Arsenal Londyn

1

• Rzut karny obroniony przez Fabiańskiego (słaba jakość).

• Z mojej strony to już wszystko. Za wspólnie spędzony czas i uwagę dziękuję serdecznie, Damian Wiśniewski. Dobrej nocy.

• A to wyrównanie Podolskiego. Jak uważacie, był faul na Lahmie? Moim zdaniem nie.

• A oto gol strzelony przez Schweinsteigera

• Statystyki meczu:

• Posiadanie piłki 67% do 33% dla Bayernu
    • Strzały 14 (6) do 7 (3) dla Bayernu
    • Rzuty rożne 6 do 5 dla Bayernu
    • Faule 15 do 14 dla Arsenalu
  • Nas może cieszyć postawa Łukasza Fabiańskiego, który z pewnością zasłużył na pochwałę. Polak był dziś pewnym punktem Kanonierów, a do tego kapitalnie obronił rzut karny wykonywany przez Muellera.

• Bawarczycy byli dzisiaj lepsi, ale Arsenal w drugiej połowie pokazał, że w piłkę grać potrafi. Szkoda, że podopieczni Wengera obudzili się dopiero po stracie bramki.

• Koniec spotkania, Bayern zagra w ćwierćfinale!

• Jeszcze strzał Podolskiego, ale tylko rzut rożny

• Kapitalnie Polak obronił ten strzał nogami, a następnie ubiegł napastnika i nie dopuścił do dobitki!

• BRONI FABIAŃSKI!

• Rzut karny dla Bayernu! Koscielny fauluje we własnym polu karnym Robbena!

• Mocno uderzył teraz Gnabry, ale bardzo przestrzelił. Tu już chyba nic się nie zmieni.

• Cazorla zagrał do Podolskiego, ten wychodził sam na sam, ale arbiter przerwał grę gwizdkiem. Spalony

• Mogło być groźnie pod bramką Fabiańskiego, ale Polak w porę zażegnał niebezpieczeństwu

• Thomas Mueller z kolei wszedł za Ribery'ego

• Flamini zmienił Chamberlaina

• Kroos zdecydował się na strzał z dystansu, ale mocno przestrzelił.

• Vermaelen zderzył się teraz z Ribery'm i obaj piłkarze leżą na boisku. Belg dodatkowo dostał żółtą kartkę.

• Strzał Podolskiego, broni Neuer

• Groźnie było pod bramką gości, ale Mandżukić głową trafił tylko w rywala.

• Żółta kartka dla Martineza, za taktyczny faul na Podolskim

• Arsenal musi coś zrobić, żeby powrócić do gry, jaką prezentował tuż po stracie gola. Grając w ten sposób jak teraz, o awansie tego zespołu nie może być mowy.

• A nie, jednak Arteta schodzi z boiska.

• Dobrze teraz Fabiański wybronił strzał sprzed szesnastki, jaki oddał Robben.

• Serge Gnabry gotowy do wejścia na boisko. Zejdzie Chamberlain?

• A tym razem Belg świetnie zatrzymał Lahma.

• Vermaelen faulował Robbena, ale obyło się bez kartki

• Fabiański! Polak kapitalnie zachował się w bramce, nie dając zdobyć gola kolejno Mandżukiciowi i Robbenowi!

• Cazorla dośrodkował z rzutu rożnego, ale spokojnie piłkę złapał bramkarz.

• Akcję prawą stroną przeprowadził przed chwilą Robben, ale jak profesor zatrzymał go Koscielny

• Kolejny raz próbowali zaatakować goście, ale wrzutka Podolskiego została zablokowana.

• A teraz Schweinsteiger uderzył z dystansu, ale mocno przestrzelił.

• Świetnie na tego straconego gola zareagowali goście. Najpierw wyrównał Podolski, a potem zaatakowali Kanonierzy parokrotnie zagrażając bramce gospodarzy

• Teraz Kroos leży kontuzjowany na boisku.

• Zmiana w Bayernie, Kroos wchodzi, schodzi Goetze.

• Ależ bomba Podolskiego! Niemiecki napastnik wygrał pojedynek z Lahmem i kapitalnym uderzeniem z ostrego kąta wyrównał

• Gooooooooooooool! Podolski, 1:1! Arsenal wraca do gry?!

• A więc sprawę awansu mamy już jasną. Schweinsteiger kapitalnie wykorzystał podanie z lewej strony, nie dając szans Fabiańskiemu.

• Goooooooooooool! Schweinsteiger, 1:0!

• Fajną kontrę próbowali wyprowadzić londyńczycy, ale Cazorla zagrał piłkę ręką.

• Bayern wciąż a natarciu, nie schodzi teraz z okolic szesnastki Arsenalu.

• Upadł w szesnastce Arsenalu Robben, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Holender chyba powinien dostać kartkę za symulkę.

• Teraz z kolei faulowany był Ribery. Może zamiast się faulować, to jednak zaczniemy grać?

• Teraz Mandżukić faulował Koscielnego, ale nie było w tym żadnej premedytacji i odbyło się bez kartki dla napastnika Bayernu

• Długie zagranie w kierunku Giroud mieliśmy przed chwilą, jednak Francuz był na spalonym

• I od razu mamy zmianę, Rosicky za Oezila

• Sędzia z Norwegii daje znak, gospodarze wznawiają grę.

• Czy Arsenal zacznie grać tak, aby spróbować nawiązać walkę o awans, czy jednak Bayern szybko zakończy sprawę? Druga połowa wystartuje już za około cztery minuty.

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki 71% do 29% dla Bayernu
    • Strzały 7 (2) do 2 (1) dla Bayernu
    • Rzuty rożne 4 do 2 dla Bayernu
    • Faule 9 do 6 dla Bayerny
  • Gdyby Arsenal nie przegrał pierwszego meczu 0:2, to można byłoby powiedzieć, że dzisiaj idzie mu naprawdę dobrze. Przewagę w posiadaniu piłki i ogólnie w grze oczywiście ma Bayern, jednak goście parę razy nieźle kontratakowali.

• Koniec pierwszej połowy, jak na razie mamy wynik bezbramkowy.

• Znowu mieliśmy małe zamieszanie w szesnastce londyńczyków, ale poradzili sobie obrońcy.

• Ależ to była okazja dla Bayernu! Goetze oddał groźny strzał po wrzutce z lewej strony, jednak kapitalnie interweniował Fabiański!

• Znów niewidoczny jest Oezil. Od dłuższego czasu Niemiec jest w kiepskiej formie i nic nie wskazuje na to, aby dzisiaj miał się przełamać

• Ribery i Goetze próbowali teraz ataku lewą stroną, ale ostatecznie Francuz faulował Sagnie

• Faulowany był teraz Chamberlain, na własnej połowie boiska

• Nieźle przed chwilą głową uderzył Mario Mandżukić, ale piłka minęła bramkę Polaka.

• Teraz Robben oddał strzał na bramkę, ale został zablokowany.

• Wyżej teraz podchodzą pod piłkę Kanonierzy, jednak dobrze z tą presją radzą sobie piłkarze Bayernu.

• Alaba! Niezły strzał piłkarza Bayernu sprzed pola karnego, ale minimalnie niecelny.

• Robben dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale spokojnie piłkę wybił Mertesacker

• Rozgrywają piłkę goście, ale tylko na własnej połowie. Kiedy przekraczają linię środkową, to zaczynają się dla nich spore kłopoty.

• Neuer! Bramkarz Bayernu kapitalnie obronił groźny strzał głową Giroud

• Cazorla uderzył z rzutu wolnego, ale piłka po rykoszecie wyszła na corner

• A teraz żółtą kartkę dostał Mikel Arteta

• Kolejna próba ataku w wykonaniu gospodarzy, jednak zakończona niedokładnym zagraniem Robbena.

• Gooo..., a nie, jednak nie! Javi Martinez skierował piłkę do bramki, ale w momencie podania od kolegi był on na spalonym

• Żółta kartka dla Podolskiego.

• Teraz troszkę dłużej przy piłce próbują utrzymać się The Gunners, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

• Lahm dośrodkowywał teraz z prawej strony, ale spokojnie piłkę złapał Fabiański.

• Świetną prostopadłą piłkę do Alaby zagrał przed chwilą Ribery, ale wrzutkę tego pierwszego zablokował obrońca.

• Mogło być groźnie pod bramką gości! Ribery dośrodkował z lewej strony, a w polu karnym strzał oddawał Robben. Mamy jednak aut bramkowy.

• Bastian Schweinsteiger zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale piłka odbiła się od nogi rywala i prędkość jej lotu wyraźnie spadła i złapał ją Fabiański

• Długo, spokojnie rozgrywa piłkę Bayern. Gospodarzom nigdzie się nie spieszy, taki wynik daje im oczywiście awans do ćwierćfinału.

• Arsenal ustawiony do gry z kontry, jakby zapomniał, że to on ma dzisiaj odrabiać straty. Zobaczymy, kiedy goście podejdą pod bramkę Neuera.

• Kolejna szybka akcja Bayernu, Lahm był jeszcze szybszy i znalazł się na spalonym.

• Arsenal miał odrabiać straty, ale podopieczni Arsene'a Wengera nie mają nawet piłki. To Bayern dominuje w tym spotkaniu.

• Mertesacker poradził sobie z ostrym dośrodkowaniem Alaby.

• Mario Mandzukić złapany na spalonym w szybkiej akcji Bayernu.

• Dante sfaulował pędzącego z kontrą Oxlade'a Chamberlaina i ogląda żółtą kartkę. Brazylijczyk nie zagra w związku z tym w pierwszym meczu ćwierćfinałowym.

• Po dośrodkowaniu Robbena z rzutu rożnego Kościelny wygrał pojedynek z Mandzukiciem.

• Tymczasem w Madrycie Atletico już prowadzi z Milanem 1:0 po golu Diego Costy. LIVE

• Strzał z dystansu Schweinsteigera pewnie broni Fabiański.

• Gospodarze długo utrzymują się przy piłce.

• Gramy!

• Piłkarze obu drużyn są już na boisku, zaraz zaczynamy wielkie granie!

• Sędzią głównym tego spotkania będzie pan Svein Oddvar Moen z Norwegii.

• Rozgrzewka przed meczem Bayern - Arsenal

• Kanonierzy dwa razy potrafili pokonać rywala 2:0 na wyjeździe w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Najpierw w takim stosunku wygrali z Milanem w 2008 roku, a następnie rok temu z... Bayernem Monachium.

• Pep Guardiola powiedział przed meczem: W ciągu trzech minut mogą stworzyć sobie dwie lub trzy świetne okazje do strzelenia gola. Ludzie myślą: "2:0, nie masz szans w Monachium" i to jest nasz największy kłopot.

• A oto obie bramki, jakie przepuścił Łukasz Fabiański w ostatnim pojedynku tych dwóch ekip.

• Kanonierzy mogą jednak pochwalić się całkiem niezłą statystyką ostatnich gier na niemieckich boiskach. W ostatnich pięciu spotkaniach w Niemczech Arsenal nie przegrał ani razu. Trzy razy wygrywał oraz dwukrotnie remisował.

• Przed trzema tygodniami na Emirates Stadium Bayern zwyciężył 2:0. Przed Arsenalem więc arcytrudne zadanie, gdyż by awansować, musi wygrać co najmniej dwoma bramkami, co na stadionie w Bawarii na pewno nie będzie łatwe.

• Jako, że do pierwszego gwizdka zostało jeszcze troszkę czasu, to zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu. Można ją znaleźć tutaj.

• Ławka rezerwowych Bayernu: Starke, van Buyten, Rafinha, Pizarro, Boateng, Müller, Kroos

• Ławka rezerwowych Arsenalu: Viviano, Jenkinson, Hayden, Flamini, Rosicky, Gnabry

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki, na jakie zdecydowali się obaj szkoleniowcy. Widzicie jakieś niespodzianki?

• Witamy! Już tylko 45 minut zostało do rewanżowego spotkania pomiędzy Bayernem Monachium, a Arsenalem Londyn. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam gorąco, Damian Wiśniewski.