Liga Mistrzów, 1/4 finału, pierwszy mecz

Real Madryt

3

Borussia Dortmund

0

• Koniec meczu. Gospodarze zrobili to, co do nich należało i pewnie pokonali Borussię 3:0. Wydaje się, że przed rewanżem sytuacja Dortmundczyków jest gorzej niż zła, a awans Realu na wyciągnięcie ręki. Trzeba jednak postawić kropkę nad i. Póki co, w o wiele lepszych nastrojach "Królewscy". Dziękujemy za relację!

• Ostatnie sekundy meczu. Real wygra to spotkanie i chyba zapewni już sobie awans do półfinału Ligi Mistrzów. A może jednak nie? Jak to oceniacie?

• Po faulu na Moracie żółta kartka dla Grosskreutza.

• Nikt nie mógł powstrzymać Bale'a w swoim rajdzie i choć Walijczyk zrobił wszystko tak, jak powinien, to jednak jego strzał okazał się niecelny. Wyborna akcja indywidualna zawodnika Realu.

• Strzał (?) rozpaczy Sokratisa z dystansu, ale bez efektu.

• Jakiś uraz Cristiano Ronaldo. Zmienia go Casemiro.

• Został ostatni kwadrans gry. Real wyraźnie usatysfakcjonowany rezultatem, Borussia bez pomysłu, jak ugryźć rywala. Gospodarze są o klasę lepsi.

• Festiwal zmian trwa. Za Benzemę wchodzi Morata.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Jojić za Kehla.

• Strzelec gola, Isco, opuszcza plac gry. Za niego wchodzi Illarramendi.

• Na lewej stronie piłkę otrzymuje Benzema, który schodzi do środka i uderza, ale futbolówkę po rykoszecie pewnie łapie Weidenfeller. Czy w tym meczu padną jeszcze jakieś bramki?

• Ostatnie minuty pod dyktando Borussii, która przejęła inicjatywę, ale bezbłędnie w tym meczu zachowuje się defensywa Realu i nie pozwala na jakiekolwiek zagrożenie pod własną bramką.

• Real Madryt - Borussia DortmundReal Madryt - Borussia Dortmund

• Kolejna zmiana. W tym meczu już bez Polaków. Za Piszczka wchodzi Schieber.

• Pierwsza zmiana w meczu. Za Mkhitaryana wchodzi Hofmann.

• Benzema huknął z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Carvajala, ale dwoi się i troi w bramce golkiper gości! Niesamowite kilka minut.

• Wyborna sytuacja Borussii, ale w ostatnim momencie interweniuje Pepe i uprzedza Mkhitaryana!

• Fatalna strata Borussii na 30 metrze. Piłkę przejmuje Modrić, który zagrywa do Ronaldo, a Portugalczyk ze spokojem przekłada sobie futbolówkę i wpisuje się na listę strzelców.

• Ronaldooooo!!! 33333!! Po meczu.

• Chyba najlepsza sytuacja Borussii, która kończy się strzałem Reusa. Strzałem niecelnym.

• Kapitalnie zachował się teraz Ronaldo, który na stronie ograł jednego zawodnika Borussii, popędził przed siebie i dograł precyzyjnie do Benzemy, ale Francuz został uprzedzony.

• Po "żywym" początku drugiej połowy, teraz zrobiło się dość spokojnie na boisku i brakuje dogodnych sytuacji bramkowych po obu stronach.

• I w odpowiedzi po kontrze w niezłej sytuacji znalazł się Aubameyang, ale zabrakło precyzji i piłka przeleciała obok bramki. Może Robert Lewandowski zdziałałby więcej...

• Od razu bardzo dobrą okazję miał Bale, który uderzał z ostrego kąta, ale tym razem górą Weidenfeller. Z przytupem rozpoczęli drugą połowę gospodarze.

• Rzęsisty deszcz przywitał piłkarzy na murawie. Może to niebo płacze nad Borussią? Zaczynamy drugą połowę!

• I już. Koniec pierwszej połowy. Bezdyskusyjna przewaga Realu Madryt, który zasłużenie prowadzi 2:0. Goście stanowią jedynie tło dla poczynań "Królewskich". Źle przedstawia się sytuacji Dortmundczyków, a my wracamy za 15 minut!

• Ostatnie minuty pierwszej połowy. Tempo spotkania nieco spadło. Widać, że piłkarze obu drużyn chcieliby już udać się do szatni.

• W bardzo dobrej sytuacji mógł znaleźć się Ronaldo po podaniu Ramosa, ale Portugalczyk źle przyjął piłkę i wyjaśnia sytuację Piszczek.

• Dośrodkowanie Carvajala na głowę Benzemy, ale Francuz pomylił się o metr. Wcześniej ładną sztuczkę techniczną zaprezentował Bale.

• Gol Isco:

• Padł w polu karnym jeden z piłkarzy Borussii po interwencji rywala, ale arbiter pozostał niewzruszony i nakazał grać dalej.

• Gol Bale'a:

• W środku pola piłkę przejął Grosskreutz i popędził z nią przed siebie, ale czujny po strzale pozostał Casillas.

• Tym razem świetnie z rzutu wolnego uderzył Bale, ale raz jeszcze górą Weidenfeller, który wyciągnął się jak struna. Bramkarz Borussii jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem dla Kehla.

• W zasadzie bramka z niczego. W dość przypadkowej sytuacji Isco otrzymał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał, a piłka powoli wpadła obok bezradnie interweniującego bramkarza Borussii. Pół godziny gry i 2:0. Czy goście się jeszcze podniosą?

• Iscoooooo!!! 2222!!!

• Po świetnym początku w wykonaniu gospodarzy, teraz nieco dłużej goście utrzymują się przy piłce i próbują spokojnie rozgrywać swoje akcje.

• Przed chwilą dobrze podłączył się do akcji Piszczek, który dośrodkowywał do Aubameyanga, ale napastnik Borussii nie trafił dobrze w piłkę po strzale przewrotką.

• Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany Reus.

• Pierwszy kwadrans za nami. Bezdyskusyjna przewaga Realu i zasłużone prowadzenie.

• Teraz Fabio Coentrao wygrał pojedynek z Piszczkiem a później dośrodkował do Ronaldo, ale Portugalczykowi zabrakło nieco szczęścia i rzut rożny dla gospodarzy.

• Świetnie z rzutu wolnego uderzał Cristiano Ronaldo, ale znakomitą interwencją popisał się Roman Weidenfeller. Coraz bardziej pachnie kolejnym golem dla Realu.

• Z dystansu uderzał Ronaldo i z dużym trudem sparował piłkę golkiper Borussii. Pełna kontrola boiskowych wydarzeń przez podopiecznych Carlo Ancelottiego.

• Wyraźnie uskrzydleni gospodarze próbują zdobyć kolejną bramkę. Goście głęboko wycofani na własnej połowie i jedynie odpierają ataki rywala.

• Świetnie z prawej strony popracował Benzema, który podał do Carvajala, ten odegrał do Bale'a, a Walijczyk czubkiem buta zmieścił futbolówkę w bramce. Szybko obejmują prowadzenie gospodarze.

• Goooool!!! Balee!!

• Od pierwszych sekund ruszyli do ataku goście i wywalczyli od razu pierwszy rzut rożny. Dobry początek Borussii.

• I zaczęli! Pasjonująco zapowiada nam się najbliższe 90 minut! Oby piłkarze sprostali oczekiwaniom.

• Ostatnie minuty i za chwilę zaczynamy! A kogo Wy widzicie w roli faworyta i jaki wynik obstawiacie? Piszcie w komentarzach!

• Ostatnie cztery spotkania pomiędzy obiema drużynami na korzyść Borussii, która dwukrotnie mogła cieszyć się ze zwycięstwa, raz przegrała i także raz podzieliła się punktami z Realem. Warto jednocześnie przypomnieć, że w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów gospodarze na swoim stadionie wygrali wszystkie spotkania, odprawiając z kwitkiem FC Kopenhagę, Galatasaray, Juventus i ostatnio niemieckie Schalke.

• Real - Borussia przed meczemReal - Borussia przed meczem

• Z trójki Polaków dziś obejrzymy jedynie Łukasza Piszczka. Kuba Błaszczykowski wciąż leczy poważny uraz, natomiast Robert Lewandowski pauzuje z powodu nadmiaru żółtych kartek. Przypomnijmy, że przed blisko rokiem napastnik Dortmundczyków niemal w pojedynkę rozmontował Real Madryt, czterokrotnie wpisując się na listę strzelców. To duża strata Borussii w dzisiejszym meczu.

• W teorii faworyt jest jeden i to zdecydowany. Wielu sądzi, że przetrzebiona kontuzjami Borussia Dortmund nie będzie w stanie stawić czoła wielkiemu Realowi Madryt. Wystarczy jednak cofnąć się o rok, by przypomnieć sobie jedno z bardziej zaskakujących rozstrzygnięć ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów i kapitalny triumf podopiecznych Juergena Kloppa w konfrontacji z "Królewskimi". Dziś czeka nas powtórka z rozrywki, czyli kolejne starcie obu ekip. Do pierwszego gwizdka pozostało 30 minut!

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Borussią Dortmund!