0

Real Madryt

3

3 1 połowa

• Pierwsza połowa rozstrzygnęła losy spotkania i Real spokojnie kontrolował mecz. Mieliśmy co prawda kilka dobrych sytuacji po obu stronach, lecz piłkarze byli nieskutecznie. Widać było, że z minuty na minutę Liverpool coraz mniej wierzył w to, że może jeszcze coś zdziałać, a Real myślał już chyba o sobotnim El Clasico. To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• Spokojnie rozgrywa piłkę Real, trwa oczekiwanie na końcowy gwizdek.

• Po trybunach niesie się po raz kolejny "You'll never walk alone", a sędzia dolicza dwie minuty. Na boisku dzieje się niewiele.

• Johnson chciał wjechać z piłką w pole karne, ale został powstrzymany. Liverpool musi konstruować atak od nowa.

• Kibice Realu rozpoczęli już świętowanie pierwszego zwycięstwa na Anfield Road.

• Mamy ostatnią zmianę w tym meczu - Nacho zastępuje Marcelo.

• Świetne dośrodkowanie w pole karne, lecz Arbeloa uprzedził Sterlinga i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Druga roszada w zespole gości - Kroosa zmienia Illarramendi.

• Atakuje Real, Rodriguez dobrze zagrał do Isco, ten podał do Benzemy, ale strzał Francuza został zablokowany. Piłka trafiła jeszcze do Modricia, którego strzał z łatwością broni Mignolet.

• Ostatnio najaktywniejszym piłkarzem Realu w ofensywie jest... Marcelo. Brazylijczyk jest jednak podwajany i traci piłkę.

• Swoją największą gwiazdę na Gran Derbi oszczędza też Ancelotti. Boisko opuszcza Cristiano Ronaldo, zastępuje go Sami Khedira.

• James Rodriguez! Teraz mógł odpowiedzieć Real, lecz w dobrej sytuacji Kolumbijczyk uderzył tuż obok słupka.

• Kolejna znakomita okazja dla Liverpoolu! Popędził lewą stroną Lallana, dobrze do Markovicia zgrał Gerrard, lecz później gracze Liverpoolu się pogubili i posłali piłkę tuż obok słupka.

• Na zaskakujący strzał zdecydował się teraz Sterling, z problemami broni Casillas!

• ... a Marković zmienia Philippe Coutinho.

• Podwójna zmiana w Liverpoolu. Emre Can zastępuje Hendersona...

• Isco dośrodkowuje w kierunku Ronaldo, lecz tym razem dobrze interweniuje Skrtel.

• Mignolet! Po fatalnym błędzie Moreno Ronaldo znalazł się sam przed bramką Liverpoolu, lecz golkiper "The Reds" znów stanął na wysokości zadania!

• Fatalny błąd Lovrena, który na własnej połowie traci piłkę na rzecz Ronaldo. Portugalczyk oddał mocny strzał, lecz dobrze broni Mignolet!

• Indywidualnego rajdu próbował Marcelo, minął dwóch rywali, lecz przy trzecim stracił piłkę.

• Indywidualnie teraz próbował Lallana, Pepe jest jednak dzisiaj ścianą nie do przejścia.

• Znakomicie minął teraz Benzema jednego z rywali po lewej stronie boiska i starał się dograć do Ronaldo, Portugalczyka uprzedził jednak Lovren. Źle wybrał Francuz, lepiej ustawiony był Rodriguez.

• Dobra dwójkowa akcja Sterlinga i Lallany, ten pierwszy znajdował się jednak na spalonym.

• Skrtel świetnie podawał w pole karne w kierunku wbiegającego Sterlinga, lecz przeszkodził kolegom Lallana. Później oddał piłkę Sterlongowi, ten wywalczył rzut rożny.

• Indywidualna akcja Isco i strzał po ziemi zablokowany wślizgiem. Łapie piłkę Mignolet.

• Szybka kontra Realu, Marcelo do Isco, Isco do Benzemy, ale poradzili sobie z tym obrońcy. Piłka wróciła jednak do zawodników Realu, z prawej strony uderzał Rodriguez. Zbyt wysoko.

• Od spokojnych ataków rozpoczęli tę połowę gospodarzy. Moreno próbował dośrodkowywać, lecz dwukrotnie trafił prosto w Arbeloę. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Mamy jedną zmianę w zespole gospodarzy. Adam Lallana zastępuje Mario Balotellego.

• Znów gramy!

• Wracamy na Anfiled. Kibice Liverpoolu odzyskali wigor - znów rozbrzmiewa You'll never walk alone!

• Real jest na Anfield zespołem o klasę lepszym, choć "The Reds" nie zasłużyli na trzybramkową stratę. Obrońcy Liverpoolu nie radzą sobie z Ronaldo i Benzemą, kompletnie bezproduktywny jest Balotelli. W końcówce gospodarze mieli swoje szanse i pokazali, że są w stanie zagrozić "Królewskim" przynajmniej bramką honorową. Na drugie 45 minut zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Coutinho! Przepiękny strzał pomocnika Liverpoolu z dystansu, ale COutinho trafia tylko w słupek!

• Minutę dolicza arbiter do pierwszej połowy.

• Spokojnie rozgrywa piłkę Real, a po stadionie rozlega się Ole intonowane przez hiszpańskich kibiców.

• Bliski odpowiedzi Liverpool! Balotelli dobrze wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Allena, ten oddał techniczny strzał, lecz piłka przeleciała obok słupka.

• Fatalny błąd obrony "The Reds"! Nieporozumienie obrońców i bramkarza, niepilnowany Pepe, próbujący interweniować Mignolet zderzył się z jednym z kolegów, a Benzema z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA REALU! BENZEMA!

• Zaskakujący strzał Ronaldo z ostrego kąta, z problemami broni Mignolet.

• Niezły pomysł miał Henderson, ale nie zdołał dograć w polu karnym do żadnego z kolegów - zabrakło nieco do piłki Allenowi.

• Liverpool - Real MadrytLiverpool - Real Madryt

• Taktyczny faul Kroosa, Niemiec ukarany żółtą kartką.

• Długie zagranie Gerrarda w kierunku Balotellego nie przyniosło efektu. Od bramki rozpocznie Casillas.

• Po raz kolejny Pepe z łatwością radzi sobie ze Sterlingiem. Spokojnie i pewnie gra Real, atmosfera na Anfield nieco opadła.

• Piłka trafiła na lewą stronę do Toniego Kroosa, ten znakomicie dograł na długi słupek wprost na głowę Benzemy, a Francuz strzałem głową przelobował bezradnego Mignoleta.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA REALU! BENZEMA!

• Ronaldo zdecydował się teraz na strzał z dystansu, lecz piłka przeleciała obok słupka.

• Obrońcy Liverpoolu pozwolili teraz Isco na dośrodkowanie, nie było jednak w polu karnym żadnego z graczy Realu.

• Fatalnie zagrywa teraz Balotelli. Prostopadłe podanie do... nikogo. Żadnego z jego kolegów nie było nawet w pobliżu.

• Isco minął Hendersona, ale Anglik zdołał wrócić i bez faulu odebrał piłkę rywalowi.

• Ronaldo zgrywa piłkę do Jamesa Rodrigueza, ten nad głową Lovrena podaje z powrotem do Portugalczyka, który ubiega Skrtela i strzałem z pierwszej piłki pokonuje Mignoleta!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA REALU! RONALDO!

• Dobrze poradził sobie teraz Pepe ze Sterlingiem. Goście konstruują kolejną akcję.

• Teraz Real miał rzut rożny, ale niewiele z niego wyszło. Real przejmuje teraz inicjatywę.

• Świetnie wyprowadził piłkę Coutinho, zagrał do Hendersona, ten podał do Sterlinga, który zanotował prostą stratę.

• Teraz w ataku pozycyjnym Real, dwa dośrodkowania Arbeloi z prawej strony boiska zostały zablokowane.

• Prosty błąd popełnił teraz Varane i swoją akcję zaczynają konstruować gospodarze.

• Kolejne dobre dośrodkowanie Gerrarda, bardzo duże problemy z interwencją miał Casillas! Błąd Hiszpana ostatecznie bez konsekwencji.

• Kąśliwe dośrodkowanie Gerrarda wybija Ronaldo. Jeszcze jeden korner.

• Tym razem po strzale z dystansu Liverpool wywalczył rzut rożny.

• Gerrard! Z dystansu uderza kapitan Liverpoolu, piłka po rykoszecie odbija się tuż przed Casillasem, a ten z problemami paruje ją do boku!

• Ładnie powalczył teraz z rywalami Sterling i dośrodkował w pole karne, lecz piłkę bez problemu złapał Casillas.

• Urwał się teraz Johnsonowi Ronaldo, chciał dośrodkować w pole karne, ale zablokował tę próbę Gerrard. Po chwili piłka wróciła do Portugalczyka, ten zszedł do środka i oddał strzał, trafił jednak prosto w Mignoleta.

• Kolejna bardzo dobra akcja Coutinho, zniweczył jednak wysiłki kolegi Sterling. Mogło być groźnie.

• Znalazł się po prawej stronie z piłką Sterling, lecz sędzia słusznie dopatrzył się spalonego.

• Świetna piłka Coutinho do Sterlinga, ten przewraca się w starciu z Arbeloą, lecz Rizzoli nie dopatrzył się tu faulu.

• Marcelo miał piłkę po lewej stronie, ale jego próba dośrodkowania była fatalna. Od bramki rozpocznie Mignolet.

• Henderson przyjmował sobie piłkę przed polem karnym, lecz pomagał sobie przy tym ręką.

• Johnson dobrze uprzedził teraz Ronaldo, co zostało nagrodzone sporym aplauzem.

• Nerwowo grają oba zespoły na początku meczu, Balotelli dobrze przechwycił piłkę, ale po chwili został powstrzymany.

• Ronaldo jest :nagradzany" porcją gwizdów, gdy tylko jest przy piłce.

• Przy ogromnej wrzawie rozpoczął grający na czerwono Liverpool. Real dziś w białych strojach.

• Gramy!

• Jeszcze wspólne zdjęcie obu drużyn przy banerze UEFA, zaraz zaczynamy!

• Hymn Ligi Mistrzów skutecznie zagłuszany jest przez kibiców Liverpoolu. Wspaniałą atmosferę mamy na Anfield!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko.

• Czuć na Anfield atmosferę wielkiego meczu! Kibice "The Reds" tradycyjne wykonują "You'll never walk alone".

• Sędzią głównym dzisiejszego pojedynku będzie doświadczony Włoch Nicola Rizzoli.

• Do tej pory Real i Liverpool trzykrotnie mierzyły się w europejskich pucharach i wszystkie te starcia wygrali "The Reds". Ostatnio przed pięcioma laty - w 1/8 finału Ligi Mistrzów - na Anfield Anglicy rozbili rywali 4:0. Czy zdołają do tego nawiązać również dzisiaj? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• Rezerwowi Realu: Keylor Navas, Sami Khedira, Javier Hernandez, Nacho, Asier Illarramendi, Daniel Carvajal, Alvaro Medran

• Rezerwowi Liverpoolu: Brad Jones, Kolo Toure, Javier Manquillo, Rickie Lambert, Adam Lallana, Emre Can, Lazar Marković

• Czas na Carlo Ancelottiego

Chcę zobaczyć spektakularne spotkanie, doskonałą piłkarską grę dwóch wielkich klubów. Tempo tego meczu może być naprawdę wysokie, a my zrobimy wszystko, aby postarać się tu o trzy punkty. W każdym meczu chcemy być konkurencyjni. Ważne, że mamy wielu kluczowych graczy, którzy mogą grać na różnych pozycjach i się nimi zamieniać
  • Oddajmy głos trenerom obu drużyn. Na początek Brendan Rodgers.

To dla nas bardzo ważny mecz, wielkie wyzwanie. Nie gramy na poziomie z zeszłego sezonu z wielu powodów, ale to dla nas szczególny mecz. Jestem przekonany, że nasz zespół wzniesie się na poziom Realu. W meczu u siebie naprawdę jesteśmy w stanie odebrać im punkty. W tej chwili charakter jest czymś, co pozwala nam wygrywać mecze. Będziemy tego potrzebować, aby zrobić kolejny krok w kierunku kwalifikacji do kolejnej rundy.
  • Grupowej tabeli przewodzi oczywiście dzisiejszy rywal „The Reds”, Real Madryt. Zespół Carlo Ancelottiego po dwóch ligowych porażkach Realem Sociedad i Atletico Madryt, od których minął już ponad miesiąc, kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. „Królewscy” we wszystkich rozgrywkach wygrali siedem ostatnich pojedynków, w Lidze Mistrzów rozbijając FC Basel i pokonując na wyjeździe Łudogorec (choć trzeba przyznać, że mecz w Bułgarii nie był dla obrońców tytułu łatwy).

• Po lewej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. Dzisiejszy mecz jest szczególny dla Alvaro Arbeloi, który po raz pierwszy w oficjalnym meczu występuje przeciw swojemu byłemu klubowi.

• Liverpool po ośmiu kolejkach znajduje się co prawda na piątym miejscu w tabeli angielskiej Premier League, lecz do prowadzącej Chelsea klub z Anfield traci aż dziewięć punktów. Podopieczni Brendana Rodgersa nie zachwycili również w Lidze Mistrzów, gdzie na początek nie zachwycili w starciu z Łudogorcem, a później niespodziewanie przegrali w Bazylei. Z trzema punktami wicemistrzowie Anglii znajdują się na drugim miejscu w grupie B.

• Czas na wieczór z Ligą Mistrzów! W najciekawiej zapowiadającym się dziś spotkaniu Liverpool zmierzy się na Anfield Road z Realem Madryt. Początek tego meczu już za niespełna pół godziny!