Juventus Turyn

1

Manchester City

0

• Zamykamy naszą relację LIVE. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy do lektury podsumowań wszystkich dzisiejszych spotkań Ligi Mistrzów. Dobrej nocy!

• Druga połowa nie była już tak dobra piłkarsko jak pierwsza, ale emocji nie zabrakło. Obie drużyny miały po kilka świetnych sytuacji do zdobycia gola, a najlepszej nie wykorzystał Raheem Sterling, który nie trafił do bramki z trzech metrów. Tym samym to Juventus sięgnął po komplet punktów i w tabeli grupy D przeskoczył swoich dzisiejszych rywali.

• KONIEC MECZU. Juventus pokonał u siebie Manchester City i zapewnił sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów!

• Środkiem przedarł się Yaya Toure, zagrał w pole karne do Sterlinga, ale jego podanie przed bramkę nie znalazło adresata.

• Sędzia dolicza 4 minuty.

• Otamendi dobrze wprowadził piłkę do gry, zagrał do Toure, a ten zdecydował się na strzał z dystansu. Było blisko, ale Iworyjczyk ewidentnie nie może się dziś wstrzelić.

• Ostatnie próby gości. Z rzutu wolnego dośrodkowywał De Bruyne, ale zawiesił piłkę za wysoko i nie sięgnął jej Otamendi.

• Mamy też ostatnią zmianę Allegriego. Przeciętnego dziś Dybalę zmienił Juan Cuadrado.

• I mamy zmianę bramkarza. Za Harta wchodzi Willy Caballero.

• Kontra Juventusu - Pogba zagrał na czystą pozycję do Dybali, ale ubiegł go Hart. Angielski bramkarz zaliczył kolejną dziś udaną interwencję, ale przy kontakcie z murawą chyba ucierpiał i potrzebna będzie zmiana.

• Dzieje się w Turynie! W końcu szybko, dokładnie rozegrali akcję goście, De Bruyne zagrał przed bramkę do Sterlinga, ale ten kilka metrów od bramki skiksował, mając przed sobą tylko Buffona! To była wymarzona okazja!

• Morata mógł dobić Manchester! Kontratak gospodarzy mógł wykończyć Morata, który z łatwością ograł obrońców City ale w sytuacji jeden na jeden przegrał pojedynek z Hartem!

• Alex Sandro zaliczył bardzo udany występ, który podkreślił asystą przy golu Mandżukicia. Skrzydłowego Juventusu na ostatnie minuty zastąpi Patrice Evra.

• Bardzo dobrze broni się całą drużyną Juventus. City jak na razie nie ma argumentów, by wyrównać.

• Sterling wywalczył rzut rożny, ale De Bruyne za nisko dośrodkował piłkę i nic z tego nie wyszło.

• W tej samej akcji kartkę zarobił Navas, który wcześniej również dopuścił się taktycznego przewinienia.

• Sagna ukarany żółtą kartką za faul.

• Druga zmiana Manchesteru. Schodzi Aguero, za niego Raheem Sterling. Dziś napastnik City niczym nie zabłysnął.

• De Bruyne świetnie wrzucił piłkę w pole karne do Aguero, ale strzał Argentyńczyka przyblokował Chiellini.

• Nieco spowolnili piłkarze obu drużyn. Przy piłce częściej goście, ale bez zagrożenia pod bramką Juve.

• Pierwsza zmiana Pellegriniego. Za Fernandinho wchodzi Fabian Delph.

• Mamy wymianę ciosów! Ależ wejście zaliczyłby Morata! Napastnik Juventusu w pierwszym kontakcie z piłką wyszedł sam na sam z Hartem, pięknie go przelobował, a tuż przed bramką do futbolówki doszedł Sturaro, który trafił w słupek!

• Zmiana w Juventusie. Mario Mandżukić grał dziś bardzo dobrze, ale od kilku minut utykał i zastępuje go Alvaro Morata.

• Bardzo blisko szczęścia goście! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Fernando, Buffon z trudem odbił piłkę, a ta wylądowała na słupku! Próbował ją jeszcze dobijać Fernandinho, ale włoski bramkarz zdołał opanować sytuację.

• Kolejne groźne dośrodkowanie Sandro do Mandżukicia, ale tym razem Otamendi był na posterunku.

• Wznawiamy grę w drugiej połowie!

• Bardzo dobry mecz oglądamy w Turynie. Obie drużyny są dobrze poukładane taktycznie i stwarzają sobie okazje do zdobycia bramki. W pierwszej fazie gry lepszy był Juventus, który swoją przewagę udokumentował golem Mario Mandżukicia. Później inicjatywę przejęli "The Citizens", ale mimo kilku błędów defensywy "Starej Damy" nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Czeka nas naprawdę ciekawa druga połowa!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Juventus prowadzi z Manchesterem City 1:0.

• Fatalny błąd Marchisio! Pomocnik Juventusu zagrał piłkę do tyłu prosto pod nogi Aguero, ten wyszedł jeden na jeden z Buffonem, ale doświadczony bramkarz nie dał się pokonać. W ostatnim kwadransie to Manchester gra lepiej i jest bliższy strzelenia bramki.

• Szybka kontra Juventusu - Mandżukić zagrał piłkę na dobieg do Lichtsteinera, ten w asyście obrońcy pobiegł sam na sam z Hartem, ale pod presją rywali nie zdążył oddać strzału i skończyło mu się boisko.

• W ostatnich minutach Juventus oddał piłkę rywalom, ale w ataku pozycyjnym City nie może przeprawić się przez dobrze ustawioną defensywę gospodarzy.

• Kolejny strzał Toure, ale Iworyjczyk znów nie trafił w bramkę.

• Fernandinho ostro sfaulował Marchisio i zasłużenie otrzymał żółtą kartkę.

• Pierwszy poważny błąd gospodarzy. Strata Barzagliego mogła się skończyć dla nich fatalnie, ale po otwierającym podaniu Fernandinho De Bruyne był na spalonym.

• Aż trudno uwierzyć, że ta drużyna jeszcze niedawno pałętała się po dolnych rejonach tabeli Serie A. Za nami jeden z najlepszych fragmentów gry Juve w tym sezonie.

• Centrostrzałem zza pola karnego Toure chciał zmieścić piłkę pod poprzeczką, ale uderzył zbyt mocno, Buffon tylko odprowadził ją wzrokiem.

• Kolejna szybka akcja Juventusu! Długą piłkę pod pole karne posłał Marchisio, Lichtsteiner zgrał ją do Mandżukicia, a ten błyskawicznym strzałem z woleja spróbował zaskoczyć Harta. Bramkarz reprezentacji Anglii z trudem odbił piłkę na rzut rożny.

• City znów w opałach! Pogba wygrał w polu karnym pojedynek z Demichelisem, zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale nie było tam żadnego z piłkarzy Juventusu i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

• Piłkarze Manchesteru domagali się od sędziego odgwizdania faulu Mandżukicia na Otamendim, ale nie mieli racji. Stoper City z dziecinną łatwością przegrał pojedynek z Chorwatem i to on w dużej mierze odpowiada za utratę bramki.

• Juventus odpowiedział na pierwszą okazję gości, i to jak! Akcję gospodarzy rozpoczął rewelacyjnie dysponowany dziś Pogba, który łatwo zwiódł De Bruyne i rozegrał piłkę na lewą stronę do Alexa Sandro. Ten popisał się dokładnym dośrodkowaniem w pole karne, a tam walkę o pozycję z Otamendim wygrał Mandżukić. Uderzeniem z pierwszej piłki Chorwat nie dał szans Hartowi!

• GOOOOOOOLL!!! MARIO MANDŻUKIĆ!

• Mogło być 0:1! Bardzo dobrym dośrodkowaniem z lewej strony boiska popisał się De Bruyne, piłkę zgasił w polu karnym Toure i dopadł do niej Fernandinho, który z jedenastu metrów uderzył jednak za wysoko.

• Asystę roku mógł teraz zaliczyć Paul Pogba! Francuz wziął na siebie dwóch obrońców i stojąc tyłem do bramki posłał piłkę piętą do wchodzącego w pole karne Dybali. Argentyński napastnik był jednak na spalonym.

• Obie drużyny jak na razie prezentują wysoką jakość. Jest tempo, ale jest też dobra defensywa, dlatego jeszcze nie mieliśmy stuprocentowych sytuacji.

• W pierwszych dziesięciu minutach inicjatywa należy do gospodarzy. Juventus częściej utrzymuje się przy piłce, ładnie rozgrywa ją w ataku pozycyjnym, ale jak na razie nie stworzył sobie żadnej okazji.

• Kapitalne, nieprzewidywalne dla obrońców City dośrodkowanie Marchisio na głowę Mandżukicia. Mogło być groźnie, ale nie dość, że Chorwat uderzył niecelnie, to jeszcze był na spalonym.

• Po rzucie rożnym z dystansu uderzał Fernandinho, jednak spudłował.

• Odpowiedź gości - przedarł się w pole karne Sagna, ale Chiellini wybił piłkę poza boisko.

• A tak prezentowała się oprawa kibiców Juve przed pierwszym gwizdkiem.

• I już błysnął Pogba - świetnym prostopadłym podaniem z połowy boiska "uruchomił" Dybalę, ale jego strzał był bardzo niecelny.

• GRAMY! Od środka zaczęli goście, którzy dziś wyjątkowo - w żółtych koszulkach.

• Piękna oprawa kibiców gospodarzy, atmosfera jest fantastyczna. Możemy zaczynać!

• Kibice bianconerich odśpiewali hymn klubu, a piłkarze za moment pojawią się na murawie!

• Obie drużyny przystępują do dzisiejszego starcia w odmiennych nastrojach. W weekend Juventus odniósł prestiżowe zwycięstwo nad Milanem, dzięki czemu przybliżył się do czołówki tabeli Serie A. City poniosło z kolei sensacyjną porażkę 1-4 z Liverpoolem - podopieczni Juergena Kloppa zakończyli tym samym ich serię dziewięciu meczów bez niepowodzenia.

• Kłopoty kadrowe miał również Pellegrini, bo w samolocie do Turynu zabrakło dwóch środkowych obrońców - Vincenta Kompany'ego i Eliaquima Mangali. Ich miejsce zajmą Nicolas Otamendi i Martin Demichelis.

• W środku pola gospodarzy wraz z Paulem Pogbą zagra Stefano Sturaro, zastępując kontuzjowanego Samiego Khedirę.

• Wygląda na to, że Massimiliano Allegri postawił na wariant 3-5-2. Nieoczekiwanie duet napastników stworzą Paulo Dybala i Mario Mandżukić, który wygrał walkę o miejsce w składzie z Alvaro Moratą.

• ŁAWKI REZERWOWYCH:

Juventus: Neto, Daniele Rugani, Patrice Evra, Mario Lemina, Simone Zaza, Alvaro Morata, Juan Cuadrado.

Manchester City: Willy Caballero, Aleksandar Kolarov, Pablo Maffeo, Tosin Adarabioyo, Raheem Sterling, Fabian Delph, Bersant Celina.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu zespołów. Zaskoczenia? W zespole z Manchesteru jedynym jest pozycja Yayi Toure, który według rysunku taktycznego będzie ustawiony wyżej, tuż pod Sergio Aguero. Za jego plecami zagrają Fernando wraz z Fernandinho. Wygląda na to, że Manuel Pellegrini będzie chciał dziś zagęścić środek pola, dlatego spotkanie rozpocznie na ławce Raheem Sterling.

• Juventus nie tylko walczy dziś o pierwsze miejsce w grupie, ale także broni znakomitej passy na swoim stadionie, gdzie nie przegrał kolejnych 15 spotkań w europejskich pucharach. Ostatnią drużyną spoza Włoch, która zdobyła obiekt "Starej Damy", był Bayern Monachium w 2013 roku.

• W pierwszym meczu obu drużyn, jeszcze we wrześniu, triumfowali finaliści Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu. Juventus przegrywał po samobójczym trafieniu Giorgio Chielliniego, ale gole Mario Mandżukicia i Alvaro Moraty pozwoliły Włochom wywieźć komplet punktów z Emirates Stadium.

• Przypomnijmy, że Manchester City już wcześniej zapewnił sobie awans. Juventus wywalczy go dzisiaj pod warunkiem, że wygra lub Sevilla nie zdobędzie trzech punktów w równolegle rozgrywanym meczu w Moenchengladbach.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na środowy wieczór z Ligą Mistrzów, w którym prawdziwym hitem będzie starcie pomiędzy Juventusem a Manchesterem City. Mecz dwóch potęg z Anglii i Włoch to nie tylko bezpośrednia walka o pierwsze miejsce w grupie D - dla gospodarzy to także okazja, by w efektownym stylu zapewnić sobie udział w 1/8 finału Champions League. Czy Buffon i spółka podołają wyzwaniu rzuconym przez "The Citizens"? Przekonajcie się razem z nami!