Atletico Madryt

4

AC Milan

1

• Serdecznie dziękuję za spędzenie wtorkowego wieczoru z Ligą Mistrzów na Ekstraklasa.net. Relację na żywo przeprowadził Mateusz Węgrzyn!

• To było atrakcyjne, szybkie i emocjonujące widowisko godne Ligi Mistrzów. Obie ekipy dały z siebie wszystko, jednak to Atletico było dziś stroną zdecydowanie skuteczniejszą w ataku i pewniejszą w obronie. Ważnym czynnikiem w zwycięstwie drużyny Diego Simeone był wysoki pressing, który uniemożliwiał piłkarzom Milanu swobodne rozgrywanie piłki na własnej połowie.

• A to już ostatnie trafienie dzisiejszego wieczoru, czyli niezawodny Diego Costa:

• Bramka Garcii na 3:1:

• Koniec meczu! Atletico pewnie wygrywa z Milanem i zapewnia sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów!

• Dwie minuty zdecydował się doliczyć Mark Clattenburg.

• Kaka z dystansu... Zabrakło jednak kilku ładnych metrów.

• Kibice gospodarzy świętują już na trybunach awans do kolejnej rundy Champions League. Mogą być dziś dumni z postawy piłkarzy z Madrytu!

• Znakomite uderzenie po ziemi Diego Costy. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki bezradnego i wściekłego Abbiatiego! To drugie trafienie napastnika Atletico w tym meczu!

• GOOOOOOOL! COSTA NA 4:1!

• Balotelli dobrze zagrał do Pazziniego w pole karne... Ale Włoch zmarnował dogodną pozycję za daleko wypuszczając sobie piłkę.

• Szykuje się ostatnia zmiana. Boisko opuszcza Koke, który rozegrał dziś bardzo dobre zawody. Na ostatnie dziesięć minut wchodzi Diego.

• Posiadanie piłki po 80 minutach: Atletico 44% - 56% Milan.

• Milan też wykorzystuje ostatnią zmianę. Boisko opuszcza De Jong, za niego widzimy na murawie Muntariego.

• Arda Turan, nagrodzony oklaskami, opuszcza boisko. Za niego wchodzi Christian Rodriguez.

• Warto zwrócić uwagę na świetną atmosferę na Vicente Calderon. Kibice gospodarzy ani na chwilę nie milkną ze swoimi chóralnymi śpiewami.

• Wydaje się, że w tym pojedynku wszystko jest już przesądzone. Atletico w dwumeczu prowadzi 4:1.

• Brazylijczyk, który przed chwilą strzelał, ukarany żółtą kartką za faul.

• Świetna akcja Milanu! Robinho z półwoleja trafia w poprzeczkę! To byłaby bardzo ładna bramka!

• Co ciekawe, strzelec bramki... Opuszcza od razu boisko. Za niego melduje się Sosa.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, najwyżej do piłki wyskoczył Raul Garcia i pewnie uderzył głową obok prawego słupka bramki Abbiatiego!

• GOOOOOOOOOOOOL! RAUL GARCIA NA 3:1!

• Żółta kartka dla Bonery za zagranie ręką.

• Zamieszanie w polu karnym Milanu! Costa miał dobrą pozycję, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem.

• Druga zmiana w ekipie Milanu. Pazzini wchodzi za Essiena.

• Dośrodkowanie Abate z prawej flanki, lecz czujnie Courtois wychodzi z bramki i wyłapuje piłkę.

• Robinho próbował się przedrzeć z lewej strony... Zdołał zmusić nawet do interwencji Courtoisa. Dobra próba Brazylijczyka.

• Milan znów wydaje się bezradny. Atletico odbiera im piłkę najczęściej w środku pola i wyprowadza szybkie kontrataki. Nie wróży to najlepiej ekipie Seedorfa.

• Costa w polu karnym wrzucał na głowę Mirandy... Abbiati jednak na posterunku, pewnie łapie piłkę.

• Rzut wolny dla Milanu. Balotelli znów będzie próbował uderzać... Piłka ponownie zahaczyła o mur gospodarzy.

• Korzystając z chwili przerwy w grze, Simeone przekazuje uwagi swoim zawodnikom.

• Na boisku leży Suarez, który ucierpiał w walce o górną piłkę z Essienem.

• Ostre starcie w polu karnym Ramiego i Costy. Francuz "przyjął" na tył głowy uderzenie napastnika gospodarzy. Obrońcy Milanu jednak nic większego się nie stało.

• Początek drugiej połowy, podobnie jak pierwszej, na korzyść gospodarzy.

• Costa znów szukał sobie miejsca na strzał, ale dwóch obrońców Milanu skutecznie utrudniło mu zadanie.

• GABIII! Piłka po jego strzale odbija się od słupka i opuszcza boisko! To była podręcznikowa kontra graczy Atletico!

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Za chwilę zaczynamy drugą połowę! Wiemy już, że w szeregach Milanu nie zobaczymy już Taarabta. Za niego pojawia się Robinho.

• I trzecie trafienie z pierwszej połowy, dające prowadzenie gospodarzom. W roli głównej Arda Turan:

• Bramka Kaki na 1:1:

• Z takiej niewygodnej pozycji pierwszego gola zdobył Costa:

• Jesteśmy świadkami szybkiego, atrakcyjnego spotkania. Na słowa uznania zasłużyły obie ekipy, jednak to gospodarze byli agresywniejsi w odbiorze i stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Zasłużenie prowadzą po pierwszych 45 minutach.

• Koniec pierwszej połowy na Vicente Calderon, do przerwy Atletico prowadzi z Milanem 2:1!

• Balotelli jest coraz bardziej zirytowany przebiegiem dzisiejszego spotkania. Za "pyskówki" z sędzią został ukarany żółtą kartką. Jeśli Milan by awansował, nie zagra w kolejnym meczu.

• Trzy minuty doliczył sędzia do regulaminowych 45.

• Turan próbował strzelać z dystansu, ale trafił w dobrze ustawionego Abbiatiego, który pewnie złapał piłkę. Rozochocili się gospodarze.

• Co za strzał Garcii! Po dośrodkowaniu z prawej strony zawodnik Atletico próbował zaskoczyć bramkarza gości strzelając nożycami. Piłka o centymetry minęła prawy słupek!

• Turan uderzył półwolejem tuż zza pola karnego, piłka odbiła się po drodze od Bonery i zmyliła Abbiatiego. Czy to już koniec marzeń Milanu o Lidze Mistrzów?

• GOOOOL DLA ATLETICO! Turan na 2:1!

• CO ZA OKAZJA KAKI! Doskonałe dośrodkowanie Taarabta z prawej flanki, i Brazylijczyk z kilku metrów musiał tylko trafić do bramki! Piłka poleciała jednak nad poprzeczką Courtoisa.

• Goście nadal w natarciu. Rzut rożny dla podopiecznych Seedorfa.

• Próba kontrataku Milanu... Kaka prostopadle podawał do Balotelliego, ale Brazylijczyk podał za mocno do napastnika z Włoch.

• Milan wraca do gry i pokazuje, że ten dwumecz jeszcze się dla nich nie skończył! Czy podopieczni Seedorfa dadzą radę pójść za ciosem? Muszą strzelić jeszcze jedną bramkę, by awansować.

• Znakomita, długa wrzutka Poliego z prawego skrzydła na dalszy słupek bramki, wprost na głowę Kaki, który bezbłędnie uderza obok bezradnego Courtoisa!

• GOOOOOL! KAKA NA 1:1!

• Niezła wrzutka Abate do Balotelliego... Ale Włoch był dobrze kryty przez dwóch obrońców w czerwono-białych trykotach.

• Jako, że Atletico strzeliło bramkę u siebie, jesteśmy już pewni jednego - dogrywki dziś nie będzie. Czy Milan zdoła odrobić straty? Jak na razie nic na to nie wskazuje, bo przez 20 minut nie zmusili nawet do interwencji Courtoisa.

• Znakomity pressing graczy Atletico od początku spotkania. Gospodarze próbują odebrać piłkę rywalom już w okolicy szesnastego metra od bramki Abbiatiego. Często zresztą im się to udaje.

• A dokładniej Włoch trafił w... przyrodzenie Diego Costy, któremu teraz jest udzielana pomoc medyczna.

• Miranda faulował Balotelliego. Sam poszkodowany próbował wymierzyć sprawiedliwość strzelając na bramkę Courtoisa, ale trafił prosto w mur.

• Kolejne dośrodkowanie Koke... Prosto na głowę obrońców gości.

• Kolejna dobra próba gospodarzy. Wrzucał Felipe, ale obrońcy Milanu wybijają piłkę. Korner.

• Moment oddechu dla defensywy Milanu. Teraz to Włosi próbują konstruować akcje. Z prawej strony aktywny jest Abate, jednak na razie bezbłędni obrońcy Atletico.

• Wrzutka Koke... Ale nieporozumienie dwóch zawodników gospodarzy w polu karnym nie przyniosło nic dobrego tej akcji.

• Essien fauluje jednego z zawodników Atletico przy linii bocznej. To może być dobra okazja do dośrodkowania

• Żółta kartka dla Adila Ramiego.

• Zdecydowanie lepiej w mecz weszli zawodnicy gospodarzy. Milan wydaje się zagubiony, nie potrafi utrzymać się przy piłce, a co za tym idzie skonstruować jakiejś ofensywnej akcji.

• Żółta kartka dla Raula Garcii za faul chwilę po rozpoczęciu gry przez Milan.

• Cóż za początek Atletico! Świetna wrzutka Gabiego, i ekwilibrystyczne uderzenie Costy z najbliżej odległości! Niesamowite wykończenie napastnika gospodarzy!

• GOOOOOOL!!! 1-0, DIEGO COSTA!

• Pierwsze dwadzieścia sekund... I już dwa faule, po jednym z każdej ze stron.

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy w tym spotkaniu... Gotowi? Zaczynamy!

• Mark Clattenburg będzie dziś arbitrem tego spotkania.

• Słuchamy hymnu Champions League...

• Zawodnicy wychodzą już na murawę boiska w Madrycie. Goście - w złotych koszulkach i czarnych spodenkach. Gospodarze w tradycyjnych biało-czerwonych koszulkach i niebieskich spodenkach.

• Czy Milan zdoła odrobić straty z pierwszego spotkania i awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów? A może podopieczni Simeone potwierdzą, że nie należy ich lekceważyć, dywagując nawet o finale Champions League? Zapraszamy do typowania wyniku meczu w komentarzach!

• Dla przypomnienia - tak jedyną bramkę w pierwszym meczu na San Siro strzelał Diego Costa:

• Często jako piłkarz spotykałem się z taką sytuacją, że moja drużyna nie była faworytem. Faworytem było i jest Atletico. Myślę, że obie strony prezentują podobny styl gry. Musimy walczyć na całego i zostawić na boisku serce, aby myśleć o pozytywnym rezultacie. Zagramy podobnie, jak w pierwszym meczu, czyli agresywnie i zrobimy wszystko, aby zdobyć bramkę. Milan to klub z wielką historią i dla nas musi to być zaszczyt, że możemy być częścią tej drużyny - mówił na konferencji prasowej szkoleniowiec Milanu, Clarence Seedorf.

• Za faworyta tego meczu uważany jest zespół gospodarzy. Druga pozycja w La Liga z trzypunktową stratą do lidera pokazuje, że drużyna z Madrytu jest gotowa walczyć o najwyższe cele. Milan natomiast w lidze zajmuje odległe, dziesiąte miejsce, co dobitnie pokazuje, w jakim kryzysie znajduje się klub z Włoch.

• Do pierwszego gwizdka mamy jeszcze ponad pół godziny, zapraszamy więc do zapoznania się z zapowiedzią meczu na naszym portalu.