FC Porto

4

FC Basel

0

• Porto było zdecydowanym faworytem tego meczu i z tej roli wywiązało się znakomicie. Gospodarze niemiłosiernie punktowali Basel, wykorzystując niemal każdą nadarzającą się okazję do zdobycia gola. Piękne strzały z dystansu były ozdobą tego meczu. Porto gra dalej, Basel żegna się z europejskimi pucharami - Szwajcarzy nie zagrali dziś dobrze, lecz z przekroju całego sezonu z pewnością mogą być zadowoleni. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, FC Porto drugim ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów!

• A za drugą żółtą kartkę z boiska wylatuje jeszcze Walter Samuel. Niepotrzebny atak bbez piłki Argentyńczyka.

• Dwie minuty dolicza do tego meczu arbiter.

• Bardzo dobry i mocny strzał Strellera, brakło mu niewiele, ale piłka przeleciała nad poprzeczką!

• Kiks Vaclika, lecz Quaresma zamiast dogrywać do Aboubakara, próbował rozwiązać akcję sam. Gdyby nie to, byłaby piąta bramka!

• Elneny mocno, lecz w środek bramki. Po raz kolejny bez problemów broni Fabiano.

• Próba dwójkowej akcji Zuffiego i Embolo, ale ten drugi po zbyt słabym podaniu od partnera stracił piłkę.

• Teraz w pole karne dośrodkowywał Calla, ale Fabiano znów był czujny i pewnie złapał piłkę.

• Quaresma uciekł lewą stroną i rywale musieli powstrzymywać go faulem.

• Kąśliwe dośrodkowanie Strellera, z którego w zasadzie wyszedł strzał. Fabiano wybija piłkę na rzut rożny.

• Kolejne wyjście poza pole karne Fabiano. Bramkarz Porto znów skuteczny na przedpolu.

• Ostatnia roszada w Porto. Brawami żegnany Evandro, podobnie przywitany Ricardo Quaresma.

• Calla zastępuje Gashiego. Goście chcieliby chyba, aby ten mecz jak najszybciej się skończył.

• Cóż za fenomenalne bramki padają dziś na stadionie Porto! Indywidualna akcja Aboubakara i strzał z dystansu, który wylądował niemal w samym okienku! Kibice gospodarzy świętują!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA PORTO! ABOUBAKAR!

• Opuszcza boisko Brahimi, zastępuje go młody Portugalczyk, Ruben Neves.

• Kontra Basel, Kakitani zagrał na prawą stronę do Embolo, ten przewrócił się w polu karnym, lecz o "jedenastce" nie ma mowy.

• Martins Indi zagrywa na środek boiska do Hectora Herrery, a ten zagrał do Aboubakara. Kameruńczyk uderzył prosto w Vaclika, lecz i tak znajdował się na spalonym.

• Tello złapany teraz na spalonym.

• Martins Indi źle przyjął sobie piłkę. Efektem był rzut z autu dla Basel, ale gospodarze po chwili i tak odzyskali piłkę.

• W poczynaniach obu drużyn mamy teraz sporo niedokładności. Zbyt mocno podawał Bruno Martins Indi.

• Druga zmiana w Basel, Kakitani zastępuje Freia.

• Mocny strzał Aboubakara, będzie jeszcze rzut rożny dla Porto, bo uderzenie to zablokował Xhaka.

• Kontra Basel, akcja lewą stroną boiska i dośrodkowanie w pole karne, tam czekał na piłkę Zuffi, lecz znakomicie zachował się Fabiano, który odbił piłkę!

• Błąd Vaclika, mógł to wykorzystać Aboubakar, lecz pomógł sobie ręką!

• W międzyczasie Embolo zmienia Schaera.

• Piłkarze Porto wymieniają kolejne podania, a na trybunach rozlega się gromkie Ole. Święto Na Estadio do Dragao.

• Ależ trafienie! Brazylijczyk znakomicie przymierzył z kilkudziesięciu metrów z rzutu wolnego! Vaclik bez szans, kibice Porto cieszą się z trzeciego gola i, możemy chyba już tak powiedzieć, awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

• GOOOOOOOOOOL DLA PORTO! CASEMIRO!

• Kartonik także dla Safariego.

• Jeśli Porto awansuje do ćwierćfinału, to w pierwszym meczu będzie musiało radzić sobie bez Ivana Marcano, który ukarany został żółtą kartką.

• Tello wyszedł z kontrą, ale chyba spodziewał się spalonego. Hiszpan zwolnił akcję, później starł się z Tello, a piłkarze obu drużyn skoczyli sobie do gardeł. Gorąco w Portugali..

• Gashi znalazł się na lewej stronie boiska i dośrodkował w pole karne, lecz tam źle zachował się Gonzalez.

• Kolejne wyjście poza pole karne Fabiano. Bramkarz Porto już trzeci raz przerywa akcję rywali przed "szesnastką"

• Kolejna akcja Porto, tym razem zakończona zdecydowanie zbyt mocnym podaniem. Basel na razie bez większego pomysłu na sforsowanie defensywy gospodarzy.

• Ostre wejście Waltera Samuela w nogi Alexa Sandro. Porto chce zdobyć kolejnego gola i przesądzić o losach awansu.

• Wymarzony początek drugiej połowy dla Porto! Akcja gospodarzy prawą stroną boiska, wycofanie piłki do znajdującego się przed polem karnym Hectora Herrery, a ten precyzyjnym strzałem pokonuje Vaclika. Basel musi strzelić bramki, aby awansowac do kolejnej rundy.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA PORTO! HECTOR HERRERA!!

• Od środka rozpoczęło Porto. Oba zespoły wyszły na druga połowę w takich samych składach, jak kończyły pierwszą.

• Znów gramy!

• Po przerwie wracamy już do Porto. Gospodarze wrócili właśnie na boisko, czekamy jeszcze na gości.

• 1/8 finału Ligi Mistrzów: FC Porto - FC Basel1/8 finału Ligi Mistrzów: FC Porto - FC Basel

• Zgodnie z przewidywaniami to FC Porto przez większość meczu ma jak na razie inicjatywę. Portugalczycy są na razie zespołem lepszym od Basel i zasłużenie prowadzą 1:0. Trafienie Brahimiego z pewnością będzie pokazywane we wszystkich serwisach sportowych świata, a my mamy nadzieję, że druga połowa dostarczy nam równie pięknych bramek. Czy Basel zdoła doprowadzić do remisu i dogrywki? Przekonamy się za niespełna kwadrans. Bądźcie z nami!

• Koniec pierwszej połowy!

• Z dystansu uderzał Herrera, ale był to strzał obok bramki.

• Akcja Tello prawą stroną boiska i zablokowane dośrodkowanie w pole karne. Będzie jeszcze rzut rożny.

• 55% posiadania piłki ma Porto. Gospodarze są jednak na razie zespołem o klasę lepszym od rywali.

• Próba dwójkowej akcji Herrery i Evandro, ale podanie tego pierwszego było nieudane.

• Aż pięć minut doliczył arbiter do pierwszej połowy. To pokłosie zderzenia Fabiano i Danilo.

• Spore zamieszanie pod bramką Porto! Po wybiciu piłki przed pole karne szczęścia próbował Gashi, ale piłka przeleciała obok słupka. Na pochwałę zasługuje także Zuffi, który świetnie dośrodkowywał z lewej strony.

• Teraz z dystansu po drugiej stronie boiska strzelał Tello, ale także było to uderzenie lekkie i w środek bramki.

• Gonzalez próbował teraz strzału z pierwszej piłki sprzed pola karnego, ale Fabiano łatwo złapał piłkę.

• To powinno być 2:0! Eandro zagrał świetną piłkę na prawą stronę do Tello, ten chciał obsłużył Aboubakara, lecz Kameruńczyka uprzedził Schaer. Gdyby nie to, ten wpakowałby piłkę do pustej bramki!

• Gonzalez ostro potraktował Brahimiego i zasłużenie został ukarany żółtą kartką. Zawodnik Basel nie zagra w następnym meczu swojego zespołu w europejskich pucharach.

• Safari znalazł się teraz na lewej stronie, minął Alexa Sandro, lecz z Casemiro nie dał już sobie rady.

• Martins Indi dośrodkowywał w pole karne, tam Samuel na tyle dobrze przeszkadzał Aboubakarowi, że ten oddał lekki strzał w sam środek bramki.

• Starcie Gashiego z jednym z rywali, arbiter uznał, że to Albańczyk dopuścił się faulu w ofensywie.

• Aboubakar! Cudowne uderzenie Kameruńczyka z powietrza przelatuje kilkadziesiąt centymetrów obok słupka! Ależ blisko kolejnej pięknej bramki.

• Odpowiedź Basel - pospieszył się Streller i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Brahimi znakomicie popędził lewą stroną, wpadł w pole karne, ale dogranie do jednego z kolegów było niecelne. Ostatecznie zakończyło się na strzale z dystansu Casemiro, lecz było to uderzenie bardzo niecelne.

• Starcie Gashiego z Indim, Holender uderzony w twarz i Albańczyk ma szczęście, że skończyło się tylko na żółtej kartce.

• Schaer zagrywa znakomitą długą piłkę, znów wychodzi z bramki Fabiano, który wybija piłkę głową.

• Hector Herrera uderzał z dystansu, był to jednak strzał słaby i w środek bramki. Piłka w rękach Vaclika.

• Martins Indi podłączył się do ofensywnej akcji lewą stroną, ale dobrze interweniował Samuel. Po chwili Porto wywalczyło rzut rożny.

• Leży teraz na boisku Aboubakar, choć będący blisko sytuacji arbiter nie dopatrzył się tam faulu Samuela.

• Zamiast Danilo na murawie pojawia się Bruno Martins Indi, a Maicon otrzymuje opaskę kapitana.

• Na stadionie obecna jest karetka, wydaje się, że kapitan Porto zostanie natychmiast przewieziony do szpitala. Na razie opuszcza boisko na noszach.

• Fabiano pozbierał się z boiska, ale sprawa z Danilo wygląda znacznie gorzej. Czyżby Julen Lopetegui musiał szykować zmianę?

• Fabiano wychodził daleko poza pole karne i zderzył się z Danilo. Golkiper Porto mocno ucierpiał, zapowiada się dłuższa przerwa w grze.

• Akcja Zuffiego, lecz Alex Sandro dobrze wrócił do obrony.

• Znakomicie wykonał ten rzut wolny Brahimi! Osiemnaście metrów do bramki, uderzenie nad murem i Vaclik nawet się nie ruszył. Trybuny szaleją!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PORTO! BRAHIMI!

• Brahimi zagrał prostopadłą piłkę do Tello i Walter Samuel musiał ratować się faulem tuż przed polem karnym. Będzie świetna okazja dla gospodarzy!

• Alex Sandro zagrał bardzo dobrą prostopadłą piłkę do Aboubakara, ale ten nie dał sobie rady z dwoma rywalami.

• Brahimi zrobił zwód w lewą stronę i przewrócił się w polu karnym, lecz Xhaka nie faulował. Gracz Porto szybko podniósł się z murawy i przeprosił arbitra.

• W pierwszych minutach inicjatywę ma Porto, ale na razie niewiele z tego wynika. Obie drużyny nie oddały jeszcze nawet strzału.

• Niedokładny atak Basel. Znów od bramki rozpocznie golkiper gospodarzy.

• Kolejna próba dośrodkowania Vaclik.

• Długie zagranie Waltera Samuela było bardzo niecelne. Od bramki rozpocznie Fabiano.

• Spokojny początek spotkania. Porto zaliczyło teraz przechwyt na połowie rywala, lecz z dośrodkowania z prawej strony boiska nic nie wyszło.

• Pierwsza akcja gospodarzy lewą stroną boiska, Xhaka faulował Brahimiego.

• Od środka rozpoczęli grający na biało Szwajcarzy. Porto w granatowych strojach.

• Jonas Eriksson gwiżdże po raz pierwszy, zaczynamy!

• Portugalscy kibice prezentują efektowną oprawę, a my tradycyjnie słuchamy hymnu Champions League.

• Przenosimy się już na Estadio de Dragao - oba zespoły wychodzą właśnie na boisko!

• W ostatnich dwóch wyjazdowych spotkaniach FC Basel padło łącznie 12 bramek. Czy to oznacza, że strzelaniny spodziewać możemy się także dzisiaj? Jedno jest pewne, aby awansować, Szwajcarzy muszą strzelić co najmniej jednego gola.

• W Basel też coraz więcej do powiedzenia ma głodna sukcesu młodzież. W ostatnich tygodniach znakomicie radził sobie Paragwajczyk Derlis Gonzalez, który może i niewiele strzela, ale robi ogromne zamieszanie pod bramką przeciwnika. =W zespole mistrza Szwajcarii w tym sezonie najwięcej zależy jednak od 26-letniego Albańczyka, Shkelzena Gashiego. W bieżącym sezonie w 20 meczach ligowych strzelił 16 bramek, jednak w Lidze Mistrzów trafił jak na razie tylko raz.

• Czego możemy się spodziewać po tym spotkaniu? Tego, ze pierwsze skrzypce będzie chciała zagrać młodzież. Pod nieobecność Martineza swoje pięć minut powinien mieć 23-letni Vincent Aboubacar. Kibice Porto liczą też na wypożyczonego z Barcelony Cristiana Tello.

• Rezerwowi Basel: Germano Bailati, Philipp Degen, Arlind Ajeti, Davide Calla, Breel Embolo, Yoichiro Kakitani, Adama Traore

• Czy posiadanie piłki da dziś Porto awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po raz pierwszy od pięciu lat?

• Rezerwowi Porto: Helton, Bruno Martins Idi, Oliver Torren, Ruben Neves, Ricardo Quaresma, Joao Quintero, Goncalo Paciencia

• Kibice Basel mogą upatrywać swoją szansę w problemach kadrowych, z jakimi boryka się Julen Lopetegui. We wtorkowym meczu nie będzie mógł zagrać największy as Porto, Jackson Martinez, który jest wykluczony z powodu kontuzji. W kadrze "Smoków" zabraknie także Adriana Lopeza i Ricardo Pereiry, wraca natomiast Oliver Torres, który uporał się już z problemami z barkiem. W Basel nie zagra z kolei pauzujący za kartki Marek Suchy.

• Oto co przed spotkaniem powiedział szkoleniowiec Pazylei, Paulo Sousa.

mierzymy się z klasowym europejskim zespołem z wielką tradycją. Porto to klub z mentalnością zwycięzców z jasno wytyczoną filozofią futbolu. Zespół jest mieszanką młodości z rutyną, który jak do tej pory nie przegrał żadnego meczu w Lidze Mistrzów. Przed nami ciężkie wyzwanie, ale jak udowodniliśmy w fazie grupowej, jesteśmy zdolni do rywalizacji z każdym zespołem, jaki stanie naprzeciwko nam. Dla mnie jest to wspaniała okazja, żeby zagrać jedną z najsilniejszych portugalskich i europejskich drużyn w moim własnym kraju.
  • Znamy już podstawowe składy obu zespołów. Możecie zobaczyć je po lewej stronie.

• Już za 45 minut czekają na nas pierwsze emocje, związane z rewanżowymi spotkaniami 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na Estadio de Dragao miejscowe FC Porto zmierzy się z FC Basel. Na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA FC Porto - FC Basel

Kto awansuje do ćwierćfinału - Portugalczycy czy Szwajcarzy?

FC Basel - FC Porto

Niezwykle ciekawie zapowiada się starcie FC Porto z FC Basel na Estadio do Dragao. W pierwszym meczu rozegranym w Szwajcarii padł remis 1:1 (gole strzelali Derlis Gonzalez i Danilo). Chociaż szanse na awans teoretycznie obie drużyny mają równe szanse na awans, za faworyta uznaje się ekipę gospodarzy. Piłkarze Basel jeszcze nigdy nie wygrali w kraju swojego trenera, Paulo Sousy - Portugalii. Czy dziś uda im się wywalczyć historyczne zwycięstwo?

W miniony weekend obie drużyny rozegrały ligowe spotkania. Piłkarze Porto wygrali na wyjeździe z Bragą 1:0 i obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli portugalskiej ekstraklasy z dorobkiem 58 punktów. Z kolei gracze z Bazylei pokonali u siebie Thun 3:0 i są liderami ligi szwajcarskiej.