Galatasaray Stambuł 0 - 4 Borussia Dortmund

0

Borussia Dortmund

4

3 1 połowa

• W drugim meczu grupy D Anderlecht uległ u siebie Arsenalowi 1:2. Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• Piłkarze Galatasaray ani przez moment nie byli w stanie zagrozić rywalom, wyszli na boisko bez wiary w sukces. Trener Prandelli musi szybko coś pozmieniać bo jego posada wisi na włosku.

• Borussia szybko ustawiła sobie mecz i do końca go kontrolowała, wykazała się też niezłą skutecznością.

• Po 2 doliczonych minutach sędzia Mateu Lahoz kończy męki piłkarzy i kibiców Galatasaray.

• Ostatnia szansa na honorową bramkę dla gospodarzy z rzutu rożnego kończy się fiaskiem

• Z drugiej strony z dystansu Sneijder ale z podobnym skutkiem.

• Jeszcze Mkhitaryan uderzał z dystansu, ale zupełnie mu to nie wyszło.

• Borussia na dużym luzie, w zasadzie bawi się z bezradnym rywalem, któremu odebrała ochotę do gry.

• Świetna akcja rezerwowych. Ramos do Gundogana, który minął dwóch rywali i oddał do Kulumbijczyka, ten technicznym strzałem z 10 metrów pokonuje bezradnego Muslerę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Ależ wejście Ramosa! 4:0!

• I oglądamy ostatnią zmianę w dzisiejszym meczu. Z boiska zszedł już 2 minuty temu Shinji Kagawa, którego łapały skurcze, a na boisku melduje się Adrian Ramos.

• Jedna z lepszych akcji gospodarzy. Ladne rozegranie piłki z lewej strony na prawą, do Yasina, który jednak niedokładnie dograł w pole karne i nic z tego nie wyszło.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Emre Colak wchodzi za Gorana Pandeva, który nie może zaliczyć tego meczu do udanych.

• Dośrodkowanie Pandeva w pole karne pewnie wyłapane przez Weidenfellera.

• Żółty kartonik dla Chedjou za ostry wślizg w Aubameyanga.

• Reus zupełnie bezkarnie przebiegł z piłką 20 metrów, podał do Mkhitaryana. Dobry strzał z 12 metrów pewnie broni Muslera.

• Z boiska schodzi świetny dziś Hummels, w jego miejsce Ilkay Gundogan. Zapewne Ginter przesunie się na środek obrony.

• Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany zostaje Semih Kaya, który w ostatniej chwili powstrzymał faulem Mkhitaryana, gdy ten wychodził na dobrą pozycję.

• Piłkarze Borussi długo rozgrywali piłkę na połowie rywali. Kagawa zdecydował się na strzał z 16 metrów ale poślizgnął się i nieznacznie chybił.

• To nie koniec zmian u gospodarzy. Na murawie pojawił się także urodzony w Dortmundzie Yasin Oztekin, który zmienia Alexa Tellesa.

• Na boisku pojawia się Blerim Dzemaili, może on coś tu zmieni. Schodzi niewidoczny dziś Altintop.

• Semih zapomniał jak szybki jest Aubameyang, Gabonczyk go uprzedził i od razu dograł do Reusa. Niemiec błyskawicznie zdecydował się na strzał, który jednak pewnie wyłapał Muslera.

• Fatalna pomyłka Reusa! Mkhitaryan dośrodkował, piłka dość szczęśliwie trafiła do Reusa który nieczysto uderzył i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Trener Klopp zmuszony jest dokonać pierwszej zmiany, za kontuzjowanego Bendera wchodzi Matthias Ginter.

• Sven Bender nie będzie w stanie kontynuować gry, Borussia w 10.

• Chyba najlepsza dziś szansa Galatasaray. Ładny strzał z dystansu Selcuka Inana minął bramkę o metr.

• Bender ucierpiał w starciu z Inanem, gracze Galaty wybijają na aut. Niemiec trzyma się za łokieć, chyba pechowo upadł.

• Kolejne dośrodkowanie Tellesa, po raz kolejny Hummels wybija piłkę na róg, uprzedzając Buraka. Po rożnym wyjaśnia Subotic.

• Bez zmian w obu zespołach, na co czeka Prandelli?

• Obie ekipy już na murawie i zaczynamy drugą połowę!

• Galatasaray nie miało żadnego pomysłu na sforsowanie szczelnej obrony żółto - czarnych. Borussia bardzo spokojnie kontroluje mecz, raz po raz przyspieszając akcje pewnie wykorzystuje swoje szanse.

• Po 2 doliczonych minutach sędzia Lahoz kończy tą jednostronną połowę.

• Mkhitaryan groźnie z dystansu! Muslera ładnie paruje piłkę do boku.

• Melo z 30 metrów, rykoszet i Weidenfeller bez problemów łapie.

• Marco Reus miał stanowczo za dużo miejsca na 20 metrze przed bramką Muslery i kapitalnie przymierzył w okienko. Czy Turcy są w stanie jeszcze się podnieść?

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Reus z dystansu na 3:0! Nokaut!

• Nic z tego nie wyszło, ale Turkom nie udało się wyprowadzić piłki, która ponownie wraca na ich połowę.

• Galatasaray - Borussia DortmundGalatasaray - Borussia DortmundGalatasaray - Borussia Dortmund

• Gospodarze zamknięci w polu karnym wybili 3 kolejne dośrodkowania, za chwilę kolejny korner dla Borussii.

• Mkhitaryan znów świetnie wpadł w pole karne, ale chyba niepotrzebnie jeszcze szukał kolegów i obrońcy Galaty wybili na róg.

• Telles dośrodkowuje na piąty metr, ale tym razem Weidenfeller się nie pomylił i pewnie chwycił futbolówkę.

• Świetnie spisuje się dziś obrona Dortmundu. Hummels i Subotic fantastycznie przerywają akcje rywali, a boczni obrońcy bardzo dobrze podłączają się do ofensywy.

• Sokratis kapitalnym prostopadłym podaniem dograł w pole karne do Mkhitaryana. Ormianin zdecydował się jeszcze dogrywać do Aubameyanga, który był nieco spóźniony i uderzył w słupek!

• Złe wyjście Wiedenfellera, który minął się z piłką na szczęście dla niego bez konsekwencji bo nikt nie przeciął jej lotu

• Gospodarze mieli rzut wolny z około 35 metrów i Sneijder o dziwo zdecydował się na uderzenie. Źle wybrał i strzelił Panu Bogu w okno.

• Sneijder z rożnego prosto na głowę Kayi, piłka spadła pod nogi Buraka Yilmaza, ale turecki napastnik nieczysto uderzył i od bramki zacznie Borussia.

• Galatasaray wygląda jak bokser po knock-downie, nie są w stanie przeprowadzić składnej akcji i choć na moment zagrozić bramce gości

• Piszczek kapitalnie podał po ziemi do Aubameyanga, który świetnie zgubił Chedjou i strzałem z 5 metra zdobył swą drugą bramkę w meczu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Aubameyang po raz drugi i 2:0!

• Groźna akcja Galaty. Camdal szarżował prawą stroną, celnie dośrodkował do Inana, piłka trafia w rękę Łukasza Piszczka. Było jednak przy ciele i bez intencji Polaka, więc nie ma mowy o karnym

• Sneijder z rożnego, pewnie piąstkuje Weidenfeller. Jeszcze próbował go zaskoczyć z dystansu Altintop, ale wyraźnie chybił.

• Telles w pole karne, dośrodkowanie jednak niezbyt precyzyjne i bez problemu wybił Hummels.

• Galatasaray chyba chcę za szybko odpowiedzieć, przez co brakuje im dokładności.

• Zabójcza kontra w wykonaniu Borussii. Mkhitaryan świetnie wypuścił Reusa, ten dograł do Aubameyanga, a Gabończyk nie miał problemu by z bliska pokonać Muslerę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Reus do Aubameyanga i mamy 1:0 dla BVB!

• Kagawa sprytnie chciał przerzucić piłkę nad obrońcą do Reusa, ale Chedjou połapał się w tym wszystkim i oddalił zagrożenie.

• Pierwszy kontakt z piłką Weidenfellera. Bramkarz gości dobrze wyszedł na 15 metr i uprzedził Pandeva.

• Pierwsza akcja Borussii, odważnie ruszył Mkhitaryan, ale Telles bardzo dobrze go powstrzymał.

• Hymn Champions League za nami, wspólne zdjęcie obu drużyn także, pierwszy gwizdek sędziego Antonio Mateu Lahoza i zaczynamy!

• Piłkarze już wychodzą na murawę przy pięknej oprawie tureckich kibiców, którzy przygotowali bardzo efektowną kartoniadę i chóralnie odśpiewali klubowy hymn.

• Do meczu pozostało jeszcze 10 minut, więc jest czas n ciekawostkę: w meczu Młodzieżowej Ligi UEFA juniorzy Galatasaray pokonali dziś swoich rówieśników z Dortmundu 3:2. Czy dorosła ekipa spisze się równie dobrze?

• Natomiast na ławce gości zasiedli dziś: Langerak, Ginter, Grosskreutz, Gundogan, Immobile, Jojic i Ramos.

• Znamy już wyjściowe jedenastki, a kogo obaj trenerzy zostawili sobie w odwodzie? Cesare Prandelli ma do dyspozycji następujących graczy: Bolat, Balta, Bulut, Colak, Dzemaili, Kurtulus i Oztekin

• Borussia w tym sezonie zawodzi w lidze, ale za to w Champions League wygrała oba mecze, nie tracąc bramki i przewodzi tabeli grupy D. Galatasaray natomiast do tej pory zdobyło tylko jedno oczko i zajmuje trzecią lokatę.

• Atmosfera przed meczem jest gorąca, doszło do zamieszek pomiędzy kibicami obu klubów, wideo można obejrzeć tu.

• Mecz zrelacjonuje dla państwa Wojciech Adamczak, serdecznie zapraszam.

• Czy Galatasaray niesione dopingiem swych fanatycznych kibiców uda się powstrzymać fantastycznie spisującą się w Lidze Mistrzów Borussię? Początek meczu już za niespełna 40 minut!