Chelsea Londyn 1 - 1 Schalke 04 Gelsenkirchen

Schalke 04 Gelsenkirchen

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Zapraszam na Ekstraklasa.net po pomeczowe materiały, również z innych spotkań!

• Chelsea może pluć sobie w brodę. Multum niewykorzystanych okazji zemścił się na podopiecznych Jose Mourinho, którzy dali sobie wbić bramkę, nie potrafiąc na nią odpowiedzieć. Kilka świetnych interwencji Faehrmanna + kilka fatalnych pudeł ze strony The Blues pozwoliły piłkarzom Schalke cieszyć się z remisu.

• Trzeba powiedzieć otwarcie - mamy niespodziankę. Chelsea miała pewnie zwyciężyć, tymczasem świetny mecz Draxlera pozwolił drużynie Jensa Kellera na wywiezienie cennego remisu.

• Koniec meczu! Schalke niespodziewanie remisuje z Chelsea na Stamford Bridge 1:1!

• Ostatnia minuta gry

• Schalke co chwilę wybija piłkę na aut, a Jose Mourinho za każdym razem po nią biegnie, aby przyśpieszyć wznowienie gry.

• FUCHS wybija z linii bramkowej! Po wrzutce Fabregasa główkował Terry, a Austriak wybił piłkę z "okienka"!

• Chelsea niemal całym zespołem na połowie Schalke! Teraz Costa faulowany przez Neustadtera.

• Pachnie niespodzianką na Stamford Bridge!

• Żółta kartka dla Hoegera za opóźnianie gry.

• Ostatnia zmiana w tym meczu, za Juliana Draxlera na murawę wchodzi Chinedu Obasi. Dobry mecz Niemca.

• HAZARD, ależ kapitalnie broni Faehrmann! Piłka Fabregasa do wchodzącego Belga, ten wślizgiem chciał skierować piłkę do siatki, ale golkiper Schalke butem broni ten strzał!

• HAZARD, to powinien być gol!! Zawodnik Chelsea może pluć sobie w brodę! Wrzutka Filipe Luisa została podbita przez Costę, piłka trafiła do Hazarda, który z woleja uderzał na bramkę Faehrmanna, ale przestrzelił!

• Nerwowe wybicie piłki przez Courtois, ale The Blues są w posiadaniu futbolówki. Coraz mniej czasu na zdobycie bramki.

• Ajajaj, było blisko! Draxler wrzucił piłkę na linię pola karnego, a Terry strącił ją z głowy Barnetty!

• Jeszcze jedna zmiana w tym meczu, Tranquillo Barnetta pojawia się na murawie za Sidneya Sama.

• REMY MÓGŁ MIEĆ WEJŚCIE SMOKA!! Wrzutkę Fabregasa wprost pod nogi Remy'ego wybił Faehrmann, ale strzał Francuza wybijają obrońcy z linii bramkowej!

• ....a za Williana na murawie pojawia się Loic Remy. Jose Mourinho stawia wszystko na jedną kartę.

• I podwójna zmiana w Chelsea, za Drogbę wchodzi Costa...

• Zmiana w drużynie gości, za Maxa Meyera, któy aktualnie leży na murawie, wchodzi Maxim Choupo-Moting.

• Wrzutka Aogo, ale gra przerwana, bo w polu karnym zderzyli się Ayhan i Filipe Luis.

• Żółta kartka dla Williana, który sfaulował Fuchsa tuż przy linii pola karnego, gdy ten próbował dośrodkować.

• DRAXLER, broni Courtois! Coraz odważniej poczyna sobie Julian Draxler. Jego strzał jednak dobrze do boku odbił belgijski bramkarz.

• Kolejna dobra akcja gości, Draxler świetnie obrócił się z piłką, jednak finalnie wylądowała ona pod nogami Filipe Luisa. Rozhulał się reprezentant Niemiec.

• Pierwsza zmiana w Chelsea, Ramiresa zmienia jego rodak, Oscar.

• Willian zagrywa na 15. metr do Drogby, ale ten fatalnie nad bramką.

• Jose Mourinho ewidentnie jest zdenerwowany. Realizator pokazuje nam Drogbę. Sprawdziło się tu stare piłkarskie porzekadło - niewykorzystane sytuacje się mszczą.

• Draxler świetnie przedarł się przez kilku zawodników Chelsea, zagrał do Huntelaara, który fantastycznie ułożył sobie piłkę do strzału i jeszcze między nogami Terry'ego skierował futbolówkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL 1:1!!!! KLASS-JAN HUNTELAAR!!!

• Chelsea Londyn - Schalke 04 Gelsenkirchen

• DROGBAAA brakło MILIMETRÓW! Hazard genialnie zagrał na wolne pole do Iworyjczyka, ten popędził w pole karne, ale jego strzał niemal musnął słupek bramki Faehrmanna!

• Hazard chciał mięciutko zagrać do Drogby, ale piłka została wybita. Tę przejął John Terry, jednak faulował jednego z zawodników Schalke, a za strzał po gwizdku (który akurat trafił do siatki), sędzia ukarał go kartką.

• Sędzia zauważył, że Fabregas ma na dłoni jakąś "błyskotkę" i kazał mu ją odnieść na ławkę rezerwowych :)

• Zaskoczył teraz Boateng! Były zawodnik Milanu oddał zaskakujący strzał z ponad 30. metrów, ale piłkę na raty złapał Courtois.

• Hazard nad poprzeczką! Dynamiczna kontra Chelsea, w której uczestniczyli Hazard i Drogba. Finalnie piłkę przejął ten pierwszy, ale jego strzał nie trafił do siatki.

• Ivanović! Serb uderzał z bardzo ostrego kąta, ale jego strzał broni Faehrmann!

• Willian poszukał Drogby w polu karnym, ale dobrze interweniował Neustadter.

• Willian do Drogby i nie ma bramki! Brazylijczyk zagrał wzdłuż linii do Didiera Drogby, ale były piłkarz Galatasaray nie trafił w piłkę!

• Ayhan ładnie uprzedził Drogbę, piłka w posiadaniu gości.

• Od środka zaczynają goście! Rozpoczynamy drugie 45 minut.

• Spalone 2 - 1
  • Pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do Chelsea. Podopieczni Jose Mourinho już od początku zepchnęli gości do głębokiej defensywy, co zakończyło się dość szybko zdobytą bramką przez Fabregasa. Trzeba jednak zaznaczyć, iż bramką kontrowersyjną, gdyż wydawało się, że Hiszpan faulował przy przejęciu piłki Maxa Meyera. Goście doszli do głosu około 25. minuty. Bardzo bliski szczęścia był Draxler, który w samej końcówce minimalnie spudłował. To jednak zapowiada bardzo ciekawą drugą połowę meczu.

• Koniec 1 połowy meczu, Chelsea po bramce Fabregasa prowadzi z Schalke 1:0! Wracamy za kwadrans.

• DRAXLER, NIE MA GOLA! Kapitalna akcja Niemca, który pięknie wymanewrował aż czterech zawodników Chelsea, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła prawy słupek bramki Courtois! Świetna okazja dla Niemców i poważne ostrzeżenie dla Chelsea!

• Spotkanie mocno się wyrównało. Po początkowej dominacji The Blues, to Schalke doszło do głosu, a teraz gra toczy się w dość wolnym tempie, którego nikt wyraźnie nie chce sforsować.

• Bramka Cesca Fabregasa:

• Kolejna ciekawa akcja Chelsea, Fabregas ładnie zagrał do Hazarda, jednak minimalnie za lekko i Meyer przejął piłkę.

• BOATENG, broni Courtois! Świetne uderzenie Boatenga sprzed pola karnego, trudna do obrony piłka, która rogalem leciała w światło bramki, ale belgijski golkiper na posterunku!

• ALEŻ PUDŁO FABREGASA! Ivanović kapitalnie wbiegł w pole karne i wycofał piłkę na 11. metr, wyłożył ją jak na tacy Hiszpanowi, ale ten uderzył fatalnie nad bramką!

• Dobra piłka Sama w pole karne, wychodził tam Huntelaar, ale Terry dobrze przeciął to zagranie.

• Ayhan po raz kolejny dobrze zastopował Hazarda, który próbował przedrzeć się przez defensywę Schalke.

• Ładna dwójkowa akcja Fabregasa z Ivanoviciem, która zakończyła się zablokowanym strzałem Hiszpana. Chwilę później ponownie wrzucał Filipe Luis, a Ivanović główkował, lecz niecelnie.

• Wrzutka Filipe Luisa z głębi pola wprost na głowę Drogby, ale uderzenie zawodnika Chelsea pewnie chwyta Faehrmann.

• Piłka krążyła wokół pola karnego Chelsea, jednak za każdym razem, gdy któryś z zawodników Schalke miał okazję do strzału, to w mgnieniu oka pojawiali się przy nim obrońcy The Blues.

• Cahill uprzedził Draxlera na własnej połowie, wybijając futbolówkę na aut.

• Długa piłka do Drogby, Iworyjczyk przyjął to zagranie na klatkę, ale piłka lekko mu odskoczyła, co skrzętnie wykorzystał Ayhan.

• Hoeger nie pozwolił minąć się Drogbie przy linii bocznej. Aut dla Chelsea.

• Kontra The Blues, Boateng fauluje szarżującego Hazarda i żółta kartka dla zawodnika Schalke.

• Ładna akcja Schalke, Fuchs wrzucił piłkę przed pole karne, tam znalazł się Boateng, jednak jego strzał z woleja zablokowany.

• Spotkanie trochę się uspokoiło, Chelsea oddała plac gry gościom z Gelsenkirchen.

• Akcja Chelsea, Hazard wbiegł w pole karne, ale jego zamiary odczytał Fuchs, a Drogba, który przejął piłkę, był na spalonym.

• Tym razem próbował Draxler, który otrzymał piłkę przy lewym narożniku pola karnego, ale strzał Niemca daleki od ideału.

• Pierwsza szansa Schalke! Sidney sam poszukał miejsca przed polem karnym i oddał mocny strzał, ale piłka trafiła wprost w ręce Courtois.

• Znów niebezpiecznie pod bramką Schalke! Rzut rożny dla Chelsea, wrzucał Fabregas i niewiele brakło, aby Sam zdobył bramkę samobójczą!

• HAZARD, nie ma gola! Świetny rajd Belga, wpadł on w pole karne i oddał precyzyjny strzał na bramkę, ale piłka zablokowana przez jednego z zawodników Schalke!

• Gol Fabregasa był jego debiutanckim w Chelsea.

• Strata Maticia na połowie Schalke a po chwili Serb sfaulował rywala.

• Wysoki pressing The Blues, piłkarze Jensa Kellera mają spore problemy z wyjściem z piłką za własną połowę. Totalna dominacja Chelsea.

• Fatalna strata Meyera przed polem karnym! Piłkę przejął Hazard, który świetnie wbiegł w pole karne. Obiegł go Fabregas i do niego Belg posłał piłkę, a były zawodnik Barcelony skierował piłkę do siatki! Gol jednak kontrowersyjny, gdyż wydaje się, iż Fabregas faulował Maxa Meyera.

• W międzyczasie żółtą kartką ukarany Klass-Jan Huntelaar, który mocno krytykował decyzję sędziego o puszczeniu gry.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL FABREGAS!!!

• Była szansa! Najpierw ładnie piłkę na prawo przerzucił Willian, tam w polu karnym otrzymał ją Hazard, jednak jego podanie zostało wybite. Futbolówka powędrowała jednak na lewo, gdzie została zagrana do Ramiresa. Strzał Brazylijczyka jednak słabiutki.

• Sidney Sam spróbował uderzenia sprzed pola karnego, ale postraszył on gołębie na dachu Stamford Bridge.

• Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Ivanovicia, wybite jednak przez Fuchsa.

• Filipe Luis dobrze wyłuskał piłkę, następnie Ramires prostopadle zagrał do Drogby, ale za mocno i Iworyjczyk nie zdążył.

• Pierwsza akcja Chelsea, Hazard otrzymał piłkę na lewej stronie, jednak Belg został zatrzymany. Futbolówka trafiła jeszcze do Maticia, ale jego podanie fatalne i od bramki zaczyna Faehrmann.

• Pierwszy gwizdek sędziego i Liga Mistrzów w Londynie rozpoczęta!

• Sędziowie wyprowadzają obie drużyny na murawę. Za chwilę na Stamford Bridge usłyszymy hymn Ligi Mistrzów.

• Piłkarze opuścili już rozgrzewkę i udali się do szatni. Początek spotkania za około 10 minut.

• Ławka rezerwowych Schalke: Wetklo - Friedrich, Clemens, Barnetta, Choupo-Moting, Obasi, Avdijaj

• Ławka rezerwowych Chelsea: Cech - Zouma, Azpilicueta, Mikel, Oscar, Costa, Remy.

• Do meczu pozostało około 20 minut, a fani z Gelsenkirchen już głośno dopingują swoją drużynę. Czy kibice pomogą dziś Schalke w wywiezieniu z Londynu korzystnego rezultatu?

• Chelsea jest poważnie aspiruje do końcowego triumfu w tych rozgrywkach. Bukmacherzy stawiają The Blues w ścisłym gronie kandydatów do zwycięstwa. Jak sądzicie, czy Chelsea zbudowała na tyle silną drużynę, by ponownie sięgnąć po Puchar Mistrzów?

• Jak już wspomniałem, w poprzednim spotkaniu, Chelsea pokonała Schalke 3:0. Warto jednak zaznaczyć, iż w drużynie The Blues nie ma już strzelców bramek, które wówczas zdobyli Samuel Eto'o (dwie) oraz Demba Ba.

• W zupełnie innych nastrojach znajdują się piłkarze Chelsea. The Blues przewodzą w tabeli Premier League z kompletem zwycięstw. W znakomitej dyspozycji znajdują się nowe nabytki klubu ze Stamford Bridge, Cesc Fabregas oraz Diego Costa. Pierwszy raz od pierwszej minuty zagra dziś natomiast Filipe Luis.

• W obecnym sezonie, goście z Gelsenkirchen grają bardzo słabo. Zaledwie 1 remis w trzech spotkaniach, do tego szybka eliminacja z Pucharu Niemiec to z pewnością nie to, na co liczyli zarówno fani, jak i zawodnicy Schalke. Dziś podopiecznych Jensa Kellera czeka bardzo trudne zadanie i ciężko o optymizm. Piłkarze z Niemiec zapowiadają jednak walkę o zwycięstwo.

• Tak natomiast wygląda Stamford Bridge przed dzisiejszym spotkaniem

• Mała ciekawostka przed dzisiejszym spotkaniem. Warto dodać, iż będzie to 300. mecz Terry'ego na Stamford Bridge.

• W poprzednim sezonie obie drużyny również spotkały się w fazie grupowej Ligi Mistrzów. The Blues nie pozostawili złudzeń i dwukrotnie pokonali gości z Niemiec w stosunku 3:0.

• Jako że do meczu pozostało około 45 minut, zapraszam do przeczytania zapowiedzi tego meczu. Meczu, w którym spotkają się "starzy znajomi".

• W wyjściowym składzie The Blues widzimy dziś Didiera Drogbę. Iworyjczyk ponownie zagra w barwach Chelsea w Lidze Mistrzów. Przypomnijmy, iż jego ostatni kontakt z piłką w tych rozgrywkach dał podopiecznym Roberto di Matteo zwycięstwo w serii rzutów karnych w finale w Monachium.

• Już za niespełna godzinę, swoje pierwsze spotkanie w tej edycji Ligi Mistrzów rozegrają Chelsea FC oraz Schalke 04 Gelsenkirchen. Ja bardzo gorąco zapraszam na relację LIVE z tego spotkania!