Borussia Dortmund

2

Real Madryt

0

• Sędzia kończy spotkanie. Dortmund wygrywa 2:0, ale wynik dwumeczu to 3:2 dla Realu. Mkhitaryanowi po nocach będą śniły się niewykorzystane okazje z tego meczu. Za uwagę dziękuje Maciej Akimow.

• Benzema za zbyt długie zejście z boiska został ukarany kartką.

• Doliczone były 3 minuty

• Taktyczna zmiana. Varane za Benzemę.

• Real dwukrotnie wychodził z kontrą, ale dwa razy fatalnie zmarnowali akcje. Najpierw Bale próbował wymusić rzut karny, a w drugiej akcji Benzema zbyt długo zwlekał z podaniem do Bale'a i Walijczyk uderzył prosto w wychodzącego Weidenfellera

• Krótko rozegrany rzut rożny do Durma, ale jego centra ląduje na głowie obrońcy Realu

• Reus pada na murawę przed polem karnym po kontakcie z Casemiro, ale gwizdek sędziego milczy jak kamień

• Jojić świetnym wślizgiem zabrał piłkę Coentrao. Po raz kolejny można pochwalić Serba.

• Do końca zostało już kilka minut. Borussia musi zaryzykować i postawić "all in". Będzie powtórka z Malagi i awans w końcowych minutach?

• Casemiro ukarany za faul na Durmie. Brzydszy fragment gry

• Chwilę po wejściu na boisko Aubameyang zostaje ukarany żółtą kartką

• Piszczek opuszcza boisko. Zastępuje go Aubameyang

• Benzema przełożył raz, drugi i oddał strzał na bramkę, ale Weidenfeller wyciągnął się jak struna. Piłka wyszła za pole karne i znalazła się pod nogami Isco, ale były gracz Malagi uderzył bardzo niecelnie.

• Hummels przeszedł większość boiska holując piłkę przy nodze, ale przy podaniu na skrzydło zabrakło dokładności.

• Piszczek ambitnie próbował zacentrować w pole karne, ale wcześniej skończyło mu się boisko pod nogami.

• Borussia Dortmund - Real MadrytBorussia Dortmund - Real Madryt

• Sędzia ukarał Reusa żółtą kartką.

• Reus pada na murawę w polu karnym, ale faulu nie było. Próbował oszukać sędziego.

• Lewandowski do Reusa, ale Pepe dobrze czyści całą akcję

• Di Maria opuszcza boisko. W jego miejsce Casemiro. Bardzo słaby występ Argentyńczyka.

• Grosskreutz stojąc na 12-13 metrze uderza na bramkę, ale po raz kolejny fantastycznie broni Casillas, który wyrasta na najjaśniejszą postać swojej drużyny

• Pozycję do strzału miał Mkhitaryan, ale po raz kolejny marnuje sytuację strzelając prosto w Casillasa.

• Carvajal ukarany żółtą kartką za faul na Mkhitaryanie

• Próba szybkiej odpowiedzi Królewskich. Isco centrował do wbiegającego Benzemy, ale dośrodkowanie było zbyt głębokie.

• Mkhitaryan zmarnował DRUGĄ wyśmienitą okazję w tym meczu. Dostał świetne prostopadłe podanie, przeszedł bramkarza i trafił w słupek!

• Grosskreutz zderzył się głową z Carvajalem. Mamy przerwę w grze.

• Kolejna składna akcja Realu, ale Weidenfeller górą w pojedynku z Benzemą. Obrońcy BVB wyjaśniają sytuację.

• BALE! Przeszedł dwóch obrońców Dortmundu i zagrywał piłkę wzdłuż bramki. Benzema jednak nie był w stanie dojść do tego podania. Dużo nie brakowało.

• Di Maria zaryzykował przerzut do Coentrao, ale Portugalczyk nie był w stanie opanować piłki

• Coentrao przechodzi Piszczka i zagrywa piłkę wzdłuż bramki, ale Hummels na posterunku.

• Trzeba przyznać, że młody Serb jest dziś bardzo aktywny

• Jojić próbował dośrodkowania w pole karne, ale Pepe bez namysłu wykopał piłkę.

• Mkhitaryan chyba próbował wymusić żółtą kartkę dla Alonso. Sędzia pozostaje niewzruszony.

• Próba prostopadłego zagrania do Reusa, ale i Niemca pokonuje mokra murawa

• Na bramkę uderza Bale, ale Weidenfeller broni po raz kolejny. Dobijać próbował Di Maria, ale Argentyńczyk poślizgnął się.

• Długie podanie do Benzemy, a piłkę przepuścił Hummels, który podjął spore ryzyko. Weidenfeller zatrzymuje futbolówkę.

• Zmiana, której mogliśmy się spodziewać. Isco za Illarę. Fatalny mecz byłego zawodnika Realu Sociedad.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Marco Reus rozgrywa dzisiaj świetne zawody. Poprowadzi Borussię do półfinału? Borussia Dortmund - Real Madryt

• Sędzia kończy pierwsza połowę. Ktoś spodziewał się taki emocji? Borussia prowadzi do przerwy 2:0!

• Kolejna strata Realu. Która to już w tym meczu?

• Można odnieść wrażenie, że piłkarze Dortmundu biegają dziś pięć razy szybciej niż zawodnicy Realu. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w 80. minucie.

• Real Madryt przez dobre kilkanaście minut był zamknięty we własnym polu karnym.

• Borussia jest dalej w grze! Najważniejsze dla nich to nie stracić bramki. Real póki co jest w totalnym amoku.

• Cała akcja to konsekwencja straty Illarramendiego

• Najpierw Lewandowski oddał strzał na bramkę, ale trafił jedynie w słupek. Całkowicie niepilnowany Reus pakuje piłkę pod poprzeczkę!

• MARCO REUS PO RAZ DRUGI! Borussia 2, Real 0!

• Kolejne długie zagranie do Piszczka, ale dobrze cały zamiar przeczytali środkowi obrońcy Realu

• Dośrodkowanie Reusa z rzutu wolnego powędrowało na głowę Hummelsa. Obrońca skierował uderzenie pod poprzeczkę, ale fantastycznie obronił to Iker Casillas

• Borussia Dortmund - Real Madryt

• Żółta kartka dla Alonso za faul na 30. metrze

• Strata Hummelsa w środku pola i z kontrą wyszedł Real. Prostopadłe podanie do Benzemy, ale Francuz... przewrócił się o własne nogi.

• Żółtą kartkę dostaje jednak... Ramos

• Robert Lewandowski pada na murawę w polu karnym po kontakcie z Ramosem, ale sędzia odebrał to jako próbę wymuszenia rzutu karnego

• Mało brakowało, a do dobrej sytuacji doszedłby Piszczek

• Reus wyczekał do końca i wykorzystał błąd środkowego obrońcy Realu, który próbował zagrywać piłkę głową do Casillasa

• GOOOL! MARCO REUS! Fatalny błąd Pepe wykorzystuje zawodnik BVB!

• Modrić świetne crossowe podanie do Di Marii, ale Argentyńczyk źle przyjął piłkę.

• Mecz powoli nabiera rumieńców

• To mogła być świetna odpowiedź BVB! Lewandowski powalczył do końca przy linii końcowej boiska, zdołał zagrać piłkę do Reus, a ten wyłożył ją do Mkhitaryana. Reprezentant Armenii jednak fatalnie przestrzelił.

• Di Maria marnuje karnego! Fantastycznie broni Weidenfeller!

• Karny! Sędzia dopatruje się zagrania ręką u Piszczka

• Mkhitaryan próbował wrzutki do wbiegającego w pole karne Grosskreutza, ale akcja spaliła na panewce

• Real nie forsuje tempa. Dobrze trzymają wynik.

• Di Maria pędził prawym skrzydłem, ale przy próbie dośrodkowania został zablokowany. Pierwszy korner dla Realu.

• Dobra próba gospodarzy. Lewandowski przejął piłkę na połowie Realu, a później szukał prostopadłym podaniem wchodzącego w pole karne Piszczka. Ramos jednak dobrze przeczytał zamiar polskiego napastnika.

• Dużo niedokładności w środku pola. Najpierw piłkę stracił Reus, a później Illara.

• Zagranie piłkarza Borussii w pole karne Realu, ale ani to strzał, ani centra. Casillas łapie bez problemu.

• Próba długiego zagrania do Coentrao, ale Weidenfeller spokojnie kontrolował całą akcję.

• Lewandowski próbował naciskać Modricia na połowie Realu, ale Chorwat był bardzo czujny i nie stracił piłki.

• Bale szarżował lewym skrzydłem, ale niedokładny przerzut na drugą stronę przejmują obrońcy gospodarzy.

• Pierwszy gwizdek Damira Skominy.

• Piłkarze są już na boisku. Za chwilę zaczynamy!

• Czy zawodnicy Borussii będą w stanie wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i odwrócić losy awansu? Wydaje się, że w obecnej sytuacji Real nawet z Ronaldo na ławce nie będzie miał problemów z przejściem do kolejnej fazy.

• Dzisiejszą relację przeprowadzi Maciej Akimow.

• W Dortmundzie obfite opady deszczu. Piłkarze mogą mieć pod górkę.

• Stadion w Dortmundzie

• Ławka rezerwowych Borussii Dortmund: Langerak, Papastathopoulos, Hofmann, Nuri Sahin, Aubameyang, Schieber i Ducksch.

• Ławka rezerwowych Realu Madryt: Diego López, Varane, Cristiano Ronaldo, Casemiro, Nacho, Morata i Isco.

• Znamy już składy obu drużyn. Za około 45 minut zaczynamy rewanżowe spotkanie pomiędzy Borussią Dortmund, a Realem Madryt. Zostańcie z nami!