Liga Mistrzów, 1/4 finału, pierwszy mecz

FC Barcelona

1

Atletico Madryt

1

• Po pierwszej połowie tego starcia mamy remis 1:1, ale choć w rewanżu wynik 0:0 zmusza Barcelonę do ataku, to wydaje się, że ciężko to nazwać jakąś przewagą Atletico. Na przepiękny strzał Diego z dystansu Barca odpowiedziała akcją Iniesty z Neymarem i na Vicente Calderon wszystko rozpocznie się praktycznie od nowa. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec spotkania! Barcelona remisuje z Atletico 1:1!

• Xavi dośrodkował zbyt nisko z rzutu wolnego. Minuta do końca.

• Jeszcze kartka dla Sosy za faul na Neymarze przy linii bocznej pola karnego.

• Trzy minuty doliczone.

• Alexis dostał kapitalne podanie w pole karne, ale się pogubił i tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• Xavi dośrodkowuje w pole karne, gdzie fauluje w ataku Bartra.

• Juanfran faulował Neymara przy linii końcowej.

• Skuteczna interwencja Pinto przed polem karnym po kontrze gości.

• Courtois genialnie broni strzał z rzutu wolnego Leo Messiego!

• Koke faulował Alexisa Sancheza przed polem karnym Atletico.

• Dośrodkowanie Xaviego z rzutu wolnego odbite na rzut rożny, ale po nim pewnie łapie piłkę Courtois.

• Jeszcze jeden faul na Neymarze. Chyba niedługo dojdzie Brazylijczyk do dychy w tej statystyce.

• Żółta kartka dla Diego Ribasa.

• Alexis Sanchez swoim dośrodkowaniem nie znalazł ustawionych w polu karnym partnerów.

• Reaguje Diego Simeone. Za Ardę Turana wchodzi Cristian Rodriguez, czyli żelazny rezerwowy gości.

• Barcelona złapała 'flow' w rozgrywaniu z pierwszej piłki. Ostatnie minuty są niezwykle ciężkie dla Atletico.

• Zamieszanie w polu karnym Atletico, Messi zostaje zablokowany przez Los Colchoneros.

• Niesamowite! Alexis świetnie rozegrał piłkę z Alvesem, jednak ten nie potrafił dograć jej do Neymara. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Iniesta, ale jego uderzenie z dystansu świetnie broni Courtois!

• Kapitalna interwencja Mascherano w kontrataku Atletico, który się wziął od przypadkowego odbicia piłki przez sędziego.

• Neymar idzie za ciosem i wywalczył rzut rożny.

• Barcelona - Atletico

• Kapitalne podanie Iniesty, Neymar urwał się Juanfranowi i technicznym strzałem pokonał bramkarza Atletico! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Neymar!

• Zmiana w Atletico. Jose Sosa za Davida Villę.

• Defensywa Atletico radzi sobie z dośrodkowaniem Messiego z rzutu wolnego.

• Faul Gabiego na Neymarze w pobliżu narożnika boiska. Musi uważać gracz gości, bo ma już na koncie kartkę.

• Alexis Sanchez wchodzi w miejsce Ceska Fabregasa.

• Alexis Sanchez wejdzie zaraz na plac gry.

• Iniesta przewrócił się w polu karnym w starciu z rywalem, ale gramy dalej, jednak chwilę później uderza świetnie z dystansu Busquets, ale jeszcze lepiej broni Courtois!

• Faul w ofensywie Daniego Alvesa na Filipe Luisie, ale faktem jest, że sędzia bardzo późno zareagował.

• Tu jeszcze wszystko jest możliwe, ale pytanie, czy zaskoczona Barcelona zareaguje pozytywnie po tej bramce, czy jednak się pogubi.

• Jordi Alba ogląda żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

• W równolegle toczonym spotkaniu Manchester United prowadzi z Bayernem Monachium 1:0 po bramce Nemanji Vidicia.

• Barcelona - AtleticoBarcelona - Atletico

• Genialny strzał z dystansu Brazylijczyka!!! Niesamowite, co za bramka! Atletico prowadzi na Camp Nou!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Diego Ribaaaas!

• Andres Iniesta ogląda żółtą kartkę za faul na Diego Ribasie w środku pola. Dobra decyzja sędziego.

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Daniego Alvesa.

• 79 941 widzów dziś na Camp Nou. Do kompletu daleko, ale trudno się dziwić, skoro ceny biletów startowały od 93 euro.

• Bartra czujnie uprzedził w polu karnym wbiegającego Filipe Luisa.

• Odłożona żółta kartka dla Juanfrana za ewidentny faul taktyczny na Inieście.

• Po rzucie wolnym Atletico, strzał z dystansu jednego z gości trafił do Mirandy, który był na spalonym.

• Cierpliwość to miało być 'słowo-klucz' dla Barcelony. Po przebiegu spotkania można powiedzieć, że to się sprawdza.

• Jeszcze jeden niecelny strzał z dystansu Neymara.

• Raport medyczny: Gerard Pique ma stłuczenie miednicy, z kolei Diego Costa doznał urazu mięśnia uda (naciągnięcie/naderwanie).

• Ruszamy!

• Piłkarze obu drużyn bez zmian w przerwie wracają na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Mimo że sytuacji klarownych nie jest dzisiaj zbyt wiele, to jednak jest to mecz na wielkiej intensywności, który ogląda się bardzo przyjemnie. Remis jest zasłużonym wynikiem, ale zobaczymy, jak Atletico, już bez Diego Costy, wytrzyma kondycyjnie agresywny pressing na całym boisku. Barcelona musi radzić sobie bez Pique, ale na razie jego następca, Bartra, wszedł w mecz naprawdę dobrze.

• Koniec pierwszej połowy! Barcelona remisuje do przerwy z Atletico 0:0!

• Na spalonym zdaniem sędziego złapany Filipe Luis.

• Dwie kontuzje sprawiły, że sędzia doliczył do pierwszej połowy cztery minuty, z czego dwie już upłynęły.

• Neymar zagrywał ręką po próbie przyjęcia piłki i wyprowadzenia kontry. Szybko rozegrany rzut wolny, ale Pinto zatrzymuje strzał Villi z kilkunastu metrów!

• Indywidualna akcja Neymara zakończona niecelnym strzałem Brazylijczyka.

• Trzecia kartka, bardzo zasłużona, dla Ardy Turana za faul na Leo Messim.

• Kiepsko Barcelona w wyprowadzeniu piłki, ale ani Villa, ani Koke nie przedarli się przez obronę gospodarzy.

• Jeszcze jedna centra Alvesa, po znacznie szybciej rozegranej akcji, ale tym razem niedokładna.

• Dobre dośrodkowanie Alvesa z prawego skrzydła, ale Messi głową nie zaskoczył Courtois!

• Próba ataku gości, ale Diego fatalnie nie porozumiał się z Villą.

• Nowe rozegranie stałego fragmentu gry Barcelony skończyło się złym zagraniem Jordiego Alby.

• Żółta kartka dla Gabiego za faul taktyczny na Neymarze.

• Posiadanie piłki: Barcelona 65%, Atletico 35%

• Do bramki było jednak około 30 metrów, Xavi dośrodkował na głowę Bartry, który jednak uderzył niecelnie.

• Iniesta faulowany przez Turana około 25 metrów od bramki Los Colchoneros.

• Iniesta nie zrozumiał się z Fabregasem pod polem karnym rywala.

• Kontra Barcelony zakończona nieudanym podaniem Neymara.

• W miejsce Diego Costy wchodzi już Diego. Kontuzja uda Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem.

• Bacelona - Atletico

• Druga kontuzja w tym meczu i to kogo! Mający problemy ze zdrowiem już przed meczem Diego Costa zejdzie na pewno z boiska!

• Chwilę później podobnie zagrał Fabregas.

• Messi nie był w stanie dokładnie dośrodkować do znajdującego się w polu karnym Neymara.

• Po genialnej akcji Messiego, Iniesta znalazł się przed bramką Atletico, ale został świetnie zablokowany przez Godina!

• Fatalne dośrodkowanie Alvesa po składnej akcji zespołowej Blaugrany.

• Alba w polu karnym Atletico został uprzedzony przez Juanfrana.

• Xavi zagrał celnie w pole karne na głowę Neymara, który 'nie miał z czego uderzyć' i Courtois bez trudu złapał piłkę.

• Diego Costa przegrał pojedynek z Bartrą, gdy miał okazję popędzić na bramkę Pinto.

• Dobra interwencja Mirandy po zagraniu Neymara.

• Jest pierwsza kartka. Ukarany nią Koke za ewidentny faul na Neymarze.

• Alba nie przejął piłki po kombinacji z Leo Messim. Początek tego meczu zdecydowanie dla gości, którzy mają znacznie lepszy plan taktyczny.

• Spóźnione wejście Tiago na nogi Iniesty, ale sędzia Brych jeszcze nie karze Portugalczyka żółtą kartką.

• Jeszcze jeden błąd Barcy. Tym razem w wykonaniu Mascherano, ale Diego Costa nie opanował piłki pod polem karnym.

• Rzut rożny dla gości, po którym dobrze interweniuje katalońska defensywa.

• Pressing Atletico na całym boisku przynosi skutek. Barcelonie ciężko przychodzi rozgrywanie piłki nawet na własnej połowie.

• Marc Bartra zmienia Gerarda Pique.

• To jednak będzie koniec meczu dla Pique! Stoper Barcy nie jest w stanie grać po starciu z Costą. Już przebiera się Marc Bartra.

• Odbite uderzenie Fabregasa poszybowało nad bramką Atletico. Z rzutu rożnego dla Barcelony też nic ciekawego nie miało miejsca w polu karnym gości.

• Atletico oddało piłkę w stylu pseudo 'fair play' - niby oddało, a jednak tak, żeby błyskawicznie założyć pressing pod polem karnym. Barcelona sobie poradziła.

• Nieprzyjemny upadek Pique po stołku Diego Costy. Obrońca Barcelony trochę poleżał na murawie, ale ostatecznie się pozbierał.

• Leo Messi uderza w rosły mur Atletico.

• Barca uwolniła się spod pressingu rywala i Leo Messi przedostał się przed pole karne, gdzie sfaulował go Gabi. Rzut wolny z 18 metrów dla Barcelony.

• Villa!!! Co za błąd przy wybiciu Pinto! Piłka trafia w pole karne do Villi, który w idealnej sytuacji pudłuje!

• Ten pressing już przyniósł groźną stratę gospodarzy. Z dystansu niecelnie uderza jednak David Villa.

• Bardzo agresywnie Atletico atakuje rywala pressingiem na połowie rywala.

• Zaczynamy mecz!

• Obie drużyny wychodzą na plac gry!

• Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Niemiec Felix Brych, który w tym sezonie wsławił się uznaniem bramki widmo Stefana Kiesslinga w meczu Bundesligi między Hoffenheim a Bayerem Leverkusen.

• Jedna ważna informacja. Cesc Fabregas (Barcelona) oraz rezerwowy dziś Emiliano Insua (Atletico) to jedyni piłkarze, którzy w razie obejrzenia żółtej kartki nie wystąpią w rewanżu.

• W ekipie gości nie zobaczymy dziś jedynie zawieszonego Raula Garcii oraz kontuzjowanego Javiera Manquillo.

• Rezerwowi Atletico: Daniel Aranzubia, Toby Alderweireld, Emiliano Insua, Mario Suarez, Diego, Cristian Rodriguez, Jose Sosa.

• W ekipie Barcy brakuje kontuzjowanych Carlesa Puyola, Victora Valdesa oraz Jonathana dos Santosa. Oprócz tego miejsca w osiemnastce nie znaleźli Isaac Cuenca, Ibrahim Afellay, Cristian Tello oraz Martin Montoya.

• Rezerwowi Barcelony: Oier Olazabal, Marc Bartra, Adriano, Alex Song, Sergi Roberto, Pedro Rodriguez, Alexis Sanchez.

• W Barcelonie, poza kontuzjowanym Victorem Valdesem, mamy jedenastkę, która ostatnio ogrywała zarówno Manchester City, jak i Real Madryt na Santiago Bernabeu. W zespole gości tylko zasłoną dymną okazał się uraz Diego Costy, który oczywiście znalazł się w pierwszej jedenastce. Oprócz niego mamy rekonwalescenta Tiago (za Mario Suareza) oraz Davida Villę, który zastępuje zawieszonego Raula Garcię.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów!

• Barcelona w tym sezonie już trzykrotnie mierzyła się z Atletico. Najpierw okazała się minimalne lepsza w dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii (1:1 na Vicente Calderon i 0:0 na Camp Nou), a następnie zremisowała bezbramkowo w meczu ligowym rozegranym w stolicy Hiszpanii. Prezentujemy skrót z jedynego spotkania między tymi drużynami, w którym padały bramki:

• Atletico Madryt miało zdecydowanie prostsze zadanie. Trudno bowiem uznać za ekstremalnie trudne poradzenie sobie w grupie z FC Porto (2:1, 2:0), Zenitem St Petersburg (3:1, 1:1) oraz Austrią Wiedeń (3:0, 4:0). W 1/8 finału z kolei Los Colchoneros nie dali szans Milanowi (1:0 i 4:1).

• Przypomnijmy może drogi obu zespołów do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zacznijmy od Barcelony, która w swojej grupie okazała się lepsza od Milanu (1:1, 3:1), Celtiku Glasgow (1:0, 6:1) oraz Ajaxu Amsterdam (4:0, 1:2). W 1/8 finału Katalończycy ograli z kolei dwukrotnie Manchester City (2:0 i 2:1).

• W tym pojedynku zmierzą się dwie aktualnie najlepsze drużyny w Hiszpanii. Goście, Atletico Madryt, okupują obecnie fotel lidera Primera Division, w której w 31 meczach zdobyli 73 punkty. Barca jest tuż za Los Colchoneros, do których traci zaledwie punkt, co zapowiada wielkie emocje do ostatniej kolejki. Dopiero trzeci w klasyfikacji jest Real Madryt, który ma trzy punkty mniej od Atletico, od którego ma w dodatku gorszy bilans meczów bezpośrednich.

• Witamy bardzo gorąco i serdecznie na relacji na żywo z meczu ćwierćfinałowego piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy FC Barceloną a Atletico Madryt!