Liga Mistrzów, 1/8 finału, pierwszy mecz

AC Milan

0

Atletico Madryt

1

• Druga połowa równie emocjonująca jak pierwsza! Jednak w tej części gry znacznie lepiej zagrali piłkarze Simeone! Bramka jaką zdobył Diego Costa da im znaczną przewagę w rewanżu na Vicente Calderon! Za uwagę dziękuję już Jakub Trzaska! Zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu!

• Koniec spotkania!

• Jeszcze żółty kartonik dla Adriana Lopeza.

• Gabi z rzutu wolnego wprost w mur!

• Żółta kartka dla Ramiego. Faulowany tuż przed polem karnym Diego Costa.

• Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Milan stara się zaatakować jeszcze rywala, ale Atletico stara się bronić daleko od własnego pola karnego. Jak na razie bardzo dobrze im się to udaje.

• Emanuelson faulowany przez Adriana, jednak daleko od pola karnego gości.

• Ależ potężne uderzenie Ramiego z rzutu wolnego! Piłka przeleciała obok słupka Courtoisa!

• Pazzini faulowany przez Mirandę przed polem karnym. Kolejna szansa na uderzenie, ale dzisiaj strzały te piłkarzom Milanu nie wychodziły.

• Ostatnia zmiana Seedorfa: Constant za Poliego.

• Dośrodkowanie w pole karne, piłkę podbił Abate. Przeleciała ona na długi słupek a Diego Costa uderzył potężnie głową na bramkę Abbiatiego! Golkiper Milanu bezradny!

• GGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL!!! DDIEGO COSTA!!!!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gabiego wprost w dłonie włoskiego golkipera gospodarzy.

• Adrian Lopez pojawia się na boisku za Raula Garcię. Hiszpan grał z raną na goleniu, jednak okazała się ona zbyt bolesna i musiał zejść z boiska.

• Kapitalna akcja Atletico! Świetna wymiana podań na prawym skrzydle, dośrodkowanie w pole karne przez Juanfrana po ziemi, ale uderzenie Garcii wysoko ponad poprzeczką!!!

• Zmiana w Milanie: Balotelli schodzi z kontuzją ramienia. Za niego pojawia się Pazzini.

• Dośrodkowanie w pole karne Gabiego, ale dobrze piąstkuje piłkę Abbiati.

• Raul Garcia uderzał zza pola karnego! Interweniował Abbiati, wypuścił piłkę z rąk, ale szybko naprawił swój błąd!

• Zmiana w drużynie Simeone. Rodriguez za Turana.

• Atak pozycyjny Atletico! W pole karne dośrodkował Gabi, piłkę z powietrza uderzył Turan, ale nikt nie dopadł już do futbolówki!

• Okazja dla Milanu! Dośrodkowanie w pola karne, piłkę uderzał jeszcze Taarabt, ale wybili ją defensorzy Atletico!

• Piłka grzęźnie jednak w murze piłkarzy gości.

• Mario Balotelli po raz kolejny szykuje się do uderzenia z rzutu wolnego.

• Żółty kartonik dla Diego Costy za faul na Balotellim.

• Dośrodkowanie Turana w pole karne, ale na spalonym Raul Garcia.

• Balotelli uderzał z rzutu wolnego zza pola karnego, ale piłka po murze graczy Atletico wychodzi na rzut rożny.

• Faulowany De Jong przez Raula Garcię. Hiszpan mógł wyjść z szybką kontrą jednak arbiter dopatrzył się przewinienia.

• Ciekawe rozegranie rzutu wolnego, ale dośrodkowanie na głowę Godina zbyt niskie. Piłkarz Atletico był jednak na spalonym.

• Żółta kartka dla Bonery za faul na Coście. Będzie szansa na uderzenie zza pola karnego!

• Kaka uderzał po ziemi z linii pola karnego, ale piłka przeleciała obok bramki Courtoisa!

• Raul Garcia ciągle poza grą. Był przygotowany już do wejścia Diego Ribas, ale hiszpański pomocnik Atletico jednak wróci chyba na boisko.

• Uderzenie Taarabta zablokowane i piłka ledwo dotyczyła się do bramkarza Atletico.

• Przerwa w grze. Raul Garcia jest opatrywany na murawie San Siro.

• Teraz w ataku pozycyjnym z kolei Milan. Walka w środkowej części boiska, górą z niej wychodzą gospodarze.

• AC Milan - Atletico Madryt

• Diego Costa po raz kolejny atakował, ale wyszedł z piłką poza linię boczną boiska.

• Diego Costa uderzył nożycami po dośrodkowaniu Gabiego!!! Piłka ponad poprzeczką Abbiatiego!

• Atak pozycyjny Atletico Madryt.

• Diego Costa poradził sobie z trójką rywali. Do piłki dopadł Raul Garcia, ale uderzył daleko obok bramki Abbiatiego.

• Essien fauluje w akcji ofensywnej Juanfrana.

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Obie jedenastki pojawiają się już na murawie gotowi do gry w drugiej odsłonie tego spotkania.

• Wracamy na stadion Milanu!

• Jesteśmy świadkami kapitalnego widowiska na San Siro! Mediolańczycy byli jednak znacznie bliżej strzelenia tutaj gola. Stworzyli sobie trzy genialne sytuacje, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki albo kapitalnie bronił Courtois. Atletico klarownej sytuacji jeszcze sobie nie stworzyło chociaż jest bardzo blisko bramki Abbiatiego. Dobrze grają jednak defensorzy gospodarzy, którzy są zawsze bardzo blisko napastników gości i nie pozwalają im oddać groźnego strzału na bramkę Milanu! Nie zmienia to jednak faktu, że mecz jest bardzo szybki i emocji w nim nie brakuje! Zarówno na boisku wśród piłkarzy jak i przed telewizorami i na trybunach wśród kibiców obu ekip! Czekamy z nadzieją, że druga połowa będzie równie emocjonująca!

• Koniec pierwszej połowy spotkania!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy!

• Kolejny faul Abate. Będzie szansa na dobre dośrodkowanie i zagrożenie bramki Abbiatiego.

• Pierwsze upomnienie indywidualne dla gracza Milanu. Faulowany był Koke a faulował Abate.

• Kapitalne uderzenie Balotellego! Uderzał zza pola karnego minimalnie obok lewego słupka Courtoisa!

• Kolejna kartka dla gracza Atletico. Tym razem ukarany Suarez za faul pod polem karnym na Balotellim. Okazja na dośrodkowanie w pole karne.

• Szansa Atletico! W pole karne dośrodkowywał Juanfran, ale żaden z napastników gości nie doszedł do piłki.

• Balotelli w rozmowie z Seedorfem. Trener Milanu przekazywał kilka wskazówek swojemu napastnikowi.

• Chwila przerwy w grze, na murawie leżał Arda Turan.

• Dośrodkowanie w pole karne Atletico! Upadł tam Andrea Poli, ale Proenca niewzruszony i nie było mowy o rzucie karnym.

• W odpowiedzi Milan, ale Kaka musiał wycofać piłkę do defensorów.

• Tym razem szansa dla Atletico! Dośrodkowanie po ziemi w pole karne Milanu, ale Diego Costa w ostatniej chwili uprzedzony przez Abate!

• Balotelli opatrywany poza boiskiem. Został on przypadkowo uderzony przez Mirandę ręką i lekarz Milanu musi zatamować krwawienie z wargi włoskiego napastnika.

• Zdecydowanie więcej z gry przez pierwsze trzydzieści minut ma Milan. Stworzył sobie trzy kapitalne szanse na zdobycie gola, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Świetnie ponownie w bramce gości gra dzisiaj Courtois! Po uderzeniu Poliego tylko jemu koledzy z Madrytu mogą zawdzięczać, że nie przegrywają już w tym spotkaniu.

• Trzecia kapitalna szansa dla Milanu! Balotelli przejął piłkę w polu karnym Atletico, wyłożył piłkę do Kaki, ale Brazylijczyk minimalnie strzelił nad poprzeczką Courtoisa!!!

• Akcja Atletico w polu karnym Milanu! Jednak dobrze obrońcy gospodarzy blokowali napastników gości i żaden z nich nie doszedł do strzału!

• Faul Balotellego. Faulowany Mario Suarez.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Abate wchodzi za De Sciglio. Zmiana spowodowana była kontuzją po wcześniejszej interwencji Insuy.

• Milan źle rozpoczął swoją akcję. Dobrze interweniował Gabi i teraz atak pozycyjny konstruuje Atletico. Dośrodkowanie Juanfrana, głową uderzał Raul Garcia, ale Abbiati nie popełnił błędu.

• Emanuelson w pole karne, ale niezbyt dobrze dośrodkował i piłkę wybiło Atletico.

• Kolejny faul. Faulował Koke a ucierpiał w tej akcji Balotelli! Atletico trochę nie wytrzymuje psychicznie wagi tego spotkania!

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Insua.

• Bardzo gorąco teraz na boisku! Insua ostro wchodził w nogi zawodnika Milanu, ale trafił w piłkę jednak jego zagranie było bardzo niebezpieczne!

• Kolejna szansa Milanu! Uderzenie Poliego ląduje na słupku bramki Atletico! Doskonale interweniował jeszcze Courtois!!!

• Próba wyjścia kontratakiem przez Milan, ale długa piłka nie dotarła do napastnika gospodarzy. Dobra interwencja Mirandy!

• Milan miał najlepszą sytuację jak na razie w tym meczu! Kapitalnie uderzył Kaka i Atletico miało wiele szczęścia w tej sytuacji!

• Kapitalne uderzenie Kaki!!! Piłka podbita jeszcze przez Mirandę wylądowała na poprzeczce bramki Courtoisa!!!

• Pierwsza interwencja Abbiatiego. Uderzenie Garcii zbyt słabe.

• Po raz kolejny przy piłce Milan. Długa piłka na Balotellego, ale dobrze interweniował Juanfran.

• Uderzał Balotelli, ale daleko obok słupka Courtoisa.

• Faulowany Mario Balotelli pod polem karnym Atletico. Będzie szansa na uderzenie z rzutu wolnego.

• Milan bardzo często przerzuca piłkę z jednej strony boiska na drugą. Starają się stworzyć dobry atak pozycyjny.

• Błąd techniczny Ardy Turana. Milan od rzutu z autu na własnej połowie boiska. Pierwsza akcja ofensywna gospodarzy.

• Kolejna akcja ofensywna Atletico! Milan jak na razie tylko w defensywie!

• Atletico od początku ofensywnie jednak pierwsza akcja nieudana i od bramki rozpoczął Abbiati.

• Zaczynamy spotkanie!

• Losowanie stron i za chwilę rozpoczniemy to bardzo emocjonujące spotkanie!

• Sędzia Proenca wyprowadza już obie jedenastki na murawę stadionu!

• Jesteśmy już na San Siro!

• Mecz rozpocznie się oczywiście o 20:45! Sędzią głównym tego pojedynku będzie Pan Pedro Proenca z Portugalii!

• Atletico Madryt: Daniel Aranzubia, Toby Alderweireld, Cristian Rodriguez, Jose Sosa, Diego Ribas, Adrian Lopez i David Villa.

• Ac Milan: Marco Amelia, Philippe Mexes, Ignazio Abate, Kevin Constant, Cristian Zaccardo, Andrea Petagna i Giampaolo Pazzini.

• Za moment ławki rezerwowe obu zespołów!

• Patrząc z perspektywy ostatnich pojedynków ligowych punkty rozkładają się po równo - Milan zdobył ich 10 (trzy zwycięstwa, remis i porażka), Atletico także dorzuciło 10 punktów w pięciu spotkaniach.

• Patrząc na to spotkanie tylko z perspektywy pozycji w tabeli wydaje się, że faworytami dzisiejszego pojedynku są goście. Milan zajmuje dopiero 9. lokatę - Atletico jest na trzecim miejscu, ustępując Barcelonie i Realowi bilansem bramek.

• Obok holenderskiego trenera na konferencji pojawił się także Mario Balotelli: - Przede wszystkim chcę pomagać zespołowi. Jutrzejszy mecz będzie trudny, Milan i Atlético dużo się od siebie nie różnią i prezentują naprawdę wysoki poziom. To będzie ogromne wyzwanie, ciężka batalia. Musimy zagrać u siebie jak najlepiej by jechać na rewanż z dobrym wynikiem. Pazzini miałby zastąpić Kakę? Statystyki pokazują, że w duecie radzimy sobie całkiem nieźle i strzelamy gole - tak komentował dzisiejsze spotkanie napastnik Milanu.

• Także i Clarence Seedorf nie oparł się komentarza o swoich dzisiejszych rywalach: - Zapowiada się fantastyczny wieczór. Szanujemy naszych rywali, bo to świetny zespół. Są faworytami, jednak Liga Mistrzów to szczególne rozgrywki, w których wszystko może się zdarzyć. Na nasze szczęście Atlético ma także swoje słabości, które będziemy chcieli wykorzystać za wszelką cenę -

• O meczu wypowiadał się także kapitan Rojiblancos - Gabi: - Bardzo szanujemy Milan. W swojej kadrze mają wielu świetnych graczy, którzy od wielu lat zdobywają doświadczenie na najwyższym światowym poziomie i są prawdziwymi gwiazdami. Nie możemy już się doczekać tego spotkania, faza pucharowa to coś wspaniałego. Nie ukrywam, że chcemy wygrać i wywalczyć przed rewanżem jak najlepszy wynik. Chcemy zrobić swoje, zagrać fajny mecz i wracać na Vicente Calderón w dobrych humorach.

• Diego Simeone komentował spotkanie na konferencji prasowej tymi słowami: - Czeka nas spotkanie z potężnym zespołem, który zdobył już mnóstwo trofeów. Ma on wspaniałą historię i ogromne piłkarskie tradycje. Ten pojedynek może przesądzić o awansie do ćwierćfinału. Spodziewam się otwartej gry z wieloma okazjami do strzelenia gola.

• Po lewej stronie prezentujemy już składy, w których rozpoczną ten mecz oba zespoły. Zapraszam także do zapowiedzi tego meczu na naszym portalu! Można ją znaleźć tutaj: http://ekstraklasa.net/milan-atletico-live-jedynak-serie-a-kontra-rewelacja-la-liga,artykul.html?material_id=5304487fbb9d3a210a5cb053

• Witam podczas relacji LIVE meczu Ligi Mistrzów! Dzisiaj na San Siro w Mediolanie Ac Milan podejmuje Atletico Madryt!