2

Manchester City

1

• Kończymy już naszą relację. Za uwagę dziękuje Wam Przemysław Drewniak.

• Wspaniałe widowisko obejrzeliśmy na Camp Nou. Nie było niespodzianki, bo Barcelona nie dała szans Manchesterowi City na odrobienie strat z pierwszego meczu i zasłużenie awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali i odpowiedzieli na głosy krytyki i wątpliwości, jakie dotknęły ich po ostatniej ligowej porażce.

• KONIEC! BARCELONA WYGRYWA 2:1 I JEST W ĆWIERĆFINALE LIGI MISTRZÓW!

• Nie będzie remisu w tym spotkaniu. Iniesta wymanewrował całą defensywę i bramkarza Manchesteru, zagrał piłkę do Alvesa, a ten nie miał problemów ze skierowaniem jej do pustej bramki.

• NOKAUT! DANI ALVES NA 2:1!!!!!

• Manchester City wykonywał rzut rożny, piłkę głową zgrał przed bramkę Dżeko, a Kompany bez trudu skierował ją do bramki Barcelony. Gospodarze domagali się odgwizdania spalonego, ale wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

• Jest gol dla gości! Do siatki trafia Vincent Kompany.

• I to był ostatni kontakt z piłką Fabregasa. Reprezentant Hiszpanii zaliczył naprawdę udane zawody i z pomocą Lescotta popisał się asystą przy golu Messiego. Zmienia go Sergi Roberto.

• A Barcelona gra na dużym luzie i nadal dąży do zdobycia kolejnej bramki. Teraz uderzał Fabregas, ale piłkę na rzut rożny sparował Joe Hart.

• City próbuje pożegnać się z Ligą Mistrzów z honorem, ale defensywa Barcelony, może z drobnymi wyjątkami, jest dziś bezbłędna.

• Znów było niebezpiecznie w polu karnym The Citizens. Strzelał Iniesta, ale Kompany zdołał wślizgiem zablokować piłkę.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy - bardzo dobrego w tym meczu Neymara zmienia Alexis Sanchez.

• Frustracja bierze górę. Dżeko przewrócił się w polu karnym po wejściu Pique, sędzia nie podyktował dla gości rzutu karnego i Pablo Zabaleta w ostrych słowach przekazał arbitrowi, co o tym myśli. Ten wyrzucił go z boiska, pokazując drugą żółtą kartkę.

• City wydaje się być bezradne. Wszelkie próby ataku gości bez problemu rozbijają piłkarze Barcelony.

• Ostatnia zmiana gości - Nasriego zmienia Jesus Navas.

• Kompany fauluje przy próbie strzału Messiego i sędzia wlepia mu żółtą kartkę.

• Alvaro Negredo zmienia Davida Silvę. Chyba trochę przespał się z tą zmianą Pellegrini...

• Messi wystawia piłkę Xaviemu, ten strzela, ale Hart ratuje swój zespół przed utratą bramki. City leży na deskach.

• Kolejna groźna akcja Blaugrany! Lewą stroną pociągnął Alba, dograł w pole karne, a tam na piłkę nabiegał oczywiście Messi. Pod presją obrońcy Argentyńczyk nie był jednak w stanie oddać celnego strzału.

• Fabregas zagrywał prostopadle w pole karne, a fatalny błąd popełnił Lescott, który przepuścił piłkę między nogami. Dopadł do niej Messi i ładną podcinką zmusił Harta do kapitulacji. Awans zaklepany?

• GOOOOOOL!! NO I DOPIĄŁ SWEGO MESSI!

• Znów środkiem przedzierał się Messi, ale Kompany w ostatniej chwili wybija piłkę wślizgiem na rzut rożny. Argentyńczyk pokazuje dziś klasę i do pełni szczęścia brakuje mu tylko gola.

• Chwila głośnego dopingu dla zawodników gospodarzy. Kibice Blaugrany z pewnością chcą, by ich ulubieńcy zakończyli "nerwówkę" i już teraz przesądzili o losach rywalizacji.

• Przed nami ostatnie pół godziny gry. W drugiej połowie spotkanie nam się wyrównało, ale Manchester City wciąż potrzebuje dwóch goli, by doprowadzić do dogrywki. Czy podopieczni Pellegriniego zdołają przejść do historii?

• Kolejna próba Messiego zza pola karnego, ale tym razem nieco dalej od celu.

• Zła informacja dla Manchesteru. Podobno zmiana Aguero nie była podyktowana tylko kwestiami sportowymi, bo napastnikowi The Citizens odnowiła się kontuzja mięśnia.

• Żółtą kartką ukarany Cesc Fabregas.

• City nie składa broni i znów było o krok od zdobycia gola! Po doskonałej akcji całego zespołu w świetnej sytuacji znalazł się niepilnowany w polu karnym Zabaleta. Obrońca gości nieczysto trafił jednak w piłkę i posłał ją w trybuny.

• Kapitalna parada Valdesa! Po precyzyjnym dośrodkowaniu Kolarova Dżeko uderzał głową, ale bramkarz Barcelony z najwyższym trudem wybił piłkę spod poprzeczki. A może Bośniak powinien grać od początku?

• FC Barcelona - Manchester CityFC Barcelona - Manchester City

• MESSI w słupek! Znakomita akcja Argentyńczyka, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ściął akcję do środka i oddał strzał po długim rogu bramki Harta. Zabrakło bardzo niewiele!

• Dżeko ledwo co pojawił się na boisku i już zrobił więcej, niż Aguero przez całą pierwszą połowę. Bośniak oddaje płaski strzał zza pola karnego, ale między słupkami znów bezbłędnie Valdes.

• Zaczynamy drugą połowę. Oby do znakomitego poziomu widowiska piłkarze dołożyli teraz gole!

• Sergio Aguero miał dziś napędzać atak Manchesteru, ale w pierwszej połowie był niemal kompletnie niewidoczny. W przerwie Argentyńczyka zmienia Edin Dżeko.

• Bardzo szybko minęła nam pierwsza połowa. Nic dziwnego, bo tempo i poziom tego meczu są bardzo dobre. Lepszym zespołem była przed przerwą Barcelona, która przez większość czasu przeważała i kilka razy była bliska zdobycia prowadzenia. Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić także zawodnicy The Citizens i to daje nam nadzieję na wielkie emocje po zmianie stron.

• Ale niestety na to nie ma szans. Sędzia zaprasza obie drużyny do szatni po bardzo dobrej pierwszej połowie.

• Fantastycznie rozkręcił nam się mecz pod koniec pierwszej połowy. Aż by się chciało, by piłkarze nie schodzili na przerwę!

• Neymar o krok od szczęścia! Messi ograł przed polem karnym czterech (!) obrońców Manchesteru, zagrał do Brazylijczyka, ten przez chwilę zatańczył przed Joe Hartem i oddał strzał, ale Kompany wybija piłkę głową sprzed linii bramkowej.

• Ależ kapitalna akcja Manchesteru! Idealnym prostopadłym podaniem w pole karne popisał się Yaya Toure, Silva efektownie zgrał piętą do Nasriego, ale strzał Francuza wybronił Valdes. Na takie wymiany ciosów czekamy!

• Dwie szanse dla Barcelony w odstępie kilkudziesięciu sekund! Najpierw błąd Kolarova wykorzystał Neymar, który oddał strzał na bramkę, ale Hart sparował piłkę na boczną siatkę. Chwilę później po świetnym podaniu Messiego szansę miał Xavi, ale trafił prosto w angielskiego bramkarza.

• Przez chwilę na boisku leżał Iniesta, po raz kolejny bezpardonowo potraktowany przez Zabaletę. Pomocnik Barcy już się pozbierał, ale piłkarze City muszą bardzo uważać, jeżeli chcą zakończyć ten mecz w komplecie.

• W końcu udała się akcja gościom, ale David Silva uderzył zza pola karnego zdecydowanie za wysoko.

• Teraz goście nieco częściej mają piłkę, ale brakuje im koncepcji na sforsowanie defensywy Barcelony.

• Oczywiście kartki te nie oznaczają absencji wyłącznie w ewentualnym ćwierćfinale, ale także w następnym meczu City w jakichkolwiek europejskich rozgrywkach.

• Co ciekawe, dla Fernandinho, Kolarova i Zabalety to już czwarte żółte kartki w tej edycji LM. To oznacza, że w pierwszym meczu ćwierćfinału nie zagrają, ale jak na razie nie zanosi się na to, że którykolwiek z graczy The Citizens będzie miał na to szansę.

• Na razie skończyło się na kolejnym agresywnym ataku w środku pola w wykonaniu piłkarza City. Zabaleta ostro wszedł w walce o piłkę w Iniestę i otrzymał za to żółtą kartkę.

• Barcelona na moment zwolniła tempo i goście podeszli wyżej. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• Do dobrze zagranej piłki najwyżej wyskoczył Lescott, oddał strzał na bramkę, ale jednocześnie pomagał sobie faulując rywala.

• Teraz City będą mieli rzadką okazję do zbliżenia się pod bramkę Valdesa. Rzut wolny z lewej strony będzie wykonywał David Silva.

• Kolejny ostry faul w środku pola i żółta kartka dla Kolarova, która eliminuje go z ewentualnego występu w pierwszym spotkaniu w ćwierćfinale.

• Wydaje się, że Blaugrana już dwukrotnie została poważnie skrzywdzona przez sędziego. Goście mają szczęście, że na tablicy wyników wciąż jest remis.

• Kolejna kontrowersja w polu karnym gości! Xavi prostopadle zagrywa do Jordiego Alby, który odegrał przed bramkę do Neymara i ten trafia do siatki. Sędzia liniowy dopatrzył się jednak spalonego przy podaniu tego pierwszego. Jak wykazały powtórki, absolutnie niesłusznie!

• No w końcu! Silva znalazł na lewej flance Kolarova, ten zagrał w pole karne do Milnera, ale pomocnik Manchesteru z pierwszej piłki uderzył bardzo niecelnie. Od czegoś trzeba jednak zacząć.

• The Citizens wciąż bez nawet jednej, składnej akcji na połowie rywala. Nie tak wyobrażali sobie początek meczu fani z błękitnej części Manchesteru.

• Jak pokazują telewizyjne powtórki, sędzia miał prawo podyktować w 7. minucie jedenastkę dla Barcelony. Kompany trafił w nogi Messiego i spowodował jego upadek.

• Ależ wejście Messiego! Katalończyk wszedł w pole karne, minął Joe Harta, ale nie był w stanie już oddać strzału na bramkę z zerowego kąta. Barca dominuje!

• Z animuszem rozpoczęła Barcelona. W kolejnej akcji faulowany Xavi i Fernandinho ukarany żółtą kartką.

• Messi pada w polu karnym po starciu z obrońcą rywali, ale sędzia nie używa gwizdka!

• Pierwsza dynamiczna akcja duetu Messi-Neymar, ten drugi zagrywał w pole karne, ale obrońcy The Citizens zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

• Jak na razie Barca stara się grać swoje i cierpliwie rozgrywa piłkę w środku boiska.

• Manuel Pellegrini obserwuje mecz z wysokości trybun. Ciekawe, jaki fortel wymyślili goście, by ławka rezerwowych mogła na bieżąco kontaktować się ze swoim szkoleniowcem. Jakieś pomysły? :)

• I zaczynamy! City na biało, Barca w swoich klasycznych strojach.

• Na Camp Nou całkiem sporo wolnych miejsc. Jak widać, atmosfera wokół katalońskiego klubu jest nienajlepsza. Czy odmieni to dzisiejszy mecz z City?

• Piłkarze są na murawie, a hymn Ligi Mistrzów już wybrzmiewa na Camp Nou!

• Do pierwszego gwizdka pozostały ostatnie minuty, a więc jest Was z nami coraz więcej! Tradycyjnie zachęcamy do dyskusji w komentarzach i wyboru najlepszego Waszym zdaniem piłkarza na boisku. :)

• Bramy stadionu Camp Nou witają kibiców The Citizens

A w taki oto sposób Katalończycy goszczą dziś na swoim stadionie kibiców The Citizens. A jest kogo widać, bo na trybunach zasiądzie prawie 5 tys. fanów z Manchesteru.

• Wydawałoby się, że piłkarze Barcelony mogą się czuć pewnie po meczu w Manchesterze, ale jak uważa Mirosław Trzeciak, jest dokładnie odwrotnie. Oto, co trener młodzieży w Osasunie Pampeluna powiedział dziś w wywiadzie z Przeglądem Sportowym:

Jeśli Fabregas mówi „Musimy otrzeć się o doskonałość, żeby awansować” to znaczy, że się boją. Za czasów Pepa Guardioli, po 2:0 na wyjeździe, rewanż graliby rezerwami, teraz pewni awansu nie są. Nikt nie wie, jak będzie wyglądała Barcelona w kolejnym meczu.
  • Rozgrzewka Manchesteru City

Piłkarze Manchesteru City mają już za sobą przedmeczową rozgrzewkę. Myślicie, że stać ich na odwrócenie losów dwumeczu i odrobienie dwubramkowej straty na Camp Nou?

• Warto przypomnieć, że w dzisiejszym meczu przy linii bocznej zabraknie Manuela Pellegriniego. To kara za krytykę pracy sędziów, na jaką pozwolił sobie Chilijczyk podczas pierwszego spotkania obu drużyn. Szkoleniowiec City przeprowadził meczową odprawę w... jednym z barcelońskich hoteli.

• Tak prezentują się z kolei ławki rezerwowych obu drużyn:

Barcelona: Pinto, Pedro, Alexis Sanchez, Barta, Song, Adriano, Sergi Roberto.

Manchester City: Pantilimon, Negredo, Dżeko, Javi Garcia, Jesus Navas, Clichy, Boyata.

• Gerardo Martino dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu do meczu w Manchesterze: Alexisa Sancheza zastąpi na skrzydle Neymar. Na więcej roszad zdecydował się Pellegrini, który od początku posyła do boju Joleona Lescotta, Samira Nasriego i Sergio Aguero.

• Witamy serdecznie! Za 45 minut na Camp Nou rozpocznie się decydujące o awansie do ćwierćfinału starcie Barcelony z Manchesterem City. Już za moment po lewej stronie pojawią się składy, jakie desygnowali do gry trenerzy Gerardo Martino i Manuel Pellegrini.