0

Bayern Monachium

3

• To wszystko z mojej strony. Relacją NA ŻYWO prowadził dla Państwa Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania. Już jutro dwa ćwierćfinałowe spotkania Ligi Europejskiej: Chelsea zagra z FC Basel, a Benfica u siebie z Fenerbahce. To drugie spotkanie będę miał przyjemność relacjonować ;) Dziękuję jeszcze raz za wspólnie spędzony czas.

• Głosowanie na zawodnika meczu: wystarczy kliknąć w plusik przy danym zawodniku. Wyniki w zakładce PLEBISCYT.

• Prawidłowe odpowiedzi:

1. W sumie Robert Lewandowski ma 11 bramek w Lidze Mistrzów. W poprzednim sezonie strzelił jedną bramkę Olympiacosowi Pireus.
    2. Najlepsi strzelcy Bayernu i Barcelony (nie licząc tego spotkania): Thomas Mueller ma na koncie 7 bramek, Lionel Messi – 8.
  • Cudu nie było, ale chyba też nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Niemiecki finał w Anglii. To pstryczek w nos dla pewnych siebie Anglików, czy Hiszpanów. Finał zapowiada się emocjonująco! Za moment podam odpowiedzi na pytania.

• Koniec! Bayern wygrywa 3:0 na Camp Nou i w spektakularnym stylu awansuje do finału, gdzie czeka Borussia Dortmund. Klassiker na Wembley!

• Nie ustają śpiewy kibiców Bayernu. Jeszcze moment i koniec spotkania.

• Minuta doliczona.

• Rafinha próbował szczęścia, ale bezskutecznie.

• 95 877 kibiców ogląda klęskę Barcelony na Camp Nou.

• Ostatnia zmiana w Barcelonie: Martin Montoya pojawia się Marca Bartrę.

• David Villa posyła piłkę z 17 metrów do koszyczka Manuela Neuera.

• Gra wznowiona.

• Zderzenie Daniela Van Buytena z Thiago Alcantarą i obu potrzebna jest pomoc medyczna. Krótka przerwa w grze.

• Barcelona próbuje. Na razie ma czwarty korner i po nim Marc Bartra strzela obok bramki.

• Gerard Pique ukarany żółtą kartką. Nie zagrałby w finale...

• Victor Valdes łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Rafinha zmienia Philippa Lahma.

• Pogrom Barcelony! Franck Ribery centruje na trzeci metr i Thomas Mueller głową dopełnia formalności.

• THOMAS MUELLER!!!

• Mario Mandżukić na spalonym.

• Anatoliy Tymoschuk wchodzi za żegnanego gwizdami przez katalońskich kibiców Javi Martineza.

• Dośrodkowanie w pole karne i obrońca Barcelony uprzedził napastnika Bayernu, ale tak niefortunnie interweniował, że pokonał Victora Valdesa.

• GERARD PIQUE POSYŁA PIŁKĘ DO WŁASNEJ BRAMKI

• Holender wzięty w kleszcze przed polem karnym Barcelony i pada nie oddając strzału W przeciwieństwie do Pedro, którego uderzenie broni bramkarz.

• David Alaba wybija piłkę na aut po centrze Thiago Alcantary. Bramka Arjena Robbena podcięła skrzydła Katalończykom. Atakują bez wiary w powodzenie.

• I pierwsza roszada Bayernu: Luiz Gustavo wchodzi za Bastiana Schweinsteigera.

• Thiago Alcantara pojawia się na boisku. Zastępuje Andresa Iniestę.

• Szarża Alexisa Sancheza prawą stronę i rzut rożny.

• David Alaba strzela, ale nieudanie. Barca dąży do strzelenia chociaż jednego gola. Uderzenie Andresa Iniesty zablokowane przez Daniela Van Buytena.

• Czujny Manuel Neuer uprzedza przeciwnika po podaniu w pole karne.Kibice zaczynają skandować głośno ole, ole.

• Alexis Sanchez zmienia Xavi'ego Hernandeza.

• Arjen Robben rozochocił się na strzelenie drugiego gola. Fatalnie uderzył i wynik pozostaje bez zmian.

• Jeszcze raz David Villa. Tym razem dalej niż bliżej.

• David Villa zwlekał ze strzałem. Wreszcie uderzył i został zablokowany.

• Odpowiedź Barcelony. lecz jej akcja zastopowana przed polem karnym Bawarczyków.

• Dokładny cross Davida Alaby do Holendra, który w polu karnym zakręcił obrońcami i strzałem po długim słupku stawia kropkę nad "i" ws. awansu do finału.

• FC Barcelona - Bayern Monachium

• ARJEN ROBBEN!!!

• Victor Valdes łapie piłkę.

• Kontra Bayernu i rzut wolny. Arjen Robben ustawia piłkę.

• Druga połowa rozpoczęta. Oba zespoły przystępują do niej bez zmian.

• Przypominam o dwóch pytaniach, które zadałem przed rozpoczęciem spotkania. Dotychczasowe odpowiedzi dotyczące Roberta Lewandowskiego są błędne

• Barcelona bezskutecznie próbowała sforsować bawarski mur. Przewaga nie podlega dyskusji, a Bayern potrafił się kilka razy odgryźć i powinien strzelić bramkę (notabene Bayern zdobywał przynajmniej jednego gola w 10 kolejnych meczach). Więcej zagrożenia ze strony Blaugrany były strzały z dystansu. Widać brak Lionela Messiego, który zapewne wejdzie w drugiej połowie. Ale czy od początku? Przekonamy się niedługo. Wracamy za kilka minut.

• Arbiter nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą połowę.

• Żółtą kartką ukarany Dani Alves za faul. Przed długi czas nie podnosił się z murawy.

• Adriano po szarży lewą stroną centruje w pole karne i piłka przelatuje za kołnierz Manuela Neuera. Na jego szczęście nikt z zawodników Dumy Katalonii nie zamykał akcji.

• Chaotyczna gra Barcelony. Sporo niedokładności, co bardzo rzadko się tej klasy zawodnikom.

• Dani Alves podaje w pole karne. Pomysł dobry, ale wykonanie już nie. Futbolówkę poza linię boczną wybija Javi Martinez.

• Akcja gospodarzy spaliła na panewce. Górą obrońcy Bayernu. Po chwili centrostrzał łapie Manuel Neuer.

• Adriano strzela płasko z 20 metrów za lekko by pokonać Manuela Neuera.

• Głośne Barca, Barca na większości sektorów Camp Nou. Kibice wierzą w cud.

• Franck Ribery zatrzymany w polu karnym przez Marca Bartrę, który wybija piłkę na aut.

• 244 Podania 141. Nic nowego...

• Andres Iniesta przedobrzył na lewej stronie i nie dał rady ograć Javi Martineza. Manuel Neuer wznawia grę od bramki

• Kontra Bayernu i Arjen Robben holował piłkę niemal przez 30-40 metrów. Zdecydował się na uderzenie, które przyjął na ciało Alex Song.

• Czerwono w polu karnym Bayernu. Aż trzech zawodników chciało zablokować strzał Andresa Iniesty. Udało się to Danielowi Van Buytenowi.

• Alex Song sfaulowany przez spóźnionego Arjena Robbena. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Holender nie był zagrożony absencją następnym meczu.

• Tici-taca Barcelony i Cesc Fabregas w polu karnym miał problem z oddaniem strzału na rzecz kryjącego go Philippa Lahma.

• Składna akcja Barcelony. Trzy podania i centra Pedro w pole karne. Piłkę łapie bez trudu Manuel Neuer.

• Podanie do Arjena Robbena na prawą stronę, który w swoim stylu ściął w pole karne na lewą nogę i zdecydował się podań. Trafia prosto w Marca Bartrę.

• Xavi strzela z woleja z ośmiu metrów po przypadkowym zgraniu piłki przez Cesca Fabregasa. Wysoko nad poprzeczką.

• FC Barcelona - Bayern MonachiumFC Barcelona - Bayern Monachium

• Gerard Pique łata dziury w obronie! Kontra Bayernu i podanie do Mario Mandżukicia. Chorwatowi piłkę wślizgiem wybija stoper Barcelony. To trzecia fantastyczna interwencja Hiszpana.

• Jeszcze raz Pedro zza "szesnastki", ale zablokowany. Barcelona wznawia grę z autu na wysokości pola karnego Bayernu.

• Pedro strzela z dystansu i Manuel Neuer przenosi piłkę nad poprzeczką! Rzut rożny.

• Finale, oo, Finale, oooo – śpiewają kibice Bayernu.

• Gerard Pique wybija piłkę na uwolnienie. Czas ucieka Katalończykom. Fatalne zagranie Dani Alvesa. Piłka po jego zagraniu przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Frank Ribery i David Alaba radzą sobie we własnej "16" z Ceskiem Fabregasem. Wzorowa współpraca.

• Składna akcja Bayernu i Bastian Schweinsteiger, który składał się do strzału, pada w polu karnym rywala! Sędzia nie widział faulu zawodnika Barcelony.

• Alex Song przecina prostopadłe podanie na wolne pole do Thomasa Muellera. W przeciwnym razie Niemiec byłby sam na sam z bramkarzem Barcelony.

• Franck Ribery po indywidualnej akcji lewą stroną staranowany przez Marca Bartrę. Dośrodkowanie i Javi Martinez na spalonym.

• Dani Alves dostaje piłkę w polu karnym i zagrywa płasko na środek bramki do Cesca Fabregasa, ale za plecy! Szczęście po stronie Bawarczyków.

• Adriano optymistycznie strzela po centrze z rzutu rożnego głową z... 18 metrów.

• Arjen Robben niemal sam na sam z Victorem Valdesem! Składał się do strzału i jak spod ziemi wyrósł Gerard Pique, który wślizgiem wybija piłkę spod nóg Holendra!

• Za mocne podanie na lewą stronę do Davida Alaby. Gospodarze mozolnie konstruują atak pozycyjny. Bayern wyraźnie nastawiony na kontry.

• Odpowiedź Barcelony też z rzutu wolnego. Marc Bartra strzela głową wysoko nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Bayernu w pobliżu lewego narożnika pola karnego. Centra Bastiana Schweinsteigera na Thomasa Muellera, ale jego strzał głową bardzo niecelny. Ostro zaatakował go Adriano.

• Podanie w "16" DO Davida Villi, ale David Alaba z partnerem radzą sobie bez problemu z rywalem.

• Ostro, bezpardonowo, Phillip Lahm traktuje Pedro przed polem karnym Barcelony. Faul, ale bez konsekwencji kartkowej.

• Po chwili Brazylijczyk centruje w pole karne i futbolówka ląduje w rękawicach Manuela Neuera.

• Przedzierał się Mario Mandżukić przez zasieki obronne i Dani Alves wybija piłkę, którą łapie Victor Valdes. Bawarczycy domagają się rzutu wolnego pośredniego.

• Barcelona rozgrywa piłkę na własnej połowie. Bayern wysoko podchodzi pod obrońców utrudniając rozegranie piłki.

• Akcja Bayernu i Mario Mandżukić na lewej stronie podaje przed pole karne do Thomasa Muellera, ale ten traci piłkę. Po chwili Adriano fauluje w środku boiska Javi Martineza.

• Darko Skomina daje sygnał i Bayern zaczyna pierwszą połowę. Dalekim podaniem w pole karne gospodarzy i Thomas Mueller na spalonym

• Gerard Pique, Alex Song, Javi Martinez, Bastian Schweisteiger oraz Phillip Lahm muszą uważać na kartki. Jeżeli ich zespół awansuje, a dostaną dzisiaj żółtą kartkę, to nie zagrają w finale na Wembley z Borussią Dortmund.

• I przenosimy się na Camp Nou, gdzie kibice przygotowali efektowną kartoniadę. Hymn Ligi Mistrzów rozbrzmiewa z głośników.

• Bawarczycy są najskuteczniejsi w tej edycji Ligi Mistrzów: licząc spotkanie sprzed 8 dni pokonali bramkarzy rywali aż 26 razy!

• I pora na część ciekawostek przedmeczowych: FC Barcelone przegrała tylko raz w ostatnich 26 domowych spotkaniach. Ta jedyna porażka miała miejsce w lutym w Copa del Rey z Realem Madryt (1:3).

• Sprecyzuję pierwsze pytanie: chodzi o wszystkie jego bramki w Lidze Mistrzów. Czyli nie tylko w tej edycji (za bardzo podpowiedziałem...)

• Odpowiedzi należy podać do 60. minuty spotkania. Małe podpowiedzi: częściowej odpowiedzi na drugie pytanie można znaleźć w relacji z pierwszego spotkania. A pierwsze pytanie jest podchwytliwe ;)

• W pierwszym spotkaniu spotkaniu zadałem Państwu pytanie, na które nie było problemów by odpowiedzieć. Dzisiaj zadam dwa: dotyczące meczu tego meczu, a drugie Roberta Lewandowskiego:

1. Ile bramek do tej pory zdobył Robert Lewandowski w meczach Ligi Mistrzów?
    2. Ile bramek strzelili, i kto, w tej edycji najlepsi strzelcy Barcelony i Bayernu?
  • Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Damira Skominy ze Słowenii obejrzyjmy jeszcze jeden z kilku ciekawych filmów promujących dzisiejsze spotkanie:

• FC Barcelona - FC Bayern Pół godziny do rozpoczęcia spotkania! A w komentarzach zachęcam do podawania typów i czy FC Barcelona zdoła awansować. Z AC Milan udało się strzelić 4 gole. A dzisiaj?

• W Bayernie zaś są dwie zmiany: na środku obrony wystąpi Daniel Van Buyten zamiast Dante, a w ataku w miejsce Mario Gomeza (strzelca gola w pierwszym spotkaniu) zastąpi wracający do składu po pauzie spowodowanej żółtą kartką Mario Mandżukić.

• Tito Vilanova zmienił czterech zawodników w porównaniu z "jedenastką" z pierwszego tygodnia. Na boku obrony w miejsce Jordi Alby zagra Adriano, na pozycji defensywnego pomocnika jest Alex Song zamiast Sergio Busquetsa i za Lionela Messiego zagra Cesc Fabregas. Dodatkowo za Alexisa Sancheza wystąpi David Villa.

• Rezerwowi Bayernu Monachium: 22. Tom Starke, 4. Dante, 13. Rafinha, 11. Xherdan Shaqiri, 30. Luiz Gustavo, 44. Anatoliy Tymoschchuk, 33. Mario Gomez.

• Rezerwowi FC Barcelona: 13. Jose Pinto, 35. Martin Montoya, 11. Thiago Alcantara, 34. Jonathan Dos Santos, 9. Alexis Sanchez, 10. Lionel Messi, 37. Cristian Tello

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn, które podamy za moment. Najważniejszą informacją jest to, że Lionel Messi jest na ławce rezerwowych!

• Na relację NA ŻYWO z rewanżowego spotkania 1/2 finału Ligi Mistrzów zaprasza Państwa Tomasz Górski.

• Kibice i piłkarze katalońskiego zespołu chcieliby powtórki z 8 kwietnia 2009 r. Wówczas FC Barcelona pokonała Bayern 4:0 strzelając wszystkie bramki w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się Lionel Messi (dwukrotnie), Samuel Eto'o oraz Thierry Henry. Przypomnijmy sobie jak padały gole w tym spotkaniu:

• Wczoraj o mały włos bylibyśmy świadkami nie-Realnego. Piłkarze Jose Mourinho wygrali na Santiago Bernabeu 2:0 z Borussią Dortmund, ale do awansu zabrakło jeszcze jednej bramki. Czy dzisiaj Blaugrana dokona rzeczy niemożliwej?

• Można będzie śmiało powiedzieć, że jesteśmy najlepszym zespołem na świecie, jeżeli do mistrzostwa Niemiec dołożymy trofeum Ligi Mistrzów i zwyciężymy w Pucharze Niemiec. Możemy wyeliminować Barcelonę, która uważana jest za najlepszą drużynę na świecie – powiedział Franck Ribery. Po czym dodał: – W pierwszym meczu pokonaliśmy Barcelonę 4:0. Zobaczymy jak Barcelona zaprezentuje się teraz. Mógłbym powiedzieć, że jesteśmy na 80% w finale.

• - Chcę pokazać, że razem z drużyną rozumiemy się bezbłędnie i nawet mając taką przewagę nie nastawiamy się na obronę, a wręcz przeciwnie - kreujemy akcje, stwarzamy strzeleckie okazje. Właśnie taki mój zespół chciałbym zobaczyć w środę - dodał 67-letni Heynckes.

• Trening i konferencja prasowa Bayernu Monachium - Nasza sytuacja jest komfortowa, ale w sporcie nie ma niczego pewnego. Nie takie rzeczy się już działy, a na Camp Nou Barcelona wychodziła nie z takich opresji. Mimo wszystko nie zamierzam drużyny ustawiać defensywnie. Wręcz przeciwnie - będziemy dążyć do tego, by strzelić gola - zapowiedział niemiecki szkoleniowiec Bayernu, Juup Heynckes.

• - Drużyna ma się bardzo dobrze, mamy zamiar nie stracić żadnego gola i walczyć do samego końca. Gdy miałem siedem lat, przegraliśmy z Milanem 0:4, a ja wciąż wierzyłem, że nie odpadniemy. Trzeba będzie znów stać się dzieckiem, żeby porzucić zdrowy rozsądek i wierzyć - zapowiada trener Barcelony.

• Trening i konferencja prasowa FC Barcelony - Jesteśmy Barceloną. Nawet, jeśli odpadniemy, musimy trzymać głowę wysoko, żeby kibice mogli być z nas dumni - stwierdził Vilanova na konferencji przedmeczowej.

• Witamy w relacji na żywo z rewanżowego spotkania półfinałowego Ligi Mistrzów, pomiędzy FC Barceloną i Bayernem Monachium. W pierwszym meczu Niemcy roznieśli Dumę Katalonii 4:0 i dzisiaj podopieczni Tito Vilanovy potrzebują historycznej remontady, żeby odwrócić losy tego dwumeczu. W futbolu nie ma rzeczy niemożliwych, więc liczymy na emocjonujące do końca widowisko!