Paris Saint-Germain 2 - 1 Bayer Leverkusen

2

Bayer Leverkusen

1

• PSG

W dzisiejszym spotkaniu zabrało gospodarzom lwiego pazura. Spowodowane było to wysokim zwycięstwem w pierwszym spotakniu obu drużyn. Na brawa sałguje bramkarz PSG Salwatore Sirigu, który kilka razy dzisiejszego wiczoru ratował gospodarzy z opresji. PSG wykonało swój obowiązek i pokonało Bayer. Jeśli chodzi o grę dospodarzy to napewno zachowali oni twarz i nie wracają do odmu z bagarzem goli. zabrakło trochę szcześcia bo karnego nie wykorzystał Rolfes, ale widać było gołym okiem, że PSG to za wysokie progi. Za uwagę dziękuję Marcin Zając. Zapraszam na ekstraklasa.net.

• Mamy ostatni gwizdek spotkania. PSG pokonuje 2:1 Bayer i pewnie awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w dwu meczu Paryżanie pokonali 6:1 gości z Niemiec.

• Żółta kartka dla młodego Wagenera, który fauluje wślizgiem Lukasa.

• W ekipie gospodarzy dziś na wyróżnienie zasługuje lewy obrońca Lukas Digne, zanotował dziś asystę przy golu Lavezziego. Kilka razy świetnie ruszał się na lewej flance.

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Rzut wolny z 23 metrów. Do piłki podszedł Lukas, który trafia tylko w mur.

• Paryżanie w stu procentach panują na boisku. Co prawda nie dobijają dziś gości, ale i tak pokazują klase. Dobre zawody rozgerali dziś goście. Pierwsza połowa w wykonaniu gości była zdecydowanie lepsza niż druga.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Z boiska schodzi Edison Cavani a w jego miejsce wchodzi Zoumana Camara.

• Wlaśnie Menez świetnie odzyskuje piłkę, podaje do Pastore, który w sytuacji sam na sam trafia prosto w bramkarza. Argentyńczyk mógł zagrywać do lepiej ustawionego Cavaniego.

• Brakuje werwy którejś z drużyn. Bayer wyczekuje już ostatniego gwizdka zaś w ekipie gospodarzy do gry pali się tylko jeremy Menez.

• Adrein Rabiot negocjuje nowy kontrakt. Obecnie młody pomocnik zarabia 20 tys. euro a klub proponuje mu 120 tys. Zawodnik jednak chce zarabiać około 200 tys.

• Żółty kartonik za bezsensowny faul Adreina Rabiota, pomocnik gospodarzy wykonuje wślizg od tyłu na nogi Derdyioka, jak najbardziej zasłużona kartka.

• Limit zmian wykorzystany w ekipie gospodarzy. Z boiska schodzi Stefan Reinartz a w jego miejsce wchodzi młody Maximilian Wagener.

• Dziś Zlatan nie trafił 11 bramki w tej edycji Ligi Mistrzów. Szwed zmagał się ostatnio z bulem pleców, dlatego też dziś wcześniej opuścił boisko.

• Goście po stracie piłki cofają się na własną połowę własnym zespołem i czekają na rywala. Okazję do popisu mają zawodnicy PSG, którzy mają piłkę cały czas przy nodze.

• Cabaye trafia z wolnego w mur, do piłki dopada Pastore, który uderza na bramkę gości bardzo niecelnie.

• Z boiska schodzi Zlatan Ibrahimović a w jego miejsce wchodzi jeremy Menez, który w tym roku zagrał tylko w dwóch spotkaniach.

• W polu karnym świtni przyjmuje piłkę Cavani. Napastnik oddaje strzał, ale siwtnie blokuje go Toprak.

• Mamy drugą żółtą kartke dla emre Cana, niecodzienna sytuacja. Zawodnik gości chcił wymusić faul na 40 metrze od bramki rywali. Arbiter zrezygnował z upominania zawodnika i od razu pokazał kartonik.

• Kolejna zmiana w ekipie gości. Na boisku melduje się Heung - Min Son w miejsce Gonzalo Castro.

• Zmiana w drużynie gości - schodzi strzelec bramki Sidney Sam a w jego miejsce młody Julian Brandt.

• Mogło być 2:2!!!! Derdyiok znalazl się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. szwajcar fatalnie uderzył.

• Ibrahimović miał doskonałą okazje do zdobycia bramki, sytuacyjna piłka i Szwed z szesnastu metrów uderza wysoko ponad bramką.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko opuszcza Ezequiel Lavezzi a w jego miejsce wchodzi Lucas.

• dobre zagranie Cana do Derdyioka, który chciał minąć Sirigu, Włoch stał do końca na nogach i tylko rzut rożny dla gości.

• Mimo tego, że gospodarze dziś występują w okrojonym składzie to i tak widać różnice klas między zespołami.

• Bayer nie powiedział dzisiaj jeszcze ostatniego słowa. Niemcy starają się przedostać pod pole karne PSG.

• Dobra próba w wykonaniu gości. Z przed pola karnego uderza Gonzalo Castro, ale Sirigu świetnie broni.

• Żółty kartonik dla Emre Cana, który wślizgiem starał się odebrać piłkę Thiago Silvie.

• Świetny kontratak w wykonaniu gości. Na bramkę strzela Sam, ale kapitalnie broni Sirigu, mogło być 2:2

• Świetna akcja lewą stroną aktywnego dzisiaj Lukaca Digne, który płasko dośrodkowuje w pole karne gości gdzie czekał Lavezzi. Argentyńczyk płaskim strzałem umieszcza piłkę w siatce.

• GOLLLLLLLLLLLL!!!!!!! 2:1!

• W natarciu goście. Bayer zabawil się w małą tiki - takę przed polem karnym PSG. Pomysl dobry jednak z tej akcji nic nie wynikło, Thiago Silva wybija piłkę na aut.

• Od początku drugiej połowy częściej przy piłce gospodarze.

• Zlatan Ibrahimović ma okazję wyprzedzić w kwalifikacji strzelców Cristaiano Ronaldo. Póki co Szwed jeszcze bez bramki w dzisiejszym spotkaniu.

• Bayer staje dziś przed szansą pokazania swojego charaktetu. Póki co goście nie mają się czego wstydzić.

• PSG - Bayer LeverkusenPSG - Bayer Leverkusen

• Rozpoczynamy drugą połowe spotkania! Oby padło w niej wiele bramek.

• Trzeba przyznać, że wynik jak nabardziej sprawiedliwy. Dobry początek spotkania mieli goście jednak szkoda, że Rolfes nie wykorzystał rzutu karnego. PSG dziś jakby na pół gwizdka, ale swoje i tak trafili. Napewno w drugiej połowie nie zabraknie bramek. Czekamy tylko na przebudzenie Zbrahimovicia.

• I mamy koniec pierwszej połowy.

• Lucas Digne bardzo aktywny na lewej flance. Młody Francuz gra dziś niczym skrzydłowy. Po raz kolejny dośrodkowuje piłkę w pole karne i znowu Leno na posterunku.

• Obie drużyny jakby wyczekiwaly końca pierwszej połowy. Zawodnicy nie są już energiczni jak na poczatku spotkania, zdecydowanie brakuje ruchu.

• Goście często starają się zaskoczyć gospodarzy atakiem pozycyjnym. Bayer nie jest już taki agresywny jak na początku spotkania.

• Dziś Ibra jakby mniej widoczny. Szwed cofa się często po piłke.

• Cavani w kapitalnej sytuacji. Urugwajczyk świetnie obrócił się w polu karnym z obrońcą na plecach. Uderza, ale kapitalnie broni Leno! Mogło być 2:1.

• W polu karnym piłkę chciał opanować Cavani, ale nic z tego, obrońcy gości wypychają Urugwajczyka.

• Rzut wolny dla PSG. Cabaye w pole karne gdzie głową uderza Cavani, ale za lekko.

• Sporo niedokładności w obu drużynach. Sporo piłek jest niecelnie zagrywanych.

• Mimo wszystko Paryżanie dzisiaj są nie do poznania. Podopieczni Blanca grają inaczej niż w poprzednich spotkaniach. Brak im zaangazowania a także szybkości. Widać, że środek pola dobrze nie funkcjonuje, dziś ta formacja bez Vaerttiego i Matuidiego.

• PSG stara cię odpowiedzieć atakiem z lewej strony, Digne dośrodkowuje w pole karne, ale Leno przecina podanie.

• W polu karnym został pociągnięty za koszulkę Derdiyok, Jallet był typ pechowcem, który faulował Szwajcara, za co został ukarany żółtą kartką.

• PSG - Bayer Leverkusen

• Simon Rolfes nie trafia!!! Salwatore Sirigu broni rzut karny!!!!

• I mamy rzut karny dla Bayeru!

• Paryżanie po stracie piłki wcale odrazu nie doskakują do rywala. PSG daje pograć gością.

• Bayer ostatnimi czasy spisuje się słabo. W Bundeslidze idzie im coraz gorzej a Liga Mistrzów ucieka. Dzis podopieczni Hyppi chcą zachować twarz.

• Spora rotacja w ekipie gości na lewej stronie obrony. W ostatnim ligowym spotkaniu szansę dostał Boenisch a dzisiaj widzimy Guardado. 27 lutego dołączył Brazylijczyk Wendel, może on będzie lekiem na całe zło.

• PSG imonuje prowadzeniem gry. Formacja pomocy i ataku dobrze ze sobą współpracuje, odległości między nimi są bardzo małe przez co Bayer nie radzi sobie z wyprowadzenniem piłki.

• Poprzeczka!! Zalatan Ibrahimović w polu karnym otrzymuje podanie od Cavaniego. Szwed podcina piłkę a ta zatrzymuje się na poprzeczce!

• Od pierwszych minut swoją sznasę dostali młodzi francuzi Lucas Digne oraz Adrien Rabiot. Obaj jak do tej pory bardzo dobrze wykonują swoje zadania.

• Tym razem na posterunku Leno.

• PSG wróciło na właściwe tory. Rzut rożny dla Paryżan po akcji Lavezziego.

• Marquinhos wykorzystuje dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzela głową na 1:1! Świetna rechabilitacja za wcześniejszy błąd przy utracie bramki.

• GOLLLLLLL!!!!! I mamy 1:1 !!!!!!!!

• Toprak popełnia błąd w wyprowadzeniu piłki. Zlatan przechwytuje piłkę, uderza z bliskiej odległości, ale Bernd Leno broni kapitalnie.

• yoan Cabaye dziś nieco cofnięty, Francuz sprowadzony z Newcastle próbuje grać długą piłkę do partnerów, ale świetnie przechwytują te zagrania obrońcy gości.

• Gospodarze jakby nieco oszołomieni postawą gości. Bayer prowadzi kolejny atak!

• Goście niespodziewanie obejmują prowadzenie. Sidney Sam wykorzystuje dośrodkowanie z prawej strony i głową umieszcza piłkę w siatce! Świetna akcja gości i fatalne zachowanie Marquinhosa, który nie pokrył Sama.

• GOLLLLLL! 0:1 Sidney Sam!

• Aż 2000 kibiców z Niemczech przybyło dziś na Parc des Princes.

• I mamy pierwszy strzał w spotkaniu. Emre Can spróbował z przed pola karnego zaskoczyć Sirigu. Włoch paruje na rzut rożny.

• Już od pierwszej minuty gospodarze prowadzą grę. W tym sezonie PSG we wszystkich rozgrywkach zdobyli 102 gole, przegrywając tylko 3 razy.

• Rewanż PSG - Bayer Leverkusen rozpoczety! Pan Ivan Bebek gwiżdze po raz pierwszy! Kibice dziś nie zawiedli. "Park Książąt" wypełniony po brzegi.

• PSG nie przegrało u siebie w europejskich pucharach już od 27 spotkań. Ostatnim zagranicznym klubem, który wygrał na Parc des Princes, był Hapoel Tel-Awiw. Izraelczycy dokonali tej sztuki w ramach rozgrywek o Puchar UEFA w listopadzie 2006 roku, co dla paryskiego klubu stanowi dziś dawną, zapomnianą już epokę. Tylko cud mógłby sprawić, by Bayer przerwał dziś tę znakomitą passę.

• Obie ekipy wychodzą już na boisko.

• Obie ekipy już czekają w tunelu. Za chwilę początek spotkania. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu w Niemczech Paryżyanie wygrali z Bayerem 4:0. Bramki zdobywali:Matuidi, Ibrahimović x 2 oraz Cabaye.

• Zlatan Ibrahimović

"Dziś kibice wypełnili Parc des Princes głównie po to, by obejrzeć kolejny popis szwedzkiego napastnika. Ibrahimović strzelił już dziesięć goli w tej edycji Lidze Mistrzów i w klasyfikacji strzelców tych rozgrywek ustępuje tylko Cristiano Ronaldo, który ma na swoim koncie o jedno trafienie więcej. We wszystkich rozgrywkach w tym sezonie Zlatan zdobył 38 goli w 38 rozegranych spotkaniach. Wydaje się zatem niemożliwe, by dziś wieczorem nie powiększył swojego dorobku przeciwko przechodzącemu kryzys Bayerowi".

• Ławka rezerwowych Leverkusen: Lomb, Boenisch, Hilbert, Wagener, Son Heung-Min, Kiessling, Brandt

• Ławka rezerwowych PSG: Douchez, Camara, Alex, Maxwell, Ménez, Thiago Motta, Lucas.

• W składzie gości tak jak przewidywano kilka gwiazd odpoczywa. Na ławce spotkanie rozpocznie najlepszy strzelec "Aptekarzy" Stefan Kiessling oraz motor napędowy zespołu Heung - Min - Son. Od pierwszej minuty nie zobaczymy także reprezentanta Polski Sebastiana Boenischa. Szansę od pierwszej minuty dostal za to Eren Derdiyok, który na co dzień jest tylko zmeinnikiem wcześniej wspomnianego Kiesslinga.

• Znamy już składy obu zespołów. W ekipie gospodarzy od pierwszych minut niezawodny Zlatan Ibrahimović a obok niego w ataku Cavani i Lavezzi. Swoją szansę dostają dzisiaj młodzi Marquinhos, Adrien Rabiot oraz Lucas Digne.

• Relacje Live ze spotkania PSG - Bayer Leverkusen czas zacząć!! Zapraszamy państwa do śledzenia wydarzeń z Parc des Princes.