Bayern Monachium 3 - 1 Manchester United

Bayern Monachium

3

Manchester United

1

• KONIEC!!!! Po świetnym meczu Manchester United przegrywa z Bayernem 1:3. Bawarczycy awansują do półfinału, a "Czerwone Diabły" żegnają się z Ligą Mistrzów!

• Robben wyrwał się spod nacisku graczy United, popędził w kierunku bramki przyjezdnych, już na lewym skrzydle pokazał się Ribery, ale "Czerwone Diabły" w porę zdołały zareagować i przerwali akcję Bawarczyków, która niewątpliwie mogła zakończyć się golem.

• Decyzją arbitra mecz potrwa o trzy minuty dłużej.

• Gospodarzom nie spieszy się ze wznowieniem gry, Neuer opornie zabrał się do rozpoczęcia jej od swojej bramki, ale sędzia w pospieszył Niemca i ten wybił futbolówkę w pole.

• Rooney próbował zdziałac coś w polu karnym Bayernu, ale jego strzał został zablokowany przez czujnych, bawarskich defensorów.

• Bayern - Manchester United

• Pep Guardiola decyduję się na zmianę. Müller kończy mecz, zastąpi go teraz Pizzaro.

• Szansa Manchesteru, Chicharito zgrał piłkę do Evry, w całą akcję włączył się jeszcze Januzaj, ale rywale skutecznie przeszkodzili Anglikom i przerwali ich atak.

• Zmiana w ekipie Davida Moyesa. Za Danny'ego Wellbecka wchodzi Adan Januzaj.

• Pomimo prowadzenia Bayernu goście nie poddają się i wciąż szukają swoich szans na zdobycie gola. Niestety dla "Czerwonych Diabłów" jest już chyba za późno...

• Sędzia wyciąga żółty kartonik i ukarany zostaje zawodnik Bayernu, Rafinha.

• Pierwsza zmiana w szeregach Manchesteru United. Javier Hernández "Chicharito" zmieni Fletchera.

• Holender w swoim stylu zszedł z piłką do środka boiska i uderzył z lewej nogi. Piłka po rykoszecie wpadła do bramki De Gei.

• Gol dla Bayernu! Już po emocjach! 3:1! Robben!

• Patrice Evra ukarany żółtą kartką.

• GOOOOL! THOMAS MULLER!!!

• Pierwsza zmiana w zespole Bayernu. Boisko opuszcza Götze, a w jego miejsce pojawia się Rafinha.

• Rafinha wchodzi, Goetze schodzi

• Mandżukić oddał strzał po dośrodkowaniu z cornera, jednak był on niecelny

• Teraz otworzył nam się ten mecz, ataki prowadzone są raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Ależ emocje!

• Gooooooool! Mandżukić, ależ odpowiedź!

• Gooooooooooooool! Evra, co za gol! 1:0 dla gości!

• Kagawa oddał teraz strzał z dystansu, jednak dobrze interweniował Neuer

• Było groźnie pod bramką United, jednak został tam zatrzymany Mandżukić. Po chwili bombę sprzed szesnastki posłał Boateng, jednak była ona bardzo niecelna.

• Kolejna akcja Bayernu, kolejny rzut rożny dla tej drużyny.

• Lahm miał sporo miejsca na prawej stronie, dośrodkował na 11 metr, ale tam dobrze interweniował czujny Carrick.

• Mueller próbował wejść z piłką w pole karne, ale został zatrzymany przez Jonesa.

• Na boisku leży Chris Smalling

• Dwa rzuty rożne mieli teraz goście, oba jednak rozegrano nieskutecznie

• Sędzia daje znak, wznawiamy grę!

• I mamy koniec pierwszej połowy, jak na razie na Allianz Arena mamy bezbramkowy remis.

• Teraz troszkę szybciej zaatakowali gospodarze, jednak Robben został zablokowany.

• Bayern wciąż rozgrywa piłkę w okolicach szesnastki United, nie wiele z tego jednak wynika.

• Teraz Robben wyłożył się przed chwilą przed polem karnym gości, jednak gwizdek arbitra milczy

• Patrice Evra leży teraz kontuzjowany na boisku. Być może będzie potrzebna zmiana

• Niezły strzał Kroosa, jednak nieznacznie niecelny.

• Strzał Robbena, ale mocno niecelny.

• I znów przy piłce Bawarczycy, czyli widzimy długie, mozolne wymiany podań

• Troszkę dłużej przy piłce teraz goście. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• Mieli okazję do kontry goście z Anglii, ale szybko piłkę stracił Carrick.

• A teraz groźniej zrobiło się pod bramką gospodarzy, jednak cała akcja skończyła się również spalonym

• Żółta kartka za faul dla Vidicia

• Ribery! Dobry strzał z dystansu w wykonaniu Francuza, ale piłka trafia w boczną siatkę

• Wciąż utrzymuje się duża przewaga Bayernu w posiadaniu piłki, wciąż niewiele ona daje. Ale musimy pamiętać, że to nie on goni wynik w tym meczu

• Przed chwilą groźnie zrobiło się w szesnastce gości, jednak w ostatniej chwili piłkę wybił piłkę Evra. Chociaż sędzia pokazał wcześniej spalonego, to interwencja Francuza była naprawdę bardzo dobra.

• A teraz na bramkę uderzał Robben, ale tyleż mocno, co niecelnie.

• Valencia trafił przed chwilą do bramki, jednak wcześniej był na spalonym.

• Znów na chwilę zrobiło się nieco gorąco pod bramką De Gei, ale ostatecznie poradzili sobie obrońcy angielskiej drużyny

• A teraz skontrować próbowali goście, jednak wszystko skończyło się na nieudanym zagraniu Fletchera.

• Kolejny atak Bayernu, jednak pogubił się w polu karnym United Goetze. Piłka jednak wciąż przy nogach gospodarzy.

• A teraz mieliśmy szybki atak gospodarzy, jednak skończyło się na tym, że od bramki zaczyna De Gea.

• To mogła być świetna okazja dla gości! Rooney wyprowadził kontrę, jednak w odpowiednim momencie miast podawać do lepiej ustawionego kolegi, to się zawahał i akcja spaliła na panewce.

• Naciska jak na razie Bayern, miał już rzut rożny, jednak bez większego zagrożenia.

• I zaczynamy spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, czekamy na wielkie piłkarskie emocje!

• Już tylko niecałe dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Jak myślicie, jak długo będziemy oglądać dziś piłkarzy Bayernu i Manchesteru? 90 minut? 120? A może jeszcze będziemy świadkami konkursu jedenastek?

• Ja sam nie mogę się doczekać tego spotkania. Stawka jest ogromna, obie drużyny chcą awansować do półfinału. To niezwykle trudne zadanie ze względu na poziom rozgrywek oraz klasę rywala. Oczywiście, że będzie to najtrudniejsze starcie do tej pory. Po obu stronach gra wielu piłkarzy światowej klasy. Zrobimy wszystko, by wywieźć z Monachium korzystny rezultat - to słowa oczywiście Davida Moyesa, szkoleniowca The Red Devils.

• Bayern już obronił tytuł mistrza Niemiec, Manchester United na podobny wyczyn nie ma najmniejszych szans. Nie zdoła również już z ligi awansować do Champions League, więc jeśli chce zagrać w przyszłej edycji tych rozgrywek, to musi wygrać obecne. Tylko czy to w ogóle możliwe?

• Dziś Philip Lahm wraca na bok obrony, jednak goście nie mogą zapominać, iż tam również jest piekielnie dobry. Manchester United nie może pozwolić sobie na chwilę dekoncentracji, gdyż to może skończyć się pogromem. My natomiast musimy liczyć na dobre, emocjonujące widowisko. Oby stężenie adrenaliny było podobne do tego, jakie widzieliśmy podczas meczów wczorajszych.

• Wylosowanie Bayernu tylko z pozoru może wydawać się katorgą dla mistrzów Anglii. Jeśli dziś przegrają, to nikt nie będzie miał o to do nich pretensji, bo wszyscy za faworyta stawiają Bawarczyków. Jednak jeśli uda im się awansować, to o tym spotkaniu będzie wspominać się latami.

• Mieliśmy już wypowiedzi Goetze i Rooney'a, a co powiedział przed tym meczem Lahm? - Na takie mecze zawsze czeka się z niecierpliwością. Rozpoczniemy tę rywalizację z maksymalną determinacją, by awansować do półfinału. Zrobimy swoje, dzięki posiadaniu piłki zabezpieczymy się przed utratą gola. Rozmawialiśmy o bramce straconej na Old Trafford. Zwykle jako drużyna bardzo dobrze radzimy sobie przy kryciu strefowym. Oczywiście ćwiczyliśmy odpowiednie aspekty gry na treningach, a Manchester miał tylko jedną szansę.

• Tak było 15 lat temu w finale Ligi Mistrzów na Camp Nou. Dziś wielu fanów United liczy na podobny cud. Sądzicie, że stać na to Czerwone Diabły?

• Piłkarze mistrza Anglii sprawili z kolei w ostatnim meczu ligowym swoim fanom niemałą radość. Na pewno każdy z nich liczył na pokonanie Newcastle na St. James Park, jednak pewnie niewielu myślało o triumfie czterema bramkami. To daje podopiecznym Davida Moyesa mały komfort przed dzisiejszym spotkaniem.

• Zdecydowanym faworytem tego rewanżu są rzecz jasna monachijczycy, jednak zeszłotygodniowy mecz na Old Trafford pokazał, że można z nimi powalczyć, nie trzeba być z góry skazanym na porażkę. To samo w ostatniej kolejce ligowej pokazał Augsburg, który pokonał Bayern 1:0.

• Co natomiast do powiedzenia miał Wayne Rooney? - Wierzymy w awans, mamy do tego piłkarzy o wystarczających umiejętnościach. To będzie trudna konfrontacja, gdyż dla mnie Bayern i Barcelona to dwa najlepsze kluby, jakie pozostały w grze. Musimy wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, zachować koncentrację i należycie się przygotować. Jesteśmy gotowi. To ekscytujące spotkanie dla nas i dla fanów. Wierzę, że możemy wygrać Ligę Mistrzów. W ostatnich latach wiele różnych drużyn sięgało po to trofeum. Wszyscy mają swoich faworytów, do których należą Bayern i Barcelona, ale czasem zwycięża ktoś inny. W 2012 roku tytuł świętowała Chelsea, która trzykrotnie była bliska pożegnania się z rozgrywkami.

• Musimy być jeszcze bardziej zdeterminowani i poświęcić się grze w ostatnich 30 minutach. Jeżeli Manchester United opuści gardę, ruszymy do ataku i wykorzystamy każdą wolną przestrzeń. To będzie decydujące w środowym meczu. Oczywiście, że gramy, aby wygrywać. Jesteśmy całkowicie zdeterminowani aby wygrywać, strzelać gole i grać po swojemu. To był nasz znak rozpoznawczy w tym sezonie i chcemy osiągnąć to samo w meczu rewanżowym - powiedział przed tym meczem Mario Goetze.

• Jak widać, sztabowi szkoleniowemu Czerwonych Diabłów udało się ostatecznie postawić na nogi Wayne'a Rooney'a, który wybiegnie dzisiaj w podstawowym składzie swojej drużyny. Zobaczymy, czy będzie w stanie rozegrać cały mecz, czy będzie musiał zostać zmieniony. Na ławce gotowi do wejścia będą choćby Adnan Januzaj, czy Ashley Young

• A teraz Bayernu: Raeder, van Buyten, Rafinha, Pizarro, Weiser, Hojbjerg, Weihrauch

• Wyjściowe składy już są, pora na ławki rezerwowych, na początek Manchesteru United: Lindegaard, Büttner, Ferdinand, Giggs, Januzaj, Young, Hernandez

• Już za chwilkę po lewej stronie pojawią się wyjściowe, a tymczasem zapraszam do przypomnienia sobie tego, jak padały bramki w pierwszym meczu tych dwóch zespołów.

• Witamy! Już tylko godzina została do rozpoczęcia rewanżowego spotkania 1/4 Ligi Mistrzów, którym zmierzą się Bayern Monachium i Manchester United. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.