CSKA Moskwa

2

Manchester City

2

• Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że w Rosji może zostać choćby punkt. Manchester City w pełni kontrolował przebieg meczu, lecz w drugiej połowie mistrzowie Anglii całkowicie oddali inicjatywę. W efekcie gospodarze stworzyli trzy okazje bramkowe, dwie z nich wykorzystując, do czego walnie przyczynił się w połowie sprawny Doumbia. "The Citizens" po trzech meczach mają tylko dwa punkty inie mogą pozwolić sobie na najmniejsze potknięcie w kolejnych meczach. To już wszystko, za uwagę dziękuje Marciej Pietrasik.

• Koniec, CSKA remisuje z Manchesterem City!

• Mogło być teraz groźnie pod bramką gości, ale po strzale Eremenki piłka odbiła się od nogi obrońcy i bez problemu złapał ją Hart.

• Niedokładne podanie Yefremova w kierunku Musy, od bramki zacznie Hart.

• Trzy minuty dłużej potrwa ten mecz.

• Doumbia zrobił swoje - strzelił gola, wypracował rzut karny i opuścił boisko. Zastąpił go Cauna.

• Yefremov podaje w pole karne do Musy, ten zdecydował się na indywidualną akcję, lecz uderzył obok bramki!

• Na własne życzenie stracili prowadzenie piłkarze City, grając w drugiej połowie kilkukrotnie gorzej niż w pierwszej. Sytuacja mistrzów Anglii robi się bardzo ciężka.

• Zmiana w City, Jovetić zastępuje Fernando.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA CSKA! NATKHO!

• Rzut karny dla CSKA! Kolarov fauluje Doumbię!

• Indywidualna akcja Musy, doskoczyło jednak do niego czterech rywali i Nigeryjczyk stracił piłkę.

• Wejście Fernandinho jednocześnie uspokoiło i ożywiło grę City.

• Świetne prostopadłe podanie Fernandinho w pole karne do Milnera, jego strzał dobrze blokuje jednak Berezutski.

• Manchester CIty wreszcie dłużej przytrzymał piłkę na połowie rywala, ale prostą stratę zanotował Kolarov. Kontrę gospodarzy dobrze powstrzymał Kompany.

• Druga zmiana w Manchesterze City. Na boisku pojawia się Fernandinho, który zastępuje Davida Silvę.

• Mogła być świetna okazja dla CSKA, urwał się prawą stroną Eremenko, dośrodkował w pole karne, ale przed bramką nie było żadnego z jego kolegów.

• Całkowicie oddali inicjatywę piłkarze City, częściej w ataku jest CSKA. Do wyrównującego gola jest jednak gospodarzom daleko.

• Próbował strzelać z dystansu teraz Musa, lecz Hart nie miał prawa się pomylić.

• Pierwszą zmianę mamy także w Manchesterze City. Jesus Navas zastępuje Edina Dżeko.

• Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Niewidoczny w drugiej połowie Tosić opuszcza murawę, zastępuje go Yefremov.

• CSKA Moskwa przegrało na własnym boisku z Manchesterem CityCSKA Moskwa przegrało na własnym boisku z Manchesterem City

• Dwójkowa akcja Silvy i Milnera, lecz ostatecznie piłka znów ląduje w rękach rosyjskiego golkipera.

• Anglicy próbowali odpowiedzieć za sprawą strzału Yayi Toure, ale piłkę bez żadnego problemu złapał Akinfeev.

• Świetne prostopadłe podanie Natkho na prawą stronę do Musy, ten dogrywa przed bramkę City, a Doumbia z bliska umieszcza piłkę w siatkę. Zemściła się pasywność City@

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA CSKA! DOUMBIA!

• Eremenko! Była teraz spora szansa na gola kontaktowego, Eremenko zdecydował się na strzał z woleja sprzed pola karnego, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

• Nieporozumienie graczy City, Silva zagrywa do Dżeko, ten przepuszcza jednak piłkę do Zabalety, a Argentyńczyk nie zdołał dojść do piłki.

• Doumbia wraca jednak na boisko i kontynuuje grę.

• Kompany wybija piłkę wprost pod nogi Natkho, ten zdecydował się na szybki, ale niecelny strzał.

• Doumbia opuszcza boisko na noszach. Wygląda na to, że Iworyjczyk niedługo po wejściu na boisko je opuści...

• Ostry faul Fernando na Doumbii i zasłużona żółta kartka dla zawodnika City.

• Tym razem strzału próbował też Aguero, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Próba uderzenia Natkho bardzo nieudana. Zawodnik gospodarzy poślizgnął się i piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Niezłe podanie Dżeko na lewą stronę boiska do Kolarova, ten złapany został jednak na spalonym.

• Próba dwójkowej akcji Milnera i Dżeko, Bośniak nie dograł jednak dokładnie piłki do swojego partnera.

• Doumbia najpierw spowolnił akcje swojego zespołu, długo holując piłkę, a później zanotował łatwą stratę.

• Próba dogrania Eremenki w pole karne, lecz bez najmniejszego problemu piłkę łapie Hart.

• Fernando faulował teraz Tosicia, z rzutu wolnego uderzał sam poszkodowany, ale trafił tylko w mur.

• Dobre podanie Eremenki do Milanova, tego dobrze uprzedza jednak Kompany, dobrą interwencją zażegnując niebezpieczeństwo.

• Była już pierwsza dobra okazja dla City w tej części gry, w boczną siatkę uderzył Kolarov, choć mieliśmy jeszcze rzut rożny i rykoszet.

• Wspomniana zmiana w CSKA - na murawie pojawia się Seydou Doumbia, boisko opuszcza Aleksei Berezutski.

• Gramy!

• Są już także goście, a u Rosjan mamy przed rozpoczęciem drugiej połowy jedną zmianę.

• Piłkarze CSKA powrócili już na boisko, czekamy jeszcze na mistrzów Anglii/

• CSKA zaczęło mecz od dwóch bardzo dobrych strzałów z dystansu, lecz później na boisku panowali już piłkarze Manchesteru City. Podopieczni Manuela Pellegriniego są na razie zespołem o klasę (a może nawet dwie) lepszym od Rosjan i zasłużenie prowadzą dwoma bramkami, choć wynik mógł być jeszcze wyższy. Na drugą część meczu zapraszamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Dżeko zagrywa na lewą stronę do Kolarova, ten dogrywa w pole karne, lecz centymetrów zabrakło Aguero do tego, aby trafić w piłkę i zdobyć kolejnego gola!

• Jeszcze jedna szansa dla gości, znów aktywny był Silva, który dograł do Milnera. Anglik zagrywa jednak niedokładnie i piłkę łapie Akinfeev. Sporo pretensji do kolegi miał dobrze ustawiony Dżeko.

• Spadło teraz tempo tego meczu, oba zespoły czekają już chyba na zejście do szatni.

• Słupek Milnera, ależ gra City! Tym razem Silva dograł do Dżeko, ten był chyba faulowany w polu karnym, a piłka trafiła jeszcze do Milnera, który trafił tylko w słupek. Sporo pretensji do arbitra mają goście, chyba słusznie!

• Znakomite podanie w pole karne do Zabalety, ten wycofuje piłkę do Sergio Aguero, Argentyńczyk nieczysto uderzył, lecz piłka trafiła do znajdującego się tuż przed bramką Milnera, który z najbliższej odległości umieszcza ją w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CITY, MILNER!

• Dżeko! Wygrany przez mistrzów Anglii pojedynek bark w bark, przechwyt pod polem karnym CSKA i świetna okazja dla Bośniaka, znakomicie broni jednak Akinfeev, odbijając piłkę do boku!

• Seria podań "The Citizens", Silva w starciu z obrońcami stracił równowagę w polu karntm, ale nie ma mowy o "jedenastce".

• Daivd Silva na prawej stronie boiska walczył z dwoma obrońcami rywali i wywalczył rzut rożny.

• Spokojnie rozgrywają teraz piłkę mistrzowie Anglii. CSKA nie ma na razie zbyt wielu argumentów.

• CSKA Moskwa - Manchester CityCSKA Moskwa - Manchester City

• Znakomite prostopadłe podanie Davida Silvy do Dżeko, ten wychodzi sam na sam z Akinfeevem i dogrywa piłkę do Aguero, który kieruje piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CITY! AGUERO!

• Mocne podanie Milnera w pole karne do Dżeko, ale Bośniak nie zdołał dobrze przyjąć piłki i wybił ją Natkho.

• 55% posiadanie piłki ma na razie Manchester City. Momentami przewaga gości wyglądała na większą.

• Natkho dobrze zagrał do Musy, Nigeryjczyk źle przyjął sobie jednak piłkę i skończyło się na rzucie rożnym po interwencji Mangali.

• Fernandes znakomicie odebrał piłkę na połowie rywala, zagrał do Tosicia, ten wycofał futbolówkę do Milanova, który zdecydował się na strzał. Blisko był jednak Kompany i zablokował to uderzenie.

• Świetne dogranie Yayi Toure w pole krne do Milnera, ten chciał zgrać do niepilnowanego w środku pola karnego Dżeko, lecz kompletnie mu to nie wyszło i piłka opuściła boisko.

• Po raz pierwszy od dawna mieliśmy dłuższy atak pozycyjny CSKA. Dogranie w kierunku Musy nie było jednak zbyt dokładne.

• Zepchnięte do defensywy CSKA broni się teraz praktycznie całym zespołem. Dośrodkowanie Milnera po rykoszecie pewnie łapie Akinfeev.

• Dobre dośrodkowanie Aguero w pole karne, ale poradzili sobie z nim rosyjscy obrońcy.

• Pierwsza znakomita okazja dla "The Citizens", minimalnie myli się Zabaleta!

• Spokojnie rozgrywają piłkę podopieczni Pellegriniego, lecz nie mogą przedostać się pod ramkę dobrze broniąc gospodarzy.

• Tosić! Kolejna kontra CSKA i atomowy strzał z dystansu, piłka znów minimalnie mija słupek! City ma inicjatywę, lecz to Rosjanie są bliżej gola.

• Długi atak pozycyjny Manchesteru, Aguero bardzo dobrze zagrał do Silvy, ten starał się dośrodkować do Dżeko, lecz obrońcy CSKA przerwali akcję.

• Akcja gospodarzy lewą stroną boiska, ale w polu karnym piłkę dobrze przejął Zabaleta, a później dobrze rozpoczął akcję swojego zespołu.

• Musa! Mangala wybijał piłkę na tyle źle, że ta trafiła pod nogi napastnika CSKA, który zdecydował się na mocny strzał, lecz minimalnie chybił!

• Przez chwilę było gorąco w polu karnym Rosjan, gospodarze wybili jednak piłkę, a późniejsze podanie Silvy w kierunku Milnera było niedokładne.

• Szybka kontra CSKA, dobra dwójkowa akcja Musy i Tosicia, lecz ten drugi był dobrze wypychany przez Kompany'ego, a później niedokładnie dośrodkował.

• Dobre podanie Kolarova do Davida Silvy, lecz ten w dobrej sytuacji nie zdołał dograć piłki do Edina Dżeko.

• Teraz za sprawą Musy zaatakowało CSKA, lecz napastnik mistrzów Rosji został powstrzymany przez jednego z obrońców.

• Jak na razie zdecydowaną przewagę mają goście. Na akcję lewą stron zdecydował się Kolarov, lecz jego dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia.

• Od środka rozpoczęli grający w błękitnych koszulkach i białych spodenkach goście. CSKA na czerwono-niebiesko.

• Zaczynamy!

• Oba zespoły zbierają się przy fladze No to rasism. Przydałoby się to rosyjskim kibicom.

• Zawodnicy są już na boisku, słuchając hymnu Ligi Mistrzów.

• Piłkarze obu drużyn czekają już w tunelu. Zaraz powinni pojawić się na murawie.

• Mecz odbędzie się bez udziału widzów, to kara od UEFA za rasistowskie zachowanie kibiców CSKA.Arbitrem głównym spotkania będzie Istvan Vad z Węgier.

• Przed rokiem w Rosji dwie bramki zdobył Sergio Aguero. Teraz Argentyńczyk też znajduje się w świetnej formie, co potwierdził w sobotę, strzelając cztery gole Tottenhamowi. Czy i dziś to on będzie bohaterem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• Oba zespoły w fazie grupowej Ligi Mistrzów grały ze sobą przed rokiem. Oba mecze wygrali "The Citizens" - 5:2 u siebie i 2:1 na wyjeździe.

• Rezerwowi City: Wilfredo Caballero, Bacary Sagna, Gael Clichy, Martin Demichelis, Jesus Navas, Fernandinho, Stevan Jovetić

• Rezerwowi CSKA: Sergei Chepchugov, Kirill Nababkin, Dmitri Yefremov, Aleksandrs Cauna, Konstantin Bazelyuk, Seydou Doumbia

• Manchester City był i jest faworytem nie tylko naszej grupy, ale całej Ligi Mistrzów. Fakt, że nie wygrali jeszcze meczu w grupie nic nie znaczy. To oni są faworytami, ale dołożymy wszelkich starań, aby osiągnąć pozytywny wynik

Zapowiada Leonid Slutsky

• To będą dwa bardzo ważne mecze. Musimy oba wygrać, zaczynając od tego w Rosji. Zawsze myślę w sposób pozytywny. Jeżeli wygramy cztery kolejne mecze, możemy nawet zwyciężyć w grupie E, ale najważniejsze jest to, aby zakwalifikować się dalej. CSKA gra ofensywny futbol. Musimy się skoncentrować i zachować czyste konto

- powiedział przed meczem Manuel Pellegrini.

• Po dwóch kolejkach Champions League Manchester City zajmuje dopiero trzecie miejsce w grupie E, za Bayernem Monachium i AS Roma. Mistrzowie Anglii przegrali na wyjeździe z mistrzami Niemiec 0:1, Włosi zdołali natomiast wywieźć punkt z Etihad Stadium. W podobnej, choć jeszcze nieco gorszej sytuacji znajduje się CSKA Moskwa. Rosjanie rozpoczęli zmagania w fazie grupowej od porażki 1:5 w Rzymie, a później przegrali na własnym boisku z Bayernem 0:1.

• Znamy już podstawowe składy obu zespołów, możecie je zobaczyć po lewej stronie. W CSKA warto zwrócić na brak Seydou Doumbii, który w ostatnim meczu ligowym zdobył dwa gole, ale ostatnio narzekał na uraz. Iworyjczyk zacznie mecz na ławce rezerwowych.

• Czas na to, co kibice piłki nożnej lubią najbardziej - Ligę Mistrzów! Dwudniowe święto rozpoczynamy od wizyty w Rosji, gdzie CSKA Moskwa podejmuje Manchester City. Początek spotkania już o godzinie 18!