FC Porto

2

OSC Lille

0

• Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej gospodarze byli już zdecydowanie lepsi. Ich awans jest jak najbardziej zasłużony, bo w przeciągu całego dwumeczu Lille było zespołem dużo gorszym. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• KONIEC MECZU! PORTO ZAGRA W LIDZE MISTRZÓW!

• Herrera! Kapitalny strzał z dystansu, piłka przeleciała minimalnie nad bramką!

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Kjaer doznał kontuzji i opuścił murawę

• Żółtą kartkę otrzymał Beria

• Porto oddało teraz rywalowi pole do gry i ustawiło się do spokojnej gry z kontraataku

• Balmont huknął teraz sprzed pola karnego, ale zrobił to tyleż mocno, co i niecelnie

• Ricardo wchodzi za Casemiro

• Ładna akcja Lille! Beria z prawej strony w pole karne, a tam nieznacznie pomylił się Lopes!

• Lopes wchodzi na boisko za Corchie

• Długa piłka w kierunku Brahimiego, ten zagrywa prostopadle do Martineza, a on spokojnie wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem! Sprawę awansu mamy już przesądzoną.

• GOOOOOOOOOL!! 2:0 dla Porto, Jackson Martineeeeeeez!

• Mendes zmienia Roux

• Beria dośrodkowywał teraz z prawej strony, ale wywalczył tylko rzut rożny

• Dośrodkowanie w pole karne Porto, Fabiano łapie piłkę.

• Origi próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale spokojnie zatrzymali go obrońcy Porto

• Evandro zmienił Nevesa

• Danilo dośrodkowywał teraz z prawej strony boiska, ale obrońcy Lille wybili piłkę

• Porto teraz uspokoiło grę i długo rozgrywa piłkę

• Dośrodkowanie z prawej strony, łapie piłkę bramkarz Lille

• Porto ładnie przerywa wszelkie próby ataków przeciwnika i ustawiło się do gry z kontry

• Stara się Lille, podchodzi pod bramkę rywala. Czy coś z tego wyniknie?

• Corchia! groźny strzał z rzutu wolnego, broni bramkarz!

• Cudowny, fantastyczny strzał z rzutu wolnego i bramkarz Lille bez szans! Ależ początek Porto!

• GOOOOOOOOL!! Brahimi!

• FC Porto - Lille OSC

• To mogła być bramka! Herrera groźnie z prawej strony i bramkarz broni z trudem!

• I zaczynamy drugą połowę!

• To było całkiem ciekawe 45 minut. Jedni i drudzy zaprezentowali kilka ciekawych akcji podbramkowych, które mogły kończyć się bramkami. To zapowiada nam świetną drugą połowię, bo Lille ma jeszcze o co walczyć

• I w tej chwili arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

• Gospodarze spróbowali skontrować lewą stroną boiska, ale łatwo stracili piłkę

• Na własnej połowie był teraz faulowany Mavuba

• Torres dośrodkował teraz z prawej strony, ale Kjaer uprzedził Martineza i wybił piłkę

• Teraz to goście troszkę dłużej utrzymują się przy piłce. Zobaczymy, co z tego wyniknie

• Alex Sandro z powodu kontuzji opuszcza boisko, w jego miejsce widzimy Diego Reyesa.

• Nolan Roux oddał teraz strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony, ale nie trafil w światło bramki

• Znów chaos wdarł nam się w boiskowe wydarzenia, ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce

• Nolan Roux Dośrodkowywał teraz z prawej strony boiska, ale zrobił to za mocno i od autu zaczną gospodarze

• Kolejne nieudane dośrodkowanie w pole karne Lille. Od bramki zacznie Enyeama

• Beria dośrodkował z prawej strony, a Fabiano złapał piłkę

• Sporo chaosu mamy teraz na boisku, dużo walki w środku i sporo strat.

• Gueye! Wyszedł sam na sam z Fabiano i przegrał ten pojedynek!

• Długie zagranie z głębi w kierunku Martineza, ale bramkarz Lille złapał piłkę

• Aj, jak to nie wpadło?! Danilo kapitalnie dośrodkował z prawej strony, a Jackson Martinez stanął niemal przed pustą bramką i nie trafił!

• Jackson Martinez przeprowadził teraz ładną akcję indywidualną, ale jedyne co wywalczył, to rzut rożny

• To mogła być bramka! Świetne rozegranie rzutu rożnego, wrzutka, Martins Indi zgrywa do Nevesa, a ten myli się nieznacznie!

• Nerwowo obrońcy Lille i Porto ma rzut rożny

• Długo wymieniają podania gospodarze, choć trzeba zaznaczyć, że robią to głównie na własnej połowie

• Spokojny początek z obu stron, choć ciut dłużej przy piłce utrzymuje się Porto.

• Pierwsza akcja Porto. Danilo zaatakował prawą stroną, ale dogrywał piłkę niedokładnie i od bramki grę wznowią goście.

• Svein Oddvar Moen daje znak, gospodarze zaczynają ten mecz!

• Piłkarze obu drużyn są już na boisku, za chwilkę zaczniemy to spotkanie!

• Jestem przekonany, że Lille zmusi nas do tego, żebyśmy musieli się wysilić aby awansować, to bardzo dobry zespół. Oczywiście, że Lille wciąż ma szansę na awans, jeśli doszli do tej rundy, to ich na to stać. To będzie bardzo trudny mecz, zupełnie inny niż ten pierwszy. Wiemy o jaką stawkę gramy i chcemy awansować do kolejnej rundy – powiedział z kolei Julen Lopetegu

• Musimy chcieć wygrać. Przegraliśmy pierwszy mecz, ale teraz zrobimy wszystko, aby awansować. Nie możemy wygrać z Porto grając na 50% swoich możliwości, musimy dać z siebie maksimum. Ważne jest, żeby strzelić gola, żeby awansować, a my jesteśmy pewni siebie - powiedział przed tym meczem Rene Girard

• Porto zaczęło sezon ligowy od dwóch wygranych, bez straty żadnej bramki. Lille zagrało już trzy mecze w lidze francuskiej i uzbierało siedem oczek.

• W poprzednim meczu dzisiejsi gospodarze wygrali 1:0, po golu strzelonym przez Hectora Herrerę. Jak będzie dzisiaj? Smoki obronią zaliczkę? Zachęcam do zostawiania typów w komentarzach! :)

• I ławka gospodarzy: Lopez, Queresma, Reyes, Evandro, Ricardo, Fernandez, Quintero

• Ławka rezerwowych gości: Delaplace, Rodelin, Lopes, Mendes, Elana, Soumaoro, Sidibe

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dorzucę do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

• Witamy! Już za około 25 minut na Estadio Do Dragao miejscowe Porto podejmie w ramach czwartej rundy el. Ligi Mistrzów francuskie Lille. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza Damian Wiśniewski.