3

• Kończymy relację z finału! Dziękujemy za uwagę! ;)

• Pique grasuje z nożyczkami i odcina siatkę, a Suarez... rozmawia przez telefon

• Pirlo płakał po przegranym finale Pirlo

• Xavi, który żegna się z Barcelona odebrał Puchar Ligi Mistrzów i razem z kolegami wzniósł do góry. Barcelona się cieszy, Barcelona jest najlepsza w Europie!!!

• I czas na zwycięzców! Piłkarze Barcelony maszerują po medale i puchar Ligi Mistrzów! To dla nich trzecie trofeum w tym sezonie. Wcześniej wygrali Puchar Hiszpanii i mistrzostwo kraju!

• Po nagrody, medale i gratulacje wychodzą właśnie przegrani, piłkarze Juventusu Turyn

• Nagrodę za finałowe spotkanie odbierają sędziowie na czele z Turkiem Cuneytem Cakirem

• Patrice Evra to pierwszy w historii rozgrywek zawodnik, który przegrał finał w barwach trzech różnych drużyn: Manchesteru United, Monaco i Juventusu Turyn

• Najlepszym zawodnikiem finałowego meczu został wybrany Adres Iniesta

• Cieszą się piłkarze Barcelony, trwa festiwal katalońskiej radości, leje się szampan. A piłkarze Juventusu oczywiście zawiedzeni, ze łzami w oczach. Ale dziś turyńczycy pokazali się ze znakomitej strony. Porażka jednak zawsze boli tak samo

• Koniec meczu, ale my jeszcze nie kończymy naszej relacji na żywo z Berlina. Zostańcie z nami!

• Koniec! FC BARCELONA ZWYCIĘZCĄ LIGI MISTRZÓW W SEZONIE 2014/2015! BARCELONA - JUVENTUS 3:1

• Bezlitosna kontra Barcelony. Pedro do Neymara, który pewnie pokonał Buffona!

• Gooooool! Neymar na 3:1 dla Barcelony!!!!

• Rzut wolny dla Barcelony sprzed pola karnego, 25 metrów do bramki. Messi strzelił wysoko nad poprzeczką

• Niepewne piąstkowanie ter Stegena, piłka trafiła w poprzeczkę i poleciała na rzut rożny!

• Neymar trafił do siatki, już się cieszył, ale sędzia gola nie uznał! Według Cuneyta Cakira Brazylijczyk zagrał ręką i miał rację. Pomógł mu arbiter za bramką

• Luis Suarez - za faul

• Messi zaatakował z środka pola, oddał strzał sprzed pola karnego, który sparował Buffon, ale najszybszy przy piłce był Suarez, który trafił do pustej bramki

• Gooooool! Luis Suarez na 2:1 dla Barcelony!!!

• Starcie Pogby z Alvesem w polu karnym. Francuz przyjął piłkę i był przekonany, że obrońca Barcelony go faulował. Sędzia nie reaguje na protesty

• Piłkarze Juventusu przebiegli 74 km, a zawodnicy Barcelony 70 km

• I już odpowiedź Juventusu! Z linii pola karnego w środek bramki strzelił Pogba. Ter Stegen spokojnie złapał futbolówkę

• Iniesta prowadził piłkę, nie dał jej sobie zabrać kiedy wbiegał z głębi pola, na koniec zagrał do Suareza, ale dobrze wyszedł Buffon i uprzedził Urugwajczyka

• Ależ teraz pograli sobie piłkarze Juventusu przed polem karnym Barcelony. Kilka podań wymienili swobodnie turyńczycy, ale na końcu strzał Teveza za mocny, nad poprzeczką

• Najpierw kontrę zmarnowali turyńczycy, potem ta sama sztuka nie udała się Barcelonie. Wszystko zakończyło się niedokładnym podaniem Messiego do Suareza

• Pirlo dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, w polu karnym najwyższej wyskoczył Morata, ale jego strzał głową był niecelny. Piłka poleciała nad poprzeczką

• Liechsteiner zaatakował prawą stroną, wpadł w pole karne, znalazł Teveza, ten obrócił się i oddał strzał, który odbił ter Stegen, ale przy dobitce Moraty nie miał już żadnych szans

• Gooooooool! Alvaro Morata na 1:1!

• Morata z lewej strony ograł Mascherano, ale wracający Alba zabrał piłkę napastnikowi Juventusu

• Messi po akcji z Neymarem i Suarezem oddał strzał nad bramką. Zagrał tercet Barcy z pierwszej piłki i obrona mistrzów Włoch rozklepana. Ale która obrona nie byłaby rozklepana...

• Messi wpadł w pole karne, przebiegł z piłką między obrońcami Juventusu, ale zabrakło metr dłuższego boiska i zagrywał przed bramką już zza linii końcowej

• Celny strzał Marchisio, ale prosto w ręce bramkarza Barcelony.

• Paul Pogba - za ostry faul na Messim

• Suarez miał trochę wolnego miejsca, za późno wyszli obrońcy Juve i strzelił groźnie Urugwajczyk. Piłka minimalnie minęła słupek bramki Buffona

• Barzagli wyrósł przed Messim i Argentyńczyk, który już przymierzał się do strzału ostatecznie zrezygnował z tego, wpadł w Włocha, a sędzia odgwizdał faul

• Starcie Pogby i Alby na pograniczu pola karnego bez reakcji sędziego. Trudno ocenić nawet w powtórkach, więc zaufajmy sędziemu z Turcji

• Posiadanie piłki po 29 minutach

• Bonucci znakomicie zatrzymał Suarez, który od razu po przyjęciu chciał się obrócić i popędzić w pole karne

• Barcelona atakuje częściej lewą stronę. Po raz kolejny właśnie z tej części boiska dośrodkowywał Alba, jednak jego zagranie zostało zablokowane przez obrońców Juve

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego padło łupem Buffona. Piłkarze Juventusu nie przebierają w środkach zatrzymując rywali z Barcelony, ale na razie mają na koncie tylko jedną żółta kartkę

• Rzut rożny dla Barcelony rozegrany krótko. Ale Messi zatrzymany przez Pirlo i tylko aut dla mistrzów Hiszpanii

• Neymar nie trafił dobrze w piłkę przy strzale i spokojnie złapał futbolówkę Buffon

• Sędzia uznał, że Morata faulował Albę przy próbie odbioru piłki w polu karnym Barcelony. Chyba pomylił się Turek, ale to nieważne, bo strzał Marchisio chwilę później i tak był niecelny

• Tevez przedarł się lewą stroną, ale za mocno i niedokładnie zagrał w pole karne, ter Stegen spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem

• Neymar poszukał Messiego, ale tym razem obaj nie zrozumieli się do końca i przerwali akcję Barcelony turyńczycy

• Tymczasem to Juventus zaatakował. Pogba szukał w polu karnym Moraty, ale jego podanie znakomicie wślizgiem przeciął Mascherano. Mogło być groźnie dla Barcelony, gdyby Hiszpan doszedł do piłki

• Piłkarze Juventusu zdołali wreszcie dłużej utrzymać się przy piłce i trochę odetchnąć w obronie, ale już Barcelona ma futbolówkę i mistrzowie Hiszpanii myślą jak zaatakować

• Mieli Katalończycy rzut wolny, potem rzut rożny, ale wszystko zakończone niecelnym strzałem Alby. Juventus jest póki co w stanie tylko się bronić. Do ataku turyńczycy nie potrafią przejść

• Kolejny faul Vidala, który prosi się o drugą żółtą kartkę. Małe spięcie na murawie

• Nie ma gola! Ależ blisko była Barcelona! Buffon fenomenalnie wybronił uderzenie Daniego Alvesa, jeszcze próbowali potem Katalończycy, ale wybronili się mistrzowie Włoch

• Arturo Vidal - za faul na Busquetsie

• Indywidualna akcja Neymara przed polem karnym zakończona strzałem nad bramką. Pokazał wielkie umiejętności techniczne Brazylijczyk, zakręcił obrońcami mistrza Włoch

• Dośrodkowanie Neymara sprzed linii końcowej z lewej strony, piłka zdaje się trafiła w rękę Liechsteinera, ale sędzia nie zareagował

• Morata po prawej stronie ograł w pełnym biegu Mascherano, wycofał piłkę przed pole karne do Vidala, ale strzał Chilijczyka nad bramką

• I Barcelona gra swoje. Spokojnie Katalończycy wymieniają podania, rozciągają grę i szukają swojej szansy. Juventus wysoko, stara się szybko odebrać futbolówkę, ale turyńczycy mają z tym wiele problemów. Oj, nabiegają się dzisiaj

• To drugi gol Rakiticia w tym sezonie w Lidze Mistrzów

• Pierwszy atak Barcelony i do razu gol! Neymar dostał z lewej strony do Iniesty, który wbiegł z głębi pola i dograł do Rakiticia, a ten spokojnie wpakował pilkę niemal do pustej bramki

• Goooool! Ivan Rakitić gooooooooooooool! Barcelona prowadzi 1:0!

• Rzut rożny dla Juventusu. Dobre dośrodkowanie Pirlo, miał miejsce Evra, wyskoczył, ale nie trafił czysto głową w piłkę i nie oddał nawet strzału

• Błąd Mascherano, który stracił piłkę w okolicach własnego pola karnego. Ta trafiała do Teveza, ale jego uderzenie z 16. metra nad bramką

• Zaczynamy! FINAŁ LIGI MISTRZÓW 2015! Juventus kontra Barcelona!

• Są już herosi futbolu! 22 zawodników Barcelony i Juventusu! I hymn Ligi Mistrzów rozbrzmiewa w Berlinie!

• Wszystko gotowe, zespoły po rozgrzewce, za chwilę początek wielkiego meczu w Berlinie. W tym momencie trwa krótki program artystyczny

• Hiszpania i Włochy to kraje, z których zespoły najczęściej wygrywały Ligę Mistrzów. Odpowiednio 14 i 12 razy (tyle samo ma Anglia). Które państwo zyska dziś kolejny sukces?

• Zostało tylko 18 minut! Zachęcamy Was do typowania wyniku meczu w komentarzach. Kto dziś wygra? Barcelona czy Juventus?

• Berlin to czwarte niemieckie miasto, które gości finał Ligi Mistrzów (Pucharu Europy). Wcześniej najlepsze drużyny na Starym Kontynencie grały w: Monachium (1980, 1993, 1997, 2012), Gelsenkircken (2004) i Stuttgarcie (1959, 1988)

• Andres Iniesta rozegra dziś 549. mecz w barwach Barcelony. Tym samym awansuje na trzecie miejsce wśród piłkarzy, którzy zagrali najwięcej spotkań dla klubu ze stolicy Katalonii. Tyle samo występów ma Migueli. A więcej tylko Puyol (593) i Xavi (767)

• 120 goli i 85 asyst! - to statystyki niesamowitego tercetu Barcelony: Messi, Suarez, Neymar w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Mecz z Juventusem to ostatnia szansa, by poprawić już i tak imponujące liczby

• Jak się okazuje są tacy fani, którzy nie potrafią zdecydować który z finalistów jest im bliższy

• W zespole Juventusu jest trzech piłkarzy, którzy mają bardzo dobre wspomnienia z berlińskim stadionem. Dziewięć lat temu Andrea Pirlo, Gianluigi Buffon i Andrea Barzagli zostali mistrzami świata. Włoch wygrały wówczas po rzutach karnych z Francją 5:3

• Dwaj finaliści w statystykach:

• Coraz bliżej do rozpoczęcia meczu, jeszcze około 50 minut!

• Rezerwowi Barcelony: Claudio Bravo, Adriano, Marc Bartra, Jeremy Mathieu, Xavi Hernandez, Rafinha Alcantara, Pedro Rodriguez.

• Rezerwowi Juventusu: Marco Storari, Angelo Ogbonna, Simone Padoin, Stefano Sturaro, Roberto Pereyra, Kingsley Coman, Fernando Llorente.

• Jeśli chodzi o dzisiejszą murawę, na której będzie rozgrywane spotkanie, to jest ona w bardzo dobrym stanie. Dzisiaj rano została skoszona do poziomu 20 milimetrów, ale do wieczora powinna urosnąć do 22 milimetrów. Wiadomo też, że w przerwie nie będzie ona podlewana.

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie Turek Cuneyt Cakir. Arbiter ten mógł zapaść w pamięć kibicom w Europie kontrowersyjną czerwoną kartką, jaką pokazał Naniemu w meczu Ligi Mistrzów w sezonie 2012/13. Osłabiony Manchester United nie był już w stanie obronić się przed natarciami Realu Madryt i odpadł wówczas z rozgrywek.

• Trenerzy obu drużyn nie odsłonili jeszcze kart, ale poniżej prezentujemy wam przewidywane składy na]dzisiejszy finał LM.

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra – Marchisio, Pirlo, Vidal, Pogba – Tevez, Morata.

Barcelona: Ter Stegen – Alves, Mascherano, Pique, Alba – Busquets, Rakitić, Iniesta (Xavi) – Messi, Suarez, Neymar.

• Do rozpoczęcia finału pozostało ponad dwie godziny, a przed Stadionem Olimpijskim w Berlinie zgromadziło się już tysiące kibiców.

Tłumy przed Stadionem Olimpijskim w Berlinie

• Wayne Rooney będzie trzymał dziś kciuki za Juventus, a dokładniej za dwóch piłkarze "Starej Damy", Patrice'a Evrę i Carlosa Teveza, z którymi grał w Manchesterze United.

• Berlin przed finałem Ligi Mistrzów

• Do Berlina zjechały się w ostatnich dniach tysiące kibiców Barcelony i Juventusu. Co ciekawe jednak, ci, którzy nie będą mieli wejściówki na stadion, mogą mieć problem z obejrzeniem spotkania. W stolicy Niemiec nie będzie bowiem większych telebimów, które transmitowałyby ten pojedynek - ani w mini-strefach klubowych, ani w oficjalnej strefie kibica UEFA Champions Festiwal przy Bramie Brandenburskiej. Ta ostatnia zostanie nawet zamknięta już o godzinie 20.

• Dzisiejszy finał dotrze do ponad 200 krajów świata. Spekuluje się, że przed odbiornikami telewizyjnymi ma zasiąść około 400 milionów osób. Na mecz akredytowało się ponad 1000 dziennikarzy z całego świata.

• - My, Włosi, mamy tak, że w im gorszej jesteśmy sytuacji tym gramy lepiej. Najwidoczniej problemy nas motywują. Sprawiają, że wychodzi z nas to, co najlepsze. Wyniki w tym sezonie zbudowały w drużynie pewność siebie. Wiemy na co nas stać i zrobimy wszystko, by wygrać i zadedykować zwycięstwo Giorgio Chielliniemu. Chcemy spełnić marzenia jego, nasze oraz wszystkich fanów Juve i zostać najlepszą drużyną Europy - powiedział obrońca Juventusu Turyn Leonardo Bonucci przed finałem Ligi Mistrzów.

• Jak zagra dziś Juventus, a jak Barcelona? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową analizą obu zespołów.

• - Największym wyzwaniem będzie znalezienie odpowiedzi na niesamowitą grę Barcelony. To zespół naszpikowany gwiazdami. Praktycznie każdy piłkarz jest w stanie sam odwrócić losy meczu, a zarazem znakomicie rozumie się z kolegami z drużyny. Nie ma jednak na świecie zespołu bez wad. My musimy tylko te niedoskonałości znaleźć i zrobić z tej wiedzy użytek - przyznał Massimiliano Allegri, trener Juventusu Turyn.

• Nasz dziennikarz jest w Berlinie i z bliska relacjonuje dla Was to, co dzieje się wokół finału Ligi Mistrzów. Zanim na Olympiastadion zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego, możecie zapoznać się kilkoma ciekawymi materiałami:

• Trofeum Ligi Mistrzów już na Stadionie Olimpijskim w Berlinie!

• Zlatan Ibrahimović, Thierry Henry, Edgar Davids - wiecie, co łączy te największe, piłkarskie gwiazdy? W przeszłości grali i dla Juventusu i dla Barcelony. A graczy, którzy przywdziewali trykoty tegorocznych finalistów Ligi Mistrzów jest więcej. SPRAWDŹCIE TO!

• Berlin już opanowało tysiące fanów zarówno z Włoch, jak i Hiszpanii. W stolicy Niemiec niewątpliwie już czuć atmosferę wspaniałego, piłkarskiego święta. Zobaczcie jak kibice Juventusu i Barcelony prezentują się przed finałem!

Kibice przed finałem Ligi Mistrzów

• - Jeśli ktoś przed sezonem powiedziałby mi, że Juventus zagra w finale Ligi Mistrzów, to uznałbym go za szaleńca. Nie spodziewałem się, iż zmiana trenera tak szybko odbije się na naszej grze. Sądziłem, że do aktualnego poziomu dojdziemy najwcześniej za dwa, trzy lata, tymczasem udało nam się to znacznie szybciej. To wielka niespodzianka, ale i olbrzymia przyjemność, móc ponownie zagrać o najważniejsze trofeum w klubowej piłce - powiedział Gianluigi Buffon na przedmeczowej konferencji prasowej.

• Areną dzisiejszego starcia będzie STADION OLIMPIJSKI W BERLINIE. Warto wspomnieć, że obiekt ten był areną wielu ważnych światowych wydarzeń. Wystarczy wspomnieć o otwarciu Igrzysk Olimpijskich w 1936 roku z przemową Adolfa Hitlera, czterech złotych medalach Jessego Owensa, rekordach Usaina Bolta na 100 i 200 metrów i słynnym "uderzeniu z byka" Marco Materazziego przez Zinedine'a Zidane'a w finale mundialu 2006.

Stadion Olimpijski w Berlinie Stadion Olimpijski w Berlinie

• Do wielkiego finału pozostało już tylko kilka godzin. Czas więc przypomnieć sobie, jak wyglądała w tym sezonie przygoda obu drużyn z Ligą Mistrzów. JUVENTUS TURYN eliminował między innymi takie drużyny jak Atletico, Borussia Dortmund, AS Monaco czy Real Madryt, zaś BARCELONA Ajax, Manchester City, PSG i Bayern Monachium.

• ZAPOWIEDŹ FINAŁU LIGI MISTRZÓW JUVENTUS TURYN - FC BARCELONA

Trening Juventusu na Olympiastadion

Na takie mecze czeka cały piłkarski świat. W wielkim finale Ligi Mistrzów na Stadionie Olimpijskim w Berlinie przedstawiciel Serie A, Juventus zmierzy się z hiszpańską Barceloną. Po długich miesiącach zaciętej walki w fazie grupowej i pucharowej, to właśnie te dwie drużyny okazały się w tym sezonie najlepsze. Katalończycy w finale tych rozgrywek po raz ostatni grali w 2011 roku i wówczas zwyciężyli po tym, jak pokonali Manchester United. Z kolei "Stara Dama" grała w finale w 2003 roku, kiedy to w serii rzutów karnych przegrała z Milanem.

Juventus – Barcelona LIVE! Kto skompletuje potrójną koronę?