3

Red Bull Salzburg

0

• Dziękuję za uwagę, życzę spokojnej nocy, której na pewno zabraknie dziś w szwedzkim mieście.

• Wielkie brawa dla zespołu gospodarzy, dzisiejszym spotkaniem zdecydowanie bardziej zasłużyli na grę w tych elitarnych rozgrywkach, niż ich o wiele bogatsi rywale z Austrii, którzy dziś nie pokazali absolutnie nic. Całkowicie niewidoczny był największy gwiazdor Jonatan Soriano. Zespół Malmo pokazał się jako szczelny kolektyw, z bardzo skutecznym egzekutorem - Markusem Rosenbergiem. A Klątwa Red Bull Salzburg trwa w najlepsze...

• Koniec meczu ! Malmo w Lidze Mistrzów !!

• Olsen wygarnia bezpańską futbolówkę, bezbłędny jest dziś.

• Ankersen faulowany przez Mehmetiego

• Proszę państwa mamy 91 minutę i dopiero teraz naprawdę groźne uderzenie Sabitzera. Cóż to mówi nam o grze formacji ataku gości ,dopowiedzą sobie państwo sami.

• 3 minuty dolicza sędzia.

• I jeszcze jedna groźna, zaskakująca próba Rosenberga. Nie udało się jednak przelobować bramkarza Byków. Kapitan Malmo zasłużył dziś na Ligę Mistrzów jak nikt inny.

• Austriakom się śpieszy, sami ustawili rywalom piłkę w narożniku. Malmo bawi się teraz przy linii bocznej.

• Pomyłka formacji defensywnej Malmo, próba Alana przewrotką , kopie jednak Helandera. Sędzia musial w tej sytuacji użyć gwizdka.

• A goście potrzebują już dwóch bramek by awansować. Jak tu jednak oczekiwać dwóch bramek w 5 minut, gdy przez 85 nie potrafią sobie stworzyć dogodnej okazji?

• Fenomenalne zachowanie Kroona, indywidualna akcja i podanie do Markusa Rosenberga, który zabawił się na pierwszych metrach od bramki Gulcsiego i zapakował futbolówkę do pustej bramki.

• 3:0!! I już jest po meczu !! Markus Rosenberg!!

• Forsberg przy linii końcowej, zbiegał w kierunku bramki, ale pogubił się chyba, bo zamiast niego decyzję podjął obrońca wybijając piłkę.

• Jeden na jednego Kroon z Hintereggrem, górą obrońca gości.

• Cios za cios w środku pola, daleka piłka i Ramalho podaje głową do bramkarza.

• Trzeba przyznać, że szczelna jest dziś defensywa błękitnego zespołu Malmo. Goście oddali bodajże jeden naprawdę groźny strzał. Tymczasem zmiana Valentino Lazaro za Leitgeba. Przyda się na pewno Bykom młodzieńcza fantazja.

• Tymczasem Wojtek Jagoda przewiduje trzecią bramkę, miejmy nadzieje, że to jeszcze nie koniec emocji.

• Kampl rusza do kontry po strąceniu Leitgeba, jednak już 6 graczy gospodarzy na własnej połowie. Piłka po dłuższym rozegraniu do Schweglera, ten schodzi do środka i uderza lewą nogą, za lekki jednak strzał, na dodatek prosto w bramkarza.

• Jedna z nielicznych prob gospodarzy, Markus Rosenberg jednak łatwo zablokowany.

• Znów chaotycznie i bez pomysłu Byki, trochę zagubiony młody reprezentant Austrii Sabitzer, Malmo kradnie cenne sekundy.

• Dobry odbiór Ramalho i mocne uderzenie z dystansu w stylu Tomka Jodłowca. Bardzo jednak niecelnie, desperacka próba obrońcy.

• Erikssen także opuszcza boisko, wchodzi Simon Kroon, który był jedną z jaśniejszych postaci Szwedów w meczu na Red Bull Arena Salzburg.

• Isaac Kiese Thellin schodzi z boiska, zastępuje go Agon Mehmeti.

• 13 okazji do zdobycia bramki stworzyli dziś sobie goście.

• Faul w ofensywie Sabitzera.

• Żółta kartka za opóźnianie gry, ukarany Konate. Szykuje się podwójna zmiana w zespole gospodarzy.

• Próba tiki-taki w wykonaniu zespołu Salzburga, zabrakło tam jednak napastnika do zgrania na klepkę.

• Trzeba przyznać, że Die Bullen podkręcili tempo w drugiej części spotkania.

• Kolejny róg, rykoszet po strzale Ankersena.

• Od razu Schwegler do Sabitzera i mamy rzut rożny.

• Na boisko wchodzi aktywny w pierwszym meczu Marcel Sabitzer, zmienia on Massimo Bruno, który absolutnie niczym się dziś nie wyróżnił.

• Leitgeb dobrze wszedl teraz z drugiej linii, nie miał jednak komu podać. W końcu Ilsanker dośrodkowuje na Ankersena, ten jednak nie dochodzi do futbolówki.

• Schwegler wyraźnie na spalonym, a zapowiadała się niezła wrzutka z prawej strony.

• Drużyna gości przekonuje teraz sędziego, że było tam zagranie ręką u Szweda. Szczególnie ekspresyjnie zareagował krajan sędziego, Kevin Kampl, który ukarany został żółtym kartonikiem.

• Kampl zbiega do środka i oddaje mocny strzał, w stylu Robbena zagrał teraz Słoweniec, Olsen jednak na posterunku.

• Hinteregger zdjął teraz piłkę z nogi Forsberga, ważna interwencja we własnym polu karnym.

• Ankersen gra jednak na lewej stronie, dobrze wprowadził się do drużyny. Goście atakują w drugiej części wyłącznie tą flanką.

• Eriksson szarżował w środku pola, przedarł się na 30 metr, faulowany przez Leitgeba. Mogło być groźnie, dobra decyzja o faulu taktycznym.

• Ankersen! Świetna akcja lewym skrzydlem, zakonczona niecelnym strzałem w kierunku bliższego słupka.

• Kampl dwójkowo z Ankersenem, jednak za mocno podawał Słoweniec do zawodnika, który niedawno zameldował się na murawie.

• Rzut rożny dla gości. Z lewego narożnika wrzucać będzie Leitgeb.

• Dobrze weszli w drugą połowę gracze Die Bullen, mocno musiał nimi wstrząsnąć w szatni Hutter. Konate wraca jednak na boisko.

• Brawami żegnany czarnoskóry Szwed, wyglądało to bardzo poważnie. Będzie zmiana.

• Leżał Konate na boisku , nie przerwali gry goście. Zabawnie wyglądał szczególnie zawodnik Red Bulla, który tuż obok leżącego od dłuższego czasu przeciwnika, oddawał uderzenie na bramkę. A uderzył niecelnie. Z piątego metra Olsen, Konate znoszony na noszach.

• Soriano zagarnął piłkę w polu karnym, oddał natychmiastowe uderzenie zablokowany jednak.

• Wysoko ustawiona linia obrony Austriaków.

• Forsberg przymierzył bliżej dalszego słupka, niecelnie jednak. Dobra akcja Forsberga, niewidocznego raczej w pierwszej części gry.

• Kampl rozegrał ładnie z Soriano, Tinnerholm przerywa na aut, jeszcze przy pilce będą Szwedzi, świetne zawody obrońcy Malmo.

• Gra wznowiona na środku boiska od rzutu sędziowskiego, przy piłce zawodnicy Malmo.

• Gra wstrzymana, spowodowane jest to dymem spowodowanym racami, nawet palą się tam jakieś transparenty za bramką Gulcsiego. Olsen stara się uspokajać sytuację.

• Rozpoczynamy drugą połowę, race ścielą się gęsto na trybunie za bramką Gulcsiego.

• I jest zmiana, której się domagałem Keita opuszcza boisko, Ankersen wchodzi by wzmocnić środek pola.

• Szybka bramka i odważna gra z przodu zespołu gospodarzy pokazały, że Mark Rosenberg nie jest gołosłowny. Szwedzi są teraz na najlepszej drodze do zwycięstwa w pojedynku, którego stawką jest piłkarski raj. Austriacy z kolei potrzebują tylko(a może aż , patrząc na ich dzisiejszą dyspozycję) jednej bramki. W drugiej połowie zatem, wszystko się może zdarzyć.

• Malmo FF - Red Bull SalzburgMalmo FF - Red Bull Salzburg

• Jedna minuta doliczona dobiega już końca.

• Za krótkie dośrodkowanie Erikssona z rzutu rożnego, ma jednak okazję do poprawki Szwed.

• Rosenberg podłożył się Hinteggerowi, nie dał się nabrać sędzia, wrzut z autu z prawej strony na linii pola karnego.

• Schwegler przebiegł prawym skrzydłem dośrodkowł po nodze Konate i piłka po raz kolejny w rękach bramkarza.

• Cała drużyna Malmo w obrębie pola karnego , jedynie Markus Rosenberg na desancie( kilka metrów przed szesnastką)

• Warto dodać, że żadnego poważnego zagrożenia nie stanowili napastnicy Byków w pierwszej części gry. Mają jescze okazję, rzut rożny z prawej strony.

• Nie klei się gra żadnemu z zespołów, przeważają wybicia na oślep i niecelne podania. W ten sposób Austriacy nie wyrównają.

• Straszliwie niepewny na przedpolu jest Gulacsi, zapewne dlatego nie zrobił wielkiej kariery na wyspach.

• Znowu myli się Gulacsi! Daleka piłka w pole karne, mija się z nią bramkarz , głowa strzela Markus Rosenberg niestety niecelnie. Całe szczęście dla gości skończyło się na strachu, i tak odgwizdano spalonego byłego napastnika Bundesligi.

• Odważnie Thellin się przedzierał w ostatniej chwili goście ratują się wybiciem na aut.

• Gulacsi piąstkuje, trafia przy okazji głowe własnego obrońcy, który na chwilę opuszcza murawę.

• Ręka ktoregoś z Austriaków, będzie Eriksson wrzucał w pole karne spod linii bocznej z prawej storny boiska.

• Gulacsi jest dziś niepewny, teraz wybicie na aut boczny bramkarza Red Bulla, po otrzymaniu podania od Ramalho.

• Spięcie Alana z Halstim pod bramką Olsena, zawodnicy mają do siebie wzajemne pretensje, nerwy obu rywali tonuje bramkarz Malmo do spółki z arbitrem.

• Keita ewidentnie nie wytrzymuje psychicznie tego spotkania, jest pierwszy do zmiany. Jeśli trener go nie zdejmie, zapewne zrobi to sędzia.

• Ojojoj wślizg dwiema nogami Naby'ego Keity, tylko żółta kartka. To mogła być czerwień.

• Faulowany Erikssen przy linii bocznej Hinteregger sprawdzą przewinienia.

• Olsen broni teraz uderzenie Bruno, po wejściu w pole karne. Być może napastnik gości zamierzał dośrodkować.

• Malmo cofnięte do defensywy, Szwedzi wyczekują swoich szans na kontratak. Powoli zaczyna się też gra na czas bramkarza.

• Zamieszanie na 5 metrze teraz, Tinnerholm podjął się ryzykownej próby wybicia futbolówki, udało się ją jednak zagarnąć w ręce Olsenowi.

• Soriano wycofuje do Leitgeba, ten z linii pola karnego uderza, zablokowany jednak strzał. Aut.

• Kibice głośnym śpiewem dopingują zespół Malmo FF.

• Ponownie krótko rozegrany rzut rożny, Kampl zbiega do środka, nie zdołał się jednak przebić, podaje do tyłu , przegrał walkę o podanie zwrotne na lewym skrzydle.

• Kampl podaje do Leitgeba, Alan jednak traci futbolówkę. Po chwili udało się ją jednak odzyskać po stracie Konate i jest rzut rożny.

• Środkiem teraz goscie, nie mogą się przebić przez szczelną defensywę.

• Alan do Bruno, Konate całe szczęście zaasekurował partnerów, piłka ląduje w rękach bramkarza niebieskich.

• Teraz Austriacy potrzebuja jednej bramki do dogrywki.

• Cóż to był za wolej ! Uderzenie z ponad 25 metrów Erikssona, Gulacsi całkowicie zaskoczony, piłka w piekny sposób lobuje go i wpada do bramki !! Fenomenalne trafienie!

• NIESAMOWITA BRAMKA ERIKSSONA ! 2:0 !!

• Podopieczni Adiego Huttera wyglądają jakby grali bez żadnego pomysłu. Ręka Kevina Kampla, zacznie Olsen.

• Ładnie rozgrywali piłkę goście teraz, jednak wybija Halsti na aut.

• Krótkie rozegranie Leitgeb z Soriano, Kampl tam się pokazał, Keita oddaje strzał, który można skomenować krótko - Nie będzie kontry.

• Sędzia dyktuje rzut rożny z drugiego narożnika.

• Teraz rzut rożny z lewego narożnika dla gości, przeraźliwe gwizdy na stadionie.

• Rzut rożny , wykonawcą Magnus Eriksson. Zbyt łatwa jednak piłka, łatwo wybijają obrońcy.

• Wrzutka z prawego skrzydła i Massimo Bruno na spalonym.

• Należy wspomnieć, że to właśnie Rosenberg odegrał ogromną rolę w wyprowadzeniu akcji, która zakończyła się rzutem karnym, a w konsekwencji bramki.

• 1:0 dla Malmo ! Markus Rosenberg ! Teraz Austriacy są pod ścianą !

• Gulacsi wybiegł do dalekiego podania i ściął rękami Eriksena ! Rzut karny!

• Czyżby rzut karny dla Malmo?!

• Kampl zbyt głęboko wrzucał teraz w pole karne, kontra Malmo.

• Ramalho udanym wślizgiem kończy groźną akcję Malmo na prawym skrzydle. Rzut rożny.

• Zgodnie z zapowiedzią wysoki pressing gości, przyniosło im to teraz rzut wolny z 30 metra. Soriano przy piłce, jednak za mocne dośrodkowanie.

• Kampl pociągnął do linii , zagrał wzdłuż bramki, niestety piłka minęła wszystkich zawodników, nie zdążył tam Soriano, i wyszła w aut. Świetne zagranie Słoweńca.

• Ręka Forsberga nieopodal koła środkowego.

• Thelin teraz niechcący zahaczył Ramalho, mało mamy gry w piłkę w pierwszych minutach.

• Kampl dostaje podanie na lewe skrzydło, jednak niecelnie odgrywa przed pole karne. Podwajają kampla gospodarze, odrobili lekcje z pierwszego spotkania.

• Teraz ostre wejście Markusa Rosenberga przy linii końcowej bliżej bramki Austriaków.

• Faul w kole środkowym, piłka dla Błękitnych.

• Pierwszy gwizdek arbitra i rozpoczynamy ostatnią prostą do Ligi Mistrzów !

• Mane nie przyleciał do Szwecji, gdyż "wymyślił sobie transfer last minute". Bardzo dziwne zachowanie Senegalczyka, z pewnością spotkają go przykre konsekwencje.

• Atmosfera na Swedbank Stadion w Malmo jest naprawdę gorąca. Cała otoczka spotkania zdecydowanie godna jest Ligi Mistrzów. Zobaczymy czy do tego poziomu dostosują sie zawodnicy błękitnych.

• W 45 minut rozeszły się bilety na dzisiejszy mecz. Niezły wynik.

• Stefan Ilsanker jest bardzo pewny swego:

Jesteśmy drużyną Salzburga, zawsze gramy w taki sam sposób. Zagramy ofensywnie i poddamy ich mocnemu pressingowi. Zmusimy ich do robienia błędów i będziemy mieć swoje okazje. Myślę , że mamy spore szanse na zwycięstwo jeśli zagramy podobnie jak w pierwszym spotkaniu.
  • Na ławce gospodarzy po raz kolejny melduje się Paweł Cibicki, który ma za sobą jeden występ w kadrze Polski u-19. Paweł posiada również szwedzki paszport, warto śledzić rozwój tego chłopaka.

• Nadążając za Markusem Rosenbergiem, pragnę poinformować, że Malmo jest w tym sezonie niepokonane na własnym stadionie. Z kolei zespół Byków całkiem nieźle prezentuje się na wyjazdach, zaliczając jedynie jedną porażkę, choć nie bezbolesną gdyż odniesioną w Azerbejdżanie z zespołem Quarabachu Agdam.

• Trener zespołu gospodarzy Age Hareide jako faworytów wskazuje zespół Red Bulla:

Na pewno Salzburg jest faworytem, ale są prześladowani przez klątwę i to już od 7 lat. Mamy nadzieję, że dziś będzie podobnie.

Szkoleniowiec odwołuje się do faktu, iż Salzburg w 8 ostatnich eliminacjach rozgrywek LM sześciokrotnie z nich odpadał.

• Markus Rosebnerg, kapitan szwedzkiego zespołu:

Jesteśmy bardzo mocni u siebie wygralismy ze Spartą Praga 2:0 oraz z kilkoma innymi zespołami, mając wsparcie własnych kibiców. Na tym stadionie możemy pokonać każdego
  • Dobry wieczór państwu, przed nami emocjonujący wieczór z parą Malmo FF - Red Bull Salzburg. Oba zespoły są na ostatniej prostej do fazy grupowej Champions League, przy czym bliżej do bram raju ma zespół dzisiejszych gości. Austriacy w pierwszym meczu pokonali u siebie szwedzki zespół 2:1 po bramkach Schiemera oraz Soriano. Odpowiedział w doliczonym czasie gry Emil Forsberg, wlewając kilka kropli nadziei w skandynawskie serca. Dzięki temu zespół Niebieskich ciągle liczy się w walce o Ligę Mistrzów, a wszystko rozstrzygnie się za ponad 2 godziny.