6

3 1 połowa

AS Roma

1

• Pogrom, deklasacja, zmiażdżenie - to tylko trzy z wielu przymiotników określających dzisiejsze spotkanie. FC Barcelona nie dała szans AS Romie i pokonała ją na Camp Nou aż 6:1. Gwoli przypomnienia - gospodarze są już pewni awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, goście natomiast będą musieli jeszcze o to powalczyć. Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Gorąco zapraszam na jutrzejsze relacje LIVE z LM w Ekstraklasa.net! Dobrej Nocy!

• KONIEC SPOTKANIA! KONCERT BARCY NA CAMP NOU!

• Ostatnia akcja należy do przyjezdnych i chyba Barcelona nieco zlekceważyła tę sytuację. Dośrodkowanie prosto na głowę Dżeko, który dokumentuje swój dobry występ w tym spotkaniu.

• MAMY GOLA HONOROWEGO! EDIN DŻEKO!

• Neymar robi wszystko, aby także wpisać się na listę strzelców w tym spotkaniu. Manolas pokazuje charakter w ostatniej minucie i popisuje się wślizgiem w kluczowym momencie.

• Arbiter doliczył minutę do podstawowego czasu gry!

• Szczęsny popisuje się dobrym wyjściem na przedpole i ładnie przeciął zagranie w stronę Neymara

• Nic wielkiego nie wydarzy się już na Camp Nou. Obie drużyny grają jak na treningu.

• Zdjęcia z dzisiejszego pojedynku:

• Adriano wybiega za linię obrońców Romy, ale znów w powietrze wędruje chorągiewka sędziego bocznego.

• AS Roma straciła już 16 goli w pięciu spotkaniach Ligi Mistrzów, a przecież goście wciąż są faworytem do opuszczenia tej grupy z drugiego miejsca.

• COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO! Wcześniej Szczęsny, a teraz Ter Stegen broni jedenastkę! Edin Dżeko nie popisał się tym uderzeniem.

• Rzut karny dla AS Romy! Džeko faulowany przez Vermaelena w "szesnastce"!

• Messi wybiega za linię obrońców i staje sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym!. Polak broni uderzenie Argentyńczyka... twarzą! Brawa należą się Polakowi!

• Co z tego, że Szczęsny broni, skoro natychmiast do dobitki doskakuje Adriano. Deklasacja w Barcelonie, gospodarzom wychodzi już po prostu wszystko!

• A JEDNAK MAMY GOLA! ADRIANO DOBIJA I MAMY 6:0!

• Nie ma bramki Neymar otrzymał szansę na strzelenie gola w dzisiejszym spotkaniu i ponownie go nie wykorzystał! Szczęsny broni rzut karny!

• Fatalnie wchodzi w ten mecz Salih Uçan który fauluje w polu karnym Neymara! Jedenastka dla gospodarzy!

• Rudi Garcia dokonuje ostatniej roszady - z boiska schodzi Miralem Pjanić, w jego miejsce pojawia się Salih Uçan

• Katalończycy szukają kolejnych goli. Suarez wpada w "szesnastkę" Rzymian i upada na murawę. Sędzia nie postanowił podyktować rzutu karnego.

• Bardzo dobra frekwencja dziś na Camp Nou:

• Neymar po prostu zasługuje dzisiaj na gola! Brazylijczyk świetnie zwiódł obrońcę i poszukiwał uderzenia na dalszy słupek – minimalnie przestrzelił.

• Powoli internauci podsumowują mecz rozgrywany na Camp Nou:

• Znów zagotowało się w szesnastce Rzymian! Maicon zupełnie nie wiedział, co się dzieje i został zrobiony jak dziecko. Na całe szczęście dla gości nikt nie zamykał tej akcji.

• Edin Džeko jest zdecydowanie wyróżniającym się zawodnikiem Romy. Napastnik wciąż nie rezygnuje i próbuje ugrać coś w ofensywie. Cała reszta drużyny gra bardzo, ale to bardzo słabo.

• Uciekają kolejne minuty, a Roma nie jest w stanie podnieść. Przed nami jeszcze ponad 25 minut gry.

• Lionel Messi ma już dwa trafienia w dorobku:

• Luis Enrique dokonuje ostatniej zmiany - plac gry opuszcza Sergi Roberto, a zmienia go Adriano

• Iturbe rozpędza się z futbolówką i zostaje sfaulowany tuż przed polem karnym przez samego Messiego - Argentyńczyk obejrzał "żółtą" kartkę.

• Ależ brzydkie wejście Vainqueura w nogi Roberto - zasłużony żółty "kartonik".

• Gra Barcelony jest nie z tego świata! Roma w dzisiejszym spotkaniu ma tylko jedno zadanie i jest to wyciąganie piłki z siatki - niestety musi to robić Wojciech Szczęsny. Messi po raz drugi wpisuje się na listę strzelców po spokojnej dobitce.

• LIONEL MESSI PO RAZ DRUGI! BARCELONA TRAFIA PO RAZ PIĄTY!

• Niewidoczny dziś zupełnie Florenzi opuszcza boisko - zmienia go William Vainqueur

• Dani Alves zostaje wpisany do notesu sędziego po brzydkim wejściu w nogi rywala.

• Zmiana w drużynie FC Barcelony - z boiska schodzi ten, który przed chwilą strzelił bramkę - Gerard Piqué, na placu gry pojawia się Marc Bartra

• Do ataku wychodzą przyjezdni, a cała akcja obraca się przeciwko nim. Messi idealnie wystawia futbolówkę do Pique, który był na pozycji wysuniętego napastnika. 4:0 na Camp Nou!

• GERARD PIQUE! CZTERY DO ZERA!

• To powinna być bramka na 3:1 w wykonaniu Falque, który nagle znalazł się przed samym Ter Stegenem. To Džeko wykonał tutaj 90% roboty, bowiem świetnie wyprowadził swojego partnera. Ter Stegen pozostaje niepokonany!

• Przyjezdni zaczynają wychodzić coraz większą ilością zawodników do przodu. Żeby to się tylko nie skończyło szybkim golem Barcelony. Coraz odważniej zachowują się Rzymianie.

• Wojciech Szczęsny sprawdzony po raz kolejny w dzisiejszym spotkaniu. Neymar przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i oddał ładny strzał na bramkę Polaka. Będzie tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• Wszystkie akcje trio Neymar-Messi-Suarez rozpisane na papierze. Ogromny szacunek należy się osobie, która podjęła się tego zadania:

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego i do piłki dochodzi Messi. Uderzenie Argentyńczyka pewnie tym razem wyłapuje Szczęsny.

• Gospodarze powoli zaczynają grać jak na treningu, choć w sumie można powiedzieć, że ich gra od początku meczu tak wygląda. Odegrania z piętki, podania z klepki, ośmieszana jest defensywa Romy. Będzie kolejny korner dla Barcelony.

• Barcelona wciąż utrzymuje się w posiadaniu piłki. Wydaje się, że kolejne bramki są zależne tylko od czasu.

• W zespole AS Romy boisko opuścił Radja Nainggolan - na placu gry zameldował się Juan Manuel Iturbe

• Obaj trenerzy dokonali w przerwie roszad taktycznych - Jose Enrique zdjął z boiska Sergio Busquetsa, zastąpił go Sergi Samper

• ARBITER Z TURCJI WZNOWIŁ GRĘ! FC Barcelona przy futbolówce!

• Odrobina statystyk po pierwszych 45 minutach. Miażdżąca przewaga gospodarzy:

• Piłka nożna w najlepszym wydaniu! - tak można skomentować grę Blaugrany w pierwszej połowie. Podopieczni Jose Enrique jeszcze przed przerwą rozłożyli na łopatki gości, którzy głowy zostawili prawdopodobnie w szatni. Futbolówkę do bramki dwukrotnie "wpakował" Luis Suarez, jednego gola zdobył Lionel Messi. Czekamy na więcej po przerwie! Proszę się z nami nie rozstawać!

• Cuneyt Cakir kończy pierwszą część gry! Barcelona trzykrotnie rozmontowała defensywę AS Romy! Deklasacja!

• Luis Suarez ma już na koncie dwa trafienia:

• Gospodarze po raz trzeci kładzie na deski rywali! Cóż za uderzenie Suareza!, Urugwajczyk przymierzył z woleja tuż obok słupka. po dośrodkowaniu Neymara. Strzał niesamowity, Szczęsny bez szans, Barcelona w najlepszym wydaniu!

• SUAREZ! ROMA NA KOLANACH JESZCZE PRZED PRZERWĄ!

• Barcelona zaczyna coraz więcej faulować, co wydaje się być bardzo dziwne. Ponownie do futbolówki podbiega Pjanić, ale dośrodkowanie natychmiast oddalają zawodnicy Dumy Katalonii.

• Goście mogli strzelić bramkę kontaktową! Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzenie Pjanicia blokuje Ter Stegen

• Gerard Pique ostro faulował Keite, lecz arbiter puścił grę. Po chwili jednak akcja została przerwana, a sędzia wrócił do przewinienia Hiszpana. Zasłużona żółta kartka.

• Roma przejmuje futbolówkę i niemal natychmiast próbuje wyprowadzić do przodu osamotnionego Edina Dżeko - defensorzy Barcelony natychmiast wszystko przerywają.

• Czekamy na kolejne gole, bo w zasadzie nie ma czego komentować. Barcelona nie zamierza oddawać inicjatywy Romie ani na moment. W ciągłym ruchu są gospodarze, którzy grają po prostu swoje.

• Neymar pokazał się w "szesnastce" gości, ale jego podanie w stronę Messiego zostało zablokowane Jeszcze Brazylijczyk spróbował dryblować, lecz piłkę z pod nóg wybił mu Maicon. Rzut rożny dla "Blaugrany".

• Wciąż utrzymują się przy piłce gospodarze, ale od kilkunastu minut bardzo niewiele się dzieje. Myślę, że do końca spotkania będziemy świadkami miażdżącej przewagi Barcy.

• Katalończycy przeszli do ofensywy ale cała akcja zwolniła. W dodatku "spalili" ją gospodarze.

• Po dwóch golach tempo znacznie opadło i powoli zaczynają pogrywać piłką przyjezdni. Do akcji ofensywnych jest jednak bardzo daleko. Ter Stegen jest dzisiaj bezrobotny.

• Ciekawa grafika przedstawiająca drogę do drugiej bramki:

• Manolas obił nogi nabiegającego rywala i od bramki będzie rozpoczynał polski bramkarz. Defensywa Romy będzie miała chwilę oddechu.

• Ivan Rakitić znakomicie znalazł się w "szesnastce" rywali. Chorwat próbował piętką odegrać piłkę do jednego z partnerów, zabrakło dokładności w tym zagraniu.

• Tempo narzucone przez miejscową ekipę znacznie spadło. lecz to jest chyba tylko kwestia czasu, aż gospodarze znów przyspieszą. Szkoda najbardziej jest Wojtka Szczęsnego, który nie miał nic do powiedzenia przy obu golach.

• Dzielnie broni się zespół Garcii, który próbuje coś zdziałać dalekimi zagraniami do przodu. Natychmiast futbolówka wraca pod nogi obrońców Barcelony.

• Fenomenalny futbol serwują nam dzisiaj podopieczni Luisa Enrique, którzy grają tak jak na triumfatora LM przystało.. Kto zdoła powstrzymać tak grającą ekipę?

• Roma tylko przez chwilę zdołała opuścić własną połowę, ale już wszystko wróciło "do normy". W ataku pozycyjnym Barcelona.

• Gospodarze nie zamierzają zwalniać. Mimo dwóch bramek wciąż naciskają na swoich rywali. Warto zaznaczyć, że Barcelona już ma zagwarantowaną grę w fazie pucharowej Champions League.

• Zanosi się tu na pogrom! Niesamowita akcja Katalończyków, którzy klepką ograli całą defensywę gości. Lionel Messi wybiegł za obrońców i przelobował Wojciecha Szczęsnego. Polak już po raz drugi wyciąga piłkę z siatki.

• MESSI! 2-0! ZNAKOMITE KILKA MINUT W WYKONANIU GOSPODARZY!

• "Blaugrana" w końcu dopięła swego! Świetne podanie z głębi pola do wybiegającego Daniego Alvesa. Ten tylko odegrał do osamotnionego Suareza, który pakuje piłkę do pustej bramki.

• GOOOOL! BARCELONA OBEJMUJE PROWADZENIE! LUIS SUAREZ!

• Bardzo blisko bramki otwierającej wynik meczu Džeko! Bośniak otrzymał wręcz idealne dośrodkowanie na nogę z rzutu rożnego, ale spudłował.

• Džeko wybiegł z pierwszą ofensywą akcją w dzisiejszym meczu. Bardzo dobre zachowanie napastnika rzymian. Mamy korner dla Romy. Może to będzie sposób na Barcelonę?

• Bardzo ładnie przecina teraz podanie od Neymara Szczęsny. Zaczyna się bardzo poważnie gubić defensywa Romy, która w zasadzie jest dziurawa jak szwajcarski ser.

• Piłkarze Jose Enrique nie zwalniają tempa! Sergio Busquets znakomicie prostopadłym podaniem obsłużył Messiego. Argentyńczyk wybiegł za linię obrońców i złamał akcję do środka. Uderzenie poleciało jednak obok bramki Szczęsnego.

• Zawodnicy Romy zostali już całkowicie zepchnięci do defensywy, lecz mogliśmy się tego spodziewać. Czy uda im się wyprowadzić groźny kontratak?

• Piłka po raz pierwszy wpada do siatki - jednak bramka nie zostaje uznana! Fenomenalna akcja Barcelony - zupełnie rozmontowana defensywa Rzymian! Chorągiewka asystenta sędziego wędruje jednak w powietrze.

• Gospodarze skutecznie utrzymują się przy piłce i konstruują kolejne ataki pozycyjne. Właściwie Roma nie może nawet dojść do głosu, jak i do posiadania piłki.

• Zdjęcie wykonane na moment przed pierwszym gwizdkiem:

• Fantastycznie interweniuje Szczęsny! Messi postanawia po raz pierwszy wypróbować umiejętności Polaka. Bardzo ładny strzał Argentyńczyka i jeszcze lepsza parada bramkarza gości. Mamy korner dla "Blaugrany"

• Ponawiają swoją akcję piłkarze gospodarzy. Messi kapitalnie wypatrzył wybiegającego Neymara. Defensywa gości jednak zdołała złapać Brazylijczyka na spalonym.

• Pierwszy atak Barcelony - gospodarze zyskują rzut rożny. Neymar dośrodkowuje z narożnika boiska, ale zbyt niecelnie

• Katalończycy rozpoczynają swoją niekończącą się wymianę podań. Roma aktywnie z przodu, stara się atakować pressingiem.

• STARTUJEMY! Od środka boiska zaczęli piłkarze AS Romy!

• Jeszcze przypomnijmy sobie, jacy zawodnicy nie wystąpią dziś z powodu kontuzji:

FC Barcelona - Rafinha

AS Roma - Strootman, Capradossi, Totti, Salah, Gervinho

• Piłkarze obu drużyn za chwilę wyjdą na murawę Camp Nou i odsłuchają hymnu Ligi Mistrzów!

• Bez wątpienia faworytem do wygrania tej konfrontacji jest FC Barcelona. Gospodarze są już praktycznie pewni awansu, lecz na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. AS Roma, która wciąż muszą starać się grę w 1/8 finału LM, również będą zaciekle walczyć o trzy oczka.

• Głównym sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Cüneyt Çakır z Turcji.

• Sergio Busquets rozegra dziś 350. spotkanie w barwach FC Barcelony:

• Jeszcze przypomnijmy sobie tabelę grupy E, w której poza Hiszpanami i Włochami występuje jeszcze BATE Borysów oraz Bayer Leverkusen:

FC Barcelona - 10 pkt (bilans bramek 8:2)

AS Roma - 5 pkt (10:10)

Bayer Leverkusen - 5 pkt (pięć spotkań, 12:11)

BATE Borysów - 4 pkt (pięć spotkań, 5:12)

• Bardzo ciekawy tweet, przedstawiający rozkład godzin rozpoczęcia spotkania w danych częściach świata:

• Właśnie zakończył się drugi dzisiejszy mecz w grupie E Ligi Mistrzów. BATE Borysów zremisowało 1:1 z Bayerem Leverkusen na Borysów Arena. Zachęcamy do prześledzenia relacji LIVE z tego spotkania.

• Bramkarz gospodarzy - Marc-Andre ter Stegen, jako pierwszy wybiegł na rozgrzewkę:

• Dzisiejszy mecz będzie czwartym spotkaniem pomiędzy obiema ekipami i statystyki są po stronie żółto czerwonych. AS Roma raz pokonała "Barcę", natomiast dwukrotnie padł remis. Ostatni raz, o czym już wspominałem, drużyny rywalizowały na inaugurację tej edycji Champions League.

• W dniu dzisiejszym UEFA podała nominację do piłkarskiej jedenastki roku - aż osiem z nich przypadło graczom Barcelony:

• Zespół z Rzymu aktualnie zajmuje czwarte miejsce w Serie A, ale traci do lidera, Interu Mediolan, tylko 3 punkty. Ostatni pojedynek piłkarze Rudiego Garcii zremisowali 2:2 - przeciwnikiem był zespół z Bolonii. Mimo tej wpadki, można stwierdzić, że goście są w dobrej formie, gdyż w pięciu ligowych potyczkach zdobyli dziesięć "oczek".

• Podstawowy skład desygnowany przez Rudiego Garcie:

• Pora na ławkę rezerwowych AS Romy:

Morgan De Sanctis, Leandro Castán, Vasilis Torosidis, Juan Manuel Iturbe, Daniele De Rossi, William Vainqueur, Salih Uçan

• Dyspozycja podopiecznych Jose Enrique jest bardzo dobra. "Duma Katalonii" w Primera Division, przoduje w tabeli. "Blaugrana", po rozbiciu Realu Madryt w El Clasico (4:0), ma już na koncie 30 "oczek" Obrońcy tytułu najlepszej drużyny Europy mają znakomitą serię pięciu ligowych gier bez porażki - ostatni raz ulegli 3 października Sevilli.

• Zawodnicy gospodarzy zameldowali się już na stadionie:

• Dostępna są podstawowe jedenastki obu zespołów, więc czas na ławki rezerwowych. Zacznijmy od FC Barcelony:

Claudio Bravo, Andres Iniesta, Marc Bartra, Munir El Haddadi, Adriano, Jeremy Mathieu, Sergi Samper

• Dziś odbył się także mecz "Blaugrany" z ekipą "Giallorossich" w fazie grupowej młodzieżowej Ligi Mistrzów. Zakończył się on wynikiem 3:3, natomiast w pierwszym pojedynku padł bezbramkowy remis.

• W pierwszym spotkaniu obu ekip na Stadio Olimpico w Rzymie, padł remis 1:1. Bramki w tamtym meczu strzelali Luis Suarez oraz Alessandro Florenzi. Kto okaże się lepszy w pojedynku na angielskiej ziemi? O tym przekonamy się za około trzy godziny!

• Dobry wieczór Państwu! Na relację LIVE ze spotkania 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, pomiędzy FC Barceloną, a AS Romą zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!

• Barcelona - Roma LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Po El Clasico "Duma Katalonii" podejmie Giallorossich w Lidze Mistrzów

Sobotnie emocje związane z Gran Derbi ledwo zdążyły opaść, a na europejskich stadionach mamy kolejną dawkę wrażeń, tym razem w ramach Champions League. W grupie E, niepokonana dotąd FC Barcelona podejmie na Camp Nou Romę. Gospodarze są w ostatnich tygodniach w gazie i średnio spisująca się defensywa gości będzie musiała stawić czoła jednemu z najlepszych ataków na świecie.