0

Bayern Monachium

2

• Ty tyle z Zagrzebia, za uwagę dziękuje Państwu serdecznie Piotr Bernaciak, dobranoc.

• Bayern oczywiście na pierwszym miejscu w grupie, na drugiej pozycji znalazł się Arsenal po trzybramkowym zwycięstwie w Grecji, obie drużyny już czekają na poniedziałkowe losowanie fazy play-off, w Lidze Europy zagra Olympiakos.

• Obie drużyny miały dziś swoje okazje, ostatecznie skuteczniejszy był Bayern, a Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w dwie minuty. Wynik mógł być wyższy, ale Thomas Mueller zmarnował jedenastkę. Mimo wszystko i gospodarze mieli swoje okazje, wynik jest dość mylący.

• KONIEC SPOTKANIA!

• Pada w polu karnym Ivo Pinto, jednak nie ma mowy o jedenastce.

• Thomas Mueller uderza w słupek!

• Z żółtą kartką Eduardo.

• JEDENASTKA DLA BAYERNU, FAULOWANY VIDAL!

• Ostatnie pięć minut podstawowego czasu gry, nikomu na boisku nie śpieszy się z rozegraniem piłki, piłkarze obu drużyn zdają już sobie sprawę, że nic tu się nie zmieni.

• Paulo Machado chciał zaskoczyć obronę Bayernu błyskotliwym dryblingiem, ale zrobił to tak, że nie udało mu się zaskoczyć nikogo. Piłkę złapał Ulreich.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Marko Rog zastąpiony przez Domagoja Pavicicia.

• To powinien być gol! Lewandowski tylko musnął piłkę, gdyby ruszył do niej pół sekundy wcześniej, prawdopodobnie kolejny raz wpisałby się na listę strzelców!

• Marko Pjaca zdecydował się na samotny rajd środkiem boiska, z dziecinną łatwością zatrzymał go Jerome Boateng.

• Zmiana w Dinamie. Junior Fernandes zastąpiony przez Paulo Machado.

• Josip Pivarić ogląda żółtą kartkę za faul na szarżującym Rode.

• Tym razem to Lahm nie trafia w sytuacji sam na sam! Mogło być już 0:3!

• To mogła być odpowiedź Dinama! Pivarić sam na sam, ale uderza obok bramki!

• Kolejny gol w Grecji, Giroud zdobywa hat-tricka po strzale z rzutu karnego, Arsenal prowadzi już trzema bramkami.

• To 6. i 7. trafienie Polaka, Lewandowski w klasyfikacji strzelców ustępuje jedynie Cristiano Ronaldo.

• I KOLEJNY GOL! LEWANDOWSKI! DRUGI GOL W DWIE MINUTY! Śliczna podcinka, Robert przelobował Eduardo i Bayern prowadzi już 2:0!

• Już w 62. minucie ostatnią zmianę wykonuje trener Guardiola. Julian Green zmieniony przez Arturo Vidala.

• BRAMKA! ROBERT LEWANDOWSKI! Ładny szczupak Lewego po zagraniu Muellera, Bayern prowadzi w Zagrzebiu!

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Dobry mecz rozegrał Ante Ćorić, zmienia go Marko Pjaca.

• Po raz kolejny strzał z okolic linii pola karnego oddaje Sebastian Rode, po raz kolejny uderza nad bramką. Bardzo stara się dziś Niemiec.

• Lewandowski świetnie wywalczył sobię piłkę, jednak jeszcze lepiej w polu karnym powstrzymał go Leonardo Sigali.

• Technicznie uderza Rode, jednak w sam środek bramki - bez problemu złapał piłkę Eduardo.

• Zmiana wyniku w Pireusie, Arsenal wskakuje na drugie miejsce po bramce Giroud, jest już 2:0 dla londyńczyków! W tym momencie to oni są w dalszej fazie Champions League!

• Seria rzutów rożnych dla gości, w końcu bardzo bliski strzału wślizgiem był Thomas Mueller! Ostatecznie Niemiec nie dobiegł do piłki, rozpocznie Eduardo.

• Jeszcze w przerwie Mehdiego Benatię zastąpił Jerome Boateng. Chyba jakaś kontuzję złapał były zawodnik Romy.

• Gramy, przy piłce Bayern Monachium!

• Mueller zmieni Francka Riberiego...

• Do wejścia gotowi Thomas Mueller oraz Jerome Boateng.

• Za moment rozpoczynamy drugą część spotkania w Zagrzebiu!

• Oglądamy niezłe spotkanie, wydawało się, że Bayern przyjedzie do Zagrzebia po łatwe zwycięstwo, tymczasem gospodarze mieli swoje okazje i mogli zdobyć gola po strzale Soudaniego w końcówce pierwszej połowy. Czekamy na drugą część chorwacko-niemieckiego starcia!

• Sędzia kończy pierwszą część meczu bez doliczenia ani minuty.

• Błąd Ulreicha przy wyjściu do rzutu wolnego, bramkarz mija się z piłką, lecz Soudani uderza tuż obok słupka!

• W polu karnym piłkę przyjął sam Philipp Lahm, został jednak szybko otoczony przez obrońców i w konsekwencji stracił futbolówkę.

• Bayern nie przestaje atakować, piłka krąży między Rode, Riberym i Lewandowskim.

• Julian Green faulowany w ataku, sędzia puścił jednak grę, piłka trafia do Sebastiana Rode, który strzela lekko i w zasięgu Eduardo. Wciąż bezbramkowo na stadionie Maksimir.

• Ciekawostka dotycząca drużyny gości:

• Xabi Alonso uderza tuż obok bramki!

• Goncalo Santos ogląda żółtą kartkę za faul na wychodzącym z kontrą Robercie Lewandowskim, będzie groźny rzut wolny dla gości.

• Tymczasem Olivier Giroud wyprowadza Arsenal na prowadzenie w meczu z Olympiakosem.

• Rafinha uderza z mniej więcej 25 metrów od bramki, było to dobre uderzenie, ale od bramki rozpocznie Eduardo.

• Soudani! Antolić zagrał mu perfekcyjnie, napastnik Dinama trafia tylko w Ulreicha, choć to była stuprocentowa okazja!

• Soudani dostał piłkę na prawym skrzydle, zdecydował się na szybkie uderzenie, które odprowadził wzrokiem Sven Ulreich.

• Słabe rozegranie rzutu rożnego w wykonaniu Xabiego Alosno, ale przy piłce wciąż Bayern.

• Ante Ćorić popisuje się indywidualną akcją, mija pół drużyny gości, po czym niecelnie podaje wychodzącemu koledze.

• Robert Lewandowski zademonstrował cudowne, długie podanie w kierunku Francka Riberiego. Były reprezentant Francji przegrywa sytuację sam na sam z Eduardo!

• Antolić popisał się imponującym rajdem lewym skrzydłem, mądrze wystawił piłkę przed pole karne Ćoricowi, jednak ten zaliczył jedynie kompromitujący kiks.

• Tym razem to El Arabi Hilal Soudani wychodzi sam na sam z Ulreichem, jednak sędzia kolejny raz gwiżdże spalonego - dobra decyzja szwedzkiego arbitra.

• Philipp Lahm wyśmienicie obsłużył Roberta Lewandowskiego, Polak znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak nieczysto trafił w piłkę - pokonał bramkarza, ale piłkę przed bramką wybili obrońcy!

• Franck Ribery oddaje mocny strzał sprzed pola karnego, dobrze paruje piłkę doświadczony Eduardo.

• Junior Fernandes wychodzi na czystą pozycję, sędzia odgwizdał jednak spalonego. Dobra akcja gospodarzy.

• Z pierwszą swoją akcją wyszli gospodarze! Pivarić uderza z ostrego kąta, a rzut rożny zostaje zakończony celnym strzałem Antolicia i interwencją Ulreicha.

• Wydawało się, że Sebastian Rode przejmie piłkę w polu karnym Dinama, jednak w ostatniej chwili sytuację wyjaśnił obrońca.

• Joshua Kimmich wywalczył rzut rożny, strzał oddawał Mehdi Benatia - piłka mija słupek w bardzo niewielkiej odległości!

• Mecz rozpoczęły oczywiście śmiałe ataki gości, jednak Dinamo wydaje się być zdecydowane na dynamiczne wyjście z kontrą.

• Rozpoczynamy mecz, od środka Dinamo Zagrzeb!

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest Pan Martin Stroembergsson.

• Z głośników słyszymy hymn Ligi Mistrzów, tymczasem kibice Bayernu odpalają świece dymne.

• Piłkarze wychodzą już z tunelu na murawę stadionu Maksimir!

• Już tylko kilka minut dzieli nas od rozpoczęcia spotkania! Tradycyjnie będziemy przyglądać się występowi Roberta Lewandowskiego. Czy polski napastnik zdoła dziś trafić do bramki?

• Rezerwowi Bayernu Monachium: Starke, Kirchhoff, Boateng, Vidal, Benko, Müller, Coman.

• Rezerwowi Dinama Zagrzeb: Ježina, Măţel, Musa, Paulo Machado, Pavičić, Henríquez, Pjaca.

• Skoro mamy już skład gospodarzy, zapoznajmy się także z ławkami rezerwowych. Zacznijmy od gospodarzy...

• W oczekiwaniu na skład gospodarzy polecam zapoznanie się z tym krótkim klipem, który wyjaśnia sytuację w grupie. Bayern jest liderem i to się nie zmieni, natomiast Arsenal, jeśli chce awansować do fazy play-off, musi pokonać Olympiakos dwoma bramkami.

• Tymczasem w Młodzieżowej Lidze Mistrzów młodzi piłkarze Dinama zagwarantowali sobie awans z grupy. Wiemy już, że ich dorośli koledzy nie mają na to szans nawet w przypadku zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu.

• Oto skład Bayernu Monachium. Trener Guardiola zdecydował się na niemałe przetasowania w składzie, brakuje choćby Manuela Neuera, a także Thomasa Muellera i Douglasa Costy.

• Witam Państwa, już za nieco ponad godzinę rozpoczniemy starcie pomiędzy Dinamo Zagrzeb a Bayernem Monachium. Na relację zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!