0

Dynamo Kijów

2

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu serdecznie Piotr Bernaciak!

• Zawodnicy z Kijowa byli dziś drużyną wyraźnie lepszą, potrafili wykorzystać swoje okazje, czego zwyczajnie zabrakło FC Porto. Gospodarze są żegnani gwizdami. Taki rezultat sprawia, że wszystko jest jeszcze możliwe w tej grupie!

• KONIEC SPOTKANIA!

• Było blisko honorowego gola dla gospodarzy! Andre Andre huknął w poprzeczkę!

• Tymczasem Kurt Zouma podwyższa prowadzenie Chelsea na 4:0.

• Ustały już ataki obu zespołów, zawodnicy wyraźnie opadli z sił. Gra toczy się już w środkowej strefie boiska.

• Łukasz Teodorczyk czysto odebrał obrońcy piłkę w polu karnym, był sam na sam z bramkarzem, jednak sędzia dopatrzył się faulu - była to niesłuszna decyzja.

• Younes Belhanda chciał zakończyć indywidualną akcję strzałem, jednak został niemal od razu zablokowany.

• Moraes schodzi z boiska, zmienia go Łukasz Teodorczyk!

• Na boisku z bólu zwija się Junior Moraes. Tymczasem kibice gospodarzy opuszczają już stadion...

• Zmiana w drużynie gości. Sydorczuk schodzi z boiska, zmienia go Vitaliy Bukalskiy.

• Andre Andre oddaje strzał z pierwszej piłki, możemy się tylko zastanawiać, czy to "uderzenie" doleci dalej niż słynny karny Ramosa... Od bramki Shovkovsky.

• Rajd Cristiana Tello, zawodnik wypożyczony z Barcelony głupio traci piłkę na rzecz Khacheridiego.

• Oscar strzela trzeciego gola dla Chelsea i zapewnia mistrzom Anglii zwycięstwo nad Maccabi.

• Ależ było blisko gola samobójczego, jednak gości uratował słupek!

• Z boiska schodzi żegnany gwizdami Derlis Gonzales, zmienia go Younes Belhanda.

• Znacząco obniżył się poziom tego spotkania. Na boisku nie można w tym momencie wskazać strony przeważającej, niby przy piłce nieco częściej są gospodarze, ale nie przekłada się to na sytuacje do zdobycia gola.

• Willian kolejny raz w tym sezonie zdobywa gola z rzutu wolnego, Chelsea prowadzi 2:0.

• Wkraczamy powoli w decydującą fazę meczu, wciąż nie zmienia się gra Porto, które potrafiło przejąć inicjatywę, ale tylko na dosłownie kilka minut, tymczasem piłkarze z Kijowa świetnie wykorzystali momenty słabości przeciwnika.

• A oto druga bramka dla Dynama.

• Serhij Sydorczuk fauluje rywala i zostaje za to "nagrodzony" przez sędziego. Ukrainiec nawet nie protestował.

• Jeszcze jedna zmiana w drużynie Porto. Niewidoczny dziś Imbula zmieniony przez Jesusa Coronę.

• Trener Lopetegui reaguje, ściągając z boiska Yacine Brahimiego, w jego miejsce posyła Pablo Osvaldo.

• Po raz kolejny uderza Derlis Gonzales! Strzał zawodnika drużyny przyjezdnej szybuje niedaleko słupka!

• ALEŻ KLOPS CASILLASA! Derlis Gonzales wyprzedził przeciwnika, oddał mocny strzał, Casillas paruje go jedną ręką, piłka leci nad poprzeczką, jednak w ostatniej chwili kozłuje do bramki! 2:0 prowadzi Dynamo!

• W odpowiedzi dobra szansa dla Dynama! Goście przejmują piłkę, ta trafia do Garmasza, a jego strzał z wielkim trudem paruje Iker Casillas!

• Świetna okazja dla FC Porto! Brahimi perfekcyjnie wystawia piłkę Cristianowi Tello, który z około siedmiu metrów uderza tak, że piłka powoli dotoczyła się w rękawice Shovkovskiego!

• Zespół gości zauważalnie opadł z sił, na boisku obserwujemy wyraźną przewagę Porto, Dynamo stara się odpowiedzieć grą z kontry, gdzie cały czas zagrożenie tworzy Yarmolenko.

• Świetna, czysta interwencja Aleksandara Dragovicia w pobliżu pola karnego Dynama. Dobrze prezentuje się dziś obrońca klubu z Kijowa.

• Andre Andre pada w polu karnym, był uważnie pilnowany przez trzech obrońców Dynama, stojący w pobliżu sędzia nie używa gwizdka.

• Podkręcony strzał Cristiana Tello szybuje z dala od bramki gości. Porto bije głową w mur.

• Kolejny raz fauluje Imbula, tym razem pod polem karnym Dynama. Zmarnowana szansa gospodarzy na wyrównanie.

• Dośrodkowanie zakończyło swój lot na pierwszym zawodniku Porto. Nie był to najlepszy stały fragment gry w wykonaniu Yarmolenki.

• Junior Moraes faulowany przez Imbulę, rzut wolny dla gości z prawej strony boiska.

• Wznawiamy mecz, przy piłce Dynamo!

• Maxi Pereira w przerwie zmieniony przez Andre Andre.

• Wracamy do Porto, szykuje się zmiana w ekipie gospodarzy.

• Dobry mecz oglądamy na Estadio do Dragao. Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, jednak w okolicach 20. minuty meczu nastąpiło przebudzenie Dynama. Od tego czasu goście prowadzą mecz, zdołali również zdobyć gola z rzutu karnego. Czekamy na emocje po przerwie!

• Sędzia kończy pierwszą część meczu.

• I znowu Yarmolenko! Zawodnik Dynama mocno uderza na bramkę przy linii końcowej boiska, jednak instynktownie paruje Casillas. Rzut rożny rozegrany źle przez gości.

• Maccabi gra w dziesiątkę, z czerwoną kartką boisko opuścił Tal Ben Haim

• Cristian Tello ładnie mija przeciwników w okolicy narożnika pola karnego, wystawia piłkę koledze, jednak uderzenie nie sprawia problemów Shovkovskiemu.

• Denis Garmasz ukarany żółtą kartką za faul na Maxim Pereirze.

• Kompletnie zgasła drużyna gospodarzy. Widać, że nie mają oni w tej chwili pomysłu na grę.

• Strzelec gola ukarany żółtą kartką za faul na Brahimim ruszającym do kontry.

• Na pograniczu pola karnego Imbula faulował Yarmolenkę, który pewnie pokonuje Casillasa i goście prowadzą w Porto!

• GOOOOL!!! YARMOLENKO UDERZA W SAM ŚRODEK BRAMKI!!!

• JEDENASTKA DLA GOŚCI!

• Ależ szaleje dziś Andrij Yarmolenko! Ukrainiec kolejny raz drybluje w polu karnym FC Porto, decyduje się na kolejne dośrodkowanie i kolejny raz było blisko gola, jednak jeden z z gości popełnił faul w ataku walcząc o górną piłkę.

• ALEŻ BYŁO BLISKO! Yarmolenko dośrodkowuje na głowę kolegi, który trafia w słupek, piłka trafia do Garmasza, który fatalnie pudłuje!

• W tym momencie lepiej prezentują się piłkarze z Ukrainy, którzy zamknęli gospodarzy na ich połowie. Co ciekawe, Porto nie broni się rozpaczliwie, tylko wciąż próbuje wyjść z kontrą.

• Sydorczuk uderza z woleja z prawej strony pola karnego - Iker Casillas nie musiał nawet interweniować.

• Andrij Yarmolenko dostał świetne, prostopadłe podanie, sędzia długo nie decydował się na odgwizdanie spalonego, jednak ostatecznie podjął decyzję, że gwiazda klubu z Kijowa była na pozycji spalonej.

• Miguel Layun dostał dobrą, górną piłkę w pole karne, zdecydował się na szybki strzał, który był bliski pokonania bramkarza Dynama, jednak w ostatnim momencie zmienił tor lotu i ostatecznie zawodnik Porto nie trafił nawet w bramkę!

• Chelsea zdobywa gola i prowadzi w Tel-Awiwie! Zdobywcą bramki Gary Cahill.

• Stara się kontratakować zespół gości, jednak centrostrzał Derlisa Gonzaleza ominął bramkę Ikera Casillasa.

• Groźna akcja Porto. Maxi Pereira świetnie uruchomił na prawym skrzydle Cristiana Tello, który mógł równie dobrze zdecydować się na strzał, jednak postanowił dośrodkować, a z tym nie mieli problemów rośli obrońcy Dynama.

• Wreszcie ruszyło Dynamo, jednak zakończyło się to niecelnym podaniem Sydorczuka i stratą.

• Ruben Neves starał się posłać piłkę do kolegi ustawionego przy linii bocznej, jednak zrobił to tak, że futbolówka przekroczyła linię autu.

• Yacine Brahimi uderza z 20 metrów ponad bramką Shovkovskiego.

• Cristian Tello był bliski utrzymania piłki w boisku po indywidualnej akcji, ale szybciej doskoczył do niej jeden z obrońców Dynama.

• Dobre dośrodkowanie, uderzał głową Martins Indi - gdyby przymierzył lepiej, bramkarz nie miałby nic do powiedzenia, jednak tym razem golkiper praktycznie nie musiał się ruszać.

• Cristian Tello znalazł sposób na dobre, otwierające podanie w kierunku Brahimiego, ten jednak został zablokowany - rzut rożny dla Porto.

• Yacine Brahimi dostał dobre podanie od Aboubakara, jednak zdecydował się na drybling w polu karnym, co zakończyło się stratą. Porto pokazuje, że potrafi zagrozić dynamiczną kontrą.

• Danilo przejął piłkę na 30 metrze od bramki Shovkovskiego, jednak oddał zbyt słaby strzał, który bez zagrożenia minął bramkę Dynama.

• Zagranie ręką Aboubakara w środkowej strefie boiska. Mecz nieco odważniej rozpoczęli goście.

• Mecz rozpoczęty, przy piłce FC Porto!

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest pan Carlos Velasco Carballo.

• Piłkarze już na murawie, a w głośnikach...

• W ramach ciekawostki dodajmy, że mecz pomiędzy tymi drużynami w Młodzieżowej Lidze Mistrzów zakończył się zwycięstwem Dynama 1:0.

• Na stadionie rozlega się hymn FC Porto, a piłkarze już w tunelu!

• Będziemy również na bieżąco informować o wyniku drugiego meczu tej grupy. Maccabi Tel-Aviv podejmuje u siebie Chelsea Londyn, zdecydowanym faworytem tego starcia jest mistrz Anglii.

• Gospodarze liderują grupie z dorobkiem 10 punktów i w przypadku wywalczenia dziś choćby jednego punktu zapewnią sobie awans. Goście zajmują trzecie miejsce, mają 5 punktów i gonią Chelsea, które ma zaledwie dwa oczka więcej.

• Rezerwowi Dynama Kijów: Rybka, Miguel Veloso, Petrović, Gusev, Buyalskiy, Belhanda, Teodorczyk.

• Rezerwowi FC Porto: Helton, Evandro, Herrera, André André, Osvaldo, Corona, Alberto Bueno.

• Skoro znamy już składy, zapoznajmy się także z ławkami rezerwowych obu drużyn.

• Za moment składy drużyn!

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, już za 45 minut rozpoczynamy mecz pomiędzy FC Porto a Dynamem Kijów!