FC Barcelona

3

Ajax Amsterdam

1

• Po pierwszej połowie można było domyślać się, że Barcelona będzie oszczędzać siły na El Clasico i tak się też stało. Luis Enrique zdjął z boiska Neymara, Messiego i Iniestę, a w końcówce Ajax zaatakował, co przyniosło gola kontaktowego i sporą dawkę emocji. Niespodzianki jednak nie było - kontra zapewniła "Blaugranie" dwubramkowe zwycięstwo i bardzo zbliżyła do wyjścia z grupy. To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje już Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• No i jest po meczu! Świetna kontra Barcelony, Pedro do Rakiticia, Rakitić do Munira, Munir do Rafinhi, Rahinha do Sandro, a ten trafia do bramki! Ter Stegen bez szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! SANDRO!

• Znów próbował Alves, bardzo mocno, ale po raz kolejny nad bramką.

• Znów faulowany Rakitić. Chorwat zapewnia kolegom z defensywy spokój w końcówce.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu szkocki arbiter.

• Kontra Barcelony, Rakitić faulowany przez Riedewalda i mamy żółtą kartkę dla zawodnika Ajaxu.

• Znakomicie powalcyzł teraz El Ghazi, ale ostatecznie powstrzymał go jeden z obrońców.

• Znakomicie powalczył teraz w polu karnym Milik, zastawił się i dograł piłkę przed bramkę, tam dopadł do niej El Ghazi i z bliska pokonał Ter Stegena. Będą jeszcze emocje na Camp Nou!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA AJAXU! EL GHAZI!

• Schoene znakomicie ograł Daniego Alvesa i Brazylijczyk ucieka się do faulu. Dziwne, że nie było tu żółtej kartki.

• Alves był faulowany przez Schoene, później sam podszedł do rzutu wolnego, ale uderzył wysoko nad bramką.

• Znakomicie urwał się teraz lewą stroną Sandro, minął dwóch rywali i dograł wzdłuż bramki, lecz Veltman bardzo dobrze ubiegł Munira!

• Strzału z pierwszej piłki próbował teraz Rafinha, lecz piłka przeleciała bardzo daleko od bramki.

• Znakomicie rozpoczął grę Ter Stegen, Barcelona wyszła z kontrą trzech na dwóch, lecz źle rozwiązał tę akcję Munir - zwolnił i oddał strzał, skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Żółtą kartką ukarany teraz Pedro, który wszedł wślizgiem w nogi Andersena.

• Andersen minął jednego z rywali, ale po chwili powalił go Pique. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

• Dośrodkowanie Pedro wzdłuż bramki Ajaxu (lub zła próba strzału), nie doszedł jednak do piłki żaden z partnerów.

• Można było się tego spodziewać - Rafinha zastępuje Andresa Iniestę.

• Miał teraz swoją okazję Ajax! El Ghazi dobrze dograł do Klaassena, ten posyła jednak piłkę nad poprzeczką.

• Pique dobrą minutę czeka już na wejście na boisko, a arbiter nie reaguje...

• Ostatnia zmiana w Ajaxie. Sigthorssona zastępuje El Ghazi.

• Zderzyli się głowami Pique i Milik, mocniej ucierpiał Hiszpan.

• Iniesta wycofuje piłkę do Rakiticia, ten uderza bardzo mocno, ale wprost w Cillessena.

• Milik próbował znaleźć Sigthorssona, lecz dograł niedokładnie i bez problemu złapał piłkę Ter Stegen.

• Próba prostopadłego podania w wykonaniu Iniesty ląduje w rękach Cillessena.

• Żółta kartka dla Van Rhijna, który ostro potraktował Munira.

• Schoene trafia w jednoosobowy mur, piłkę ma Barcelona.

• Milik w starciu z Pique wywalczył rzut wolny. Do bramki jest jednak dość daleko.

• Teraz już nie mamy najmniejszych możliwości, że to oszczędzanie piłkarzy przed meczem z Realem. Z boiska schodzi bowiem... Messi. Zamiast niego na murawie pojawia się Munir.

• Sigthorsson ambitnie ruszył lewą stroną, ale ostatecznie stracił piłkę.

• Pique! Fatalny kiks hiszpańskiego obrońcy i omal nie trafia on do własnej bramki!

• Luis Enrique oszczędza Neymara na Gran Derbi. Brazylijczyka zmieni Sandro.

• Akcja Barcelony lewą stroną boiska, dośrodkowanie Alby zostało jednak wybite.

• Indywidualna akcja Neymara, Brazylijczyk stracił jednak piłkę.

• Messi próbował uderzać z ostrego kąta z rzutu wolnego. Piłka przeleciała nad bramką.

• Zabawił się z Viergeverem Alves, założył rywalowi siatkę i był faulowany.

• Druga roszada w Ajaxie, 18-letni Riedewald zmienia Zimlinga.

• Niezła akcja Ajaxu, kompletnie niepilnowany był Van Rhijn, lecz uderzył obok słupka!

• Rajd Milika lewą stroną, próba przerzutu do Schoene, było to jednak podanie niecelne.

• Przewrócił się teraz w polu karnym Alba, lecz gwizdek sędziego milczy.

• Messi! Fenomenalny rajd Argentyńczyka na małe przestrzeni w polu karnym, ale strzał Messiego wylądował tylko na bocznej siatce!

• Dwa dośrodkowania Alvesa z prawej strony boiska, ale radzą sobie z nimi Moisander i Veltman.

• Gol Messiego, ale był spalony! Świetne uderzenie zza pola karnego oddał Pedro, Cillessen odbił piłkę przed siebie, a Argentyńczyk bez problemu trafił do siatki. Chorągiewka arbitra słusznie powędrowała w górę.

• Rakitić zdołał dograć w pole karne do Messiego, lecz Argentyńczyka zdołał powstrzymać Moisander.

• Niezłe dośrodkowanie Andersena w pole karne, ale czujny był Ter Stegen. Golkiper Barcelony wyszedł z bramki i złapał piłkę.

• Messi zszedł z piłką wzdłuż linii pola karnego i uderzył lewą nogą tuż sprzed szesnastki. Piłka przeleciała nad bramką.

• Pojawia się na boisku Arkadiusz Milik! Polak zmienia Ricardo Kishnę.

• Gramy!

• Znakomita akcja Iniesty

• Spotkanie na Camp Nou przebiega dokładnie tak, jak wszyscy się spodziewali. Barcelona spokojnie kontroluje grę i jest zespołem o klasę lepszym od Ajaxu. Przyspieszenie Messiego, Neymara i Iniesty wystarczyło do dwubramkowego prowadzenia, choć szkoda fenomenalnego rajdu Hiszpana - mielibyśmy jednego z najładniejszych goli całego sezonu. Ajax nieźle zagrał w końcówce, lecz pięć minut niezłej gry to zdecydowanie za mało na "Blaugranę". Na drugą część meczu zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Teraz z dystansu uderzał van Rhijn, lecz i on nie trafił w światło bramki.

• Sightorsson! Mocny strzał Islandczyka, piłka odbija się jeszcze od Bartry i przelatuje tuż obok słupka!

• Miał teraz Ajax rzut rożny, ale dobrze wybił piłkę Pique.

• Zła próba z dystansu Zimlinga, piłka przelatuje obok słupka. Ta akcja mogła skończyć się dużo lepiej.

• Fenomenalny rajd Iniesty! Hiszpan minął kilku rywali i wyszedł sam na sam z Cillessenem, lecz przegrał pojedynek z golkiperem!

• Mógł odpowiedzieć teraz Ajax, Kishna odebrał piłkę Pique, lecz zdołał naprawić swój błąd.

• Kolejne z serii nieudanych dośrodkować Alvesa. Brazylijczyk jest na razie jednym z najsłabszych ogniw Barcelony.

• Schoene próbował zagrać na lewą stronę do Andersena, lecz było to podanie zbyt mocne i Andersen nie opanował piłki.

• Ostry wślizg Veltmana w nogi Neymara i zasłużona żółta kartka.

• Messi znów świetnie utrzymał się przy piłce w polu karnym, ale nie dał rady dograć do Rakiticia.

• FC Barcelona - Ajax amsterdam

• Pedro! Świetna okazja dla Barcelony, ale piłka trafia w słupek! Znakomita kontra Barcelony, wyprowadził piłkę Messi, mądrze przepuścił ją Neymar, a Pedro z lewej strony obija słupek!

• Dwójkowa akcja Messiego i Iniesty, ale Leo nie zdołał oddać piłki koledze. Dobrze interweniował Van Rhijn.

• Ależ zabawił się teraz z Klassenem Messi! Gracz Ajaxu musiał ratować się faulem.

• Drugi raz przyspieszyła Barcelona i mamy drugiego gola. Dobry odbiór Mascherano, podanie do Iniesty, ten kapitalnie zagrywa do Messiego, a Argentyńczyk podwyższa prowadzenie gospodarzy, choć bliski dobrej interwencji był Cillessen.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY, MESSI!

• Pique nie zrozumiał się z Alvesem i napędził sobie nieco kłopotów, lecz ostatecznie po nodze Andersena wybił piłkę na aut.

• Ambitnie powalczył teraz Pedro, później przeprowadził dwójkową akcję z Bartrą, lecz ostatecznie nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Spokojnie rozgrywa piłkę Barcelona. Mecz wygląda na razie dokładnie tak, jak wszyscy się spodziewali.

• Fatalna próba dośrodkowania Alvesa. Wyszedł z tego strzał, który wyłapał Cillessen.

• Bartra najpierw znakomicie odebrał piłkę na połowie rywala, aby po chwili ją stracić. Z kontry Ajaxu wyszło jednak niewiele.

• Próba dwójkowej akcji Sighthorsson z Kishną, ten drugi nie zdołał jednak opanować piłki i ta wyszła poza linię boczną.

• Ajax stara się wyjść wyżej na połowie rywali, ale efektem jest tylko seria rzutów z autu dla "Barcy".

• Kolejne długie podanie do Alby, lecz Hiszpan przegrywa pojedynek z obrońcą.

• Messi! Miał teraz Argentyńczyk szansę na swojego gola, lecz uderzył zbyt wysoko. Świetnym podaniem popisał się w tej akcji Bartra.

• Świetne zagranie Iniesty do Daniego Alvesa, lecz Brazylijczyk najpierw miał nieco problemów z opanowaniem piłki, a później źle dośrodkował.

• Dogranie w pole karne do Jordiego Alby, ten stara się dograć do jednego z kolegów, ake piłkę wybijają rywale.

• Błyskawiczna, przepiękna akcja Barcelony. Rakitić zagrywa do Pedro, ten oddaje piłkę Messiemu, Argentyńczyk przyspiesza, mija rywala, wykłada piłkę Neymarowi, a Brazylijczyk bez problemu pakuje ją do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! NEYMAR!

• Niedokładne dogranie Jordiego Alby w pole karne w kierunku Pedro, stoperzy Ajaxu bez problemu wybijają piłkę.

• Kolejne długie podanie, tym razem Pique szukał Neymara, ale Brazylijczyk był na minimalnym spalonym.

• Ajax broni się całym zespołem na własnej połowie. Gospodarze starają się przerzucać piłki na skrzydła, lecz na razie nie zdaje to egzaminu.

• Długi przerzut na lewą stronę do Jordiego Alby, lecz ten nie zdołał dojść do piłki. Od bramki zacznie Cillessen.

• Kolejny spokojny atak Barcelony. Dani Alves pobawił się trochę z piłką, stracił ją, lecz był faulowany.

• Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze rozpoczęli od spokojnego ataku pozycyjnego. Po dłuższym podaniu dobrze interweniował Van Rhijn.

• Od środka rozpoczęła Barcelona, grająca w tradycyjnych, granatowo-bordowych strojach. Ajax na czerwono-biało.

• Gramy!

• Obie drużyny pozują do zdjęcia przy banerze No to racism. Za chwilę początek spotkania.

• Zawodnicy i sędziowie wychodzą już na boisko. Tradycyjnie słuchamy hymnu Ligi Mistrzów.

• Piłkarze czekają już w tunelu, a z głośników leci hymn Barcelony.

• Frank De Boer i Luis Enrique w latach 1999-2003 byli klubowymi kolegami w Barcelonie. Który z nich wyjdzie zwycięsko z dzisiejszego starcia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• - Chcę zobaczyć wiele radości i przyjemności z gry. Możemy uzyskać w tym meczu dobry wynik, przekonaliśmy się o tym w zeszłym roku. Musimy jednak zagrać na naszym najwyższym poziomie. Barcelona jest na wyższym poziomie od nas i ma więcej doświadczenia. Gra tutaj jest trudna dla każdego zespołu. Ciężko wywieźć stąd punkty, ale będziemy próbować - ocenił z kolei Frank de Boer, szkoleniowiec Ajaksu.

• Będziemy musieli zagrać na najwyższym poziomie, aby ich pokonać. Oni mają wiele atutów, w zeszłym sezonie stworzyli Barcelonie wiele problemów. To nasz trzeci mecz. Wcześniej jeden wygraliśmy, a jeden przegraliśmy, więc ten jest bardzo ważny. Gramy u siebie i ten pojedynek może być kluczowy w kontekście awansu - mówił przed meczem Luis Enrique, trener Barcelony.

• Rezerwowi Ajaksu: Boer, Riedewald, Denswil, Duarte, Milik, El Ghazi, Menig.

• Rezerwowi Barcelony: Bravo, Montoya, Xavi Hernández, Rafinha, Samper, Ramírez, El Haddadi.

• Co ciekawe, obie drużyny mierzyły się ze sobą w fazie grupowej poprzedniej edycji Champions League. Wówczas na Camp Nou Barcelona wygrała 4:0, z kolei w rewanżu lepsi okazali się piłkarze Ajaksu, którzy zwyciężyli 2:1.

• Z kolei Holendrzy mają na swoim koncie dwa remisy, które w stosunku 1:1 zanotowały zarówno z PSG, jaki i APOELEM.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują w grupie F drugie miejsce po zwycięstwie z APOELEM 1:0 oraz porażce z PSG 2:3 w meczu poprzedniej kolejki.

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Barcelona - Ajax LIVE! Ważna rozgrzewka przed El Clasico.

• Gorąco witamy i zapraszamy wszystkich na Camp Nou, gdzie Barcelona zagra z Ajaksem Amsterdam w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów!