrodkowaniem Ivanovicia

• Dwukrotnie Motta dośrodkowywał z narożnika boiska, ale londyńczycy za każdym razem dobrze radzili sobie we własnej szesnastce.

• Maxwell wpadł teraz z piłką w pole karne, oddał strzał i po rykoszecie wywalczył rzut rożny. Będzie gorąco pod bramką gospodarzy

• Ramires faulem powstrzymał wychodzącego z kontrą rywala i otrzymał za to zasłużoną żółtą kartkę

• Willian znów dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym piłka odnalazła Cahilla. Strzał angielskiego stopera został zablokowany

• Costa oddał strzał przewrotką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po tym, jak z piłą minął się Sirigu. Reprezentant Hiszpanii jednak wyraźnie przestrzelił

• Willian! Świetny, zaskakujący strzał z rzutu wolnego, Sirigu z trudem odbił tę piłkę!

• Od początku drugiej połowy przy piłce dłużej są gospodarze. Teraz na Cavani na własnej połowie faulował Hazarda i Belg potrzebuje pomocy lekarzy

• I od razu mamy zmianę, Willian wchodzi na boisko w miejsce Oscara

• No i wracamy na Stamford Bridge. Gospodarze zaczęli właśnie drugą połowę

• Realizator pokazał nam również sytuację, w której David Luiz zdzielił łokciem Diego Costę, biegnącego bez piłki. To kolejna sytuacja, która obciąża konto holenderskiego arbitra, Brazylijczyk powinien był wylecieć z boiska

• No cóż, możemy żałować, że pan Björn Kuipers tak bardzo psuje nam to widowisko. Podjęte decyzje o czerwonej kartce dla Ibrahimovicia i braku rzutu karnego za atak Cavaniego na Coscie z całą pewnością będą miały ogromy wpływ na cały dwumecz

• I koniec pierwszej połowy

• Oscar nieźle dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego, ale paryżanie poradzili sobie we własnej szesnastce. Piłkę wybił Maxwell

• Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Chelsea powinna mieć rzut karny! Diego Costa minął kilku rywali, wpadł w pole karne i był tam EWIDENTNIE faulowany przez Cavaniego. Björn Kuipers tego nie zauważył!

• Z reprezentantem Hiszpanii już wszystko w porządku, wracamy do gry

• Kolejne starcie Costy z Davidem Luizem i napastnik gospodarzy potrzebuje chwili, aby dojść do siebie

• Motta dośrodkował z rzutu rożnego, a futbolówkę po raz kolejny spokojnie złapał bramkarz Chelsea. Po chwili Matuidi faulem zatrzymał kontrę Hazarda i dostał za to żółtą kartkę

• Maxwell świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym Terry uprzedził Cavaniego. Rzut rożny

• Żółta kartka dla Oscara

• Ivanović dośrodkował mocno z prawej strony boiska, ale Sirigu spokojnie wyszedł przed bramkę i złapał piłkę

• Jeszcze żółta kartka dla Motty za dyskusje i wracamy do gry

• Ibrahimović spóźnił się z atakiem na Oscara, jednak trudno zgodzić się z decyzją arbitra. Atak nie był wykonany wyprostowanymi nogami, ani nakładką, a jego tempo też nie zmuszało arbitra do podjęcia takiej decyzji.

• CZERWONA KARTKA DLA IBRAHIMOVICIA!

• Ivanović faulował na własnej połowie Matuidiego, a Pastore bardzo słabo dośrodkował z rzutu wolnego. Obrońcy Chelsea spokojnie wybili piłkę

• Nieco dłużej są teraz przy piłce podopieczni trenera Blanca, ale rozgrywają ją daleko od bramki Courtois i ten nie musi czuć się zagrożony

• Teraz znów w polu karnym paryżan piłkę mieli gospodarze, ale najpierw Costa został zablokowany, a po chwili arbiter odgwizdał pozycję spaloną Fabregasa

• No nie jest to jak na razie najlepsze widowisko, nie ma co ukrywać. W atakach obu zespołów przede wszystkim króluje chaos, w najważniejszych momentach brakuje koncentracji. Teraz na spalonym był Blaise Matuidi

• Kolejny szybki atak Chelsea i choć tym razem nie został zepsuty w początkowej fazie, to w tej najważniejszej Ramires niedokładnie podał do Hazarda

• The Blues mieli przed chwilą doskonałą okazję do kontry. Courtois pewnie chwycił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uruchomił swoich kolegów z pola, ale wszystko niedokładnym podaniem do Oscara zepsuł Diego Costa

• A tymczasem Chelsea brakuje dokładności. Diego Costa przerzucił piłkę z lewej na prawą stronę, ale zrobił to za mocno i Ivanović nie zdołał do niej dobiec

• Ładnie swoje akcje budują goście od początku meczu. Płynnie przenoszą piłkę z jednej na drugą stronę i choć teraz zakończyło się niedokładnym dośrodkowaniem Maxwella, to Chelsea musi uważać

• Javier Pastore zagrał ładną piłkę za linię obrony Chelsea, a w polu karnym Verratti padł po starciu z Ramiresem. Na jego próbę symulki arbiter na szczęście nie dał się nabrać

• A jednak. Z reprezentantem Brazylii już wszystko w porządku wracamy do gry

• Kolejny uraz. Na murawę padł David Luiz i na razie nie wygląda na takiego, który miałby się z niej szybko podnieść

• Bardzo ostro grają od paryżanie, teraz Motta faulował Fabregasa na połowie Chelsea

• Blaise Matuidi zaatakował prawą stroną boiska, ale na jego drodze stanął dobrze dziś dysponowany Azpilicueta. Hiszpan wybił piłkę na aut

• Costa na razie zszedł za linię boczną boiska, a zaraz pewnie na nie wbiegnie. Wracamy do gry.

• Eden Hazard tym razem dośrodkował w szesnastkę gości, ale tam znów dobrze poradzili sobie paryżanie. Tymczasem jakiejś kontuzji doznał Diego Costa

• Ładna akcja Chelsea lewą stroną boiska, Azpilicueta dośrodkował z lewej strony boiska, a Motta wybił piłkę z własnej szesnastki

• I już zrobiło się gorąco pod bramką gospodarzy! Verratti posłał świetne prostopadłe podanie do Cavaniego, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował John Terry!

• Pan Björn Kuipers daje znak i STARTUJEMY!

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko. Przed nami jeszcze hymn Ligi Mistrzów, a zaraz po nim pierwszy gwizdek arbitra!

• W zeszłym sezonie, w fazie ćwierćfinału, obie drużyny sprawiły nam niesamowite widowisko, a awans Chelsea wywalczyła sobie niemal w ostatniej chwili. Miejmy nadzieję, że już za chwilę rozpocznie się mecz o podobnej dawce emocji.

• On jest piłkarzem, który kocha wielkie mecze. Jest w stanie strzelić gola każdemu rywalowi, w każdym miejscu, o każdym czasie. Mam ogromną nadzieję, że będzie w stanie pokazać to tego wieczora - tak Zlatana Ibrahimovicia przed meczem komplementował Laurent Blanc

• Dzisiejszy mecz to również mała podróż sentymentalna dla Davida Luiza. Brazylijczyk przed tym sezonem do Paryża trafił właśnie z Chelsea

• W tym sezonie graliśmy już z różnymi z zespołami. Z League One, League Two, Champions League. Z całym przekonaniem mogę jednak stwierdzić, że grającą najbardziej agresywnie była ekipa PSG. Szczerze mówiąc po zespole z takim potencjałem ofensywnym spodziewałem się więcej gry piłką - powiedział przed tym meczem Jose Mourinho

• Nie najlepsza dyspozycja paryżan w Ligue 1 odbija się również na solidności posady Laurenta Blanca. Wiele ostatnio mówiło się, że były piłkarz między innymi Manchesteru United, pracę uratować może tylko sukcesem w Champions League. Dziś jego zespół będzie więc dodatkowo zmobilizowany

• Chelsea ma zresztą cały czas szansę, na skończenie tego sezonu z potrójną koroną. Przed paroma tygodniami wygrała Puchar Ligi Angielskiej, wciąż jest w grze o Ligę Mistrzów i oczywiście o prymat na krajowym podwórku

• Jeśli popatrzymy, jak wiedzie się obu zespołom na polu ligowym, to dużo lepiej pod względem wyglądają londyńczycy. Prowadzą oni w tabeli z dość wyraźną przewagą nad drugim zespołem, a PSG musi oglądać plecy Olympique Lyon.

• Co ciekawe, Ibrahimović nie potrafi grać w meczach, w których jego rywali prowadzi Jose Mourinho. Jak dotąd w siedmiu takich meczach nie strzelił ani jednego gola, nie zaliczył ani jednej asysty.

• Pierwsze spotkanie tych dwóch drużyn skończyło się oczywiście remisem 1:1, a bramki strzelali kolejno Branislav Ivanović oraz Edinson Cavani. Dziś paryżanie również muszą strzelić co najmniej jednego gola, więc możemy się spodziewać, że od początku ruszą na rywala

• A teraz gospodarzy: Cech, Zouma, Filipe Luis, Willian, Cuadrado, Remy, Drogba

• Po lewej stronie dostępne są już wyjściowe jedenastki obu zespołów, pora na podanie ławek rezerwowych. Na początek gości: Douchez, Camara, Digne, Van der Wiel, Rabiot, Behebeck, Lavezzi

• Gotowi na wielkie piłkarskie emocje na najwyższym poziomie? Za nieco mniej niż godzinę wicemistrzowie Anglii podejmą mistrzów Francji i będą starali się obronić nikłą zaliczkę z pierwszego meczu. Czy dadzą radę? Zapraszamy na relację live z tego widowiska!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CHELSEA LONDYN - PARIS SAINT-GERMAIN

Hitowe starcie na Stamford Bridge

1/8 finału Ligi Mistrzów: PSG - Chelsea Londyn

Wielkich, piłkarskich emocji nie zabraknie na w Londynie na Stamford Bridge, gdzie Chelsea podejmie Paris Saint-Germain. Pierwsze starcie nie przyniosło pewnego rozstrzygnięcia, bowiem zakończyło się ono remisem 1:1. Dla paryskiej drużyny do siatki rywali trafił Edinson Cavani, z kolei londyńczycy bramkę na wyjeździe zdobyli dzięki Branislavowi Ivanovicowi.

Piłkarze Jose Mourinho do pojedynku z PSG przystąpią w bardzo dobrych nastrojach. Dlaczego? Chelsea może pochwalić się już pierwszym w tym sezonie zdobytym trofeum. 1 marca po wygranej z Tottenhamem finale Pucharu Ligi Angielskiej na Wembley, do klubowej, londyńskiej gabloty z pucharami trafiła nowa zdobycz.

Ostatnimi czasy w dobrej formie są też podopieczni Lauren Blanca. Ekipa z Parc des Princes w miniony weekend wysoko ograła w lidze Lens 4:1 i obecnie do lidera z Lyonu traci tylko punkt.