Liga Mistrzów, 1/8 finału, pierwszy mecz

Manchester City

0

FC Barcelona

2

• Poniżej jeszcze bramka Daniego Alvesa na 2:0, która jest bardzo ważna w kontekście rewanżu, który odbędzie się na Camp Nou za trzy tygodnie. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Barcelona wykorzystała jedno pojedyncze gapiostwo w szeregach gospodarzy, aby stworzyć sytuację, która zmieniła to spotkanie. Czerwona kartka Demichelisa i karny dla Katalończyków wykorzystany przez Messiego ustawił to spotkanie. Potem sędzia nie uznał prawidłowego gola Pique, ale goście i tak potrafili podwyższyć prowadzenie i zapewnić sobie świetną zaliczkę przed rewanżem.

• Koniec!!! Barcelona wygrywa 2:0 w Manchesterze!

• Mogło być 3:0 po akcji Neymara z Messim, ale Argentyńczyk nie uderzył czysto piłki z około 11 metrów i ta nie sprawiła problemów Hartowi!

• Świetna akcja Neymara z Alvesem. Starszy z Brazylijczyków wychodzi sam na sam z Hartem i pakuje piłkę między jego nogami do bramki Manchesteru City!!! Barcelona prowadzi już 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Dani Alves!!!

• Kompany poradził sobie z dośrodkowaniem Daniego Alvesa.

• Barcelona nieoczekiwanie broni się przed atakami City.

• Valdes! Bramkarz Barcy świetnie uprzedził Edina Dzeko po dośrodkowaniu Davida Silvy!

• Akcja Nasriego, który poradził sobie z Sergim Roberto, ale nie potrafił dograć do Silvy.

• Sergi Roberto zmienia Ceska Fabregasa. Wcześniej Neymar złapany na spalonym.

• Valdes wygrywa pojedynek z Edinem Dzeko!!! Sędzia jeszcze dopatrzył się jakiegoś faulu Bośniaka, ale tak czy siak gola nie było!

• Wracający Fernandinho świetnie powstrzymał przed własną szesnastką Neymara.

• Niesłusznie nieuznany gol dla Barcelony!!! Xavi kapitalnie dograł piłkę do Fabregasa, a ten wyłożył piłkę Pique, ale sędzia niesłusznie dopatrzył się spalonego!

• Ogromne nieporozumienie Lescotta z Hartem kosztuje rzutem rożnym.

• Agresywnie gra City w ostatnich minutach i przynosi skutek. Barcelona wcale nie musi jeszcze wygrać tego spotkania.

• Piękna akcja City!!! Zabaleta z powietrza zgrał piłkę do Silvy, ten kapitalnie przyjął piłkę i uderzył z powietrza, ale Valdes nie dał się zaskoczyć!

• Żółta kartka dla Javiera Mascherano za bardzo ostre wejście na nogi Fernandinho.

• Po świetnym podaniu Iniesty za linię obrony Fabregas znalazł się na spalonym.

• Jest i roszada wśród gospodarzy. Edin Dzeko zmienia Alvaro Negredo.

• Pierwsza zmiana w Barcelonie. Neymar za Alexisa Sancheza.

• Fabregas przepuścił piłkę do Messiego, który poradził sobie z jednym rywalem, po czym został zablokowany na 16. metrze.

• Pique i Alves dobrze zabrali piłkę Negredo w narożniku boiska.

• Faul taktyczny Busquetsa na Silvie w środku pola.

• Po zejściu Kolarova Alves hasa bardzo swobodnie na prawym skrzydle. Clichy musi walczyć sam zarówno z nim, jak i z Sanchezem.

• Clichy zupełnie zgubił Daniego Alvesa i dostał świetne podanie od Silvy, ale dośrodkował już fatalnie i piłka trafiła w ręce Valdesa.

• Alveeeeeees!!! Brazylijczyk po kombinacji z Sanchezem wyszedł sam na sam z Hartem, ale płaskim strzałem posłał piłkę tuż obok słupka!!!

• Szansa na drugiego gola dla Barcy! Fabregas dostrzegł na skrzydle Alvesa, ten wycofał piłkę na 15. metr przed bramką do niepilnowanego Xaviego, ale ten uderzył ponad poprzeczką!

• Kluczowa interwencja Jordiego Alby, który zapobiegł wyjściu sam na sam z Valdesem dwójki Negredo-Nasri!

• Dośrodkowanie Daniego Alvesa ląduje w rękach Harta.

• Składny kontratak Manchesteru City! Nasri dostał piłkę od Silvy i rozegrał ją przed polem karnym z Negredo, po czym został zablokowany przez Pique.

• Joe Hart dobrze odbił piłkę po ostrej centrze Xaviego.

• Pablo Zabaleta bardzo brzydko sfaulował w narożniku pola karnego Gerarda Pique. Rzut wolny dla gości, ale kartki chyba nie ma.

• Po długiej piłce od Xaviego do Alvesa, Brazylijczyka uprzedził Silva i będzie rzut rożny dla Barcy.

• Kontra Barcelony. Po podaniu Alby w pole karne do Sancheza sędzia słusznie dostrzegł spalonego.

• Ponadto Pellegrini wprowadza także stopera. Joleon Lescott za Jesusa Navasa.

• Są zmiany w Manchesterze City. Samir Nasri zmienia Aleksandara Kolarova.

• Barcelona naciska! Kilka ważnych interwencji defensorów gospodarzy we własnym polu karnym, blokujących 'śmiertelne' podania gości.

• Jak teraz zareaguje grające w dziesiątkę City? Czy podopieczni Pellegriniego są w stanie jeszcze wywalczyć tutaj chociaż remis, czy skupi się na tym, żeby nie pojechać na Camp Nou z jeszcze większą stratą?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Leo Messi pewnie pokonuje Joe Harta i 1:0 dla Barcelony!!!

• Jest i rzut karny dla Barcelony!!! Sędzia uznał, że Messi faulowany był już w polu karnym!

• Messi wychodzący na czystą pozycję został sfaulowany przez Demichelisa! Czerwona kartka!!!

• Wolno rozgrywa piłkę Barcelona. Katalończycy jakby chcieli uśpić przeciwnika.

• Bezbłędny dziś Demichelis dobrze przerwał dośrodkowanie Alexisa Sancheza.

• Fabregas nie opanował piłki po świetnej akcji Messiego, a mógł wyjśc sam na sam z Hartem!

• Kolarov zgubił Alvesa, ale Negredo zupełnie tego nie zauważył i nie zagrał akcji 'dwóch na jednego', w tym przypadku Pique.

• Dani Alves zderzył się z Kolarovem i sędzia przerwał grę, aby zobaczyć, czy Brazylijczykowi nic się nie stało. Chwilę później wznowił grę.

• Zapomnieli przez chwilę goście o Negredo i Kolarov błyskawicznie zagrał do swojego napastnika, ale ten nie opanował piłki.

• Wznawiamy drugą część gry! Barca przy piłce, obie drużyny bez zmian!

• Wracamy na Etihad Stadium, bowiem obie drużyny też już wracają na plac gry.

• W równolegle rozgrywanym spotkaniu Bayer Leverkusen przegrywa z Paris Saint Germain już 0:3 po bramkach Matuidiego i Ibrahimovicia (dwóch). Ten mecz, a być może nawet dwumecz wydaje się już rozstrzygnięty.

• Nie ma w tym meczu nie wiadomo ilu bramek czy sytuacji strzeleckich, ale stoi on i tak na wysokim poziomie piłkarskim. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało po przerwie. Mamy oczywiście nadzieję na jakieś gole, które jeszcze ożywią to widowisko.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:0 na Etihad Stadium!

• Fernandinho po ostrzeżeniu od sędziego przewinił już chyba trzykrotnie, a wciąż pozostaje bez kartki. Brazylijczyk sprawdza cierpliwość Jonasa Erikssona.

• Świetna centra Jesusa Navasa w pole karne, gdzie mocno naciskany przez Alvesa Negredo nie był w stanie zmieścić piłki w siatce.

• Jeszcze raz spalony na ofsajdzie Alexis Sanchez.

• Navas wstrzelił piłkę w pole karne Barcy, gdzie skutecznie interweniował Pique.

• Faul w ofensywie Negredo na Mascherano.

• Świetnie wypychał Demichelis Alexisa Sancheza z własnego pola karnego. Gdyby nie Argentyńczyk, to gracz Barcy byłby sam na sam z Hartem po akcji z Iniestą.

• Sanki w wykonaniu Aleksandara Kolarova na nogi Sergio Busquetsa. Żółta kartka i szczęście Serba, że tylko żółta.

• Pojedynki Negredo z Mascherano czy Pique są dzisiaj prawdziwą ozdobą tego spotkania.

• Negredo doszedł do strzału głową po centrze Clichy'ego, ale z trudnej pozycji uderzył bardzo niecelnie.

• Leo Messi uderza prosto w mur gospodarzy.

• Kompany zdaniem arbitra sfaulował Messiego około 30 metrów od bramki The Citizens. Przy piłce są Xavi i Messi.

• Xavi ładnie uderzył z dystansu, ale Hart popisał się efektowną paradą i odbił piłkę!

• Ciągła rotacja w formacji ofensywnej Barcelony ma na celu zasianie fermentu w szeregach City. Na razie bez odpowiedniego skutku.

• Messi zagrał na ścianę z Xavim, ale prawą nogą z 20 metrów posłał piłkę ponad bramką Harta.

• Sanchez minął Clichy'ego, jednak przewracając się źle dogrywał piłkę do Fabregasa.

• Yaya Toure! Afrykanin zabrał piłkę Inieście, gdy ten już wychodził sam na sam z Hartem po kombinacji z Fabregasem.

• Ustne ostrzeżenie również dla Fernandinho, który sfaulował Fabregasa. Brazylijczyk musi uważać, bo żółta kartka eliminuje go z rewanżu.

• Żółta kartka dla Alvaro Negredo, który za ostro potraktował Gerarda Pique.

• Dani Alves sygnalizował, że jego centra została zablokowana ręką przez Clichy'ego, ale arbiter nakazuje grać dalej.

• Strata Barcy przed własnym polem karnym, Negredo uderza bez zastanowienia zza szesnastki, ale wprost w ręce Valdesa.

• Barcelona ma problem, Barcelona ma kłopoty, bowiem gospodarze zaczynają coraz mocniej dokręcać śrubę.

• Ależ kocioł pod bramką Valdesa! Bramkarz Barcelony został uprzedzony przez Kompany'ego, ale zdążył wrócić, zanim Fernandinho czy Toure zdołali wbić piłkę dosłownie z metra do bramki. Było bardzo groźnie!

• Silva faulowany blisko linii bocznej pola karnego. To może być groźny stały fragment gry dla The Citizens.

• Żółta kartka dla Daniego Alvesa za 'kumulację' przewinień od początku spotkania. Brazylijczyk musi już uważać.

• Ostry faul Fabregasa na Fernandinho w środku pola. Sędzia upomina Hiszpana.

• Spokojnie to spotkanie obserwują obaj trenerzy. Tymczasem gospodarze zaczynają coraz agresywniej atakować pressingiem i Barcelona ma problem z wyjściem poza połowę.

• Manchester City zaczyna przejmować inicjatywę w tym spotkaniu.

• Silva zdołał obrócić się z piłką, czym zgubił przeciwnika i zagrał świetne podanie prostopadłe do Negredo, który poradził sobie z obrońcami, ale z bardzo ostrego kąta nie zmieścił piłki w bramce.

• Szukają goście gry 'na ścianę' pod szesnastką City, ale Katalończykom póki co brakuje dokładności.

• Toure wykonał ładny slalom między graczami Barcelony, zagrał na skrzydło do Navasa, a ten na 16. metr do Silvy, który został zablokowany. Jeszcze faul Negredo na Valdesie i gra przerwana.

• Na spalonym złapany Alexis Sanchez.

• Mascherano poradził sobie z Negredo w okolicach własnego pola karnego. Chwilę później Kolarov sfaulował Alvesa na jego połowie i rzut wolny.

• Kwadrans za nami. Bardzo ostrożna gra z obu stron.

• Źle zabrał się z piłką Sanchez pod polem karnym City. Strata.

• Szybko tracą piłkę gospodarze. To nie może się podobać miejscowym kibicom.

• Iniesta dobrze wymienił podania z Fabregasem, jednak Cesc zagrał zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie w kierunku Alexisa Sancheza.

• Hart skutecznie piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Xaviego Hernandeza.

• Messi świetną długą piłką uruchomił na prawym skrzydle Daniego Alvesa, ale ten zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Martin Demichelis świetnie przeczytał zamiary Leo Messiego i zatrzymał swojego rodaka.

• Co jest zaskakujące, gospodarze wciąż są bez składnej akcji ofensywnej w tym meczu. The Citizens skupiają się na defensywie.

• Dośrodkowanie Alexisa Sancheza zablokowane przez Gaela Clichy'ego.

• Spokojne tempo tego meczu. Obie drużyny nie szarżują, bliżej jest piłkarskich szachów.

• Fabregas minął jednego rywala i zatrzymał się na drugim. Yaya Toure jednak nie był w stanie wypuścić Alvaro Negredo.

• Pierwszy faul w tym meczu, Zabalety na Inieście.

• Pogubił się w wyprowadzeniu piłki Demichelis, niemniej jednak piłka na jego szczęście wyleciała na aut, a nie do któregoś z rywali.

• Gospodarze ruszyli z kontrą, która zakończyła się niecelną wrzutką Zabalety.

• Rzut rożny dla Barcy, po którym dobrze interweniują gospodarze. Prawdziwym paradoksem futbolowym byłoby zdobycie bramki przez Barcelonę z takiego stałego fragmentu gry.

• Inżynier Pellegrini na razie wydaje się budować zapory obronne, aniżeli zamienić się w dyrygenta ofensywnej orkiestry.

• City ustawia wysoki pressing już na połowie Barcelony. Podopieczni Pellegriniego nie chcą pozwolić przenieść gry pod pole karne Joe Harta.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!!! Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i STARTUJEMY!!!

• Kapitanami obu drużyn są dziś Vincent Kompany (Man City) oraz Xavi Hernandez (Barcelona).

• Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Obie drużyny wychodzą już na murawę! Wyprowadza je szwedzki sędzia, Martin Atkinson!

• Pięć minut do rozpoczęcia tego spotkania!

• Nie zobaczymy dziś więc na murawie Martina Montoyi, Carlesa Puyola oraz Cristiana Tello (wszyscy Barcelona), a także Sergio Aguero, Jamesa Milnera, Matiji Nastasicia i Jacka Rodwella (Manchester City).

• Rezerwowi Manchesteru City: Costel Pantilimon, Joleon Lescott, Javi Garcia, Micah Richards, Samir Nasri, Stevan Jovetić, Edin Dzeko.

• Rezerwowi Barcelony: Jose Pinto, Marc Bartra, Adriano, Alex Song, Sergi Roberto, Pedro Rodriguez, Neymar.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W Barcelonie tylko na ławce Neymar i Pedro, za to w pierwszym składzie trójka Xavi-Fabregas-Iniesta. W Manchesterze City zdążył dojść do zdrowia Brazylijczyk Fernandinho i on wystąpi dziś od pierwszej minuty.

• Co ciekawe obie drużyny po raz ostatni mierzyły się w meczu o towarzyski Puchar Gampera, w którym Manchester City ograł Barcelonę 1:0. Tak wyglądało to spotkanie.

• Ostatni weekend zarówno Barca, jak i City mogą zaliczyć do udanych. Katalończycy w lidze rozbili Rayo Vallecano aż 6:0, natomiast The Citizens ograli w 1/8 finału Pucharu Anglii Chelsea 2:0.

• Zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią tego spotkania.

• W fazie grupowej Barca okazała się lepsza od Milanu (1:1, 3:1), Celtiku (1:0, 6:1), a także Ajaxu Amsterdam (4:0, 1:2), z kolei City musiało uznać wyższość Bayernu Monachium (1:3, 3:2), ale też zostawiło w tyle Viktorię Pilzno (3:0, 5:0) oraz CSKA Moskwa (2:1, 5:2). Gdyby drużyna z Anglii strzeliła jedną bramkę więcej w meczu z Monachium z Bayernem, to wygrałaby swoją grupę i na pewno nie spotkałaby się z Barceloną dzisiaj.

• Manchester City specjalnie Barcy nie ustępuje, jako że The Citizens są wprawdzie na trzecim miejscu w lidze angielskiej, ale tracą ledwie trzy punkty do lidera, którym jest Chelsea i mają jeden mecz rozegrany mniej od The Blues. Ponadto zespół Manuela Pellegriniego zameldował się już w finale Pucharu Ligi oraz ćwierćfinale Pucharu Anglii.

• FC Barcelona to aktualny lider Primera Division, w której Katalończycy wyprzedzają jednak tylko i wyłącznie lepszym bilansem bramek dwie madryckie drużyny, Real i Atletico. Podopieczni Gerardo Martino mogą się też pochwalić w tym sezonie zdobyciem Superpucharu Hiszpanii oraz awansem do finału Pucharu Króla.

• Dzisiejsze spotkanie to absolutny hit meczów tej fazy rozgrywek. Mistrz Hiszpanii mierzy się bowiem z wicemistrzem Anglii, czyli spotykają się niezwykle mocni przedstawiciele dwóch najsilniejszych lig świata, jakimi z pewnością są Premier League i La Liga.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Manchester City zmierzy się na własnym stadionie z FC Barceloną!