CSKA Moskwa

1

AS Roma

1

• CSKA rzutem na taśmę zdobywa punkt w meczu z Romą, co sprawia, że nie tylko Rosjanie, ale i Manchester City (bez względu na wynik meczu z Bayernem) wraca do walki o drugie miejsce w grupie E! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec!

• Nieprawdopodobne! Centrostrzał Bierezuckiego zaskakuje teraz De Sanctisa!!! Ten mecz kończy się remisem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! REMIS!!! Bierezucki!

• Jeszcze piłka dociera w pole karne do Natkho, ale jego uderzenie z powietrza zostaje zablokowane przez Manolasa.

• Na spalonym jeszcze znalazł się Tosić.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Jeszcze jakiś problem ze zdrowiem ma Florenzi. Limit zmian w Romie wykorzystany.

• Zamieszanie w polu karnym Romy po kornerze dla gospodarzy!!! Ekwilibrystycznie uderza z pięciu metrów Dzagojew, ale zostaje zablokowany!

• Popędził prawym skrzydłem Fernandes, ale jego zagranie przed bramkę dobrze przeciął Astori.

• Kolejna zmiana. Schodzi Ljajić, wchodzi Pjanić.

• Żółta kartka dla Szczennikowa.

• Gospodarze wciąż z przewagą optyczną, a Roma wyprowadza groźne kontry. Kto jeszcze zdoła zmienić wynik na swoją korzyść?

• Roszada również wśród gości. Schodzi Nainggolan, wchodzi Strootman.

• Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Romę kończy się niecelnym uderzeniem z powietrza Iturbe.

• Zmiana w CSKA. Tosić za Musę.

• Rzut wolny dla Romy z lewego skrzydła. Totti swoją centrą nie znalazł jednak żadnego z kolegów ustawionych w polu karnym.

• Akinfiejew ratuje CSKA!!! Kapitalna kontra Romy, Iturbe wypuszcza na czystą pozycję Ljajicia, ale płaski strzał Serba nogą świetnie broni Akinfiejew!

• Iturbe zmienia Gervinho.

• Po dośrodkowaniu Mario Fernandesa, Alan Dzagojew uderza głową wprost w ręce De Sanctisa.

• Kwadrans do końca tego pojedynku. Czy Roma już dziś postawi pod ścianą Manchester City i będzie o krok od awansu do kolejnej rundy?

• Szansa! Świetna akcja dwójkowa Natkho i Musy kończy się technicznym uderzeniem tego drugiego, które przenosi nad poprzeczką De Sanctis!

• Cały czas optyczną przewagę mają gospodarze, ale na razie obrona Romy spisuje się bez zarzutu.

• Fernandes dostaje dobre podanie w pole karne i pokonuje De Sanctisa, jednak wcześniej był na wyraźnym spalonym!

• Brakuje dokładności gospodarzom, którzy w ostatnich minutach co chwila mają szansę na dobrą akcję pod polem karnym Romy.

• Zmiana w CSKA. Schodzi Cauna, a w jego miejsce Milanov.

• Mogło być 0:2! Po indywidualnej akcji, Nainggolan płasko nieznacznie spudłował z kilkunastu metrów!

• Indywidualna szarża Ljajicia, wejście prawą stroną w pole karne, ale Serba dobrze zdołał zatrzymać Cauna.

• Wreszcie nieco groźniej są w stanie atakować gospodarze. Na razie jednak brakuje im celnego ostatniego podania w pole karne rywala.

• Totti nie zdołał najpierw dośrodkować celnie z rzutu wolnego w pole karne CSKA, a następnie poprawić swojego zagrania z lewego skrzydła.

• Składna akcja CSKA kończy się dośrodkowaniem Musy z prawej strony boiska, ale piłka spada na głowę Manolasa, który wyjaśnia sytuację.

• Żółta kartka dla De Rossiego.

• Zespół CSKA po przerwie na razie wygląda na bezradny. Moskwianie nie są w stanie dotrzeć pod pole karne Romy.

• W odpowiedzi Gervinho z lewej strony boiska szukał ustawionego w szesnastce Nainggolana, ale dograł niedokładnie.

• Natkho dograł piłkę płasko w pole karne Romy, ale tam nie zorientował się w całej akcji Dzagojew i jej nie przejął.

• Eremenko zdecydował się na strzał z 16 metrów, ale odchylony uderzył bardzo niecelnie.

• Wznawiamy grę na Chimki Arenie!

• Przez dobre 38 minut w Moskwie nie działo się zupełnie nic, ale potem dobrej sytuacji nie wykorzystał Doumbia, w odpowiedzi wspaniałego gola z rzutu wolnego strzelił Totti, dzięki czemu to goście są w lepszej sytuacji przed rozpoczęciem drugiej połowy. Po przerwie jednak musi być ciekawie, bo CSKA nie ma na co czekać.

• Koniec pierwszej połowy!

• Jeszcze Akinfiejew świetnie broni płaskie uderzenie z dystansu Florenziego! Mogło być 0:2.

• Potężne uderzenie z rzutu wolnego Tottiego! Kapitan Romy huknął w róg, w którym był Akinfiejew, ale Rosjanin i tak nie sięgnął tego strzału!!! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Francesco Totti!

• Szarżujący Florenzi faulowany tuż przed szesnastką przez Bierezuckiego. Żółta kartka i rzut wolny z 17 metrów dla Romy.

• Słabiuteńki strzał z dystansu Musy wpada w ręce De Sanctisa.

• Doumbia!!! Afrykanin wyszedł sam na sam z De Sanctisem, ale to Włoch wygrał ten pojedynek! Przy próbie dobitki świetnie interweniował Keita. Tylko korner.

• Żółta kartka dla Dzagojewa za faul na Tottim w środku pola.

• Florenzi dostał bardzo dobre podanie za linię obrony, ale z bardzo ostrego kąta uderzył mocno z powietrza, ale bardzo niedokładnie!

• Ładna akcja Romy. Totti próbował na zakończenie dograć idealnie w pole karne do jednego z kolegów, ale piłka padła łupem Akinfiejewa.

• CSKA przejęła inicjatywę, ale na razie bardzo niewiele to przynosi.

• Kolejny baaaardzo niecelny strzał z dystansu, tym razem autorstwa Natkho.

• Indywidualny rajd Gervinho zdołał szczęśliwie przerwać juz w polu karnym Bierezucki.

• Dzagojew nie sięgnął podania za linię obrony, które ostatecznie przejął De Sanctis. Po chwili Nainggolan z dystansu uderza ponad bramką.

• Nuda w Moskwie. To jest na razie partia szachów, a nie piłkarskie widowisko.

• Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Dzagojewa.

• Kwadrans gry za nami. Na razie bez żadnych sytuacji pod obiema bramkami.

• Dośrodkowanie Bierezuckiego trafia na głowę jednego z rzymskich obrońców.

• Akcja dwójkowa Musy z Doumbią. Ten drugi nieco się zawahał w polu karnym i będzie tylko korner dla gospodarzy po interwencji De Rossiego.

• Musa przedarł się prawym skrzydłem, jednak nie zdołał dośrodkować przed bramkę do Doumbii.

• Niewiele dzieje się na razie na murawie. Wydaje się, że stawka spotkania też trochę ciąży na obu ekipach. Każdy błąd może przesądzić o utracie szans na awans.

• Florenzi próbował z prawego skrzydła zagrać przed bramkę do Tottiego, ale Ignaszewicz wybił piłkę na korner. Ten został przez rzymian rozegrany fatalnie.

• Ładna akcja CSKA, Szczennikow dośrodkowuje jednak prosto w ręce De Sanctisa.

• Totti złapany na spalonym.

• Roma w ataku pozycyjnym, ale na razie rzymianie grają bardzo spokojnie, bez forsowania tempa.

• Spokojny początek tego meczu. Obie drużyny dostosowują się powoli do panujących warunków atmosferycznych.

• Rozpoczynamy mecz!

• Sędzią spotkania jest dzisiaj Niemiec Felix Brych.

• Nieprzyjemne warunki atmosferyczne w Moskwie, bo temperatura sięga -7 stopni Celsjusza. Ciekawe, jak poradzi sobie w nich ekipa Romy.

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

• Na Chimki Arenie po raz kolejny nie będzie fanów gospodarzy, co jest związane z ich skandalicznym zachowaniem na pierwszym pojedynku w Rzymie, gdzie nie obyło się bez zamieszek i emblematów rasistowskich.

• W ekipie rosyjskiej kontuzjowani są dzisiaj Elm, Bierezucki czy Wernbloom. W Romie z kolei nie zobaczymy Borriello, Castana, Maicona, Torosidisa i Yangi-Mbiwy. Wszyscy narzekają na urazy.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Poniżej z kolei podajemy ławki rezerwowych:

• CSKA: Czepczugow, Czernow, Nababkin, Tosić, Jefremow, Milanow, Vitinho
    • Roma: Skorupski, Cole, Somma, Pjanić, Iturbe, Destro, Strootman.
  • W pierwszym meczu pomiędzy oboma zespołami, Roma rozbiła na własnym stadionie mistrzów Rosji aż 5:1 po dwóch bramkach Gervinho oraz jednej Iturbe, Maicona i samobójczym trafieniu Ignaszewicza. Honorowe trafienie dla CSKA zanotował Musa. Co to oznacza dla tabeli? Jeśli Roma zwycięży w Moskwie, to przy braku zwycięstwa Manchesteru City nad Bayernem już dziś będzie mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

• Aktualna tabela grupy E:

• 1. Bayern 12 punktów, bramki: 11:1
    • 2. Roma 4, 7:11
    • 3. CSKA 4, 5:9
    • 4. Manchester City 2, 4:6
  • To spotkanie ma olbrzymie znaczenie w kontekście awansu do fazy pucharowej Champions League. W grupie E pewny tego jest na razie tylko Bayern Monachium, który ma na swoim koncie komplet punktów. To właśnie AS Roma i CSKA Moskwa prawdopodobnie w dzisiejszym bezpośrednim starciu rozstrzygną o tym, która z tych ekip także przejdzie do kolejnej rundy.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym CSKA Moskwa zmierzy się z AS Roma!