FC Porto

2

Maccabi Tel Awiw

0

• Porto wygrało zasłużenie, będąc zdecydowanie drużyną lepszą w przekroju całego spotkania. Zwycięstwo "Smoków" mogło być okazalsze, ale nie wykorzystali oni kilku okazji. Piłkarze Maccabi próbowali nawiązać walkę, ale tylko krótkimi momentami dotrzymywali kroku gospodarzom. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu! Porto - Maccabi 2:0!

• Tello uderzył z "szesnastki" po ziemi i nieznacznie pomylił się! Piłka przeszła obok słupka!

• Sprytne zagranie w pole karne Maccabi Danilo Pereiry do kolegi z drużyny, ale Carlos Garcia przeciął to podanie.

• Tello z rzutu wolnego trafił w mur.

• Żółtym kartonikiem ukarany Carlos Garcia.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Zahavi uderzył z ok. 25 metrów z rzutu wolnego na bramkę FC Porto i Casillas z najwyższym trudem obronił jego strzał! Najlepsza okazja Maccabi w tym spotkaniu!

• Trzecia i ostatnia zmiana również w Porto. Herrera zastępuje Brahimiego.

• Ostatnia zmiana w Maccabi. Itzhaki za Ben Haima II.

• Z kontrą wyszło Maccabi, ale przerwał ją Marcano.

• Brahimi wyłożył piłkę w polu karnym Pereirze, a ten minimalnie chybił, uderzając nieznacznie nad poprzeczką.

• Żółtą kartką za faul na Andre ukarany Ben Haim II.

• Maccabi nie poddaje się, szuka jeszcze swojej szansy.

• Groźne wstrzelenie piłki wzdłuż bramki przez Vermoutha, ale żaden z graczy Maccabi nie skierował jej do siatki.

• Mamy drugą zmianę w Maccabi. Gil Vermouth zmienia Dora Mihę.

• Już wszystko w porządku z Rajkoviciem i mecz jest kontynuowany.

• Przerwa w grze. Ucierpiał bramkarz Maccabi Rajkovic. Najwyraźniej źle stanął lądując, po tym jak wyskoczył do góry, aby złapać futbolówkę

• Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, minimalnie nad bramką uderzył Aboubakar! Było blisko!

• Mogło być 3:0! Po zagraniu Tello z lewego skrzydła, Ben Haim o mały włos, a zdobyłby bramkę samobójczą! Uratował go przed tym słupek!

• Strzał Rikana sprzed chwili rozochocił go. Ponownie poszukał szczęścia uderzeniem z dystansu, lecz teraz był bardzo daleki od celu.

• Wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Rikan zdecydował się na uderzenie z dystansu i niewiele pomylił się!

• Maccabi próbuje stworzyć zagrożenie pod bramką Casillasa, ale na razie niewiele z tego wychodzi.

• Tibi zdjął teraz piłkę z głowy Brahimiego, który czyhał na nią po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

• Piłka po uderzeniu Andre z dwudziestu metrów poszybowała nad poprzeczką.

• Pierwsza zmiana w Maccabi. Avraham Rikan zastąpi na placu gry Nikolę Mitrovicia.

• ...i druga zmiana - Danilo Pereira wchodzi na plac gry za Giannelliego Imbulę.

• Dwie zmiany w szeregach gospodarzy. Cristian Tello za Jesusa Coronę...

• Porto tak jak w pierwszej połowie przycisnęło teraz Maccabi.

• Dośrodkowanie Rubena Nevesa z rzutu wolnego i goście skutecznie wybijają futbolówkę z dala od własnej bramki.

• Andre faulowany na pograniczu pola karnego przez Ben Harusha. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Skutecznie w obronie interweniuje Maxi Pereira i od autu FC Porto.

• Zahavi nie ma dzisiaj najlepiej ustawionego celownika. Kolejna jego próba z dystansu i tym razem także bardzo niecelna.

• Oba zespoły już gotowe do wznowienia gry i zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! FC Porto zasłużenie prowadzi z Maccabi Tel-Aviv 2:0. Przyjezdni w bardzo trudnej sytuacji. Czy zdołają się podnieść po przerwie?

• Po centrze z lewej flanki w pole karne Porto, ustawiony tam Zahavi przepięknie złożył się do strzału, ale piłka po jego uderzeniu przeszła obok słupka.

• Po centrze z rzutu wolnego zawodnika Maccabi, powstało zmieszanie w polu karnym Porto, ale gospodarze wyszli z opresji bez szwanku.

• Aboubakar znakomicie zagrał piłkę na wolne pole do Brahimiego, a ten pokonał wychodzącego z bramki Rajkovicia, który nie miał za wiele do powiedzenia.

• GOL! I już mamy 2:0! Tym razem na listę strzelców wpisuje się Brahimi!

• Po dośrodkowaniu Layuna z lewego skrzydła w pole karne, do piłki doszedł Aboubakar, który uderzył mocno z główki, futbolówka po drodze odbiła się od próbującwgo interweniować Rajkovicia i zatrzepotała w siatce!

• GOL! 1:0 dla FC Porto, a strzelcem Aboubakar!

• Ależ teraz gorąco było pod bramką Maccabi! Najpierw Aboubakar nie sięgnął piłki po dograniu z lewej strony, a strzał zamykającego akcję Andre został zablokowany.

• Od kilku minut, po okresie wyrównanej gry, "Smoki" bardzo wyraźnie przeważają na boisku i nie pozwalają na zbyt wiele przyjezdnym.

• Miha ukarany żółtą kartką za faul na Imbuli w środku pola.

• Co chwila FC Porto nęka defensywę Maccabi, ale na razie skutecznie odpiera ona ataki.

• Zamknięci teraz na własnej połowie goście. Drugi rzut rożny z rzędu dla "Smoków".

• Ależ było bliskie teraz szczęścia FC Porto! Po centrze Andre na piąty metr, Aboubakar uderzył nieznacznie obok słupka!

• Zahavi zdecydował się uderzać bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz piłka zatrzymała się na pierwszej napotkanej przeszkodzie, czyli na murze gospodarzy.

• Żółta kartka dla Corony za faul na Ben Haimie. Rzut wolny dla Maccabi z ok. 30 metrów.

• Z dystansu po stronie Maccabi próbował zaskoczyć Casilliasa tym razem Peretz, ale podobnie jak w przypadku strzałów Zahaviego, był on niecelny i to bardzo.

• Coraz śmielej zaczyna sobie poczynać na Estadio do Dragao Maccabi.

• Kolejna próba Zahaviego z dystansu i kolejna niecelna.

• Przepiękna, solowa akcja Ben Haima! W polu karnym został powstrzymany i przewrócony przez obrońcę Porto, ale gwizdek sędziego milczał.

• Zahavi uderzył tuż zza pola karnego, ale bardzo niecelnie i od bramki Casillias.

• Ładna akcja FC Porto. Brahimi przedarł się miedzy dwójką obrońców Maccabi, zagrał w pole karne do Aboubakara, ale ten nie trafił czysto w piłkę i złapał ją spokojnie Rajkovic.

• Uderzenie zza pola karnego Rubena Nevesa, piłka po drodze zaliczyła rykoszet i mamy rzut rożny.

• Kolejny korner dla FC Porto. Piłkę po dośrodkowaniu z niego próbował opanować w polu karnym Brahimi, ale ta sztuka mu się nie udała i futbolówkę przejął Rajkovic.

• Po centrze z rzutu rożnego, z główki na bramkę uderzył Brahimi, ale trafił prosto w ręce Rajkovicia.

• Kolejna akcja gospodarzy, po której tym razem wywalczyli rzut rożny.

• Porto stara się od pierwszych minut przejąć inicjatywę, narzucić swój styl gry i zdominować rywala.

• Andre zagrywał piłkę, z niemal linii końcowej, wzdłuż bramki, ale złapał ją Rajković.

• Zablokowany strzał Zahaviego z okolic "szesnastki".

• Pierwsza akcja prawym skrzydłem "Smoków", ale przerywa ją Ben Harush.

• Francuski arbiter daje sygnał do rozpoczęcia meczu i od środka goście z Izraela!

• Wspólnie zdjęcie sędziów, piłkarzy Porto oraz Maccabi w ramach akcji UEFA przeciw rasizmowi.

• Na Estadio do Dragao jest dzisiaj trochę wolnych miejsc.

• Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Piątka sędziowska z Francji wyprowadza oba zespoły na murawę Estadio do Dragao!

• Na stadionie w Porto rozbrzmiewa hymn "Smoków", a piłkarze obu ekip czekają już w tunelu.

• Kilka minut dzieli nas od pierwszego gwizdka na Estadio do Dragao! Rozjemcą w meczu FC Porto - Maccabi Tel-Aviv będzie Francuz Clement Turpin.

• To przyjemność być tutaj, dla mnie jak i dla moich graczy. Nie mam powodu do płaczu. Jesteśmy gotowi do walki

- zapewnia szkoleniowiec przyjezdnych Slavisa Jokanović..

• -

Maccabi ma swoje dobre strony. Drużyna jest bardzo dobrze zorganizowana. Jeżeli popatrzymy na ich wyniki w obecnej kampanii pucharowej, możemy się szybko narazić na zlekceważenie rywala. Nie możemy zapomnieć, że nasi rywale wyeliminowali FC Basel w play-off'ach

- przyznał na przedmeczowej konferencji Lopetegui, szkoleniowiec FC Porto.

• Jeszcze raz ławka rezerwowych FC porto, w bardziej czytelnej wersji. FC Porto - ławka rezerwowych: Helton, Danilo, Osvaldo, Bueno, Herrera, Evandro, Tello.

• Maccabi Tel-Aviv - ławka rezerwowych: Azulay Shlomy, Ben Basat, Itzhaki, Lifshitz, Rikan, Vermouth, Ziv

• Wyjściowe składy FC Porto i Maccabi Tel-Aviv są już dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

• Za chwilę dodamy do naszego panelu wyjściowy skład Maccabi Tel-Aviv i podamy zestawienie ławki rezerwowych.

• A oto ławka rezerwowych "Smoków".

• Tak prezentuje się wyjściowy skład FC Porto.

• Dziś na Estadio do Dragao FC Porto podejmie Maccabi Tel Aviv. Goście z zerowym dorobkiem zamykają tabelę grupy G Ligi Mistrzów. Z kolei FC Porto jest na drugim miejscu z czterema "oczkami" na koncie i są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Czy wywiążą się należycie z tej roli? A może skazywani na pożarcie piłkarze mistrza Izraela sprawią niespodziankę? Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45. Zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania do Ekstraklasa.net!

• Porto - Maccabi Tel Awiw LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Starcie Dawida z Goliatem

Trzecia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów stoi pod znakiem hitów. Emocji nie zabraknie również w starciu grupy G, gdzie opromienione dobrym startem w tych rozgrywkach - Porto podejmie na Estadio do Dragao, Maccabi Tel Awiw.