FC Basel

1

Liverpool FC

0

• No i koniec! Słaby Liverpool nie był w stanie sobie poradzić z FC Basel i traci wszystkie możliwe punkty. Trzeba pochwalić gospodarzy, bo byli dziś bardzo zorganizowani i to zaprocentowało. Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

• Jeszcze zmiana w doliczonym czasie. Zuffi za Hamoudiego.

• Balotelli na spalonym. Bardzo ewidentnym, kolejnym spalonym. Nie swój jest dziś Mario.

• Strzał Gerrarda z rzutu wolnego, ale Vaclik nie miał żadnych problemów z jej złapaniem.

• Frei leży na murawie, choć sekundę wcześniej faulował Balotellego, to jednak sam ucierpiał. Kto wie ile w tym bólu, a ile kradnięcia cennych sekund... :)

• Roszada również u gospodarzy. Calla wchodzi za Embolo.

• Lambert za Markovicia, to dopiero druga zmiana Rodgersa, a tak naprawdę można się zastanawiać jaki piłkarza na zmianę nie zasługuje.

• Swoich sił próbuje również Elneny, ale nic z tego nie wyszło.

• Marković strzela niecelnie.

• Akcja Gerrarda i Ballotellego, futbolówka trafia do Sterlinga, ten strzela, ale Vaclik wyciąga to uderzenie i Liverpool ma jedynie rzut rożny!

• Zaglądamy do statystyk i Basel ma prawie 60% posiadania piłki w całym meczu. Prowadzą grę zdecydowanie. Nie można mówić o dominacji, Liverpool wciąż może coś wywalczyć, ale lepiej grają gospodarze.

• I żółtą kartkę dostaje jeszcze Mario Balotelli. Bardzo sfrustrowany jest Włoch.

• Rodgers zmienia i bardzo dobrze. Za Coutinho wchodzi Lallana.

• FC Basel - LiverpoolFC Basel - LiverpoolFC Basel - LiverpoolFC Basel - Liverpool

• Sterling próbuje, ale blokuje go Xhaka. Trzeba powiedzieć sobie wprost, że Raheem gra dzisiaj zdecydowanie poniżej oczekiwań.

• Piłka do Strellera, ale ten na spalonym. Liverpool wciąż bezradny.

• FC Basel - LiverpoolFC Basel - Liverpool

• To mogło być wyrównanie! Potężny strzał Balotellego z rzutu wolnego i masa problemów Vaclika. Dobijał jeszcze Marković, ale wprost w obrońcę Basel.

• Marek Suchy kolejnym piłkarzem, który dostaje żółtą kartkę.

• Steven Gerrard dostaje żółty kartonik.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, które na gola zamienia Streller i Liverpool przegrywa na razie w Szwajcarii.

• GOOOOOOOOOOOOL! STRELLER!

• Dwa szybkie przewinienia Balotellego. Najpierw fauluje Sereya Die, a chwilę później zagrywa ręką. Wygląda na bardzo sfrustrowanego. Warto dodać, że w pierwszej połowie nie miał żadnego kontaktu z piłką w polu karnym rywala.

• Róg dla Basel, wykonuje Xhaka, ale Liverpool kolejny raz świetnie się broni.

• No i wracamy do Bazylei. Co przyniesie nam druga połowa?

0 Żółte kartki 1

• No i koniec pierwszej połowy. Nic ciekawego się w sumie nie działo. Czekamy na emocje w drugiej połowie.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony dla Liverpoolu i piłkę uderza głową Dejan Lovren, ale dosyć słabo i piłkę po koźle łapie Vaclik.

• Sztrzał Raheema Sterlinga zza pola karnego, ale wprost w bramkarza gospodarzy. Właściwie bez zagrożenia.

• Kolejna groźna akcja gospodarzy, ale tym razem akcję hamuje arbiter podnosząc chorągiewkę. Spalonego jednak nie było, powtórki pokazały, że sędzia dosyć sporo się pomylił

• Serey Die! Fenomenalny drybling w polu karnym Liverpoolu, poniżył obronę, ale nie zdobył bramki. Było niezwykle blisko!

• FC Basel - Liverpool FCFC Basel - Liverpool FC

• Jordan Henderson! Wydawało się, że gdyby nie rykoszet w ostatniej chwili, byłby gol.Groźny strzał, ale po rykoszecie piłka poleciała do kolegi z zespołu, który był na spalonym.

• Strzał jednego z piłkarzy Basel z lewej strony z tak zwanego 'fałsza', ale bardzo mocno się pomylił i futbolówka poleciała gdzieś daleko poza bramkę.

• Faulowany Balotelli i będzie rzut wolny dla Liverpoolu

• Technicznie Elneny, ale Mignolet znakomicie wyłapuje to uderzenie.

• Jak na razie bardzo dobrze gra Derlis Gonzales, który wszedł przecież za kontuzjowanego piłkarza.

• Prawie 40 tysięcy osób jest dzisiaj na stadionie. Patrząc na to, że Bazylea ma 180 tysięcy mieszkańców, to niesamowity wynik.

• Błąd Liverpoolu w defensywie, ale nie zdołał wykorzystać tego Derlis Gonzalez, zawiodło przyjęcie.

• Groźna strata Liverpoolu i piłkę dostał Streller. Próbował strzału niemal zaraz po przyjęciu, ale aż trzech piłkarzy Liverpoolu rzuciło się na linię strzału, żeby zablokować ten strzał i będzie tylko rzut rożny.

• Javier Manquillo na spalonym na prawym skrzydle. Dosyć spokojne tempo tego meczu na razie.

• Pierwsza żółta kartka wędruje na konto Raheema Sterlinga, za brzydki faul.

• Czyli zmiana. Safari schodzi, a w jego miejsce Derlis Gonzalez

• Safari doznał jakiegoś urazu przy podaniu i zdaje się, że nie będzie mógł kontynuować gry. Mocno utyka, schodzi o własnych siłach, ale zdecydowanie utyka zbyt mocno i skłaniam się ku temu, że na boisko już nie wróci.

• Sterling sam na sam, dośrodkowanie z prawej strony i Raheem na spalonym! Powtórki pokazały, że arbiter podjął dobrą decyzję.

• Już pierwsza akcja i pierwszy rzut rożny dla Basel, ale zagrożenie oddalone.

• No i zaczynamy! Czy ambitni Szwajcarzy wyrwą punkty Liverpoolowi?

• Zaraz zaczynamy!

• Piłkarze są już na murawie, kibice Basel pokazali całkiem przyzwoitą oprawę.

• Na stadionie trwa ostatnie zraszanie, spiker czyta składy i za moment piłkarze wyjdą z tunelu.

• FC Basel mierzyło się aż 22 razy z angielskimi zespołami, ale tylko pięć z tych potyczek wygrało. Siedem meczów skończyło się remisem, a dziesięć zespół ze Szwajcarii przegrał. Liverpool grał z zespołem ze Szwajcarii 10 razy i zanotował tylko jedną porażkę, sześć razy wygrał, a trzy razy padł remis.

• Oba zespoły spotkały się już w Lidze Mistrzów w 2002 roku, również w fazie grupowej. Wtedy mieliśmy dwa razy remisy. 1:1 oraz 3:3.

• Witam serdecznie na relacji z kolejnego spotkania Ligi Mistrzów. Dzisiaj mamy na tapecie bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie. FC Basel podejmie Liverpool. Szwajcarzy w swoim pierwszym meczu w Lidze Mistrzów w tym sezonie dostali ostre baty w Madrycie od Realu i dzisiaj liczą, że uda się urwać punkty będącemu w słabszej dyspozycji Liverpoolowi. Anglicy rzutem na taśmę wygrali ostatnio mecz z Ludogorcem, ale od tamtego czasu nie idzie im dobrze. Porażka z West Hamem, wygrana po rzutach karnych z Middlesbrough i remis z Evertonem. Który zespół przełamie dzisiaj swoją złą passę? Odpowiedź już za nieco ponad dwie godziny!