Borussia Dortmund 1 - 2 Zenit Sankt Petersburg

Borussia Dortmund

1

Zenit Sankt Petersburg

2

• Zenit pokonał dzisiaj Dortmund 2:1, jednak wynik pierwszego meczu spowodował awans niemieckiej ekipy do następnej rundy. Nie zmienia to jednak faktu, że podopieczni Kloppa dzisiaj rozczarowali i Zenit w pełni zasłużył na wygraną. W pierwszym meczu ćwierćfinału Borussia będzie w trudnej sytuacji, bowiem kartonik jaki obejrzał Lewandowski eliminuje go z następnego meczu w Champions League. Za uwagę dziękuję już Jakub Trzaska. Miłego wieczoru!

• Koniec spotkania! Borussia gra dalej!

• Powtórki pokazały, że starcie było przypadkowe.

• Wracając do kontuzji Hubocana - krew pojawiła się po starciu z Lewandowskim, który uderzył swojego rywala kolanem.

• Zmiana taktyczna Kloppa. Hofmann zmienia Aubameyanga.

• Leży na boisku Hubocan. Obrońca ma zakrwawioną twarz i nie wygląda to zbyt dobrze.

• Shatov zza pola karnego w środek bramki i broni Weidenfeller!

• Kolejne uderzenie Witsela zza pola karnego i po raz kolejny broni Weidenfeller!

• Ostatnie minuty zdecydowanie należą do Zenita. To oni kontrolują grę, stwarzają sobie sytuację i długo utrzymują się przy piłce.

• Kolejny faul Hulka. Tym razem faulowany był Piszczek.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Fayzulin już poza boiskiem, a na nim pojawił się Smolnikov.

• Zenit stara się iść za ciosem, ale długie podanie do Rondona zatrzymuje Sokratis.

• Piszczek starał się wyłożyć piłkę Jojiciowi przed pole karne, ale zrobił to niedokładnie.

• Kolejny faul na Lewandowskim. Obrońcy Zenita starają się go sprowokować do zachowania, które spowoduje wykluczenie Polaka z gry, ma on bowiem już żółtą kartkę.

• Durm wchodzi na plac gry. Zmienia on kontuzjowanego Schmelzera. To efekt ostrego wejścia Hulka.

• Żółta kartka dla Jojicia za faul na Witselu.

• Zenit w tej połowie nie przeprowadził żadnej dobrej akcji a tymczasem to oni ponownie wychodzą na prowadzenie.

• GGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL!!! Salomon Rondon!!! Dośrodkowanie nisko nad ziemią i napastnik Zenita strzela bramkę "szczupakiem"!!!

• Jojić do Lewandowskiego w pole karne, ale Polak, mimo dobrego przyjęcia, został powstrzymany!

• W tej części gry zmieniły się procenty posiadania piłki - Borussia 51%, Zenit 49%.

• Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przynosi żadnego rezultatu. Piłkę wybijają defensorzy Zenita.

• Pierwsza zmiana Kloppa. Mkhitaryana zmienia Jojić.

• Aubemeyang uderza wprost w mur.

• Faulowany pod polem karnym Lewandowski przez Neto. Polak wdał się jeszcze w dyskusję z obrońcą. Będzie okazja do uderzenia ze stojącej piłki.

• Mkhitaryan próbował zaskoczyć bramkarza gości z dalszej odległości, ale mimo rykoszetu, piłkę złapał Malafeev.

• Prostopadłe podanie Sahina do Lewandowskiego zostało zablokowane.

• Druga zmiana w Zenicie. Rondon zastępuje Kerzhakova.

• Criscito nastąpił na stopę Aubameynaga i mamy chwilę przerwy w grze.

• Żadna z drużyn w drugiej części gry nie zagroziła poważnie bramce rywala. Emocje w tej części gry znacznie opadły.

• Lewandowski na spalonym. Błąd ustawienia Polaka zatrzymał kontrę Dortmundu.

• Uderzenie Aubameyanga zza szesnastki nad bramką Malafeeva.

• Hummels przejmuję długą piłkę do Kerzhakova. Po raz kolejny teraz Zenit bardzo szybko pozbywa się piłki.

• Borussia Dortmund - Zenit St. PetersburgBorussia Dortmund - Zenit St. Petersburg

• O mały włos Malafeev nie stracił piłki niemal na linii własnego pola karnego, ale obrońcy naprawili jego błąd.

• Faul Kehla na Hulku i kapitan gospodarzy zarobił żółtą kartkę.

• Początek drugiej połowy bardzo usypia. Żadna z drużyn nie przejęła znacząco inicjatywy a tempo jest bardzo wolne.

• Dośrodkowanie Criscito zablokowane przez Piszczka. Teraz jeszcze uderzenie zza pola karnego obok bramki gospodarzy.

• Borussia Dortmund - Zenit St. Petersburg

• Kontratak Zenita zatrzymany przez Piszczka.

• Potężne uderzenie Brazylijczyka nad poprzeczką bramki Weidenfellera!

• Okazja do uderzenia zza pola karnego dla Hulka po faulu pod polem karnym Kehla.

• Hulk w akcji z Witselem, ale dośrodkowanie tego drugiego zbyt mocne i będzie aut dla gospodarzy.

• W drugim dzisiejszym meczu Manchester United prowadzi z Olympiakosem Pireus 2:0. W tej chwili w tej rywalizacji jest remis.

• Atak pozycyjny Borussii.

• Od początku drugiej połowy za Lombaertsa wszedł Neto.

• Drugą połowę rozpoczynają gospodarze!

• Wracamy do Dortmundu!

• W pierwszej połowie emocji nie brakowało, jednak wydaje się, że kibice oczekiwali w tym spotkaniu więcej. Zwłaszcza po Borussii Dortmund, która mimo zdecydowanego zwycięstwa w pierwszym meczu, powinna dzisiaj dopełnić formalności. Tymczasem pierwsi bramkę zdobyli goście za sprawą Hulka. Wyrównał doskonałą główką Kehl i mecz wciąż pozostaje nierozstrzygnięty. Chociaż sytuacja Rosjan w dwumeczu wciąż pozostaje bardzo trudna.

• Koniec pierwszej części gry!

• Teraz faulowany Witsel przez Mkhitaryana. Mecz zaczyna się robić bardzo ostry.

• Hulk z Dannym na prawym skrzydle, ale nic z tej akcji nie będzie, bo piłkę złapał Weidenfeller.

• Kolejny faul na Lewandowskim. Brzydkie jednak zachowanie Polaka, który nie przybił piątki z rywalem, gdy ten go przepraszał za faul.

• Z Robertem jednak chyba wszystko w porządku i po interwencji lekarzy może wrócić do gry.

• Ależ ostre starcie Malafeeva z Lewandowskim! Bramkarz Zenita interweniował zza polem karnym i całym impetem wpadł Polaka! Napastnik nie podnosi się z boiska.

• Kiedy nic nie wskazywało na to, że Borussia zdobędzie wyrównującego gola Kehl trafia jednak do siatki! Doskonałe dośrodkowanie Schmelzera grzechem było nie trafić! 1:1 na Signal Iduna Park!

• GGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!! Kehl strzela bramkę dającą remis! Wykorzystał on dośrodkowanie Schmelzera i głową bramkę zdobywa kapitan Dortmundu!!! Malafeev miał piłkę na rękach, ale nie dał rady wybić ją poza bramkę!!!

• Shatov w polu karnym gospodarzy! Zwiódł Piszczka, uderzył w długi róg, ale nie trafił w światło bramki!

• Przy piłce utrzymują się goście. Mają ją przy sobie od dobrych pięciu minut.

• Borussia rozgrywa swoją akcję pod polem karnym rywala. Jednak brakuje piłkarzom dokładności.

• Nuri Sahin uderzył wprost w mur.

• Bardzo ostre wejście Danny'ego pod własnym polem karnym. Będzie to doskonała okazja na bezpośrednie uderzenie na bramkę Malafeeva.

• Shatov w polu karnym gospodarzy zablokowany przez Piszczka!

• Zagranie nakładką Kerzhakova. Wolny dla Borussii.

• Po stracie bramki przez Borussię ta nie rzuciła się do odrabiania strat i cierpliwie konstruują swoje akcje ofensywne. Niestety dla kibiców gospodarzy ich poczynania szybko są tłumione przez gości. Zenit natomiast troszeczkę uspokoił swoją grę i rzadko przedostaje się pod pole karne Dortmundu.

• Dośrodkowanie Schmelzera wyłapuje Malafeev.

• Posiadanie piłki: Borussia 44%, Zenit 56%.

• Akcja za akcję! Próba kontry Zenita zatrzymana w okolicach środka boiska, po chwili to samo spotkało gospodarzy.

• Lewandowski w starciu z trzema zawodnikami Zenita wywalczył korner.

• Lombaerts upomniany przez arbitra kartonikiem za faul na Aubemeyangu. Okazja do dobrego dośrodkowania.

• Kapitalna akcja Borussii! Długie podanie do Piszczka, ten dograł do Lewego. Akcję doskonałym strzałem kończył Grosskreutz, ale broni Malafeev!

• Niedokładne podanie Dannego przerywa kontratak Zenita.

• Borussia stara się odrobić straty, ale dobrze grają defensorzy gości odcinając Lewandowskiego od podań kolegów.

• Żółta kartka dla Lewandowskiego. Polak został upomniany za dotknięcie piłki ręką. Przez to nie będzie on mógł zagrać w następnym meczu, jeśli Borussia pokona dzisiaj Zenit.

• Ta bramka stworzy nam jeszcze większe emocje w tym meczu! Zenit potrzebuje teraz jeszcze dwóch bramek do awansu i zapewne pójdą oni za ciosem. Dortmund na pewno zaatakuje, bo przegrać na własnym stadionie na pewno nie chcą.

• GGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL!!! Hulk otwiera wynik!!! Potężne uderzenie zza pola karnego, Weidenfeller bez szans!!!

• Atak pozycyjny Zenita na połowie Borussii.

• Sahin z narożnika boiska, ale piłkę wybijają obrońcy. Zenit jednak nie może wyjść z własnej połowy boiska.

• Początek należy zdecydowanie dla gości. Mimo dobrej sytuacji dla Borussii znacznie częściej przy piłce Zenit, stara się przeprowadzać ataki pozycyjne i stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola po strzale Witsela.

• Teraz sytuacja dla Zenita! Zza pola karnego uderzał Witsel, jego strzał obronił Weidenfeller!

• Fantastyczna sytuacja dla Borussii! Akcja lewym skrzydłem, dośrodkowanie Schmelzera. Aubemeyang ubiegł bramkarza, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Malafeeva!

• Teraz faulowany Lewandowski. Wszystko jednak daleko od pola karnego gości.

• Pierwsze dwie minuty zdecydowanie dla Zenita. Rosjanie starają się dłużej utrzymywać przy piłce, jednak rozgrywa ją własnej połowie.

• Pierwszy faul w tym meczu. Faulował Mkhitaryan.

• Pierwsze podanie zawodników gości rozpoczyna to spotkanie!

• Losowanie stron i zaczynamy to spotkanie!

• Obie jedenastki już pojawiają się na murawie Signal Iduna Park.

• Miejmy nadzieję jednak, że obie jedenastki dzisiaj stworzą wspaniałe widowisko i emocji nie będzie brakować przez całe 90 minut!

• Oba kluby w swoich ligach zajmują drugie miejsce. Jednak strata do lidera jest zgoła odmienna w obu przypadkach. Zenit traci do CSKA Moskwa trzy punkty a Borussia do Bayernu aż 23 punkty.

• Obie jedenastki prowadzą rozgrzewkę na murawie.

• Pierwszy gwizdek tego meczu już za niecałe pół godziny!

• Zenit St Petersburg: Yuri Lodygin, Igor Smolnikov, Aleksandar Luković, Anatolij Tymoszczuk, Luis Neto, Konstantin Zyryanov, Salomon Rondon.

• Borussia Dortmund: Mitchell Langerak, Manuel Friedrich, Jonas Hofmann, Milos Jojić, Oliver Kirch, Julian Schieber.

• Po lewej stronie prezentujemy składy obu ekip. Za chwilę podam także ławki rezerwowych obu stron.

• Więcej problemów mają jednak goście, chociaż nie mowa tutaj o problemach kadrowych. Kiepskie wyniki Zenita spowodowały zmianę trenera. Luciano Spallettiego zastąpił Andre Villas-Boas, jednak w dzisiejszym spotkaniu pierwszym trenerem Rosjan będzie Sergei Semak.

• Juergen Klopp nie może dzisiaj skorzystać z jednej ze swoich gwiazd, bowiem Marco Reus nie wystąpi dzisiaj z powodu kontuzji mięśniowych. Jest jednak w pierwszym składzie Mkhitaryan, który nie mógł wystąpić w meczu ligowym z powodu nadmiaru kartek.

• Więcej o dzisiejszym spotkaniu można znaleźć w zapowiedzi, którą przygotował Filip Błajet. Można ją znaleźć tutaj: http://ekstraklasa.net/liga-mistrzow/borussia-zenit-live-lewandowski-walczy-o-wysrubowanie-rekordu,artykul.html?material_id=53294241bb9d3aa44c35a627

• Pierwszy mecz obu ekip rozegrany w Rosji zakończył się pewnym zwycięstwem Borussii 4:2. Stawia ich to w znacznie lepszej sytuacji niż dzisiejszych gości.

• Witam podczas relacji LIVE z meczu rewanżowego 1/8 finału! Dzisiaj, na Signal Iduna Park, Borussia Dortmund podejmuje Zenit St Petersburg.