Manchester United 1 - 1 Bayern Monachium

Liga Mistrzów, 1/4 finału, pierwszy mecz

1

Bayern Monachium

1

• To tyle z naszej strony - dziękujemy za wspólnie spędzony czas i chyba możemy sobie gratulować wyboru dobrego widowiska. Żegnają się Damian Wiśniewski oraz Michał Kozera.

• Bayern natomiast zagrał spotkanie w swoim stylu, chociaż można odnieść wrażenie, że czegoś w ich występie brakowało. Na pewno goli, jednak niemiecki team nie mógł znaleźć pomysłu na rywala, dość długo starając się złamać obronę gospodarzy. Czy to uda się w spotkaniu rewanżowym? Dowiemy się już za tydzień.

• Nie ulega wątpliwości, że gospodarze fantastycznie zaprezentowali się zwłaszcza, gdy wziąć pod uwagę formę tego zespołu i wyniki, do jakich usilnie w tym sezonie przyzwyczajali. Drużynie Davida Moyesa udało się zatrzymać wielki Bayern i mimo zaledwie 30% posiadania piłki zremisować domowe spotkanie, zachowując status quo jeszcze przez tydzień.

• Manuel Neuer bardzo opóźnia wybicie piłki w efekcie czego sędzia Carlos Velasco Carballo decyduje się przyspieszyć zakończenie spotkania. 1:1 na Old Trafford w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu między Manchesterem United a Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

• Powtórka pokazuje, że chwile przed faulem na Rooneyu dośrodkowanie łokciem odbił Vidić. Serb znajdował się w polu karnym, jednak jego ręka była przyciśnięta do ciała i brak gwizdka wydaje się słuszną decyzją.

• United mają przewagę jednego zawodnika i próbują to wykorzystać, jednak brakuje już trochę siły i pomysłu.

• Niesamowicie liczna kontra United, którą czyści w końcu Rooney. Zabiera się z piłką i zostaje sfaulowany przez Schweinsteigera, a to kończy się... drugą żółtą i czerwoną kartką!

• Chicharito dopada do piłki i próbuje się z nią szybko wypuścić. Javi Martinez ucieka się do faulu, by zatrzymać Meksykanina i opuści rewanż na Allianz Arena.

• Bayern znów długo przy piłce, goście szukają dziury w obronie.

• Javier "Chicharito" Hernandez znany jest na Old Trafford jako "super rezerwowy". Niejednokrotnie odmienił losy meczu wchodząc z ławki, a w drużynie Old Trafford nieuchronnie kojarzy się to z postacią Ole Gunnara Solskjaera.

• Robben stara się obiec Jonesa na prawym skrzydle i powala go. Niestety dla Holendra, ale mało kiedy można powalić angielskiego defensora bez faulu.

• Zmiana w ekipie gospodarzy - boisko opuszcza Welbeck, natomiast pojawia się na nim Chicharito.

• Welbeck naciska Boatenga i robi to skutecznie - piłka wraca do Neuera, a ten ratuje się wybiciem na aut.

• Zwija się z bólu Vidić, czemu winien jest Mandżukić - walka o górną piłkę kończy się kontaktem łokcia z twarzą.

• Robben podaje w poprzek pola na 3 metrze pola karnego - gdyby zrobił to nieco lepiej, Mandżukić mógłby dać Bawarczykom prowadzenie.

• Schweinsteiger zabiera piłkę pod polem karnym United i Bayern atakuje.

• Próba wyprowadzenia szybkiej kontry prawą stroną przez graczy United, która kończy się na zbyt długim podaniu do Younga.

• Znów blisko Bayern! Gőtze świetnie przyjmuje piłkę, jednak szybko zabiera ją Robben i natychmiast uderza, niewiele mijając bramkę.

• Dośrodkowanie z narożnika wyjaśnione przez defensywę, podobnie staje się z kontynuowaniem akcji Diabłów.

• Kontra Manchesteru - Kagawa podaje na prawą stronę do Younga, ten wrzutką trafia w obrońców, jednak gospodarze utrzymują się przy piłce i wywalczają korner.

• Gol Schweinsteingera:

• Gol Vidicia:

• I mamy zapowiadaną zmianę w drużynie Pepa Guardioli - schodzi Toni Kroos, wchodzi Mario Gőtze.

• Kolejna zmiana, tym razem schodzi Büttner i wchodzi Ashley Young.

• Valencia niesamowicie walczy o piłkę - dwa wślizgi na prawym skrzydle. Pierwszy udany, w wyniku drugiego niestety wyraźnie ucierpiał Boateng.

• Przy linii bocznej do wejścia szykuje się Mario Gőtze.

• Mocno zakręcił piłką Robben - jego strzał z prawej strony na dalszy słupek na szczęście dla gospodarzy chybiony, na nieszczęście gości to jeszcze nie moment na objęcie prowadzenia.

• Valencia leży na murawie, jednak nie wygląda na kontuzjowanego. Ekwadorczyk opóźnia grę?

• Świetna akcja Bayernu, wrzuta z lewej strony do środka, szybkie odegranie świeżo wprowadzonego Mandżukicia i bardzo trudną piłkę fantastycznie wykorzystuje Schweinsteiger!

• Mamy wyrównanie! Schweinsteiger otrzymuje piłkę na 10 metrze pola karnego i z pierwszej uderza w lewe okno. Bez szans de Gea!

• Boateng strzela z 30 metrów, ale de Gea pewnie chwyta.

• Manchester United - Bayern MonachiumManchester United - Bayern Monachium

• Długa wrzutka na jedenastkę do Mandżukicia, tam z piłką mijają się i napastnik, i obrońcy.

• Mamy ofensywną zmianę, wchodzi Mario Mandżukić zmieniając dość niewidocznego Muellera.

• Rooney zdecydowanie kiepsko wykonał stały fragment - piłka ląduje na aucie bramkowym, mijając się ze wszystkim.

• Carrick faulowany przez Schweinsteigera, żółta kartka i wolny dla gospodarzy.

• Kagawie pół metra zabrakło, by strącić piłkę i pokonać Neuera!

• "Laga" na Welbecka na lewym skrzydle i faulowany skrzydłowy.

• Świetny strzał Serba - stoper United odskoczył od bramki i uderzył piłkę na dalszy słupek. Możemy być teraz pewny stanowczego ataku Bayernu!

• Proszę państwa, to nie jest Prima Aprilis! NEMANJA VIDIĆ zdobywa bramkę z rzutu rożnego! Dawid wygrywa z Goliatem!

• Najpierw Webleck wywalczył aut, teraz Kagawa rożny. Rooney wykonuje.

• Znów próbował Bayern, kilka podań i strzał Kroosa trafia w obronę.

• Długa wrzutka z lewej strony na Fellainiego, jednak afro Belga uprzedza głowa obrońcy.

• Udało się Manchesterowi przejąć piłkę i zobaczymy ile czasu Diabłu się utrzymają.

• Bayern wraca do piłki, seria podań z próbą strzału na koniec, na szczęście de Gei, wcześniej zablokował uderzenie Ferdinand.

• Rooney głową, ale bardziej podaje, niż strzela w Neuera.

• Bardzo długa piłka do Rooneya, jednak pierwszy przy niej był Neuer. Niemiec głową, na 17 metrze ratuje piłkę.

• Krótka wymiana piłek między drużynami, jednak bez zagrożenia z obu stron.

• Spokojny początek drugiej połowy. Na razie bez groźnych okazji.

• Na starcie długa piłka na Welbecka, ten jednak głową odbija futbolówkę w bramkarza.

• I mamy pierwszą zmianę. Kagawa za Giggsa

• Za chwilę wznawiamy grę. Czy ktoś w końcu otworzy wynik? Wszyscy oczekujemy na bramki, pierwsza z nich mogłaby sprawić, że mecz byłby bardziej wartki, zaciekły.

• Ta pierwsza połowa przebiegała oczywiście pod dyktando gości. To oni dłużej (zdecydowanie dłużej) utrzymują się przy piłce, wymieniają więcej podań. United jednak mogli prowadzić, gdyby tylko Welbeck wykorzystał swoją genialną sytuację.

• Źle jednak został wykonany i sędzia zaraz odgwizdał koniec pierwszej połowy.

• Valencia oddał strzał, ale został zablokowany. Corner

• Ciężko gościom wykreować stu procentową sytuację. Teraz niecelne zagrał Ribery

• Długi wykop De Gei w stronę Welbecka, jednak ten faulował rywala i z kontry wyszły nici

• A teraz znów goście dłużej przy piłce. Czyli wracamy do normy.

• Welbeck! TO MUSIAŁ BYĆ GOL! Kapitalna kontra gospodarzy i Anglik zmarnował sytuację sam na sam. Jak on tego nie strzelił?!

• Było groźnie pod bramką United, ale świetnie interweniował w swojej szesnastce Jones

• Bayern wraca do posiadania piłki, co obserwujemy już od dłuższej chwili.

• Manchester United - Bayern Monachium

• Büttner, jak pokazują powtórki, został trafiony piłka w rękę, bo tak chyba można interpretować to zdarzenie. Sędzia słusznie nie odgwizdał karnego.

• Piłka na prawą stronę do Fellainiego, ten cofa przed pole karne do Rooneya i mamy potężny strzał, który kończy życie na nogach obrońców.

• De Gea! Kapitalna interwencja Hiszpana po strzale Robbena, tylko corner

• Teraz troszkę dłużej przy piłce gospodarze, zobaczymy co z tego wyniknie

• Wpada w pole karne Welbeck dobiegając do długiego podania. W ułamek sekundy obok niego jest dwóch obrońców i Anglik nie jest w stanie uratować piłki.

• Bayern nadal próbuje, atakuje, naciska. Na chwilę obecną posiadanie piłki na korzyść gości to ok 75%.

• Alaba wpada w pole karne i rzuca piłkę przez środek szukając głów kolegów. Nie znalazł nikogo.

• Bardzo długa piłka do Robbena na środek pola karnego, tam potknął się Vidić, na szczęście dla Serba bez konsekwencji.

• Bardzo długo szukał pomysłu Bayern, w końcu piłkę odebrał Manchester, niestety tylko na krótką chwilę. Posiadanie piłki w tym momencie miażdżące na korzyść Bawarczyków.

• Przerzucenie piłki z prawego na lewe skrzydło ofensywy Bayernu, potem zejście do środka, piłka do Riberiego i strzał Francuza. Szkoda, że tylko w trybuny.

• Rożny nieudany, jednak przy piłce nadal mistrzowie Niemiec.

• Szybka akcja Bayernu - piłka na linię końcową do Robbena, ten uderza do tyłu, tam jednak na rożny wybija Büttner.

• I zgodnie z oczekiwaniami - United zaatakowali, a Valencia włożył w to nieco zbyt wiele serca, kosząc rywala na jego połowie.

• Josep Guardiola

• Goście wymieniają piłki w defensywie, próbując wywabić Manchester ze swojej połowy.

• Dwa kornery dla Bayernu - przy drugim podejściu był mały "kocioł", jednak znów - nic nie wynikło. Aut dla Bayernu na połowie.

• Trochę zamieszania na linii pola karnego de Gei. Piłka po uderzeniu Robbena kończy jako rzut rożny.

• Dobra akcja Bayernu - Ribery z prawej strony nabiega do linii końcowej i krótko zagrywa na środek pola, niestety tam nikogo nie było.

• Diabły zaangażowały Büttnera w grę, ten jednak szybko naciśnięty musiał wybijać piłkę "na oślep".

• Niepokojący błąd obrony Bayernu, Neuer musiał się ratować wybiciem na aut.

• United stara się zaatakować, jednak nie zrozumiało się lewe skrzydło.

• Zwód Robbena, gdy tylko znalazł się za Carrickiem zdecydował się na strzał - piłka minęła dalszy słupek.

• Bayern próbuje atakować, przerzut z lewego na prawe skrzydło, tam wchodzi Ribery.

• Welbeck bardzo finezyjnie startuje prawym skrzydłem - zwodem minął jednego obrońcę, drugim niestety stracił piłkę.

• Ribery próbował rajdu z lewej strony, ale nie udało się przebić przez trójkę obrońców w polu karnym,

• Kontra Bayernu, goście wykorzystali całą wolną, prawą stronę, jednak piłkę wyjaśnili broniący się.

• Długa piłka do Valencii, Ekwadorczyk podaje do Welbecka a napastnik walcząc o piłkę podnosi zbyt wysoko nogę. Szkoda, że sędzia gwiżdże przewinienie, bo "Welbz" pakuje piłkę do bramki.

• Bawarczycy podejmują pierwsze próby, jednak to bardziej wygląda na badanie możliwości rywala.

• Bayern już w posiadaniu, a do linii bocznej rusza David Moyes.

• Początek spotkania z piłką przy nogach graczy United.

• I zaczynamy spotkanie ćwierćfinałowe!

• Piłkarze już są na murawie - rzut monetą przypadł w korzyści Bayernowi.

• Niecałe dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. A Wy sądzicie, że gospodarzy stać dzisiaj na sprawienie niespodzianki?

• A Bayern? Bayern w tym sezonie jest potęgą, zdobyty już w marcu tytuł mistrza Niemiec świadczy o tym najlepiej. Dzięki temu praktycznie wszystkie swoje siły Guardiola może rzucić na walkę o Ligę Mistrzów, a my dzisiaj przekonamy się, czy jako pierwsi odczują to The Red Devils.

• Old Trafford przed meczem Manchesteru z BayernemOld Trafford przed meczem Manchesteru z Bayernem

• Brak Robina Van Persiego jest na pewno sporym osłabieniem gospodarzy, zwłaszcza skoro pamiętamy jak Holender zagrał w rewanżowym meczu z Olympiakosem. Dziś jego miejsce zajmie Danny Welbeck i zobaczymy, jak reprezentant Anglii zastąpi swojego kolegę z ataku.

• Mamy jeszcze troszkę czasu do pierwszego gwizdka, zapraszam więc do zapoznania się z felietonem Michała Kozery na temat dyspozycji i szans United przed tym spotkaniem. Można go znaleźć tutaj.

• Gdzie więc szukać mogą nadziei kibice Czerwonych Diabłów? Jedyne rozgrywki w tym sezonie, w których ich pupile radzą sobie nieźle to właśnie Liga Mistrzów. Grali oni zresztą w fazie grupowej z jednym niemieckim klubem (Bayerem Leverkusen) i na wyjeździe potrafili ograć go 5:0. Dziś nikt na taki wynik nie liczy, ale dla samego widowiska przydałoby się, aby podopieczni Moyesa umieli nawiązać walkę z Bawarczykami.

• Finał Ligi Mistrzów z sezonu 1998/1999, ćwierćfinał z 2009/2010 to były wspaniałe pojedynki z udziałem dwóch tych klubów. Tutaj możecie przypomnieć sobie tamte wydarzenia. Obyśmy teraz mogli być świadkami podobnych emocji.

• Z wypowiedzi Guardioli wypływa masa kurtuazji, jednak prawda jest taka, iż jego zespół jest absolutnym faworytem tego meczu i każdy inny wynik będzie rozpatrywany w ramach sensacji.

• Gramy przeciwko Manchesterowi United, jednemu z najważniejszych klubów na świecie, bez względu na ich aktualną sytuację. Szczególnie, jeśli mówimy tu o ostatnich 10-15 latach pod rządami sir Alexa. Ten zespół wciąż ma wspaniałych piłkarzy. To zaszczyt, że znów tutaj jestem i mam nadzieję, że jutro zaprezentujemy się dobrze. Mam dużo szacunku wobec moich kolegów po fachu i tego, że Czerwone Diabły zdecydowały się zatrudnić Davida Moyesa. Niekiedy po prostu trzeba trochę więcej czasu. Oni wierzą to, że jest dobrym trenerem, a w Evertonie wykonał dobrą robotę. Kiedy widzę Wayne'a Rooneya, Nemanję Vidicia, Danny'ego Welbecka i Chicharito, to dostrzegam jakość tej drużyny. Raz czy dwa razy mogą zanotować najlepszy występ w sezonie i nas pokonać. Taka jest prawda - powiedział przed tym meczem Pep Guardiola.

• Niektórych może pewnie dziwić obecność Ryana Giggsa w pierwszym składzie Manchesteru United. Wszyscy pamiętamy jednak jak bardzo pomógł ten piłkarz swojej drużynie w rewanżowym spotkaniu z Olympiakosem Pireus. Może David Moyes ma nadzieję na podobny efekt dzisiaj?

• Ławka rezerwowych Manchesteru United: Lindegaard, Nani, Young, Fletcher, Kagawa, Januzaj, Hernández

• Ławka rezerwowych Bayernu: Starke, Van Buyten, Shaqiri, Götze, Højbjerg, Mandžukić, Pizarro

• Pierwsze składy są już dostępne. Widzicie jakieś niespodzianki?

• Już niedługo po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów, a zaraz po nich dołączą ławki rezerwowych. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą można znaleźć tutaj.

• Witamy! Już tylko godzina została do inauguracji fazy 1/4 finału Ligi Mistrzów. W jednym z pierwszych jej spotkań na Old Trafford Manchester United podejmie Bayern Monachium. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.