FC Barcelona

1

Manchester City

0

• Popis ofensywnej gry Barcelony kończy się zdobyciem tylko jednego gola, bowiem fantastyczny występ zanotował nie tylko Leo Messi, ale także Joe Hart, który raz po raz wygrywał pojedynki z napastnikami Barcelony. Goście też mieli szansę na powrót do rywalizacji w całym dwumeczu, ale Aguero nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Barcelona w ćwierćfinale, to wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec meczu!!!

• Nie no, to jest już niemożliwe! Po kolejnej kontrze Barcelony uderzenie Neymara broni Hart!

• Jeszcze rzut rożny dla City, jednak gospodarze wybijają piłkę.

• Jeszcze jedna zmiana w Barcelonie. Adriano zmienia Alvesa.

• Dwie minuty doliczone do tego meczu.

• To jest niesamowite!!! Hart znowu jakimś cudem obronił strzał z bliska Messiego po świetnym kontrataku Barcelony!!!

• Zmiana w City. Lampard za Milnera. Czyżby to ostatni występ Anglika w europejskich pucharach?

• Nieprawdopodobne!!! Kolejne genialne podanie Leo Messiego i Suarez przegrywa pojedynek z Hartem!!!

• Pięć minut do końca. Mógł Aguero dać szansę Manchesterowi City na korzystny wynik, a tak wydaje się, że zdobycie dwóch goli przez mistrzów Anglii jest już mało prawdopodobne.

• Zmiana w Barcelonie. Schodzi Rakitić, a w jego miejsce Rafinha.

• Kolejny rzut wolny i kolejny raz Messi uderza centymetry ponad bramką Manchesteru City!

• Demichelis taktycznie tuż przed polem karnym fauluje szarżującego Suareza. Kolejna żółta kartka.

• Kolejna akcja City! Silva na lewe skrzydło do Kolarova, ale ten dośrodkowuje choć mocno, to jednak w ręce Ter Stegena.

• Żółta kartka dla Alvesa za faul taktyczny na Silvie. Brazylijczyka zabraknie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym.

• Świetna szansa dla Barcy!!! Szarżujący Neymar za daleko wypuścił sobie piłkę i ją stracił na korzyść Harta!

• BRONI TER STEGEN!!! Aguero z 11 metrów zostaje zatrzymany przez niemieckiego bramkarza Barcy!!!

• Rzut karny dla City!!! Sędzia dopatrzył się faulu Pique na Aguero!

• Po kapitalnym podaniu Iniesty Neymar wyszedł sam na sam z Hartem, ale świetnie dysponowany Anglik wygrał ten pojedynek!!!

• Błąd w środku pola Mascherano, bezpańską piłkę przejął Aguero, ale przy próbie strzału z dystansu został zablokowany.

• Niezła próba Bony'ego! Iworyjczyk zza pola karnego uderzył nieznacznie obok bramki Barcy!

• Zmiana w City. Kibice Barcelony nagrodzili brawami Toure, którego zastąpił Bony.

• Gol dla Barcelony, ale nieuznany!!! Uderzenie Neymara broni Hart, a dobijający Alba był na spalonym!

• W odpowiedzi mocne uderzenie zza pola karnego Toure trafia tylko w boczną siatkę! Cóż to zrobił się za mecz!

• Hart!!! Kolejna świetna interwencja angielskiego bramkarza po tym jak w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Leo Messi! Anglik znowu zabrał piłkę Argentyńczykowi!

• Messi w walce z Demichelisem wywalczył rzut rożny dla Barcelony. Argentyńczyk jeszcze trochę ucierpiał, ale nie powinien mieć problemów z kontynuowaniem gry.

• Ależ kontra Barcy!!! Neymar zagrał doskonale do Messiego, ten jeszcze próbował mijać Harta, ale Anglik zdołał wyłuskać piłkę!!!

• Zamieszanie w polu karnym Barcelony!!! Przed bramką Ter Stegena z piłką znaleźli się Navas, Milner, ale zostali zablokowani, podobnie jak płaski strzał z kilkunastu metrów Kolarova!

• Suarez! Neymar z Messim stworzyli bardzo dobrą sytuację Urugwajczykowi, ale ten z kilkunastu metrów uderzył tylko w boczną siatkę!

• Odpowiedź City. Po dwójkowej akcji Silvy z Aguero, dośrodkowanie Argentyńczyka przecina Mathieu. Po chwili płaską centrę Navasa pewnie łapie Ter Stegen.

• Długa piłka w pole karne City do Luisa Suareza, ale ten złapany na spalonym.

• Próba uderzenia Messiego zza pola karnego odbita od jednego z obrońców wychodzi na rzut rożny.

• Ter Stegen!!! Niemiec z piłką wyszedł poza pole karne Barcy i ją stracił na rzecz Aguero, ale uderzenie Argentyńczyka z daleka i ostrego kąta blokują obrońcy gospodarzy!

• Moment przewagi Manchesteru City. Dośrodkowania Navasa i Sagni teraz padają konsekwentnie łupem Pique.

• Rzut wolny dla City z prawego skrzydła. Do niezłego dośrodkowania Jesusa Navasa doszedł Fernandinho, ale nie zdołał oddać czystego strzału głową!

• Wreszcie jakieś dobre podanie w pole karne Davida Silvy w pole karne do Sergio Aguero, ale ten został dobrze wyblokowany przez Daniego Alvesa.

• Messi!!! Argentyńczyk huknął z 20 metrów na bramkę Harta, ale Anglik zdołał odbić piłkę!

• Alba!!! Kapitalne podanie Messiego, Alba wychodzi sam na sam z Hartem, ale przegrywa ten pojedynek!!!

• Rakitić odebrał piłkę na 30. metrze przed bramką rywala, wykonał akcję indywidualną, po czym jednak uderzył z około 20 metrów bardzo niecelnie.

• Suarez dobrze przedarł się prawą stroną, jego dośrodkowanie Sagna wybił przed pole karne, skąd uderzenie bez zastanowienia oddał Iniesta! Hart łapie piłkę!

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn meldują się na murawie Camp Nou.

• Będzie zmiana w City w przerwie. Na boisko nie wróci Samir Nasri, a w jego miejsce Jesus Navas.

• A to zagranie Leo Messiego i wymowna reakcja Pepa Guardioli.

• Gol Ivana Rakiticia.

• Fantastyczny popis wielkiej piłki dała w pierwszej połowie Barcelona, a Manchester City może dziękować niebiosom, że przegrywa do przerwy tylko 0:1 po bramce Ivana Rakiticia. Katalończycy już po 45 minutach mogli zakończyć ten dwumecz, a tak The Citizens wciąż są w grze.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę wybijają obrońcy Barcelony, a sędzia Rocchi kończy pierwszą połowę tego meczu!

• Indywidualna akcja Sergio Aguero jeszcze przynosi gościom rzut rożny na koniec pierwszej połowy.

• Yaya Toure huknął z dystansu wysoko ponad poprzeczką.

• Słupek!!! Kapitalne podanie Neymara na czystą pozycję do Luisa Suareza, ten tylko trącił piłkę obok Harta, ale ta trafiła w słupek!!!

• Złe zagranie Mathieu przed własnym polem karnym, piłkę przejął Aguero, ale jego strzał z dystansu został zablokowany!

• Suarez! Urugwajczyk doszedł niepilnowany do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Rakiticia, ale uderzył głową nieczysto i niecelnie!

• Sagna blisko samobója! Messi świetnie podał w pole karne do Neymara, ten próbował odwdzięczyć się podaniem, a to przeciął Sagna, tyle że tak, że piłka omal nie wpadła do siatki!

• Po składnej akcji Barcelony Neymar zdobywa korner dla Barcy. Chwilę wcześniej aż siedzący na trybunach Pep Guardiola złapał się za głowę, gdy Messi zakładał siatkę Milnerowi.

• Żółta kartka dla Nasriego za złośliwy faul na Neymarze.

• Jednak uderza tym razem Rakitić, ale wysoko ponad poprzeczką!

• Suarez faulowany przez Toure 25 metrów od bramki City. Kolejna szansa dla Leo Messiego.

• Messi, Messi, Messi!!! Argentyńczyk popędził z piłką prawym skrzydłem, po czym zagrał iście genialne długie podanie w pole karne do niepilnowanego Rakiticia! Ten przelobował Harta i to Barca jest na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ivan Rakitić!!!

• Urwał się lewym skrzydłem Suarez, ale nie dostrzegł ustawionego w polu karnym Neymara. Dośrodkowanie Urugwajczyka czujnie odbija Hart!

• Znowu niewiele zabrakło Messiemu, który z rzutu wolnego posłał piłkę minimalnie ponad bramką City!!!

• Silva ukarany żółtą kartką za faul od tyłu na Messim. Dodatkowo jest rzut wolny dla Barcy z około 20 metrów od bramki Harta.

• Ślicznie pograli piłką Iniesta, Neymar i Alba, ale płaskie dośrodkowanie w pole karne Barcy przeciął Kompany.

• Długa piłka w pole karne City, gdzie znalazł się Jordi Alba, ale nie potrafił zgrać piłki głową do Luisa Suareza.

• Messi zabawił się z Fernandinho, ale potem nie do końca zrozumiał się z Neymarem. Dwaj gwiazdorzy Barcy stracili piłkę na linii szesnastki rywala.

• Dziwne zachowanie włoskich arbitrów, którzy najpierw niespodziewanie podyktowali rzut rożny dla Barcelony, bo po pół minuty zmienić decyzję.

• Messi łatwo minął Kolarova i ten ratował się faulem. Żółta kartka.

• Płaskie, celne uderzenie z dystansu Aleksandara Kolarova pewnie broni Marc-Andre Ter Stegen!

• Źle wykonany korner przez gości, ale Barcelonie nie udało się wyprowadzić kontry.

• Kolarov wywalczył rzut rożny dla The Citizens.

• Messi! Argentyńczyk uderzył z rzutu wolnego z około 30 metrów nieznacznie ponad poprzeczką bramki Harta!

• Złe płaskie dośrodkowanie Kolarova przejmuje na własnej połowie Neymar. Brazylijczyk pędził z piłką kilkadziesiąt metrów i został taktycznie sfaulowany przez Fernandinho. Żółta kartka!

• Nie ma gola dla City!!! Po świetnym wejściu Toure w pole karne Barcy, piłki przed bramką gospodarzy nie opanował Milner!

• Podobna próba Silvy, ale przerywa ją Mascherano. Goście w ataku pozycyjnym.

• Nasri chciał zagrać piłkę w pole karne do Aguero, ale Mathieu przeciął to zagranie.

• Messi!!! Genialna dwójkowa akcja Argentyńczyka z Iniestą w polu karnym City, ale płaski strzał z ostrego kąta odbija na rzut rożny Hart!

• Płaskie uderzenie z dystansu Aguero odbija się od Alvesa i wychodzi poza plac gry. Rzut rożny.

• Kolejny błąd gości! Szybka akcja Messiego z Suarezem w kontrataku kończy się na Kompanym!

• Ależ szczęście City!!! Fatalny błąd Kompanego, piłka trafia do niepilnowanego Neymara, a po jego płaskim strzale piłka odbiła się od słupka i potoczyła wzdłuż linii bramkowej!!! Milimetry od gola dla Barcelony!

• Neymar na lewym skrzydle zabawił się z Albą, ale jego zagranie w pole karne do Suareza przeciął wracający Fernandinho.

• Jakieś pierwsze utarczki pomiędzy Nasrim a Albą. Sędzia uspokaja obu graczy.

• Spokojny początek na Camp Nou popsuło fatalnie zagranie Ivana Rakiticia. Długi przerzut prosto w trybuny.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę! Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Hymn Barcelony na Camp Nou, trybuny po raz pierwszy w tym sezonie wypełnione po brzegi, czyli prawdopodobnie około 95 tysięcy kibiców będzie oglądało to spotkanie.

• Sędzią tego spotkania będzie Włoch Gianluca Rocchi.

• W ekipie Barcelony brakuje dzisiaj kontuzjowanych Busquetsa i Vermaelena, z kolei poza składem meczowym znaleźli się Masip, Douglas i Montoya. Wśród gości zawieszony za kartki jest Gael Clichy, a nie zobaczymy też Mangali i Joveticia.

• Rezerwowi Manchesteru City: Willy Caballero, Pablo Zabaleta, Fernando, Frank Lampard, Jesus Navas, Edin Dżeko, Jesus Navas.

• Rezerwowi FC Barcelony: Claudio Bravo, Adriano, Marc Bartra, Sergi Roberto, Xavi, Rafinha, Pedro.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów!

• W pierwszym meczu rozegranym na Etihad Stadium, Barcelona pokonała Manchester City 2:1 po dwóch bramkach Luisa Suareza. Jedynego gola dla The Citizens strzelił wówczas Sergio Aguero. Mistrzowie Anglii mogli przegrać ten mecz wyżej, ale w końcówce Leo Messi nie wykorzystał rzutu karnego.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona zmierzy się z Manchesterem City.