Arsenal Londyn

1

Borussia Dortmund

2

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo z meczów Ligi Mistrzów już jutro w Ekstraklasa.net!

• Bohaterem spotkania zostaje Robert Lewandowski, który zaliczył asystę przy pierwszym golu i zdobył cenną bramkę na wagę zwycięstwa w końcówce spotkania!

• Sytuacja w grupie F jest ciągle otwarta! Po trzy punkty mają Borussia, Arsenal i Napoli, które dzisiaj pokonało Olympique Marsylia. Jedynie Francuzi nie mają już na co liczyć i są wyraźnym outsiderem grupy!

• Ostatni atak Arsenalu, ale Borussia nie daje spokojnie rozegrać piłki. W końcu uderzył Arteta, ale został zablokowany! Po chwili sędzia gwiżdże po raz ostatni!

• Dwie z trzech doliczonych minut już za nami, a Arsenal ma problemy z wyprowadzeniem piłki z własnego pola karnego.

• Niebo nad Londynem płacze. Mecz kończy się w ulewie i ta aura z pewnością oddaje nastroje miejscowych fanów.

• Rzut wolny dla Borussii. Sahin rozegrał piłkę wzdłuż, zamiast wrzucać w pole karne. Gościom wyraźnie się nie spieszy.

• Ostatnia, kolejna ofensywna zmiana w Arsenalu, Za Rosickiego wszedł Gnabry

• Wojciech Szczęsny trochę zagapił się z piłką przy nodze i musiał w pośpiechu ją wybijać, naciskany przez rywala.

• Ostatnia zmiana w Borussii. Reusa zmienia Sokratis.

• Bendtner zmienił Ramseya.

• Wrzutka z rzutu wolnego Reusa, ale sprzed bramki głową wybija piłkę Koscielny.

• Hummels ograł Oezila, ten zrewanżował mu się faulem przed polem karnym Arsenalu, za co dostał żółtą kartkę.

• Świetna kontra Borussii! Grosskreutz w końcu dobrze dośrodkował z prawej strony, a w polu karnym niekryty znalazł się "Lewy", który pewnym strzałem pokonał Szczęsnego. Warto dodać, że za akcją przebiegł od połowy boiska!

• Leeeeeeewandowski! Długo był niewidoczny, ale w końcu zdobywa bardzo cenną bramkę!

• Kolejny atak Arsenalu, ale Kanonierzy wypchnięci z pola karnego Borussii bez oddania, albo choćby próby strzału.

• Strzał Cazorli zablokowany przez obrońców w polu karnym. Arsenal ciągle dominuje.

• Arsenal - Borussia DortmundArsenal - Borussia Dortmund

• W drugiej połowie wyraźnie dominuje Arsenal, Borussia szybko traci piłkę i nie potrafi wyprowadzić ataku na połowie rywala.

• Przebojowo Sagna, ale dośrodkował z prawej strony już poza boiskiem.

• Subotić zabawił się teraz piłką z dwoma napastnikami i w ostatniej chwili zdołał odegrać do bramkarza.

• Gibbs dośrodkował w pole karne gości, ale tam głową piłkę wybił obrońca.

• Żółta kartka dla Bendera za faul.

• Wiedenfeller dalekim wyjściem i wybiciem na aut zażegnał niebezpieczeństwo, po dalekim podaniu pod pole karne Borussii.

• Świetna akcja Arsenalu. Po rozegraniu piłki na prawym skrzydle Oezil dograł piłkę przed pole karne do Cazorli, który huknął w poprzeczkę!

• I Aubameyang za Kubę.

• Dwie zmiany w Borussii. Hofmann za Mkhitaryana...

• Po wrzutce z kornera piłka w siatce, ale Koscielny faulował w polu karnym.

• Sagna z Oezilem na prawym skrzydle wywalczyli rzut rożny.

• Lewandowski ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem rywala.

• Pozycyjny atak Arsenalu, z lewej strony zakończył dośrodkowaniem Cazorla, ale piłka w rękach bramkarza.

• Przebojowa akcja Oezila prawą stroną. Po rozegraniu piłki z Cazorlą wpadł w pole karne, ale nie zdołał dośrodkować i wywalczył tylko rzut rożny. Sam wykonał kornera, ale zbyt lekko i piłka wybita na bezpieczną odległość.

• Błaszczykowski dostał długą piłkę na prawą stroną, dośrodkował, ale piłkę wybili obrońcy. Po chwili Kuba miał szansę na powtórkę, do piłki sięgnął Lewandowski, ale faulował.

• Mamy pierwszą zmianę. Wilshere, który ucierpiał w pierwszej połowie zmieniony przez Santiego Cazorlę.

• Ładnie zapowiadająca się akcja Borussii, ale ostatnim podaniem zmarnował wszystko Grosskreutz , który mając dużo miejsca, miękko dograł w pole karne, tak, że piłkę przejął Szczęsny.

• Subotic nonszalancko zagrał do własnego bramkarza, tak że piłka zmierzała na rzut rożny. Weidenfeller uratował ją, wybijając na aut. Kanonierzy szybko wznowili grę, ale ich akcja zakończyła się na wrzutce z lewej strony prosto w ręce bramkarza Borussii.

• Reus faulował w ataku i od bramki Szczęsny.

• Goście tak uspokoili grę, że od kilku minut niewiele się dzieje. Dopiero teraz próba przebicia się przez obronę Kanonierów, ale obrońcy Arsenalu zatrzymali Sahina przed polem karnym.

• Piłka raz w posiadaniu raz jednej, raz drugiej ekipy. Przechwyt za przechwytem, dopiero po chwili Borussia uspokoiła grę.

• Lewandowski wystawił piłkę na prawo do Grosskreutza, ale jego dośrodkowanie zablokowane i tylko rzut rożny, po którym poła kontra Arsenalu, ale szybko zatrzymana.

• Dobry atak Arsenalu już w pierwszej akcje. Wilshere wyłożył piłkę w polu karnym, ale nie było tam kolegów i przejęli ją obrońcy Borussii.

• Jonas Eriksson gwiżdże i Lewandowski z Mhitarianem rozpoczynają drugą połowę.

• Obie jedenastki już na swoich miejscach. Drugą połowę rozpocznie Borussia.

• Piłkarze Arsenalu wrócili już na płytę boiska. z tunelu wychodzą także piłkarze gości.

• Arsenal - BorussiaArsenal - Borussia

• Wilshere wyłożył piłkę wzdłuż pola karnego i przewrócił się, piłkę wybili obrońcy, a sędzia nie uznał, że doszło do faulu. Po chwili, bez doliczania ani minuty, zakończył pierwszą połowę.

• Grosskreutz uderzył z dystansu, ale daleko obok bramki.

• Arsenal - Borussia

• Próba odpowiedzi Borussii, ale uderzenie Reusa baaaardzo niecelne.

• Z prawej strony w pole karne wrzucił piłkę Sagna. Subotic przeszkodził w interwencji Weidenfellerowi, tak że ten nie wyłapał piłki. Z prezentu skorzystał Giroud i uderzając piłkę z powietrza, wpakował ją do bramki z najbliższej odległości.

• Błędy w obronie Borussii i Giroud wyrównuje!

• Rzut wolny dla Borussii, ale za daleko, na bezpośredni strzał. Reus sprytnie zagrał w pole karne, ale spadła za daleko i przechwycił ją Szczęsny.

• To Hummels wybijał piłkę sprzed linii po strzale Rosickiego sprzed pola karnego.

• Zrobiło się bardzo groźnie w polu karnym Borussii! Weidenfellera musieli wesprzeć obrońcy, wybijając piłkę praktycznie z bramki, ale ostatecznie udało się zażegnać zagrożenie.

• Błaszczykowski przedzierał się prawą stroną, ale nie zauważył dochodzącego do niego rywala i stracił piłkę.

• Szansa Borussii na podwyższenie, ale tym razem Szczęsny wybronił strzał Reusa z pola karnego.

• Robert Lewandowski popędził prawą stroną i w polu karnym wdał się w drybling z dwoma rywalami, w efekcie stracił piłkę.

• Głębokie dośrodkowanie Sagny z prawej strony padło łupem bramkarza. Do piłki nie sięgnął Giroud.

• Wilshere wrócił do gry. Kolejna akcja Arsenalu, ale piłka znowu za linią końcową i dalekim wybiciem rozpoczął Weidenfeller

• Wilshere wyraźnie ucierpiał, ciągle jest opatrywany za linią końcową. Wygląda na problem z prawą stopą, chyba ze stawem skokowym.

• Po błędzie Benera w dogodnej okazji znalazł się Wilshere, którego wyjściem powstrzymał bramkarz Borussii. Anglik ucierpiał przy tej akcji.

• "Lewy" odebrał Mertesackerowi piłkę i ruszył na bramkę, ale sędzia uznał, że przy odbiorze faulował.

• Arsenal przedzierał się prawą stroną. Piłka rozegrana do środka, gdzie jednak z Wilsherem poradzili sobie obrońcy BVB.

• Ładna akcja Borussii, ale Wilshere uprzedził w ostatniej chwili Błaszczykowskiego w polu karnym!

• Dośrodkowanie Oezila z rzutu wolnego, ale strzał Koscielnego nie trafił w światło bramki.

• Giroud padł po faulu Hummelsa tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla piłkarza Borussii.

• Lewandowski faulowany w środku pola. Jak na razie "Lewy" jest wyróżniającym się piłkarzem Borussii.

• Duży udział w tym golu miał Lewandowski, który przejął piłkę od holującego ją przed własnym polem karnym Ramseya i przytomnie wyłożył ją Mkhitaryanowi, który nie miał problemu ze zdobyciem gola!

• Goooooooooooooooool! Mkhitaryan po błędzie Ramseya wyprowadza wyprowadza Borussię na prowadzenie!

• Próba ataku Arsenalu, ale piłka za linią końcową i od bramki Weidenfeller, który dziś wrócił do bramki Borussii.

• Marco Reus strzelał z prawego skrzydła. Jego uderzenie było jednak niecelne, piłka szybowała niedaleko spojenia słupka z poprzeczką.

• W natarciu Borussia. Dośrodkowanie w pole karne do Roberta Lewandowskiego, ale Per Mertesacker skutecznie interweniował.

• Póki co wyrównana gra z obu stron, choć nieco lepiej prezentują się dortmundczycy.

• Piłkarze Juergen Kloppa starają się grać wysokim pressingim od samego początku spotkania.

• Wspaniała atmosfera na trybunach i wielkie oczekiwania! Rozpoczynamy "polski mecz" w Lidze Mistrzów! Pierwszy gwizdek arbitra!

• Przypomnijmy, że szkoleniowiec gości, Jurgen Klopp, dzisiejsze spotkanie obejrzy z wysokości trybun. To kara za zachowanie trenera podczas spotkania z Napoli. Czy brak charyzmatycznego Kloppa odbije się na postawie piłkarzy Borussii? Co wy o tym sądzicie? Piszcie w komentarzach.

• Tak w ostatnim spotkaniu ligowym z Norwich strzelał Arsenal. Dziś gospodarzom z obroną Borussii będzie zdecydowanie trudniej.

• Potwierdziły się obawy Arsene'a Wengera. Na boisku nie zobaczymy dziś Mathieu Flaminiego, który w ostatnim spotkaniu ligowym doznał wstrząsu mózgu i niestety nie zdążył dojść do pełni sprawności.

• Historia dotychczasowych spotkań promuje Arsenal. Obie ekipy do tej pory spotkały się ze sobą czterokrotnie. Dwukrotnie wygrali londyńczycy, raz górą okazali się dortmundczycy i także raz wynik pozostał nierozstrzygnięty. Po raz ostatni drużyny spotkały się ze sobą przed dwoma laty. Wówczas Arsenal pokonał u siebie Borussię 2:1.

• Witamy serdecznie! Już za nieco ponad 30 minut rozpocznie się "polski mecz" w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Zgodnie z przypuszczeniami, na boisku od pierwszych minut zobaczymy trzech Polaków: Wojciecha Szczęsnego, Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego. Czy któryś z nich okaże się bohaterem spotkania? Mamy nadzieję, że tak!