FC Porto

2

Athletic Bilbao

1

• Na koniec dodam jeszcze, że w drugim meczu tej grupy Szachtar rozgromił BATE Borysów aż 7:0! Żegnam się z państwem i zapraszam na jutrzejsze relacje. Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• Porto umocniło się na prowadzeniu w grupie H, natomiast Athletic nie wygrał już od 9 spotkań i jest ostatni w tabeli.

• Bilbao starczyło dziś sił tylko na 20 pierwszych minut drugiej połowy. Było to za mało na gospodarzy, którzy byli dziś po prostu lepsi.

• Koniec! Porto pokonuje Athletic 2:1!

• Tym czasem okazja dla Porto. Brahimi dograł do Martineza na 11 metr, ale Kolumbijczykowi zabrakło precyzji i strzelił niecelnie.

• 2 minuty doliczone. Czy Athletic stać jeszcze na ostatni zryw?

• Strzał z dystansu Martineza wylądował na trybunach i to wcale nie w pierwszym rzędzie.

• Ostre wejście Gurpegiego w Torresa. Bask nie mógł uniknąć żółtka za to wejście.

• Rzut wolny z drugiej strony. Po dośrodkowaniu Quaresmy, plecami próbował Martins Indi. Pewnie wyłapał to Iraizoz.

• Benat dośrodkowuje z wolnego prosto na głowę Laporte'a. Baskijski obrońcy uderzył jednak prosto w Fabiano!

• I oglądamy ostatnią zmianę w meczu. Na placu pojawił się młodziutki Oliver Torres, który zmienił Cristiana Tello.

• Sandro dośrodkowuje do Martineza, który ładnie się złożył do nożyc. To było efektowne, ale bardzo niecelne.

• Quaresma ponownie próbował uderzać z rogu pola karnego, ale nie dokręcił piłki i Iraizoz tylko odprowadził ją wzrokiem.

• Quaresma zszedł do środka i uderzył z 16 metrów. Strzał był mocny ale przeszedł pod ręką Iraizoza, który zdecydowanie powinien się lepiej zachować.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ wejście Quaresmy! 2:1!

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Na murawie w miejsce Mikela Rico melduje się Carlos Gurpegi.

• Drugiej zmiany dokonuje trener Lopetegui. Za gasnącego z każdą chwilą Casemiro wchodzi nie kto inny jak Ricardo Quaresma

• Dobra okazja dla Muniaina, który z ostrego kąta wyraźnie chybił.

• Trener Porto reaguje na problemy z wyprowadzeniem piłki i wprowadza Nevesa, który zmienia Quintero.

• Rico został minięty przez Martineza i musiał ratować się faulem za co zasłużenie otrzymał żółty kartonik.

• Groźna odpowiedź gospodarzy. Świetnie Martinez obrócił się z piłką, oddał do Quintero, który świetnie wyłożył piłkę Tello. Strzał Hiszpana jednak zbyt anemiczny i niezła szansa zaprzepaszczona.

• ...i Susaeta

• Tuż po bramce byliśmy świadkami małej przepychanki, po której żółtymi kartkami ukarani zostali Danilo...

• Rico próbował płaskim strzałem z dystansu zaskoczyć Fabiano, ale Brazylijczyk pewnie łapie piłkę.

• Fatnastyczne podanie Benata do Guillermo, który świetnie poradził sobie z opieką 3 obrońców Porto i pewnie pokonał Fabiano!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Guillermo Fernandez doprowadza do wyrównania!

• Brahimi wypuścił Sandro lewą stroną, ten huknął z dystansu ale trafił prosto w nogi Etxeity.

• Benat prosto w mur.

• De Marcos faulowany przez Brahimiego na 20 metrze i będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego

• Fernandez łatwo ograł Maicona i stanął oko w oko z Fabiano, który świetnie wyczekał go do końca i skutecznie interweniował.

• Potężny strzał z dystansu oddał Quintero! Iraizoz bez ryzyka wypiąstkował piłkę daleko od własnej bramki.

• Goście nie mają już nic do stracenia więc Valverde posyła do boju także Muniaina w miejsce San Jose. To zdecydowanie ofensywna zmiana.

• Trener Valverde zdecydował się na zmianę już w przerwie, nieoczekiwanie boisko opuścił Aduriz, a w jego miejsce n boisku pojawił się Benat Etxebarria.

• Oba zespoły już wróciły na boisko, czekamy na dalsze emocje!

• Porto miało wyraźną przewagę przez większość meczu, co udało im się udokumentować bramką do szatni. Bilbao skupiło się na obronie, choć przy odrobinie szczęścia (strzał w słupek) mogli prowadzić.

• Sędzia Skomina doliczył jedną minutę i już zakończył pierwszą połowę.

• "Smoki" ładnie poklepali przed polem karnym, Quintero dogrywał chyba do Martineza, wyszła z tego fantastyczna asysta do Herrery. Meksykanin ładnym technicznym strzałem pokonał Iraizoza.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Herrera z pola karnego zdobywa bramkę do szatni dla Porto!

• Susaeta uderzał z dystansu, ale miał bardzo trudną piłkę i pomylił się o kilka metrów.

• Tello wpadł z piłką w pole karne i dograł do Brahimiego. Algierczyk ograł pierwszego rywala, ale już obok niego było kilku innych i nic z tej akcji nie wyszło.

• Tello świetnie wyłożył piłkę Danilo, który mocno uderzył z ostrego kątą, ale tylko w boczną siatkę.

• Niepewne wyjście Fabiano pozostało bez konsekwencji, obrońcom udało się wybić.

• Celowe zagranie ręką Danilo zasługiwało na żółtą kartkę, ale prawemu obrońcy Porto się upiekło.

• Quintero dobrze współpracuje z Martinezem, ale napastnik gospodarzy jest bardzo pieczołowicie pilnowany przez hiszpańskich obrońców, którzy nie pozostawiają mu wiele miejsca.

• Świetny drybling Quintero, dobrze dograł na piąty metr do Martineza. Kapitalny wślizg de Marcosa ratuje zespół.

• Głupia strata Laporte i San Jose musiał faulem zatrzymać szarżującego Brahimiego, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Szybka odpowiedź gości, Martinez wpadł w pole karne i przewrócił się trącony przez Laporte. Bardzo podobna sytuacja do tej z Adurizem i sędzia znów nie zareagował.

• Bardzo ładna zespołowa akcja Athleticu, którą kończy strzałem San Jose. Mocne uderzenie prostym podbiciem ląduje na słupku!

• Tello zmienił stronę, dobrze dryblował, ale jak to on, zdecydowanie za długo. Na koniec niepotrzebnie zdecydował się na strzał z dystansu, który minął bramkę o dobre 7 metrów.

• Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany został Maicon za taktyczny faul na Susaecie.

• Ostre starcie w polu karnym - Marins Indi bez pardonu wszedł barkiem w Aduriza, który upadł w polu karnym. Sędzia słusznie nie użył gwizdka.

• Quintero spróbował szczęścia z dystansu, ale jego strzał był za słaby i Iraizoz pewnie to wyłapał.

• Porto ma wyraźną przewagę optyczną, ale obrońcy Athleticu grają dziś bardzo czujnie i pewnie przerywają akcje gosodarzy.

• Casemiro dobrze wypuścił Danilo, który groźnie dośrodkował. Iraizoz poślizgnął się i spanikowany Exteita niepewnie wybił na aut.

• Ładny przerzut Martinsa Indiego przez całe boisko do Quintero, skrzydłowy gospodarzy źle przyjął i "Smoki" tracą piłkę.

• Casemiro wślizgiem przejął piłkę pod polem karnym gości, dograł do Martineza. Kolumbijski napastnik z kilku metrów nie trafił w bramkę.

• Dwójkowa akcja Tello i Marineza, jednak nie było do kogo dograć w polu karnym i od bramki Athltic.

• Aduriz prostopadle do Susaety, ale Maicon był czujny i wybił na aut

• Piłkę w środku przejął Tello, minął de Marcosa i dośrodkował, ale wybija na rzut rożny San Jose.

• Pierwszy gwizdek sędziego Damira Skominy i rozpoczynają gospodarze.

• Piękna oprawa na Estadio do Dragao, hymn Champions League odegrany i za chwilę zaczynamy!

• Piłkarze czekają w tunelu, a na stadionie rozbrzmiewa hymn "Smoków".

• Natomiast trener Ernesto Valverde na ławce pozostawił dziś następujących graczy: Herrerin, Aurtenentxe, Etxebarria, Gurpegi, Iraola, Munian, Viguera.

• Znamy już pierwsze jedenastki obu drużyn, czas poznać rezerwowych, zaczynając od gospodarzy: Fernandez, Aboubakar, Adrian, Marcano, Neves, Quaresma, Torres.

• Znacznie lepiej idzie Porto, które zajmuje obecnie drugą pozycję w lidze. Jednakże w weekend odpadli z Pucharu Portugalii, przegrywając 1:3 ze Sportingiem Lizbona.

• Athletic Bilbao z pewnością nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. W lidze hiszpańskiej są tuż nad strefą spadkową, nie idzie im też w Lidze Mistrzów. Fatalnie spisują się zwłaszcza na wyjazdach, gdzie przegrali wszystkie dotychczasowe mecze.

• W grupie H po dwóch kolejkach prowadzi FC Porto z 4 punktami na koncie, Athletic jest na ostatnim miejscu z zaledwie jednym oczkiem. W drugim dzisiejszym meczu tej grupy BATE Borysów podejmie u siebie Szachtara Donieck.