Liga Mistrzów, 1/4 finału, pierwszy mecz

FC Porto

3

Bayern Monachium

1

• KONIEC MECZU! Sensacja w Portugalii, Porto w świetnym stylu ogrywa faworyzowanych Bawarczyków!

• Niegroźny strzał Dantego głową w środek bramki.

• Lewandowski minął Martinsa, ale ten w ostatniej chwili zablokował jego dośrodkowanie.

• Tym razem za to Fabiano świetnie wyszedł na przedpole i pewnie złapał piłkę.

• Ryzykowna interwencja Fabiano, ale na szczęście dla gospodarzy skończyła się wybiciem piłki przez obrońcę.

• Pogramy o trzy minuty dłużej.

• Chwila przerwy w grze po brzydkim faulu na Rode.

• Fatalnie wykonany rzut rożny przez piłkarzy Bayernu.

• Lewandowski fauluje Casemiro.

• Rusza kontratak Smoków, który faulem przerywa Lewandowski.

• Evandro zmienia zmęczonego bohatera dzisiejszego meczu, Quaresmę.

• Okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego - niewykorzystana. Słabe zagranie w pole karne.

• Faul Danilo i żółta kartka dla zawodnika Porto.

• Gospodarzom z kolei zależy już tylko na obronie wyniku. Nic dziwnego, z Bayernem w Lidze Mistrzów wygrywa się bardzo rzadko.

• Podopieczni Pepa Guardioli już chyba sami zwątpili w możliwość odmiany niekorzystnego rezultatu. Ich ataki nie są przemyślane i składne.

• Jedenaście minut dla Hernaniego, który zmienia Brahimiego.

• Słabo wykonany rzut rożny nie stwarza zagrożenia pod bramką Porto.

• Potwierdzenie zmiany, o której wcześniej pisałem, w zespole Smoków.

• Przeciwnicy wzajemnie "oddają" sobie piłkę. Żaden z zespołów nie potrafi zatrzymać jej w swoim posiadaniu.

• Ruben Neves zastępuje Olivera Torresa.

• Niewiele dzieje się na boisku, przewaga Bayernu nie jest już tak mocno widoczna.

• Holger Badstuber zmienia Xabiego Alonso.

• Żółta kartka dla Rode.

• Naciskają gospodarze, ale nie mogą poradzić sobie z dobrze ustawioną defensywą Porto.

• Chwila przerwy w grze, ucierpiał Jackson Martinez.

• Nerwowy Pep Guardiola próbuje zachować spokój, ale chyba powinien pomyśleć o małej rewolucji na ostatnie minuty spotkania.

• Pewna interwencja Fabiano po strzale z dystansu zawodnika Bayernu.

• Kapitalna bramka Jacksona Martineza! Długie podanie w kierunku Kolumbijczyka, który wyczekał błędu obrońcy - i nie pomylił się. Dwójka defensorów nie potrafiła powstrzymać Martineza, który przyjął piłkę, wyszedł na czystą pozycję, położył Neuera i po minięciu go skierował piłkę do pustej bramki strzałem z ostrego kąta!

• JACKSOOON MARTINEEEZ!!! GOOOOOOOOOL!

• Rode minął rywala, składał się do strzału ale został zatrzymany przez obrońcę.

• Nieudane dośrodkowanie Portugalczyka, a po chwili również strata piłki na skrzydle.

• Bezpardonowo powstrzymany Herrera, rzut wolny dla Porto z odległości pozwalającej myśleć o bezpośrednim strzale na bramkę.

• Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, ale stracili ją zmuszeni do dalekiego podania w kierunku napastników.

• Po godzinie gry, w drugim dzisiejszym ćwierćfinale FC Barcelona prowadzi z PSG po bramce Neymara.

• Lewandowski złapany na spalonym w zamieszaniu pod bramką Porto.

• NEUER!!! Co za parada! Casemiro ze skrzydła podaje w kierunku Herrery, ten uderza mocno w środek bramki, ale Neuer musiał się nieźle nagimnastykować by obronić ten strzał!

• Rode zmienia Mario Goetezego.

• CASEMIRO! Neuer wybił piłkę pod nogi Brazylijczyka, ten zdecydował się na strzał z pierwszej piłki z własnej połowy ale Niemiec zdążył wrócić do bramki i skutecznie interweniować!

• Świetnie w defensywie radzą sobie gospodarze, kolejna akcja Bayernu nie przyniosła żadnego skutku.

• Casemiro upadł w polu karnym - bez faulu.

• Kolejny błąd Xabiego Alonso jednak tym razem gospodarze wywalczyli jedynie rzut rożny. Hiszpan popełnia dziś zbyt wiele błędów tworząc niebezpieczne sytuacje pod własną bramką.

• Odważna szarża Brahimiego, który ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny dla swojego zespołu.

• Bawarczycy gubią piłkę w ataku i Porto rusza z groźną kontrą.

• Smoki nie wykorzystały okazji do dalekiego wyrzutu piłki w pole karne i szybko straciły futbolówkę.

• Odważniej ruszyli do ataku gospodarze, którzy w pierwszej połowie skupiali się głównie na obronie.

• Bernat nie radzi sobie z Quaresmą. Hiszpan po raz kolejny fauluje rywala.

• Spokojna wymiana piłki w środku pola, trwa walka o zdobycie przewagi na boisku.

• Podobnie jak w pierwszej połowie od początku wysokim pressingiem naciskają na rywala gospodarze.

• Wracamy na Estadio do Dragao, drugą połowę spotkania rozpoczynają goście!

• Piłkarze FC Porto przebiegli największą odległość ze wszystkich zespołów rozgrywających swoje spotkania w dzisiejszym dniu.

Faule: 11 - 13

• Koniec pierwszej części meczu, Porto prowadzi z Bayernem 2:1 pod dwóch golach Quaresmy i bramce Thiago!

• Robert Lewandowski pada w polu karnym, ale nie ma mowy o faulu. Sędzia podjął dobrą decyzję.

• Casemiro oddał strzał głową, ale powinien o nim jak najszybciej zapomnieć.

• Quaresma faulowany w bocznej strefie boiska.

• Spokojne ostatnie minuty pierwszej części spotkania. Obydwa zespoły próbują atakować, ale są raczej pogodzone z wynikiem.

• Gospodarze wznawiają grę po faulu z okolic własnego pola karnego.

• Nieudana akcja Roberta Lewandowskiego. Polak póki co nie pokazał nic szczególnego.

• Philipp Lahm ukarany żółtą kartką, sporym sprytem wykazał się teraz Casemiro, który był faulowany przez Niemca.

• Kartka dla Alexa Sandro oznacza, że piłkarz Porto nie zagra w rewanżu w Monachium.

• Goetze zatrzymany pod bramką rywala.

• Goście wciąż naciskają, Porto może nie wytrzymać godzinnej obrony, a nic nie zwiastuje odmiany sytuacji na boisku.

• Neuer! Szczęśliwa interwencja Niemca, piłka odbiła się od poprzeczki ale bramkarz Bayernu poradził sobie z tą sytuacją.

• Porto ruszyło do ataku, ale nie przyniosło to zamierzonego efektu. Quaresma stracił piłkę.

• Gospodarze ustawieni całym zespołem na własnej połowie, liczą już jedynie na kontrataki.

• Żółta kartka dla Casemiro za faul w środku pola.

• Wracający po kontuzji Thiago Alcantara świetnie wykańcza akcję. Płaskie dośrodkowanie ze skrzydła od Boatenga trochę "za plecy", ale Thiago wyciągnął się i zdołał skierować piłkę do pustej bramki.

• THIAAAGOOO!!! 2:1!

• Jeszcze jeden korner dla gości.

• Danilo wślizgiem blokuje próbę dośrodkowania Bernata.

• Bardzo dobre wejście obrońcy powstrzymuje szarżującego Mario Goetzego.

• Coraz bardziej widoczna dominacja Bayernu, przynajmniej w posiadaniu piłki. Drużyny Pepa Guardioli znane są z długiego wymieniania podań, więc nikogo nie powinno to dziwić.

• Gospodarze nieco zepchnięci do defensywy, ale radzą sobie bardzo dobrze uniemożliwiając Bayernowi skuteczną grę pod ich bramką.

• Tak jak mówiłem, sporo fauli ale też niedokładności - zwłaszcza ze strony Bayernu, który wciąż popełnia błędy.

• Bawarczykom nie śpieszy się z wyprowadzaniem ataków.

• Ostatni raz Bayern stracił dwie bramki w 10 minut w 2010 roku w meczu z Manchesterem United.

• Niecelny strzał Jacksona Martineza.

• Kompletnie zagubiony Bayern. Podopieczni Pepa Guardioli biją głową w mur.

• Quaresma efektownie mija Bernata, który uciekł się do faulu, by powstrzymać Portugalczyka. Żółta kartka.

• Walka w środku boiska, gospodarze nie oddają pola gry Bayernowi co wyraźnie psuje pomysł gości na grę w dzisiejszym spotkaniu.

• Tym razem to Mario Goetze w nieprzepisowy sposób powstrzymywał rywala. Sporo fauli w pierwszym kwadransie tego spotkania.

• Herrera fauluje Thiago. Kolejna szansa na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

• Alex Sandro powstrzymuje akcję duetu Mueller - Lewandowski.

• Niesamowite! Tym razem fatalnie myli się Dante, który traci piłkę po niedokładnym przyjęciu. Odzyskuje ją Quaresma, który natychmiast rusza na bramkę rywala i pokonuje Manuela Neuera po raz drugi!

• QUARESMA!!! 2:0 PORTO!

• Polak przeniósł piłkę nad poprzeczką, ale mimo to był na spalonym.

• Lewandowski faulowany na skrzydle, okazja do dośrodkowania.

• Mueller powstrzymany przez dwóch obrońców zgłasza pretensje do arbitra, ale ten podjął dobrą decyzję nie sięgając po gwizdek.

• Goście póki co lekko wstrząśnięci tym co stało się przed kilkoma minutami. Żaden z zespołów nie osiągnął przewagi na boisku.

• Bayern w swoim stylu wysokim pressingiem stara się zmusić rywala do błędu i odzyskać piłkę.

• Wróćmy do tego co stało się w polu karnym. Bayern wymieniał podania na własnej połowie, Xabi Alonso popełnił jednak błąd próbując dryblować przed własną szesnastką i stracił piłkę pod naciskiem Jacksona Martineza. Ten wyszedł na czystą pozycję, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez interweniującego Neuera. Niemca strzałem z wapna w dolny, prawy róg bramki pokonał Ricardo Quaresma.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! PORTO PROWADZI PO GOLU QUARESMY!

• RZUT KARNY! ŻÓŁTA KARTKA DLA NEUERA! ALEŻ ZAMIESZANIE NA POCZĄTKU SPOTKANIA!

• Faul w środku pola, rzut wolny dla gospodarzy.

• Gramy! Ze środka grę zaczynają gospodarze!

• Piłkarze są już na boisku, czekamy na pierwszy gwizdek arbitra.

• Fani Bayernu obecni w Portugalii.

• Józef Młynarczyk, człowiek, który 28 lat temu powstrzymał Bayern w finale Ligi Mistrzów w barwach Porto, o dzisiejszym pojedynku Roberta Lewandowskiego z obrońcami Smoków:

Myślę jednak, że spokojnie sobie poradzi, bo Porto naprawdę nie ma kim straszyć. To nie ta sama drużyna, co kiedyś.
  • Ciekawostka - dzisiejszy występ Brenata będzie kosztował Bawarczyków... milion euro.

• Hector Herrera to najlepszy asystent rozgrywek.

• FC Porto kontra niemieckie drużyny na Estadio do Dragao:

1. 7 zwycięstw
    2. 3 remisy
    3. 3 porażki
  • Tak wygląda obecnie Estadio do Dragao.

• Yacine Brahimi vs. Mario Goetze. Porównanie dwóch nietuzinkowych zawodników i ich statystyk w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

• Porto to natomiast wielka niewiadoma. Gospodarze nie mają tylu atutów czysto piłkarskich co goście, ale nie można odmówić im ambicji i zaangażowania. Smoki to drużyna niedoceniana i z góry skazywana na pożarcie, a przecież właśnie takie ekipy najczęściej sprawiają niespodzianki. Liga Mistrzów to nieprzewidywalne rozgrywki, więc nie należy odbierać Portugalczykom szans przed rozpoczęciem spotkania.

• Bayern pomimo absencji Francka Ribery'ego i Arjena Robbena nie musi martwić się o siłę ofensywną zespołu. Naszpikowany gwiazdami skład do boju poprowadzi Robert Lewandowski, który odzyskał formę i ostatnio spisuje się znakomicie. W miniony weekend świetnie zagrał przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, dzięki czemu zagraniczne media wybrały go zawodnikiem tygodnia w Europie.

• Gospodarze przygotowali oprawę-kartoniadę na to spotkanie.

• Ławka rezerwowych Bayernu:

Reina, Lucic, Badstuber, Gaudino, Rode, Weiser, Pizarro.

• Ławka rezerwowych FC Porto:

Helton, Reyes, Evandro, Neves, Quintero, Hernani, Aboubakar.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obydwu zespołów. Niespodzianki? Raczej nie. Obydwaj trenerzy skorzystali z możliwie najmocniejszego składu. Na papierze lepiej wyglądają oczywiście goście, jednak jak mówi stare piłkarskie powiedzenie "nazwiska nie grają".

• Czy defensywa Smoków zatrzyma Lewandowskiego?

Zapowiedź meczu Porto - Bayern

Zdecydowanym faworytem starcia na Estadio Dragao jest Bayern Monachium, jednak „Smoki” już nieraz w swojej historii pokazywały, że nikogo się nie boją i są zdolne do wszystkiego.

Europejskie media są zgodne – jeśli Porto marzy o korzystnym wyniku, musi znaleźć sposób na kapitalnie dysponowanego Roberta Lewandowskiego. Polak w ostatnich dwóch meczach Bundesligi zdobył trzy bramki, w tym bardzo ważną przeciwko Borussii i przepiękną w spotkaniu z Eintrachtem i stał się najgroźniejszą bronią Bawarczyków. Mistrzowie Niemiec również mają się kogo bać, vis a vis Roberta, Jackson Martinez zdobył w tej edycji Ligi Mistrzów już pięć bramek, czyli o dwie więcej od Polaka. Jego forma po kontuzji stoi jednak pod znakiem zapytania, na szczęście dla portugalskich kibiców Kolumbijczyk jest już zdrowy i będzie mógł zagrać.