Red Bull Salzburg

2

Malmoe FF

1

• Bardzo fajne widowisko obejrzeliśmy w Salzburgu, byla to jednak zasługa głównie jednej ekipy. Awans wydawał się przesądzony, jednak formacja defensywna zafundowała nam dodatkowe emocje w meczu rewanżowym. 2:1 pozostawia sytuację tak naprawdę otwartą, więc pozostaje nam poczekać na mecz rozegrany w Szwecji. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne spotkania w Ekstraklasa.net!

• Nicola Rizzoli gwiżdże dziś po raz ostatni, a golkiper gospodarzy dalej nie może uwierzyć w to co się stało.

• Ostre wejście Holstiego i żółta kartka, rzut wolny i Soriano na 40 metrze.

• Istne kuriozum, to zdecydowanie nie powinno mieć miejsca ! Na pewno nie na taki wynik liczyli gracze Byków.

• Co za nieporozumienie ! W zupełnie niegroźnej sytuacji Forsberg pakuję piłkę do pustej bramki, gdyż bramkarz wyszedł na 11 metr i zderzył się z próbującym interweniować obrońcą ! Jest bramka na wyjeździe !

• Bardzo ostre wejście w nogi Ulmera, powinna być żółta kartka dla Rosenberga.

• Mamy również roszadę w zespole Adiego Huttera. Keita jest już gotowy do gry, w stronę ławki powędrował Leitgeb.

• I mamy polski akcent. Pawel Cibicki na boisku, niewidoczny Simon Kroon schodzi z murawy.

• Zmiana w zespole Byków. Z boiska schodzi aktywny Marcel Sabitzer, a wchodzi na nie Alan. Zobaczymy co Brazylijczyk pokaże w ostatnich 5 minutach.

• Kampl jest dziś wszędzie.

• Kampl na lewej flance rozegrał z Sabitzerem, piłka do Soriano, jednak nie sięgnął dobrze piłki Hiszpan, którą sam sobie wypuścił.

• Soriano pięknie wypuszcza Bruno, ten wbiega w szesnastke, w ostatniej chwili jednak strzał zablokowany.

• I od razu faul, przy próbie agresywnego pressingu nowego zawodnika na placu gry.

• Z boiska schodzi zmęczony Mane, dobry mecz Senegalczyka. Na murawie melduje się Massimo Bruno, mający za soba występy z Anderlechtem w Lidze Mistrzów.

• Kampl, Kampl, Kampl! Znowu on, piękna piłka od Mane za linię obrony, Kevin mija bramkarza, ale niestety byl tam asekurujący obrońca. Austriak próbował jeszcze dobitki, ale wiedział już, że była to musztarda po obiedzie. Nie może odżałować tej sytuacji, mogło być już po meczu !

• Kampl! ależ skiksował teraz, dośrodkowanie od Sabitzera, który zwolnil akcje by poczekać na kolegów, dograł piłkę na nogę Kevina Kampla a ten na linii pola karnego wolejem ominął piłkę i odbił nogą podstawną. Klasyczny motyw nie tylko jak widać na naszych podwórkach.

• Zbyt koronkowo chcieli kolejny atak rozegrać gracze Byków, wybija Helander.

• Ładnie wchodził Leitgeb w pole karne, zatrzymany jednak na 15 metrze.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Soriano z rzutu wolnego, wyłapuje to szwedzki golkiper.

• Chwila ostrej gry, na zbyt wiele chyba pozwala włoski arbiter, woła teraz kilku zawodników do siebie, mam nadzieję, że wyperswaduje im nieczystą grę.

• Mane do Sabitzera, młody Austriak jednak nie może coś wstrzelić się w bramkę strzeżoną przez Olsona. Ponownie obok prawego słupka/\.

• Żółta kartka dla Ilsankera, zbyt ostro zagrał Austriak w środkowej strefie.

• Może mieć do siebie pretensje Markus Rosenberg, tą bramką mogli wrócić do gry !

• Cóż to była za sytuacja ! Gulcasi broni strzał Markusa Rosenberga z kilku metrów, po prawidłowym puszczeniu akcji przez sędziego(przywilej korzyści) a także indywidualnej akcji Halstiego. Niesamowita interwencja bramkarza Byków.

• Ależ Soriano teraz zagrał ! Przyjął piłkę przed polem karnym, wystawił na woleja niczym James Rodriguez na mundialu, ale strzał niestety przypominał już Grzesia Rasiaka z końcowych lat kariery.

• Z autu Tinnerholm, piłka na prawym skrzydle, stracili koledzy, sytuację ratuje właśnie Tinnerholm, faulem taktycznym. Mogła być żółta kartka.

• Nieźle prezentuje się dziś obrona Salzburga, a Eriksson sprawia wrażenie zbyt napakowanego, czy będzie dziś czerwień?

• Erkisson wszedł na boisko i od razu zapisuje się w protokole zagraniem ręką, niczym w lidze juniorskiej. Po wszystkim trącił jeszcze barkiem sędziego, mimo to kończy się tylko na żółtej kartce.

• Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym meczu boisko opuszcza Isaac Thelin, a na murawie melduje się Magnus Eriksson. Wzmacnia siłę ognia Age Hareide.

• Świetna gra zespołowa Byków, Soriano obiega Kampla, przed polem karnym, dostaje od niego podanie, uderza w krótki róg, ale Olsen znów na posterunku. Swoją postawą zasłużył na solidny łyk piwa.

• Szykuje się zmiana w zespole Malmo FF, szkoleniowiec nie może być zadowolony z gry swojego zespołu.

• Rozkręcił nam się Mane na lewej flance. Co najważniejsze nie zalicza już offsajdów.

• Na spalonym Kroon, a zapowiadało się ciekawie.

• Helander dostaje żółtą kartkę, praktycznie wyłożył Mane do tyłu.

• Niesamowity strzał Soriano, piękna bramka ! Jak on to podkręcił! Klasa!! Prawy róg bramki, mur minięty, piłka wpada przy ziemi, przy samym słupku ! Prawdopodobnie nie do obrony !

• Fauluje Forsberg, który zgubił rywala, mamy niebezpieczny rzut wolny z 25 metra. Przy piłce m.in. Ulmer, Kampl i Soriano.

• Die Bullen zdecydowanie nie są zadowoleni z jednobramkowej zaliczki.

• Mane teraz ładnie dograł do Ulmera, który oddał mocny strzał, z najwyższym trudem odbija na rzut rożny bramkarz Malmo.

• Ponownie Mane do Sabitzera, ten oddaje sytuacyjny strzał, minimalne obok prawego słupka bramki Olsena.

• Dobra piłka Mane z lewego skrzydla, na klatkę przyjmuje Sabitzer, udało się wybić tym razem.

• Kampl podaje do przodu, a tam starcie Mane z jednym z obrońców, sędzia gwiżdże faul Senegalczyka.

• Chaotycznie z przodu Austriacy, Schwegler z autu wrzuca piłkę do przodu, jednak wybijają goście.

• Fauluje w środkowej strefie boiska Soriano, trener gości apeluje o spokój.

• Red Bull Salzburg - Malmo FFRed Bull Salzburg - Malmo FF

• Wracamy już na murawę, Soriano gotowy do wznowienia i zaczynamy drugą połowę dzisiejszego meczu.

• Realizator udowadnia nam za to, że Austriaczki to piękne kobiety i z Niemkami nie mają wiele wspólnego...

• Final Countdown na stadionie w Salzburgu, a my odliczamy minuty do drugiej połowy ;)

• Koniec pierwszej części gry. Wydaje się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, wynik 1:0 mógł być nawet wyższy, ale zabrakło dokładności. Należy podkreślić aż 3 strzały w obramowanie bramki Olsona. Miejmy nadzieję, że po przerwie piłkarze poprawią swoją skuteczność. Zobaczymy też, czy Malmo da radę wziąć się w garść.

• Ostatnia okazja w tej części meczu, indywidualnie Soriano, wrzutka w pole karne i na aut obrońcy.

• 2 minuty dolicza sędzia, a Adu przerywa kontrę, fauluje Soriano i dostaje żółtą kartkę.

• Ostre wejście Austriacy i ich szkoleniowiec protestują, Nicola Rizolli nakazuje jednak zacząć od auty. Przy piłce Malmoo.

• Po akcjach lewą stroną zdecydowanie groźniejsi są piłkarze Salzburga.

• Zamieszanie w polu karnym gości, desperacka obrona Malmo w ostatnich minutach pierwszej połowy. Teraz na ofsajdzie Kampl.

• Ostrzeliwują bramkę Olsona w dzisiejszym meczu Szwedzi, a dokładniej jej obramowanie... Tym razem słupek Soriano, piękny wolej z 16 metra po podciętej do niego piłce od Kampla.

• Ależ składna akcja gospodarzy lewą flanką, konczy się niestety wybiciem piłki przez obrońców.

• Kampl! Świetna piłka za linię obrony od Ilsankera, ale nie zdążył uderzyć napastnik gospodarzy. Nie było spalonego, obrońcy jak zaczarowani.

• Jakby na przekór moim wnioskom, długa piłka w pole karne i Markus Rosenberg pomylił się głową o kilka metrów

• Spokojne tempo spotkania, Gospodarze mają jak narazie wszystko pod kontrolą.

• Postraszył teraz gołębie na stadionie Helander, a zapowiadało się całkiem nieźle.

• Niespodziewanie Thellin z opatrunkiem na głowie zbyt agresywnie wyszedł w górę i starł się z obrońcą, w tle podobne zdarzenie z Markusem Rosenbergiem w roli głównej.

• Sędzie oczywiście spryskał trawę pianką, co wywołało śmiech kibiców. Strzał z rzutu wolnego Soriano niecelny, choć było groźnie, gdyż trafił w poprzeczkę!

• Szykuje nam się niebezpieczny rzut wolny Tinnerholm faulował przed polem karnym

• A teraz statystyka strzałów : 7-2 dla gospodarzy posiadanie piłki 60%-40% również dla Red Bull Salzburg

• Spalony graczy w biało-czerwonych kompletach, oczywiście był to Senegalczyk Mane. Mam przeczucie, że jeszcze nie raz złapią go na offside obrońcy Malmo.

• Isaac Thelin wraca na boisko z solidnym opatrunkiem na głowie, Kroon fauluje Mane w środkowej strefie.

• Gospodarze zagrali teraz długą niecelną piłkę w kierunku Mane, Malmo wciąż w 10.

• Krew na twarzy jednego z zawodników gości, musi na chwilę opuścić murawę.

• Na spalonym teraz Mane, zbyt mocne podanie ze środka pola.

• Kolejny rzut rożny dla Die Bullen, jest czworka Austriaków w polu karnym.

• Wszystko idzie po myśli gospodarzy, gra w końcu zaczęła się kleić, a mistrzowie Szwecji, zostali zepchnięci do głębokiej defensywy.

• Ależ teraz kiks w obronie Ricardinho, beznadziejnie przyjął piłkę, uratował się wdalekim wybiciem na aut.

• Rzut rożny dla Red Bull Salzburg, piłka odbija się od zawodników jak w tenisie stołowym! W końcu strzał oddali gospodarze, jednak Olsen obronił. Był jednak bezradny wobec dobitki Schiemera w długi róg bramki !

• Świetna szansa dla Malmo! Udało się obronić to groźne uderzenie, zmarnowany jednak rzut rożny, teraz kontra gospodarzy bez wymiernych korzyści, niecelnie Soriano. Wcześniej była chyba ręka w polu karnym Die Bullen, nie zauważył tego sędzia.

• Strzał Kampla, prosto w Olsena.

• Wysoki pressing gospodarzy a konkretnie posiadającego bujną blond czuprynę, Kampla.

• Ponownie Mane w roli głównej. Ładnie obrócił się z piłką niestety zbyt mocno na lewe skrzydło.

• Ależ fantastyczna górna piłka za linię obrony Malmo! Niestety Mane na minimalnym spalonym.

• Dobrze teraz gospodarze, niczym w piłce ręcznej raz za razem rozgrywali piłkę po obwodzie. W końcu udało się oddać strzał sprzed pola karnego, bramkarz odbił piłkę w lewo, na szczęście dla gości na spalonym napastnicy gospodarzy.

• 5 minuta i mamy pierwszą żółtą kartkę, zbyt ostro zagrał Johansson. Zupełnie niepotrzebne ryzyko zawodnika Niebieskich.

• Zbyt dlugie podanie Halst'iego do przodu i strata.

• Niezła akcja Malmo, zakręcili obrońcami na prawej flance szwedzi, udało się jednak wybić piłkę po dośrodkowaniu. Teraz Rzut wolny z 40 metra dla gospodarzy.

• Bez problemów poradzili sobie obrońcy gospodarzy, wybijając na aut boczny. Następnie zbyt daleko wrzucają piłkę z autu Szwedzi, i z piątego metra golkiper Red Bulla.

• Malmo w natarciu, zaczęli odważnie, mamy rzut rożny z lewego narożnika.

• No to jedziemy ! Za 90 minut będziemy wiedzieć, kto z tej dwójki jest bliżej Ligi Mistrzów!

• Wymiana proporczyków, muszkieterski gest piątki sędziowskiej i za chwilę startujemy.

• Słuchamy jeszcze hymnu Ligi Mistrzów, który swoją drogą ostatnio poleciał na stadionie w Białymstoku przed meczem Jagiellonia - Legia, miało to zapewne zdeprymować gości.

• Zawodnicy w asyście Nicoli Rizzoliego, jego czterech asystentów i dzieciaków wchodzą już na murawę.

• W poprzedniej rundzie Szwedzi poradzili sobie z czeską Spartą Praga, natomiast Austriacy uporali się w dwumeczu z Karabachem. Sami państwo widzą, ile polskich akcentów!

• Jeszcze 4 lata temu bogatych Austriaków w Lidze Europejskiej gładko ogrywał Lech Poznań (2:0, 1:0). Dziś Red Bull jest na ostatniej prostej do Ligi Mistrzów, a poznańska Lokomotywa niedawno odpadła z półamatorami ze Strajan. Pewnie nie tak wszyscy to sobie wtedy wyobrażali.

• Pod względem finansowym oba kluby dzieli przepaść. Spójrzmy chociażby na fakt, że wartość drużyny austriackiej 5-krotnie przewyższa dzisiejszych rywali. Bukmacherzy, również jednoznacznie wskazują na gospodarzy. Pieniądze i papiery jednak nie grają, więc mam nadzieję że czeka nas ciekawe widowisko. Zwłaszcza, że obie drużyny dotychczas ze sobą nie grały.

• W kadrze Niebieskich znajduje się dwóch zawodników o polskich korzeniach - Paweł Cibicki oraz Piotr Johhanson, z czego tylko ten pierwszy znalazł się dziś w kadrze meczowej i usiądzie na ławce rezerwowych. W przeszłości w szwedzkim klubie występował jeszcze Ivo Pękalski, ale niedawno odszedł do ligowego rywala, BK Hacken.

• Wśród gospodarzy najgroźniejszymi zawodnikami niewątpliwie są Massimo Bruno(wyceniany na 8 mln euro), Kevin Kampl (9mln), Sadio Mane(7,5mln) czy też Jonatan Soriano do spółki z Alanem(obaj 6mln). Jedynym zawodnikiem w zespole gości, którego znają kibice na codzień pomijający szwedzką Allsvenskan, wydaje się być Markus Rosenberg. 31-latek strzelał w przeszłości bramki dla m.in. Ajaxu Amsterdam, Werderu Brema czy też Racingu Santander

• Spotkanie rozegrane zostanie w Salzburgu na stadionie Red Bull Arena, przy dopingu tłumnie zgromadzonych kibiców - już wczoraj oficjalna strona gospodarzy informowała o sprzedaży ponad 25 tysięcy wejściówek na dzisiejszy mecz.

• Witam gorąco i zapraszam na relację z pierwszego meczu czwartej rundy El. Ligi Mistrzów. W tej parze występuje Mistrz Szwecji - Malmo FF oraz Mistrz Austrii - Red Bull Salzburg.