Celtic Glasgow

3

Legia Warszawa

0

• Legia Warszawa nie powalczy w IV rundzie eliminacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów! UEFA okazała się bezlitosna i zweryfikowała wynik środowego rewanżu w Edynburgu na 3:0 dla Celtiku za występ nieuprawnionego do gry Bartosza Bereszyńskiego. WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ.

• Tego naprawdę miłego dla polskiej piłki wieczora to już wszystko! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Zapraszamy na jutrzejsze relacje z meczów polskich drużyn w Lidze Europy.

• Nie tego spodziewano się w Szkocji! Miało być wielkie odrabianie strat, tymczasem Legia po raz drugi pokonuje Celtic i pewnie awansuje do IV rundy eliminacyjnej! Gole Żyry i Kucharczyka dają legionistom zwycięstwo 2:0, a w dwumeczu mistrzowie Polski rozbijają rywala aż 6:1!

• Koniec! Celtic Glasgow - Legia Warszawa 0:2!

• Piłka przed pole karne, gdzie uderzenie McGregora zostaje zablokowane. Piłka wraca w szesnastkę Legii, ale drobne zamieszanie kończy się faulem w ofensywie jednego ze Szkotów.

• Dogrywamy to spotkanie do końca. Pozostały sekundy, tymczasem Celtic ma rzut rożny po interwencji Łukasza Brozia.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania przez Paolo Mazzoleniego.

• Niepewna interwencja Kuciaka po centrze z rzutu rożnego, ale sędzia dopatrzył się faulu na Słowaku i przerwał grę.

• Bartosz Bereszyński z kolei zmienia Michała Żyrę.

• Schodzi z boiska Ondrej Duda, a wchodzi Helio Pinto.

• Kuciak!!! Rozpędzony Forrest uderzył groźnie ze skraju pola karnego, ale Słowak nie dał się zaskoczyć!

• Płaski, lekki strzał z dystansu McGregora i Kuciak bez trudu łapie piłkę.

• Na spalonym teraz złapany Miro Radović. To spotkanie jest spokojnie dogrywane do ostatniego gwizdka. Na trybunach trwa święto kibiców gości, a na murawie brak już zaciętej walki.

• Gol Michała Żyro

• Koszmarny strzał z dystansu McGregora ląduje na trybunach Murrayfield Stadium.

• Groźnie pod bramką Forstera! Do centry z rożnego Brzyskiego dopadł Rzeźniczak, ale jego strzał głową został zablokowany!

• Zablokowany strzał jednego z podopiecznych Henninga Berga i jeszcze jeden rzut rożny. Tymczasem jest zmiana w Legii. Schodzi bardzo dobry w tym meczu Michał Kucharczyk, a wchodzi Jakub Kosecki!

• Gol Michała Kucharczyka

• Kucharczyk zdobywa rzut rożny dla warszawskiej Legii.

• ... oraz Teemu Pukki za Krisa Commonsa. Ronny Deila rzuca ręcznik.

• Dwie zmiany w Celtiku. James Forrest za Anthony'ego Stokesa...

• Kuciak pewnie łapie dośrodkowanie Anthony'ego Stokesa.

• McGregor faulowany przez Żyrę blisko narożnika pola karnego. Szansa ze stałego fragmentu gry dla Celtów.

• Celtic w ataku pozycyjnym, ale wciąż nieskutecznym. Legia gra dzisiaj w defensywie bardzo przyzwoite zawody.

• Celtic musi w 25 minut strzelić teraz sześć goli. Tymczasem kartka dla Johansena za faul taktyczny na Dudzie.

• Kibice Celtiku masowo opuszczają już Murrayfield Stadium! To jest święto Legii, której już nic nie może odebrać awansu!

• Celtic Glasgow - Legia Warszawa

• Wspaniała kombinacja Legii! Radović piętką do Vrdoljaka, ten krótko do Żyry, który zupełnie zaskakuje obrońców i zagrywa taką 'bezpańską' piłkę w pole karne, do której dopada Michał Kucharczyk i pokonuje Forstera! 2:0 dla Legii!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! MICHAŁ KUCHARCZYK PIECZĘTUJE AWANS LEGII!!!

• Niezłe rozegranie rzutu wolnego, piłka wybita przed pole karne, gdzie z dystansu uderza Duda, ale w sam środek bramki i pewnie broni Forster!

• Duda faulowany bezpardonowo w narożniku boiska przez Izaguirre. Rzut wolny dla Legii.

• Ronny Deila stawia wszystko na jedną kartę! Schodzi stoper Mikael Lustig, wchodzi napastnik Leigh Griffiths.

• Znowu groźnie! Mulgrew zagrał za linię obrony do Commonsa, ale ten z pierwszej piłki nie trafił w bramkę Legii!

• Kuciak! Stokes na linii pola karnego krótkim zwodem poradził sobie z Rzeźniczakiem i uderzył technicznie na bramkę Legii, ale Kuciak zdołał odbić piłkę w bok!

• Piłka w siatce Celtiku, ale jest spalony! Kucharczyk z Radoviciem wyszli we dwóch na bramkarza, Serb trafił do siatki, ale Polak wcześniej był na ofsajdzie. Za uderzenie po gwizdku jeszcze kartka dla Radovicia.

• Żółta kartka dla Van Dijka za faul na rozpędzonym Radoviciu.

• Zamieszanie w polu karnym Legii po stałym fragmencie dla rywali. Stokes odwrócił się z piłką w szesnastce, ale Kuciak spokojnie poradził sobie z nieczystym strzałem Irlandczyka.

• Świetna interwencja Brozia w pojedynku z Izaguirre na skraju pola karnego.

• Centra McGregora z prawego skrzydła, niezbyt pewna interwencja wślizgiem Astiza, ale na szczęście piłka trafia w ręce Kuciaka.

• Faul w ofensywie Michała Żyry pod polem karnym Celtiku.

• Wznawiamy grę na Murrayfield Stadium!

• Obie drużyny wracają już na plac gry. Nie ma zmian w obu zespołach.

• Gwizdy z trybun towarzyszą schodzącym na przerwę Szkotom! Legia gra swoje, niweluje akcje Celtiku i wyprowadziła jedną skuteczną kontrę, która daje jej prowadzenie po bramce Michała Żyry. Idealnie układa się ten dwumecz dla Wojskowych, którym tylko kataklizm mógłby odebrać awans do kolejnej rundy!

• Koniec pierwszej połowy! Celtic - Legia 0:1!

• Radović otrzymał piłkę od Vrdoljaka w polu karnym rywala, ale grał zbyt statycznie i został zablokowany przez Van Dijka. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• "C C CWK CWKS LEGIA!" na trybunach. To kibice Legii królują na stadionie w Edynburgu!

• Długa piłka z rzutu wolnego dla Celtiku, a w polu karnym bardzo niezgrabny strzał głową oddaje Van Dijk. Piłka mija bramkę Kuciaka.

• Legia miała znakomitą okazję do szybkiej kontry, ale źle przyjął piłkę w środku pola Duda i ją stracił.

• Teraz Celtic potrzebuje czterech goli do doprowadzenia do dogrywki. Czy to realne przy obecnej sile tego zespołu? Mamy nadzieję, że nie :)

• Błyskawiczna kontra Legii! Piłka za linię obrony Celtiku, która w dodatku była 'połamana', Żyro radzi sobie z obrońcą i płaskim strzałem wygrywa pojedynek z Forsterem! Legia prowadzi w Edynburgu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! MICHAŁ ŻYROOOOOOOOOOOOOOOOOO!

• Matthews! Bardzo szybki rajd prawego obrońcy The Bhoys, któremu nie wiedzieć czemu miejsce zrobił Astiz, ale zagranie na drugą stronę pola karnego zdołał przeciąć Broź!

• Matthews w katastrofalny sposób wypuścił Radovicia w pojedynek z Lustigiem. Szwed jednak zdołał wypchnąć piłkarza Legii, który następnie zagrał niedokładnie w kierunku Żyry.

• Dośrodkowanie na długi słupek, gdzie Johansen starał się zgrać piłkę przed bramkę, ale bez skutku.

• Rzeźniczak poradził sobie w polu karnym z Johansenem, ale będzie jeszcze rzut rożny. Dobry okres gry Szkotów.

• Faul w ofensywie jednego z gospodarzy na Kuciaku. Sędzia Mazzoleni przerywa grę i piłka dla Legii.

• Centra Stokesa, ogromne zagęszczenie w polu bramkowym Kuciaka, ale jeden z legionistów wybija raz jeszcze na korner.

• Prosta strata na własnej połowie Legii i Izaguirre zdobywa rzut rożny dla The Bhoys.

• Świetna asekuracja Kucharczyka przerywa groźne wejście w pole karne Matthewsa. Skrzydłowy Legii przyblokował rywala i odprowadził piłkę poza boisko.

• Legia gra rozsądnie, ale zbyt dużo zdarza się jej piłkarzom niepotrzebnych dryblingów w środku pola, zagęszczonym przez Szkotów.

• Kolejny rzut wolny dla gości, kolejna długa piłka od Brzyskiego i raz jeszcze niezła interwencja obrońców Celtiku. Ćwierć meczu za nami, wciąż 0:0 w Edynburgu.

• Spore zamieszanie w polu karnym po centrze z rzutu wolnego Brzyskiego, ale ostatecznie wszystko kończy się faulem w ofensywie Dudy.

• Od pierwszych sekund legioniści mogą dziś liczyć na głośny doping swoich fanów, którzy są znacznie głośniejsi od gospodarzy.

• Kolejna odpowiedź podopiecznych Berga. Żyro z dystansu strzela obok bramki rywala.

• McGregor jak w pierwszym meczu zakręcił Brzyskim i wycofał piłkę przed szesnastkę do Mulgrew, ale ten uderzył zbyt lekko, by pokonać Kuciaka!

• Commons szukał w polu karnym Stokesa, ale tego uprzedził uważny od pierwszego gwizdka Astiz.

• Drugi celny strzał Legii. Do nieudanego podania Kucharczyka dopadł przed polem karnym Broź, ale jego strzał spokojnie broni Forster!

• Na spalonym złapany Anthony Stokes.

• Dobra akcja Legii! Radović otrzymał piłkę na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne w kierunku niepilnowanego Kucharczyka, ale piłka wpadła w ręce Forstera.

• Odpowiedź Celtiku! Wszedł prawą stroną Matthews w pole karne i starał się zagrać przed bramkę do Commonsa, ale ten został uprzedzony przez Kuciaka. Słowak złapał piłkę i jeszcze został poturbowany, w związku z czym krótka przerwa w grze.

• Fatalna strata Celtiku na własnej połowie, z dystansu uderza Vrdoljak i pewnie chwyta piłkę bramkarz gospodarzy!

• Groźnie pod bramką Forstera! Dośrodkowanie Brzyskiego, zgranie piłki głową i niepewne piąstkowanie Forstera, a po chwili ostra centra Dudy nie znajduje adresata w polu bramkowym Celtiku.

• Indywidualna szarża Kucharczyka przynosi Legii rzut rożny.

• Legia trochę bezradna jeśli chodzi o konstruowanie akcji. Niemniej jednak to gospodarze muszą strzelać gole, a na razie się nawet nie zbliżyli do bramki Kuciaka.

• Szukali Szkoci teraz podaniem swojego napastnika, Stokesa, ale ten był dobrze kryty przez obrońców Legii. Po chwili Astiz musiał wybijać piłkę głową po centrze Izaguirre.

• McGregor nie przedarł się prawym skrzydłem. Dobrze odebrał mu piłkę Astiz.

• Niezbyt pewna interwencja głową we własnej szesnastce Astiza, ale Kuciak zdołał przejąć futbolówkę.

• Szkoci bardzo agresywnie atakują Legię już na jej połowie. Aby przetrwać pierwsze minuty! To będzie absolutnie kluczowe.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Legii, ale Wojskowi bardzo skutecznie wybijają piłkę.

• Sędzia Paolo Mazzoleni rozpoczyna spotkanie! Gramy!

• Pojawia się słynne także na meczach 'You'll never walk alone'.

• Kapitanami obu drużyn są Charlie Mulgrew (Celtic) oraz Ivica Vrdoljak (Legia)

• Piłkarze obu drużyn właśnie wychodzą na murawę Celtic Park!

• Piłkarze Legii na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu pojawili się na murawie

• Rezerwowi piłkarze Legii Warszawa: Jałocha, Dossa Junior, Bereszyński, Pinto, Kosecki, Saganowski, Orlando Sa.

• Rezerwowi piłkarze Celticu Glasgow: Zaluska, Griffiths, Henderson, Kayal, Forrest, Pukki, Berget.

• W okolicach stadionu Celticu można już kupić okolicznościowe szaliki

• Dla Henninga Berga, szkoleniowca Legii nie istnieje inna możliwość niż zwycięstwo i zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.

• Chociaż Celtowie w pierwszym meczu na Pepsi Arenie w Warszawie przegrali aż 1:4, trener Szkotów, Ronny Deila nadal wierzy w wygraną.

• Jak pewnie wiecie, zamieszanie wokół transmisji rewanżowego meczu Celticu i Legii trwało wielkie zamieszani. Ostatecznie nie tylko polska telewizja, ale także norweska nie pokaże tego spotkania.

• Na stadionie Celticu od rana przygotowywano murawę stadionu na dzisiejszy mecz z Legią

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z ZAPOWIEDZIĄ TEGO SPOTKANIA.

• Tylko dziewięćdziesiąt minut dzieli Legię Warszawa od występu w czwartej, ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dziś mistrzowie Polski muszą postawić kropkę nad "i" i osiągnąć w Edynburgu korzystny dla siebie rezultat. Początek spotkania o 20:45!