Chelsea Londyn 2 - 0 Paris Saint-Germain

Chelsea Londyn

2

Paris Saint-Germain

0

• Podopieczni Jose Mourinho w samej końcówce dopięli swego i zdobyli gola na wagę awansu. PSG odpada, płacąc słono za kunktatorską grę, do której paryżanie w żadnym stopniu nie są przyzwyczajeni za kadencji Laurenta Blanca. Chelsea melduje się w półfinale, w którym znalazł się także Real Madryt, choć przegrał 0:2 w Dortmundzie. Te dwie drużyny czekają już na swojego rywala, a poznają go w piątek. Może Chelsea trafi na Real i Jose Mourinho będzie miał okazję wrócić do Madrytu? To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Chelsea w półfinale!

• Cech!!! Rzut rożny PSG, w pole karne powędrował nawet Sirigu, ale po składnym rozegraniu Cech musi bronić ładny strzał Marquinhosa!

• Paryżanie ratują się długimi piłkami w pole karne, ale na niewiele to się zdaje.

• Mizerny strzał głową Alexa pewnie broni Cech.

• Cztery minuty doliczone.

• Teraz skurcze łapią Azpilicuetę. Gracze Mourinho mogą teraz grać na czas.

• Teraz Chelsea będzie się bronić z trzema typowymi środkowymi napastnikami, a PSG atakować z pięcioma obrońcami. Obie drużyny już bez zmian.

• Niesamowite!!! Chelsea zaczęła grać na aferę i przyniosło to skutek! Uderzenie z dystansu Azpilicuety odbite od Alexa trafia przed bramkę do Demby Ba, który pokonuje Sirigu!!! Chelsea jedną nogą w półfinale!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Demba Ba!

• Wielkie zamieszanie w polu karnym PSG, ale Pedro Proenca dopatrzył się faulu na Sirigu.

• Ostatnia zmiana w PSG. Obrońca Marquinhos za skrzydłowego Lucasa.

• Torres chciał się przedrzeć między kilkoma rywalami w polu karnym, ale został zatrzymany przez Alexa.

• Żółta kartka dla Davida Luiza za faul na Matuidim.

• Fernando Torres wchodzi w miejsce Oscara.

• Lucas! Po składnej akcji Francuzów, Moura strzela z dystansu dokładnie tam, gdzie stał Cech.

• Żółta kartka dla Maxwella za faul na Schurrle.

• Cavani!!! Urugwajczyk znalazł się sam na sam z Cechem po genialnym podaniu Cabaye'a, ale posłał piłkę nad poprzeczką!

• Ivanović świetnie uprzedził w polu karnym Cavaniego. Jeszcze sprzed szesnastki płasko strzela Maxwell, ale obok bramki. Kwadrans nadziei dla Chelsea do końca.

• Oscar dośrodkował nieznacznie zbyt wysoko dla ustawionego w polu karnym Demby Ba.

• Zmiana w PSG. Javier Pastore za Ezequiela Lavezziego.

• Kontratak PSG, długa piłka w kierunku rozpędzonego Cavaniego, który z kilkunastu metrów uderza efektownie, ale jednak nad bramką!

• Oscar spod linii końcowej zagrał wprost w ręce Sirigu.

• Demba Ba zgrywa piłkę głową pod nogi rozpędzonego Schurrle, który z 16 metrów nie zaskoczył jednak Sirigu!

• Niezła centra Lavezziego z rzutu wolnego, ale Lucas główkuje bardzo niecelnie.

• Podejmuje ryzyko Jose Mourinho. Demba Ba zmienia Franka Lamparda.

• Lampard źle zagrywał, ale paryżanom nie udało się wyjść z groźną kontrą.

• Cahill z dystansu, odbita piłka i kolejny rzut rożny. Maxwell wraca do gry.

• Dobre, skuteczne piąstkowanie Sirigu po wrzutce Lamparda.

• Maxwell ma ranę na policzku i musi opuścić boisko tuż przed kornerem dla The Blues.

• Rzut rożny dla Chelsea po akcji Davida Luiza.

• Kapitalnie rozkręciło się to widowisko w drugiej połowie. Padną bramki - to pewne!

• Lavezzi centruje na pierwszy słupek, gdzie niecelnie głową strzela Cavani.

• Matuidi wywalczył teraz korner dla gości.

• Po rzucie rożnym piłka spada przed pole karne do Cabaye'a, który uderza baaaaaardzo niecelnie.

• Cech bardzo dobrze interweniuje po uderzeniu Lavezziego z rzutu wolnego!

• Ivanović fauluje Matuidiego centymetry przy linii bocznej pola karnego. Żółta kartka - Serb nie zagra w ewentualnym półfinale.

• Słaby dziś Marco Verratti opuszcza boisko, a w jego miejsce Yohan Cabaye.

• Znowu poprzeczka!!! Tym razem po pięknym strzale z rzutu wolnego Oscara!

• Eto'o faulowany przed polem karnym przez Lucasa, który ogląda za to kartkę.

• Poprzeczka!!! Willian zagrywa piłkę na 13. metr do Schurrle, który technicznie trafia tylko w obramowanie bramki gości!

• Posiadanie piłki na korzyść Chelsea. Cóż, paryżanie, którzy zazwyczaj w tym aspekcie mają ogromną przewagę nad rywalami, nie grają dziś swojego futbolu i mogą drogo za to zapłacić.

• Chelsea - PSG

• Lucas chciał nabrać arbitra na faul tuż przed szesnastką Chelsea. Bez skutku.

• Sirigu popędzany przez arbitra, który dostrzegł pojawiającą się grę na czas w poczynaniach gości.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Obie drużyny bez zmian w przerwie.

• Obie drużyny wracają już na plac gry. Za chwilę wznawiamy grę.

• Chelsea, dzięki rezerwowemu Schurrle, w pierwszej połowie odrobiła połowę strat z Paryża, choć niewiele na to wskazywało z przebiegu spotkania. Teraz wszystko może się zdarzyć, bowiem The Blues do awansu brakuje tylko jednego gola. Zapowiadają się wielkie emocje po przerwie.

• Koniec pierwszej części gry! Chelsea - PSG 1:0!

• Dobre piąstkowanie Cecha po dośrodkowaniu Motty z rzutu wolnego.

• Kontratak Schurrle świetnie przerwany przez wracającego Mottę.

• Kartka także dla Lamparda za faul taktyczny.

• Cavani ogląda głupią kartkę za przeszkadzanie rywalom we wznowieniu gry i nie zagra w kolejnym meczu! Jeśli paryżanie awansują do półfinału, będą musieli sobie radzić w pierwszym meczu zarówno bez Urugwajczyka, jak i kontuzjowanego Ibrahimovicia.

• Można odetchnąć z ulgą. Ta sytuacja mogła się skończyć nawet złamaniem nogi Brazylijczyka, ale chyba ten nawet wróci do gry.

• Kontuzja Thiago Silvy, który po wślizgu został bardzo brzydko potraktowany przez Eto'o. To na upartego mogła być nawet czerwona kartka dla Kameruńczyka, a sędzia nie widział faulu. Silva opatrywany przez lekarzy i jest przepraszany przez napastnika Chelsea.

• Po centrze Lamparda w polu karnym PSG zrobiło się wielkie zamieszanie, po którym fatalnie kiksuje Cahill.

• Jallet nie radzi sobie z Oscarem, ponownie faulując go na skrzydle. Kolejny stały fragment gry dla podopiecznych Mourinho.

• Symulka w polu karnym Schurrle pozostaje bez reakcji sędziego, a kontra Lucasa zakończona fatalnym strzałem z dystansu.

• Wielbłąd obrony PSG i świetnie rozegrany aut przez Chelsea! Luiz zgrywa piłkę głową do pozostawionego bez opieki Schurrle, który sytuacyjnym strzałem pokonuje Sirigu! The Blues wracają do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Andre Schurrle!

• Pół godziny gry za nami. Na razie świetnie utrzymują bardzo korzystny wynik Francuzi. Chelsea wygląda momentami na bezradną.

• Sirigu!!! Lampard dośrodkowywał piłkę, ale ta odbita od muru zmierzała w światło paryskiej bramki, jednak włoski bramkarz doskonale odbił piłkę!

• Oscar faulowany na skrzydle przez Verrattiego. Rzut wolny dla Chelsea i kartka dla zawodnika gości.

• Cavani z wolnego uderza słabiutko - prosto w mur gospodarzy.

• Willian brzydko faulu Lucasa około 23 metró od bramki Chelsea i ogląda żółtą kartkę.

• Dogranie Schurrle z prawej strony boiska nie dotarło ani do Eto'o, ani do Oscara.

• Bardzo słabe dośrodkowanie Lavezziego po kontrataku paryżan.

• Bardzo spokojny jest ten mecz. Miała Chelsea zaatakować rywala, ale albo nie chce, albo po prostu nie jest w stanie.

• Oho! Jest wymuszona zmiana w Chelsea i to jaka! Schodzi kontuzjowany Eden Hazard, a w jego miejsce Andre Schurrle. Potężne osłabienie gospodarzy.

• Ładna akcja PSG, Maxwell dośrodkowuje płasko z lewego skrzydła, a piłkę dobrze odbija Cech.

• Sirigu chciał się zabawić z Eto'o i stracił piłkę na rzecz Kameruńczyka. Sędzia dopatrzył się jednak faulu gracza Chelsea i miał rację.

• W odpowiedzi indywidualny rajd Lucasa świetnie powstrzymany przez Cahilla.

• Uderzenie Lamparda z dystansu ofiarnie zablokowane przez Mottę.

• Chelsea w ataku pozycyjnym.

• Lavezzi złapany ponownie na ofsajdzie. Argentyńczyk strzela gola po gwizdku, ale sędzia jeszcze go oszczędził.

• Po centrze Lamparda bardzo niecelnie główkował Ivanović.

• Świetna akcja Oscara na lewym skrzydle, który poradził sobie efektownie z Jalletem i Alexem, po czym dograł w pole karne do Eto'o, a Kameruńczyk został zablokowany.

• Fatalne dośrodkowanie Lamparda sprawia, że nie było zagrożenia pod bramką Sirigu.

• Hazard faulowany w okolicach pola karnego PSG. Może być groźnie.

• Lavezzi złapany na spalonym.

• Proste straty Hazarda w pierwszych minutach spotkania.

• Dobrze utrzymują się z piłką paryżanie na połowie Chelsea.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są John Terry (Chelsea) oraz Thiago Silva (PSG).

• Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Obie drużyny wychodzą na murawę Stamford Bridge! Sędzią spotkania będzie rodak Jose Mourinho, Portugalczyk Pedro Proenca.

• Kogo dzisiaj brakuje w obu drużynach? W Chelsea nie zagrają Marco Van Ginkel, Ramires oraz niezgłoszony Nemanja Matić. W PSG nie ma przede wszystkim kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia.

• Rezerwowi PSG: Nicolas Douchez, Gregory van der Wiel, Lucas Digne, Marquinhos, Jeremy Menez, Javier Pastore, Yohan Cabaye.

• Rezerwowi Chelsea: Mark Schwarzer, Tomas Kalas, Ashley Cole, John Obi Mikel, Andre Schurrle, Demba Ba, Fernando Torres.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• - Trener rywali może mówić, że chce atakować, ale ten mecz będzie wyglądał tak, że PSG zamknie się na swojej połowie i nie wyjdą z niej przez 90 minut. My mamy prosty cel na ten mecz: strzelić dwa gole i nie stracić żadnego - to z kolei opinia trenera Chelsea, Jose Mourinho.

• - Nie możemy okopać się przy swojej bramce, mówiąc Chelsea 'chodźcie po nas'. Naszą ambicją jest wyjście ze swojej połowy i zagrażanie rywalowi. Spójrzcie na nasze statystyki w Lidze Mistrzów - zawsze strzelamy gole. To bardzo ważne. Chelsea będzie próbowała zdobyć gola, ale i PSG o to powalczy, bo taka jest nasza mentalność. Nie przyjechaliśmy tu po to, aby Chelsea dyktowała tempo gry i nas zdominowała a najlepszym sposobem na to, aby tak się nie stało, jest przejęcie piłki i poszukanie własnych okazji. Rolą najlepszych zespołów jest dominacja przeciwnika także i na jego własnym stadionie - mówił przed tym meczem Laurent Blanc, szkoleniowiec PSG.

• Oto skrót z pierwszego spotkania rozegranego na Parc des Princes:

• Warto wspomnieć jeszcze, jak wygląda sytuacja ligowa obu drużyn. Paris Saint Germain pewnie kroczy po tytuł mistrza Francji. Paryżanie mają 13 punktów przewagi nad drugim Monaco na sześć kolejek przed końcem rozgrywek. Znacznie trudniejsza walka z Liverpoolem i Manchesterem City w Premier League czeka Chelsea, która na pięć kolejek przed końcem jest w tabeli druga ze stratą dwóch punktów do The Reds i przewagą dwóch oczek nad The Citizens.

• PSG w grupie okazało się lepsze od Olympiakosu Pireus (4:1, 2:1), Benfiki Lizbona (3:0, 2:1) oraz Anderlechtu (5:0, 1:1). W 1/8 finału paryżanie rozbili z kolei Bayer Leverkusen (4:0, 2:1)

• Piłkarze Chelsea Londyn po drodze do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w grupie okazali się lepsi od Schalke 04 (3:0, 3:0), FC Basel (1:2, 0:1) oraz Steauy Bukareszt (4:0, 1:0). W 1/8 finału z kolei The Blues ograli Galatasaray Stambuł (1:1, 2:0).

• Na Stamford Bridge zdecydowanie bliżej awansu będą mistrzowie Francji. Piłkarze Laurenta Blanca tydzień temu ograli The Blues na własnym stadionie 3:1 po trafieniu Ezequiela Lavezziego, samobójczej bramce Davida Luiza oraz golu Javiera Pastore. Dla drużyny Jose Mourinho trafił tylko Eden Hazard.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z rewanżowego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów, w którym Chelsea Londyn zmierzy się z Paris Saint Germain.