Dynamo Kijów

1

Maccabi Tel Awiw

0

• Dynamo na Stadionie Olimpijskim w Kijowie pokonało Maccabi Tel Awiw 1:0. Bramkę na wagę awansu Ukraińców do 1/8 finału zdobył Denis Garmasz. Dynamo zagra w fazie pucharowej Champions League po 16 latach przerwy!

• Koniec meczu! Dynamo pokonało Maccabi i awansowało do 1/8 finału LM!

• Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry!

• Łukasz Teodorczyk melduje się na murawie! Polak zastąpił Juniora Moraesa.

• Barak Itzhaki chwilę temu pojawił się na murawie i już obejrzał żółtą kartkę. Piłkarz gości bardzo brzydko faulował Antunesa.

• Carlos Garcia wskoczył na plecy Juniora Moraesa i sędzia odgwizdał przewinienie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało przecięte przez defensora Maccabi.

• Ostatnia zmiana w drużynie Maccabi. Barak Itzhaki zmienia Ben Haima.

• Eytan Tibi faulował Derlisa Gonzaleza i zobaczył żółty kartonik.

• Ukraińska ekipa wydaje się kontrolować to spotkanie. Piłkarze Dynama spokojnie, cierpliwie budują swoje akcje, ale nie mogą znaleźć sposobu na defensywę mistrza Izraela.

• W meczu Chelsea - Porto gospodarze prowadzą 2:0. Taki wynik daje The Blues awans z 1. miejsca. Jeśli natomiast Dynamo dowiezie wygraną do końca zajmie drugą lokatę w grupie G.

• I Dor Peretz zmienia Nosę Igiebora.

• Pierwsza zmiana w ekipie Maccabi. Gil Vermouth wchodzi w miejsce Dora Mihi.

• Po tym zagraniu z rzutu rożnego dogrywał Oleg Gusev, ale nie było zagrożenia pod bramką Maccabi.

• Sergiy Rybalka zdecydował się uderzyć na bramkę Rajkovicia, ale ta odbiła się jeszcze od Bena Harusha i wyszła na rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Niezbyt pewnie interweniował jeden z obrońców Maccabi i głową piłkę uderzył Derlis Gonzalez, ale Rajković wyłapał futbolówkę.

• Teraz dłużej przy piłce utrzymują się zawodnicy Dynama. Niewiele jednak z tego wynika. Przed chwilą Eliazer Dasa brzydko faulował Derlisa Gonzaleza na lewym skrzydle.

• Miguel Veloso wchodzi na murawę za strzelca bramki Denisa Garmasza.

• Gospodarze nieco się cofnęli i teraz dają swobodnie rozgrywać piłkę zawodnikom z Izraela.

• Dynamo Kijów - Maccabi Tel Awiw

• Eran Zahavi złapany na ofsajdzie i od bramki rozpocznie Aleksandr Shovkovsky.

• Bardzo mocno z około 20 metrów strzelił z półwoleja Antunes. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Predraga Rajkovicia.

• Szybka kontra Maccabi. Rajd prawą stroną przeprowadził Eliazer Dasa, który dograł futbolówkę wzdłuż pola karnego. Nikt jednak nie zamknął tej akcji.

• Ładnie wymienili piłkę na prawej stronie piłkarze Dynama. Oleg Gusev dogrywał w pole karne, ale tam piłkę na rzut rożny wybił dobrze ustawiony Eytan Tibi.

• To powinno być 2:0! Denis Garmasz wyskoczył niepilnowany do futbolówki dośrodkowanej z rzutu rożnego. Uderzył ją, a ta po drodze odbiła się jeszcze od murawy i minimalnie minęła słupek. Golkiper nawet nie drgnął.

• Goście zaczęli od środka pola!

• Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Dynamo prowadzi jedną bramką po golu Denisa Garmasza.

• Ben Haim rozpędzał się na prawej strony, ale drogę zastąpił mu Sergiy Rybalka. Bjoern Kuipers pokazał zawodnikowi Dynamo żółtą kartkę.

• I pierwsze upomnienie dla drużyny Maccabi. Żółtą kartkę zobaczył Nosa Igiebor.

• Eran Zahavi wrzucił piłkę z rzutu wolnego. Nie popisał się tym razem Szowkowski. Niewiele brakowało, by wrzucił sobie futbolówkę do własnej siatki, Ostatecznie wybił ją na rzut rożny.

• Druga żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem obejrzał ją Danilo.

• Piłkarze Maccabi wyszli z niezłą kontrą. Futbolówka po dośrodkowaniu z lewej strony trafiła pod nogi Eliazera Dasy. Na jego nieszczęście odbiła się jeszcze od murawy tuż przed nim, co utrudniło mu celny strzał. Zawodnik Maccabi zmarnował dobrą okazję.

• Długa piłka skierowana właśnie do Derlisa Gonzaleza, ale zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej.

• Piłkarze Dynama zamknęli mistrzów Izraela niemal we własnym polu karnym. Parę razy dynamicznie z piłką ruszył Derlis Gonzalez, ale te akcje nie przyniosły efektów.

• Antunes faulował Tala Ben Haima i obejrzał pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

• Omri Ben Harush stracił piłkę na własnej połowie. Zapowiadało się, że gospodarze mogą poważnie zagrozić bramce Predraga Rajkovicia, ale zabrakło im dokładnego ostatniego podania. Ta groźnie zapowiadająca się akcja spaliła na panewce.

• Bardzo szybko i dokładnie kontratak rozegrali piłkarze Maccabi! Rozegrali futbolówkę z prawej strony na lewą. W polu karnym piłkę uderzył nabiegający Dor Miha, ale trafił nieczysto i poleciała ona obok słupka.

• Sergiy Rybalka strzelał na bramkę. Uderzenie było jednak skierowane w środek i bez problemów futbolówkę złapał Predrag Rajković.

• Eran Zahavi dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, tam główkował Carlos Garcia, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Aleksandra Szowkowskiego.

• Gusev, który przed chwilą zameldował się na boisku, wychodził bez opieki na prawej stronie, został złapany na pozycji spalonej.

• Kontuzjowany Yarmolenko musi opuścić boisko. W jego miejsce na murawie pojawił się Oleg Gusev.

• GOOOOOOL! Denis Garmasz z najbliższej okazji pokonał Rajkovicia. Wcześniej po rzucie wolnym interweniował Ben Haim. Bramkarz Maccabi popisał się sporym refleksem, odbijając piłkę, która zmierzała do bramki tuż przy słupku. Jednak dopadł do niej Garmasz, który mocnym strzałem nie dał szans goliperowi Maccabi!

• Avraham Rikan ostro wszedł w nogę Andrija Yarmolenki. Piłkarz Dynama zwija się teraz z bólu. Reprezentant Ukrainy może już nie wrócić na murawę.

• Junior Moraes otrzymał bardzo dobre podanie w tempo, wbiegł w pole karne i natychmiast uderzał. Predrag Rajković popisał się bardzo dobrą interwencją, wybijając futbolówkę zmierzającą pod poprzeczkę.

• Evgen Khacheridi wyciął równo z trawą szarżującego na lewym skrzydle piłkarza Maccabi. Arbiter nie zauważył ewidentnego faulu.

• Jeszcze jedna akcja piłkarzy Dynama. Tym razem Yarmolenko wrzucał futbolówkę z prawej strony w pole karne, ale obrońcy Maccabi wybili ją na rzut rożny.

• Junior Moraes efektownie przerzucił piłkę ponad Carlosem Garcią, ale obrońca Maccabi chwycił zawodnika gospodarzy. Rzut wolny Segiya Rybalki trafił w mur. Piłkarze Dynama sygnalizowali jeszcze, że było tam zagranie ręką.

• Denis Garmasz skierował futbolówkę do siatki, ale arbiter liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Bramka nieuznana.

• Od zdecydowanego, agresywnego pressingu rozpoczęli ten pojedynek piłkarze gospodarzy. Kijowianie dograli piłkę na lewej stronie pole karne do Sydorczuka, tam jednak futbolówkę z pod nóg wybił mu Eytan Tibi.

• Pierwszy gwizdek sędziego Kuipersa. Od środka zaczęli piłkarze Dynamo Kijów.

• Obie ekipy wychodzą na murawę. Przed nami hymn Champions League, a chwilę później arbiter, którym będzie dzisiaj Bjoern Kuipers, rozpocznie to spotkanie.

• W lidze ukraińskiej Dynamo prezentuje bardzo stabilną formę. Kijowianie wygrali pięć spotkań z rzędu, a w poprzedniej kolejce rozgromili Metalurh Zaporoże 6:0. . Jedną z bramek strzelił Łukasz Teodorczyk, dla którego było to pierwsze trafienie w lidze ukraińskiej w tym sezonie.

• Ławka rezerwowych Maccabi: Lifshitz, Itzhaki, Peretz, Mitrović, Ben Basat, Vermouth, Ziv.

• Ławka rezerwowych Dynamo: Rybka, Veloso, Vida, Belhanda, Bujalskij, Gusev, Teodorczyk

• Dynamo zagra w dalszej fazie rywalizacji, jeśli wygra z Maccabi Tel Awiw. Kijowianie na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów czekają już szesnaście lat. Dzisiaj wejście do najlepszej szesnastki europejskich drużyn wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

• Ukraińcy wciąż mają szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek, natomiast mistrzowie Izraela to najsłabszy zespół tegorocznej Ligi Mistrzów, który nie zdobył jeszcze ani jednego punktu. Faworyt jest zatem oczywisty.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu grupy G, w którym w Kijowie Dynamo zmierzy się z Maccabi Tel Awiw.