CSKA Moskwa

0

VfL Wolfsburg

2

• Koniec meczu! CSKA przegrywa u siebie po golach Andre Schürrle i ma nikłe szanse na awans! Skrzydłowy "Wilków" znacznie ożywił poczynania gości. Dzięki niemu mogą świętować pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, mogące znacznie przyczynić się do awansu do fazy pucharowej. Czy tak będzie? Przekonamy się na początku grudnia.

Gol Andre Schürrle po kapitalnej akcji Sebastiana Junga

• Rozpaczliwe ataki gospodarzy na nic się nie zdały. I nie zdadzą - Gianluca Rocchi gwiżdże po raz ostatni!

• Bibras Natkho upomniany żółtą kartką za faul.

• Kirill Panchenko wchodzi za Alana Dzagoeva.

• Jung przedarł się bardzo szczęśliwie przed gąszcz piłkarzy gospodarzy i z linii końcowej zagrał w stylu Łukasza Piszczka przed pole karne. Tam nabiegł Schürrle, którego płaskie uderzenie wpada do siatki po odbiciu się od nogi bramkarza!

• GOL, ANDRE SCHÜRRLE!!!

• Prostopadłe podanie na wolne pole do Schürrle okazało się za mocne, ale zdołał jeszcze powalczyć. Skutecznie - jest rzut z autu na wysokości pola karnego.

• Nicklas Bendtner melduje się na murawie. Zastępuje Basa Dosta.

• VfL broni się momentalnie rozpaczliwie! Naldo w ostatniej chwili wybija piłkę z nogi Musy! Po chwili strzał Tosicia broni Benaglio

• Jung skutecznie interweniuje we własnym polu karnym, wybijając piłkę do boku. A za jego plecami na błąd czyhał Duombia.

• Goście ruszyli z kontrą. Przytomne zagranie Dosta na prawą stronę do Schürrle okazało się ciut za mocne. Niemiec zdołał wślizgiem zatrzymać ją na boisku, ale nie zdążył w porę wstać by za nią ruszyć.

• Dieter Hecking wzmacnia defensywę. Wprowadza na murawę Sebastiana Junga, a plac gry opuszcza Max Kruse.

• Strzał Fernandesa z ostrego kąta został zablokowany. Tam samo jak uderzenie Dzagoeva. Kontra VfL... straciła na tempie za linią środkową.

• Dost wrócił się do drugiej linii by wspomóc kolegów w rozgrywaniu. Sfaulował go Vasin.

• Za mocny przerzut w kierunku Musy - ten nie zdołał opanować piłki na murawie. Sędzia nakazuje gościom wznowienie gry od autu w pobliżu chorągiewki, choć ci chcieli od bramki.

• Bibras Natkho zastępuje Kililla Nabakina.

• Szczęśliwy gol Andre Schürrle

• Akinfeev w ostatniej chwili uprzedza Kruse! Piłka zagrana przez Schürrle odbiła się od zawodnika gospodarzy i bramkarz CSKA wybija piłkę wślizgiem na rzut rożny! Ułamek sekundy spóźniony był napastnik gości!

• Podrażnione CSKA ruszyło szybko z odpowiedzią! Zagranie Tosicia z lewego skrzydła przeciął Arnold i piłka leciała do bramki Benaglio! Szwajcar zdołał jednak obronić!

• Dalekie podanie z pominięciem drugiej linii w kierunku Dosta, który zgrał piłkę w pole karne do Schürrle. Ten uderzył z ostrego kąta, ale fatalnie interweniował Akinfeev, któremu piłka prześlizgnęła się pod ręką!

• Kontrę VfL wyprowadzał Schürrler, ale dostał barkiem w twarz od jednego z zawodników gospodarzy. Z kontry nici, a będzie tylko rzut wolny.

• Zoran Tosić sfaulowany w środku pola. Krótka przerwa w grze.

• Pontus Wernbloom upomniany przez arbitra żółtą kartką.

• Ależ okazja CSKA, która miała pecha w tej sytuacji! Fenomenalna akcja w stylu Barcelony zakończona atomowym strzałem Tosicia po podaniu piętką Dzagoeva! Serb obił lewy słupek bramki Benaglio!

• Andre Schürrle zastępuje Daniela Caligiuriego.

• Atak pozycyjny gospodarzy zakończony niecelnym strzałem Wernblooma.

• W odpowiedzi strzał Milanova został zablokowany. Rzut rożny dla CSKA z prawej strony. Benaglio pewnie wychodzi na przedpole i łapie piłkę.

• Piłkę po centrze Träscha odbił Vasin przed własne pole karne. Dobiegł do niej Arnold, który natychmiast uderzył płasko w stronę bramki - Akinfeev broni!

• Po słabo rozegranym rzucie rożnym gości CSKA wyszła z kontrą trzech na trzech! Obrona Vfl zdołała w porę przerwać atak rywala.

• Musa przejął piłkę w pobliżu lewego narożnika pola karnego rywala. Chciał "rogalem" uderzyć w stronę dalszego słupka, ale fatalnie ułożył stopę - piłce było bliżej do prawej chorągiewki niż bramki Benaglio.

• Milanov przedzierał się środkiem! Wpadł w pole karne, lecz powstrzymał go wzorowo grający w ostatnich minutach Schäfer, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Kruse podaje na lewą stronę do Schäfera. Ten poczekał, aż napastnik wbiegnie w pole karne, po czym zdecydował się na dośrodkowanie. Piłka po odbiciu się od Fernandesa wychodzi na rzut rożny. W nieco ponad pięć minut było więcej kornerów niż w pierwszych trzech kwadransach.

• Dzagoev świetnie podaje na lewą stronę pola karnego do Musy, ale ten źle przyjął piłkę. Ta "uciekła" mu poza linię końcową. Benaglio od bramki.

• Benaglio niepewnie piąstkuje po dośrodkowaniu, dodatkowo staranował Wernblooma. Strzał zza pola karnego jednego z zawodników zdołał sparować bramkarz gości na rzut rożny!

• Bez zagrożenia. Piłka wybita trafia na 35. metr do Kruse, który odwracając się z piłką by zaatakować sfaulował rywala.

• Fernandes podłączył się prawą stroną i dośrodkował w pole karne wprost na głowę Naldo. CSKA rzuciła się na przeciwnika i zyskała rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta przez gości.

• Viktor Vasin będzie grał na środku obrony za Sergeia Ignashevicha.

• Wracamy na drugą połowę meczu CSKA - VfL. Wiemy jedno - w ekipie gospodarzy jest zmiana.

• Dziennikarze komentujący ten mecz "głosowo" ze stadionu w Khimki przy blisko -10*C powinni być... zadowoleni. Akcji, po których wypadałoby podnieść głos było jak na lekarstwo, więc o swoje struny głosowe powinni być spokojni. Przez pierwsze pół godziny niewiele działo się murawie. Temperatura lekko podniosła się w następnych 10 minutach, ale przez przełożenia na wynik. Wynik, który nie satysfakcjonuje gospodarzy. Goście grają lekko zachowawczo by nie stracić bramki. Ile drużyn straciło w tej kolejce (wczoraj i dzisiaj) punkty na Wschodzie?

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Po doliczeniu jednej minuty Gianluca Rocchi kończy pierwszą połowę. CSKA Moskwa bezbramkowo remisuje z VfL Wolfsburg po nieciekawej grze w wykonaniu obu stron.

• Calgiuri zablokowany ok. 20 metrów od bramki Akinfeeva. Dalekie podanie do Duombii, który przegrał pojedynek biegowy z Naldo.

• Fernandes przedarł się środkiem i chciał podaniem w "uliczkę" w pole karne uruchomić Tosicia. Schäfer zdołał przeciąć podanie.

• Caligiuri strzela z dystansu. Określenie "kontry nie będzie" w zupełności wystarczy za opis strzału.

• Atak pozycyjny VfL z lewej strony. Ciężar gry został szybko przeniesiony na drugą flankę, ale centra Kruse została zablokowany. Poprawka została wybita przez Fernandesa na rzut rożny.

• Musa faulowany na lewej stronie przez Träscha. Do bramki gości jest jednak bardzo daleko. Po chwili Duombia traci piłkę w polu karnym VfL na rzecz Naldo.

• Kontra CSKA, w której wychodzili Musa z Duombią. Podanie zwrotne tego drugiego na 20. metr zostało przechwycone przez Dante.

• Nareszcie coś dzieje się na murawie! Dost zgrał piłkę do Kruse, którego natychmiastowy strzał paruje Akinfeev na rzut rożny!

• W odpowiedzi Musa strzela z woleja obok bramki Benaglio. Po chwili Milanov pada przed polem karnym VfL, ale sędzia uznał, że zawodnik gospodarzy chciał wymusić rzut wolny

• Niewiele brakowało by Dost skierował piłkę do siatki! Caligiuri zagrał na lewą stronę do Schäfera i zagrał płasko w pole karne! Tam Dost trącił piłkę, ale lekko przestraszył się wychodzącego z bramki Akinfeeva!

• Dante stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Duombii! Z asekuracją zdążył jednak wrócić Naldo, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Mario Fernandes ostro wszedł "sankami" w Caligiuri'ego! Gdyby Niemiec nie miał piłki, to możliwe sędzia sięgnąłby po czerwoną! Na jego szczęście jest "tylko" żółta.

• Fatalne dośrodkowanie Naldo w pole karne. Akinfeev z "piątki".

• Fernandes podłączył się prawą stroną i wywalczył aut blisko pola karnego gości. Szybko rozegrany stały fragment i Dzagoev strzela zza "szesnastki" obok prawego słupka bramki Benaglio!

• Nie dzieje się nic w środku pola, więc "podziałało" w obu polach karnych. Akinfeev tak wybił piłkę, że ta... trafiła do Benaglio.

• Musa popędził w stronę bramki VfL. Już chciał kiwnąć Naldo, ale akcję przewał sędzia. Piłka wcześniej minęła całym obwodem linię boczną. Aut dla gości.

• Caligiuri chciał zagrać w pole karne do Dosta... albo strzelać. Nic z tego nie wyszło - poślizgnął się. Ostatecznie grę od bramki wznawia Akinfeev.

• Wysoki pressing CSKA spowodował dwie straty rywala na własnej połowie. Nie udało się wykorzystać okazji. Po chwili Duombia nie zdołał przebić się przez obronę VfL na 20. metrze od własnej bramki.

• Po miękkiej wrzutce Vieirinhy Dost zgrywa piłkę na wprost bramki do Naldo, ale ten nie trafił czysto w piłkę. Dodatkowo był na spalonym.

• Ahmed Musa wrócił z asekuracją za Guilavogui'm i sfaulował Francuza. Żółta kartka.

• Dzagoev przechwycił piłkę 35 metrów od bramki VfL. Chciał poklepać z Duombią, ale zorientował się w tym brazylijski duet obrońców gości.

• Kwadrans gry za nami. Lekka przewaga po stronie gości, ale gra jest bardzo szarpana. Sporo niecelnych podań w środku pola nie pozwala na stworzenie klarownych okazji.

• Milanov potrzebuje pomocy medycznej po starciu z Guilavogui'm w środku pola. Po zejściu z murawy momentalnie na nie wraca.

• Träsch podłączył się prawą stroną i dośrodkował w pole karne w kierunku rosłych Dosta i Kruse. Ignashevich znowu przecina podanie wybiciem głową.

• Słabe dośrodkowanie Vieirinhy z rzutu wolnego zapoczątkowało kontrę CSKA! Duombia za mocno wypuścił sobie piłkę co wykorzystał Träsch! Zapowiadało się groźnie!

• Kruse w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne. Dosta uprzedził jednak Ignashevich. Przewaga niespodziewanie należy do gości.

• Dost strzela z dystansu nad poprzeczką. Akinfeev od bramki.

• Dwójkowa akcja Dante z Schäfera. Brazylijczyk podał jednak bardzo niecelnie. Po chwili strzał głową Dosta po centrze z prawej stronie minął bramkę Akinfeeva o kilka metrów.

• Prostopadłe podanie na wolne pole do Musy było ciut za mocne. Benaglio wyjściem na 10. metr uprzedził szarżującego rywala.

• Wysoki pressing VfL skutkuje stratą piłki przez gospodarzy w środku pola.

• Caligiuri w "szesnastce" CSKA. Była dobra okazja gości, lecz nikt nie pospieszył z pomocą Niemcowi. Jego podanie na alibi zostało zablokowane i Akinfeev łapie piłke.

• Przebojowa akcja Milanova prawą stroną. Nie poradziło z nim sobie dwóch zawodników VfL, ale z asekuracją pospieszył Arnold, który wybił piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

• Gwizdek sędziego i zaczynają ze środka gospodarze!

• Przywitanie kapitanów, którymi są dzisiaj bramkarze - Akinfeev oraz Benaglio. Losowanie stron, przekazanie proporczyków i za moment rozpoczęcie spotkania!

Caligiuri i Naldo powinni uważać na kartki.

• Obie drużyny już są na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

• W przed chwilą zakończonym meczu FK Astana zremisowała z Benfiką Lizbona 2:2, chociaż po półgodzinie prowadziła dwiema bramkami. Bramki dla gospodarzy strzelali Twumasi i Anicić, a dla "Orłów" dwukrotnie Jimenez.

• Włoska obsada sędziowska:

• główny: Gianluca Rocchi
    • liniowi: Gianluca Cariolato oraz Alessandro Giallatini
    • techniczny: Riccardo Di Fiore
  • W pierwszym spotkaniu, rozegranym 15 września, "Wilki" wygrały po golu Draxlera z pierwszej połowy.

Obie drużyny mają szanse na awans nawet z pierwszego miejsca, mimo że VfL i CSKA są odpowiednio na trzeciej (6 punktów) i czwartej pozycji (4). Prowadzący Manchester United uzbierał 7 oczek, a drugie PSV ma o jedno mniej.

• Rezerwowi CSKA Moskwa: Chepchugov - Cauna, Golovin, Natcho, Panchenko, Vasin.

• Rezerwowi VfL Wolfsburg: Casteels - Bendtner, Jung, Klose, Rodriguez, Schürrle.

• Tak jak wczoraj, wieczór z Ligą Mistrzów zaczynam od wschodniej Europy. Teraz trwa mecz FK Astana z Benfiką (2:2), a za niespełna pół godziny CSKA Moskwa podejmie VfL Wolfsburg.