0

Lech Poznań

2

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• To nie był może perfekcyjny mecz w wykonaniu Lecha, ale biorąc pod uwagę te kontuzje z pierwszej połowy, to możemy być zadowoleni. Mistrzowie Polski uzyskali solidną zaliczkę i rewanż zdaje się być tylko formalnością. Oby tak było.

• Koniec! Lech wygrywa 2:0 z FK Sarajewo!

• Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Rustemović dośrodkował z rzutu wolnego, a choć jeden z jego kolegów minimalnie minął się z piłką, to jego ewentualny gol i tak nie zostałby uznany. Sędzia dopatrzył się spalonego

• Spokojnie utrzymują się teraz przy piłce poznaniacy, długo wymieniają podania. Gospodarze nie są w stanie im w żaden sposób zagrozić.

• Co jakiś czas gospodarze starają się posyłać piłki w pole karne poznaniaków, ale ci jak na razie bardzo dobrze radzą sobie z tym zagrożeniem. Bośniakom wyraźnie brakuje dokładności

• Zrobiło się teraz groźnie pod bramką Buricia, który musiał wykazać się refleksem, ale jak się okazało jeden z gospodarzy wcześniej był na spalonym

• I żółta kartka również dla Jevticia

• Benko! Świetny, nieznacznie niecelny strzał z dystansu!

• A teraz Puzigaca ukarany żółtą kartką za spóźnione wejście

• Puzigaca! Świetny strzał z rzutu wolnego, piłka minimalnie minęła bramkę Buricia!

• Milos Stojcev schodzi z boiska, a za niego wchodzi Mehmed Alispahić

• Żółtą kartką ukarany Kędziora

• Świetnie odpowiedzieli poznaniacy na te ataki rywali! Douglas dośrodkował z rzutu wolnego, a kompletnie niepilnowany Thomalla strzałem głową pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Denis Thomalla! 2:0 dla Lecha!

• Groźnie atakują gospodarze. Hebibović dośrodkował z prawej strony boiska, ale Benko uderzył za lekko, by zaskoczyć bramkarza. Mistrzowie Polski muszą bardziej uważać

• Nie forsują gry poznaniacy. W tej chwili zupełnie oddali inicjatywę i starają się głównie bronić przewagi, którą już sobie zbudowali. Liczą pewnie na jakieś kontry

• Dariusz Formella ukarany żółtą kartką

• Duljević! Tym razem lepiej przymierzył sprzed pola karnego i pomylił się minimalnie! Piłka przeleciała nad poprzeczką

• Hamalainen dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam Pawłowski przegrał pojedynek z obrońcą i piłką mają Bośniacy

• Hebibović dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to wyraźnie niedokładnie i grę wznowią mistrzowie Polski

• Hamalainen dośrodkował z prawej strony, a potem realizator... przeniósł obraz w inny obszar boiska. Wiemy tylko tyle, że piłka znalazła się w rękach bramkarza

• Duljević na razie za linią boczną, ale zaraz pewnie wróci do gry. Tymczasem od bramki Burić

• Duljević oddał strzał z dystansu, ale nie dość, że zrobił to za słabo by zaskoczyć Buricia, to jeszcze doznał przy tym kontuzji

• Arbiter daje znak, od środka gospodarze

• Piłkarze wrócili już na murawę, gra zaraz zostanie wznowiona

• To była dość dziwna pierwsza połowa. Lech zaczął bardzo, przejął szybko inicjatywę, ale z czasem ona ustępowała. Kiedy po zejściu dwóch kontuzjowanych zawodników wydawało się, że wszystko zmierza w nie najlepszym kierunku, to Kasper Hamalainen dał mistrzom Polski prowadzenie. Oby druga połowa skończyła się równie dobrze.

• I teraz włoski arbiter zarządził przerwę w grze

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Żółtą kartką ukarany Haris Duljević

• Trałka świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a choć po strzale głową Hamalainena bramkarz próbował interweniować, to nie dał rady zrobić tego skutecznie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Hamalainen i 1:0 dla Lecha!

• I mamy zapowiadaną zmianę. Na boisku melduje się Dariusz Formella, Dawid Kownacki dzisiaj do gry już nie wróci

• Tymczasem Douglas upadł w polu karnym Sarajewa, ale arbiter pokazuje, że nie ma mowy o jedenastce

• Niestety, będzie kolejna zmiana w Lechu. Dariusz Formella zaraz wejdzie za Kownackiego

• Obaj zawodnicy na razie zostali przeniesieni za linię boczną, wracamy do gry

• Jeden z zawodników FK i Dawid Kownacki leżą we polu karnym gospodarzy. Mamy przerwę w grze

• Kownacki! Po dośrodkowaniu Douglasa z rzutu rożnego Kownacki oddał strzał głową i pomylił się nieznacznie!

• Lech wyprowadził przed chwilą kontrę, ale po dośrodkowaniu Pawłowskiego z prawej strony boiska gospodarze wybili piłkę na corner

• A teraz groźnie pod bramką Lecha! Po dośrodkowaniu z prawej strony Kędziora się potknął i nie trafił w piłkę, przez co na czystą pozycję wyszedł Velkoski. Jego strzał obronił jednak Burić!

• Ależ blisko gola dla Lecha! Po dośrodkowaniu Douglasa z rzutu wolnego, i przebitce w polu karnym, w poprzeczkę trafił Hamalainen!

• Barbarić ukarany żółtą kartką za faul na Kownackim

• Sporo teraz oglądamy walki w środku pola, mało gry piłką. Żadna ze stron nie potrafi przejąć inicjatywy, co pokazuje również statystyka posiadania piłki. Gospodarze mają 51%, goście 49%

• Benko oddał strzał głową po dośrodkowaniu Stojceva z rzutu wolnego, ale wyraźne się pomylił i Burić wznowi grę od bramki

• Kolejne dośrodkowanie Douglasa z rzutu rożnego, ale tym razem skończyło się na faulu któregoś z lechitów w szesnastce rywala

• Teraz mamy troszkę chaosu na boisku. Kędziora i Benko skoczyli przed chwilą do siebie, ale sędzia uspokoił sytuację. Rzut wolny dla Lecha na jego połowie

• Spuścili nieco z tonu w ostatnich minutach mistrzowie Polski. Teraz to Bośniacy mają dłużej piłkę i starają się budować akcje. Lech ustawiony do gry z kontrataku.

• Próba rozciągnięcia gry w wykonaniu gospodarzy, jednak niedokładna. Piłka poleciała w kierunku Hebibovicia, ale te nie zdołał do niej dobiec

• Niezłe, choć nieco za mocne zagranie z głębi pola w kierunku Denisa Thomalli. Niemiec nie sięgnął piłki i wpadła ona w ręce bramkarza

• Stojcev zaatakował lewą stroną boiska, minął Kamińskiego, ale kiedy zdecydował się już na dośrodkowanie, to został zablokowany przez Trałkę.

• Pierwszy raz w tym meczu mamy okres, kiedy to gospodarze nieco dłużej utrzymują się przy piłce. Na razie jednak nie potrafią zbliżyć się pod pole karne Lecha

• Pawłowski dośrodkował z lewej strony boiska, jednak zrobił to mało dokładnie. Hamalainen nie był w stanie sięgnąć piłki i zagrać ją czysto, przez co przejęli ją rywale

• Groźnie pod bramką Lecha! Błąd Kadara spowodował, że do sytuacji strzeleckiej doszedł Leon Benko, ale trafił on tylko w boczną siatkę

• Niespodziewanie mamy pierwszą zmianę w Lechu! Karol Linetty schodzi z boiska trzymając się za mięsień dwugłowy uda, a w jego miejsce widzimy Dariusza Dudkę.

• Douglas dośrodkował tym razem z rzutu rożnego, Ostraković choć niepewnie, to wypiąstkował piłkę spod własnej bramki. Po chwili mieliśmy wrzutkę w pole karne gospodarzy z lewej strony boiska, ale Kownacki był nieco spóźniony i niedokładnie zagrał piłkę. Od bramki Bośniacy

• Sam poszkodowany zdecydował się na dośrodkowanie z tego stałego fragmentu gry, ale zrobił to za nisko i obrońcy Sarajewa wybili piłkę z własnej szesnastki.

• I mamy pierwszy rzut wolny dla Lecha. Na połowie gospodarzy faulowany był Douglas.

• Pan Paolo Valeri z Włoch daje znak, zaczynają mistrzowie Polski!

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, zaczynamy za kilka chwil!

• A tak prezentuje się stadion dzisiejszych gospodarzy

• Te eliminacje to również spory test dla Macieja Skorży. Gdy ten szkoleniowiec po raz ostatni próbował dostać się do Ligi Mistrzów, to prowadzona przez niego krakowska Wisła skompromitowała się w starciu z Levadią i jej marzenia prysły bardzo szybko. Ta sytuacja nauczyła go jednak dużo i później potrafił z Legią awansować do fazy pucharowej Ligi Europy. Miejmy nadzieję, że tym razem również powiedzie mu się jak najlepiej.

• Choć oczywiście FK Sarajewo to dopiero pierwsza przeszkoda Lecha na drodze do fazy grupowej. Jeśli drużynie Macieja Skorży uda się wyeliminować Bośniaków, to czekać ją będą jeszcze dwie kolejne rundy eliminacyjne.

• W ostatnich latach Kolejorz grał w eliminacjach Ligi Europy i nie szło mu najlepiej. Kompromitujące wyniki ze Stjarnan i Żalgirisem wszyscy pamiętamy doskonale, ale dziś miejmy nadzieję, że podobna sytuacja nie będzie miała miejsca. 19 lat czekania na polski zespół w Lidze Mistrzów to zdecydowanie za długo.

• Z polskich akcentów w zespole z Sarajewa mamy dzisiaj Bojana Puzigace. Choć nie pokazał się z najlepszej strony w Cracovii (delikatnie mówiąc) i został dość szybko odpalony, to w ostatnim czasie można było przeczytać jego wypowiedzi o tym, że nie otrzymał odpowiedniej szansy. Dzisiaj będzie miał okazję przypomnieć nam o sobie.

• W porównaniu z meczem z Legią w składzie Lecha mamy pewną istotną zmianę. Marcina Robaka zastąpi młody Niemiec, Denis Thomalla, dla którego będzie to pierwszy mecz w pierwszej jedenastce w barwach nowego klubu. Robak do bramki legionistów nie trafił, zobaczymy czy Thomalla będzie w stanie to zrobić w starciu z mistrzem Bośni.

• Lech podejdzie do tego spotkania opromieniony wyraźnym triumfem w meczu z Legią w Superpucharze Polski, ale w starciu z mistrzem Bośni i Hercegowiny musi być bardzo ostrożny. Zarządzany przez malezyjskiego, charyzmatycznego właściciela klub na pewno nie złoży łatwo broni. Vincent Tan wpakował w FK Sarajewo sporo pieniędzy, czego efektem jest choćby zakup Leona Benko, napastnika mającego za sobą grę w reprezentacji Chorwacji.

• Ławka gospodarzy: Plakalo, Protić, Berberović, Rustemović, Alispahic, Bekić, Okic

• Ławka Lecha: Maciej Gostomski, Dariusz Dudka, Darko Jevtić, Kebba Ceesay, Marcin Robak, Dariusz Formella, Abdul Tetteh

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku, którą przygotował dla Was Wojciech Macćzak.

• Witamy! Zapraszamy na relację live z pierwszego spotkania na drodze Lecha Poznań do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dziś mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z FK Sarajewo, a początek już za około godzinę!