Zenit Sankt Petersburg 2 - 4 Borussia Dortmund

Liga Mistrzów, 1/8 finału, pierwszy mecz

Zenit Sankt Petersburg

2

Borussia Dortmund

4

• Koniec meczu. Borussia w pełni zasłużenie wygrywa, a jednym z bohaterów jest Robert Lewandowski. Za uwagę dziękuję, Bartosz Czekała.

• Doliczono 4 minuty.

• Grosskreutz schodzi, a w jego miejsce pojawił się Durn.

• Witsel uderzał zza pola karnego prosto w bramkarza.

• Goście grają już ewidentnie na czas. Utrzymują się długo przy piłce i przetrzymują piłkę w narożnikach boiska.

• Zmiana także w BVB. W miejsce dobrze dziś grającego Reusa wszedł Hofmann.

• Jeszcze jedna i ostatnia zmiana w Zenicie. Za Fayzulina wszedł Kerzhakov.

• Smolnikov za Anyukova.

• Dobra centra Anyukova, ale Weidenfeller wyłapuje piłkę!

• Tym razem kartką ukarany Fayzulin.

• Zenit wywalczył rzut rożny, ale nic z niego nie wynikło.

• Borussia stara się pójść za ciosem.

• Przed golem Lewandowskiego w zespole BVB nastąpiła zmiana. W miejsce Mikhitaryana wszedł Aubameyang.

• Szybka odpowiedź Borussii! Lewy dostał piłkę w polu karnym, miał sporo wolnego miejsca, uderzył przy słupku, Łodygin musi po raz kolejny wyciągać piłkę z siatki.

• GOOOOOOOOOOL! 2:4! LEEEEEEEEWANDOWSKI!

• Hulk pewnym egzekutorem! Uderzył w prawy górny róg. Weidenfeller nie miał szans!

• GOOOOL! 2:3!

• Jeszcze kartka dla Piszczka. Wydawało się jednak, że karnego nie było. Ewidentny błąd arbitra.

• Rzut karny dla Zenitu!

• Do końca meczu 25 minut. Czy Zenit jeszcze nawiąże walkę czy dwumecz już wydaje się być przesądzony?

• Piszczek świetnie zagrał do Lewandowskiego na 5 metr, a ten przyjął piłkę, uderzył i tym samym zdobył trzeciego gola dla Borussii!

• GOOOL! 1:3!

• Hulk nieczysto trafił w piłkę, dopadł do niej Rondon, ale uderzył w słupek, piłka jednak wróciła pod nogi Shatova, który strzelił bramkę honorową!

• GOOOL! 1:2!

• Żółta kartka dla Anyukova za faul.

• Grosskreutz ładnie zagrywa po ziemi w pole karne do Reusa, ale tego powstrzymuje Lombaerts!

• Borussia gra agresywnym pressingiem co przynosi zamierzone skutki.

• Mchitarjana zagrywa mocno bitą piłkę na 5 metr, ale świetnie zachował się bramkarz gospodarzy i wyłapał piłkę.

• Bardzo aktywny jest dzisiaj Lewandowski. Tym razem podawał między nogami, ale niecelnie.

• Przed szansą Lewandowski, ale jego strzał broni Łodygin!

• Zaczynamy drugą część gry. Od środka Zenit.

• Koniec pierwszej połowy. Wracamy za 15 minut.

• Doliczono minutę.

• Reus ponownie dośrodkowywał, ale tym razem z rożnego. Po raz kolejny obrońcy Zenitu górą.

• Reus uderzał z wolnego, ale lekko i nieczysto, piłkę łapie Łodygin.

• Niezłe dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Zenitu, ale defensorzy gospodarze wybijają.

• Moment agresywnej gry w środku pola.

• Grosskreutz zbyt mocno zagrywał do Mkhitaryana.

• Świetna wymiana piłki między Reusem a Piszczkiem, Reus zdecydował się uderzyć, piłka minęła o centymetry słupek bramki Zenitu!

• Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Lewandowskiego, ten uderzył nad bramką. Mimo tego był na spalonym.

• Uderzenie Hulka, ale prosto w bramkarza.

• Lewandowski ładnie zagrał do Piszczka, ten cofnął do Mkhitaryana, który fatalnie podawał i ostatecznie piłkę przejęli gospodarze.

• Wrzutka Fajzulina, ale Rondon minął się z piłką.

• Świetna prostopadła piłka do Lewandowskiego, ten wpadł w pole karne, ale był powstrzymywany przez jednego z obrońców Zenitu, ostateczni Łodygin złapał piłkę.

• Zbyt mocne zagranie Hulka do Rondona i piłkę mają defensorzy Borussii.

• Mamy wymuszoną zmianę w zespole Zenitu. Za kontuzjowanego Arshavina wszedł Tymoszczuk.

• Po szybkich dwóch bramkach dla gości brakuje sytuacji bramkowych. Piłka toczy się w środku pola.

• Przed polem karnym do piłki doszedł Sahin, próbował zagrać prostopadłą piłkę, ale nie zrozumiał się z kolegami z zespołu i od bramki Łodygin.

• Borussia od początku meczu gra agresywnie co przynosi efekty.

• 5 minut za nami a BVB prowadzi już 2:0! Świetnie zachował się Grosskreutz w polu karnym, który odegrał do Reusa, a ten nie daję szans bramkarzowi!

• GOOOL! 0-2!

• Świetne podanie Lewandowskiego do Reusa, ten wpadł w pole karne, wydawało się, że był faulowany, ale do piłki dopadł Mkhitaryan i bez namysłu wpakował piłkę do bramki!

• GOOOL! 0-1!

• Dobrze zapowiadała się kontra Zenitu, ale podanie Rondona przejęli defensorzy gości.

• Początek meczu. Od środka Borussia.

• Zawodnicy już na środku boiska. Przed nami Hymn Ligi Mistrzów!

• Piłkarze już w tunelu odprowadzającym na murawę.

• Piłkarze Zenitu do dwumeczu przygotowywali się na długich zgrupowaniach w Katarze, Izraelu i Turcji. Z innej strony, w przeciwieństwie do rywala, są pełni sił i świeżości, co można potraktować jako atut. Rok temu, dokładnie w tym samym czasie, potrafili wyeliminować Liverpool z Ligi Europy.

• Rezerwowi BVB: Langerak, Sarr, Durm, Hofmann, Aubameyang, Schieber, Jojic

• Rezerwowi Zenit: Małafiejew, Hubočan, Smolnikow, Luković, Zyrianow, Tymoszczuk, Kierżakow.

• Po lewej stronie macie już podstawowe jedenastki obydwu drużyn. Czas na rezerwowych.

• Borussia za to ciągle walczy na tle ligowym o zakończeniu sezonu na miejscach premiowanych udziałem w Europejskich Pucharach. W ostatnim meczu ligowym jednak przegrała wysoko z Hamburgerem SV 0:3.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania nie są w rytmie meczowym. Albowiem rozgrywki rosyjskiej Premjer Ligi wznowią dopiero w marcu.

• Już za niespełna 25 minut pierwszy gwizdek w St. Petersburgu. Miejscowy Zenit podejmie Borussię Dortmund.