Lech Poznań

1

FK Sarajewo

0

• Arbiter kończy mecz, Lech wygrywa 1:0. Dziękuje za wspólnie spędzony czas Sebastian Chmielak. Czekamy teraz na FC Basel.

• Mistrz Bośni nie był taki straszny, 3:0 w dwumeczu napawa optymizmem. Za tydzień FC Basel, rywal z górnej półki, ale żeby grać w Champions League trzeba pokonywać trudnych rywali.

• Jevtić uderzył z rzutu wolnego, ale niecelnie.

• Barbarić ukarany kartonikiem.

• Arbiter doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• No to czekamy na pojedynek z FC Basel, czy Kolejorz ma jakieś szanse? Oczywiście, że ma, w futbolu nie tacy faworyci , jak mistrz Szwajcarii odpadali. Polskie zespoły potrafią grac z kontry i to będzie zapewne atutem Lechitów. Z niecierpliwością czekamy na pojedynki z FC Basel.

• Kędziora zagrywał na pierwszy słupek, Thomalla jednak nie potrafił skierować piłki w bramkę gości.

• Święto na trybunach poznańskiego stadionu.

• Thomalla przed szansa strzelenia bramki, ale pierwszy do piłki dopadł Ostraković.

• Rzut rożny dla podopiecznych Uscuplicia, ale Burić nie musi interweniować.

• Anel Hebibović zmienia Bekicia.

• Kadar walczył z Benko, ostatecznie Węgier wybił piłkę poza boisko.

• Jevtić zagrał prostopadle do Thomalli, ale ten został złapany na pozycji spalonej.

• Thomalla do Lovrencsicsa, ale Węgier nie był w stanie oddać strzału z trudnej pozycji.

• Nic nie wskazuje na to, aby Lechowi miała stać się krzywda w tym spotkaniu.

• Tetteh nie zagrał w tempo do Lovrencsicsa.

• Puzigaca przeciągnął z lewej strony boiska dośrodkowanie, od bramki zacznie Burić.

• Ostatnia zmiana w Lechu, Lovrencsics melduje się za Pawłowskiego.

• Stojcev za Radovaca, druga zmiana w ekipie gości.

• Posiadanie piłki: 56% do 44% na korzyść mistrza Polski.

• Douglas zagrywał z rzutu rożnego, ale arbiter przerywa grę, faulowany był jeden z zawodników Sarajewa.

• Aziz Tetteh zmienia Dudkę.

• Indywidualna akcja Jevticia, ale w ostatniej chwili stracił piłkę.

• Bośniacy wyglądają, jak GKS Tychy w ostatniej kolejce 1. ligi w spotkaniu z Dolcanem Ząbki. Niby goście próbują coś grać, ale nie mają zupełnie koncepcji gry.

• Za Hamalainena melduje się Darko Jevtić, a więc w ekipie Kolejorza na boisku trzech Darków.

• Kędziora powalony przez Puzigaca, na szczęście prawy defensor wraca do gry.

• Alispahić chciała zagrać do Velkoskiego, ale zagranie zawodnika FK Sarajewo bardzo mizerne.

• Ależ Lechici mieli teraz szansę, piłka krążyła w polu karnym gości przez dłuższy czas, do piłki doszedł Douglas, jednak w ostatniej chwili został przyblokowany, dobitka kolegi Douglasa niecelna.

• Chorwat wraca już do gry, a w międzyczasie zawodnik gości wybił piłkę na rzut rożny

• Tomasz Kędziora podczas walki o górną piłkę potraktował łokciem Benko, który ucierpiał.

• Douglas zagrywa z rzutu wolnego, ale za mocno. Żaden z kolegów nie był w stanie opanować piłki.

• Zaiskrzyło na murawie między pawłowskim, a Stepanovem.

• Lechici rządzą na boisku i na trybunach.

• Dobre zagranie Douglasa ze stałego fragmentu gry, ale żaden z zawodników Lecha nie doszedł do piłki.

• Pawłowski faulowany tuż przy linii pola karnego z prawej strony boiska, będzie dobra szansa na dośrodkowanie.

• Wymuszona zmiana w zespole FK Sarajewo. Velkoski zmienia Duljevicia.

• Bekić po zagraniu z rzutu wolnego był bliski pokonania Buricia! Arbiter jednak przerywa grę, zawodnik gości był na pozycji spalonej.

• Benko faulowany przez kapitana Lecha.

• Kadar uruchomił po lewej stronie Douglasa, który źle zagrał w pole karne. po chwili piłka trafiła do Pawłowskiego ,ale pomocnik Lecha pogubił się.

• Próba pressingu zespołu FK Sarajewo, ale Lechici byli na to przygotowani.

• Pawłowski za mocno zagrywał do Hamalainena. Od bramki rozpocznie Ostraković.

• Lewą stroną atakowali mistrzowie Bośni, ale Dariusz Dudka zatrzymał Leona Benko. Od bramki grę rozpocznie Burić.

• Oba zespoły do drugiej odsłony przystąpiły bez zmian.

• Zaczynają goście, gramy!

• Wracamy na murawę, za chwilkę początek drugich 45 minut.

• Lech jest dużo lepszym zespołem. Szybko strzelona bramka podcięła skrzydła gościom, którzy nie mają pomysłu na sforsowanie poznańskiej obrony.

• Tak prezentują się kibice z Sarajewa.

• Szkot kończy pierwszą odsłonę, do przerwy Lech po pięknej bramce Douglasa z rzutu wolnego prowadzi z FK Sarajewo.

• Arbiter doliczył jedną minutę.

• Długi atak pozycyjny gości, nie przekłada się to na zdobywanie terenu przez zawodników FK Sarajewo.

• Tatomirović miał szansę na oddanie strzału, na szczęście jeden z lechitów zablokował piłkę.

• Seria dwóch rzutów rożnych Lecha, kotłowało się w polu karnym gości, ale ostatecznie piłka ląduje w rękawicach bramkarza mistrza Bośni.

• Kamiński kapitalnie rozpoczął akcję Lecha, defensor pobiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale akcja Kolejorza zakończona tylko wybiciem piłki na rzut rożny przez jednego z gości.

• Jeszcze pięć minut regulaminowego czasu gry.

• Ivan Tatomirović ukarany kartonikiem za starcie z Douglasem.

• Zawodnicy Lecha spokojnie wymieniają piłkę.

• Za łatwo przebijał się Barbarić, który mocno uderzył na bramkę Buricia, Bośniak jednak na posterunku.

• Bekić uderzył na bramkę Buricia, lechita pewnie łapie piłkę.

• Słabo wyglądają dziś zawodnicy FK Sarajewo, czy stać ich na odrobienie strat? Nie sądzę.

• Ciekawe, jak na tle FK Sarajewo spisała by się Termalica. Rożnica nie byłaby zbyt wielka.

• Kasper Hamalainen oszukał jednego z rywali i uderzył na bramkę Sarajewa, ale świetnie broni Senedin Ostraković!

• Arbiter przerywa grę, ponieważ Thomalla nie opanował piłki w boisku, a szkoda, bo akcja Lechitów zapowiadała się na ciekawą.

• Pawłowski i Douglas ładnie przycisnęli z lewej strony boiska, goście mieli problem z opuszczeniem własnej strefy obronnej.

• Jeden z zawodników gości opatrywany jest poza boiskiem, Bośniacy przez moment w dziesiątkę.

• Bekić przebijał się bokiem boiska, ale futbolówkę zagraną w pole karne pewnie wyłapuje Burić.

• Pawłowski wymienił ładnie piłkę z Thomallą, w ostatniej chwili zagranie pomocnika Lecha skasował jeden z defensorów FK Sarajewo.

• Po rzucie wolnym Lechitów zakotłowało się w polu karnym gości, ale żaden z zawodników Lecha nie oddał strzału.

• Alispahić ukarany kartonikiem za przewinienie na Thomalli.

• Trałka do Pawłowskiego, ten próbował uruchomić Hamalainena, ale futbolówka do Fina nie dotarła.

• Poznaniacy dają spokojnie wymieniać gościom piłkę w defensywie, Bośniacy nie są w stanie zagrozić bramce Buricia.

• Drugi faul Dudki w przeciągu kilkudziesięciu sekund, arbiter ukarał Polaka żółtym kartonikiem.

• Dariusz Dudka faulował jednego z rywali, od rzutu wolnego zacznie FK Sarajewo.

• Teraz atak pozycyjny budują goście, a Lechici czekają na błąd przeciwników.

• Świetna atmosfera w Poznaniu! Obysmy się doczekali kolejnych bramek.

• Faul jednego z lechitów, ale z rzutu wolnego piłkarze FK Sarajewo nie potrafią zapoczątkować groźnej akcji.

• Pierwsza próba składnej akcji gości, jednak podopieczni Dżenana Uscuplicia szybko stracili piłkę.

• Posiadanie piłki: 60% do 40% na korzyść mistrzów Lecha.

• Lechici są teraz w bardzo dobrej sytuacji, goście muszą ruszyć do ataku.

• Szkot fantastycznie przymierzył z lewej nogi, świetny początek Lecha!

• Barry Douglas 1:0!!!!!!!!!

• Walka o piłkę tuz przed polem karnym Bośniaków, jednak tuż przed linią został sfaulowany Łukasz Trałka.

• Pierwsze uderzenie na poznańską bramkę, ale Gojko Cimirot strzelił bardzo niecelnie.

• Szymon Pawłowski złapany na pozycji spalonej.

• Pierwsze przewinienie Lechitów na środku boiska.

• Pierwszy gwizdek arbitra, gramy!

• Na Inea Stadionie właśnie rozbrzmiewa hymn Kolejorza.

• Mecz coraz bliżej! Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy pierwszego gwizdka arbitra!

• Zawdy poprowadzi Szkot- Kevin Clancy.

• W III rundzie na zwycięzce pary Lech/Sarajewo czeka mistrz Szwajcarii- FC Basel.

• W składzie Kolejorza doszło do dwóch roszad, porównując wyjściową jedenastkę do zestawienia, jakie w Sarajewie zaprezentował Maciej Skorża. Karol Linetty oraz Dawid Kownacki nie wystąpią dziś z powodu urazów. W ich miejsce zobaczymy Dariusza Dudkę oraz Dariusza Formellę.

• W pierwszym spotkaniu rozegranym w stolicy Bośni i Hercegowiny, podopieczni Macieja Skorży wygrali 2:0, a na listę strzelców wpisali się: Kasper Hämäläinen oraz Denis Thomalla.