Malmoe FF

2

Olympiakos Pireus

0

• Malmoe co prawda przez większość spotkania biegało za piłką, ale fatalnie dziś grała defensywa gości i Szwedzi pewnie wygrali. Po słabej pierwszej połowie, druga stała już na lepszym poziomie. Na dziś to już koniec. Ja zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Koniec meczu.

• Dośrodkowanie w pole karne gosopdarzy. Jeden z obrońców źle wybija piłkę w kierunku własnej bramki, ale łapie ją Olsen.

• Jest jeszcze zmiana w Malmoe. Rakip zastępuje Forsberga.

• Dobre prostopadłe podanie Cibickiego do Rosenberga. Ten wygonił się do linii końcowej i musiał szukać dośrodkowania. Wrzutka jednak odrobinę za wysoka.

• 3 minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Jeszcze szuka swoich szans choćby na bramkę kontaktową Olympiakos. Wszystkie dośrodkowania jednak wybijane.

• Teraz kolejna dobra konta gospodarzy, ale Thelin w ostatniej chwili powstrzymany, w dodatku sam jeszcze faulował.

• Długa piłka w pole karne. Obrońca Olympiakosu walczył z Pawłem Cibickim. Młody Polak wyłuskał piłkę i zagrał do Rosenberga, który pewnie wykończył akcję strzałem do pustej bramki, pod poprzeczkę.

• GOOOOOOOL!!!!!!!!!! ZABÓJCZA KONTRA GOSPODARZY

• Lewą nogą sprzed szesnastki strzelał Durmaz. Uderzył w sam środek, i piłkę na raty złapał Olsen.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Affelay, a melduje się na nim Diamantakos.

• Ciekawe te ostatnie minuty, mecz się trochę otworzył. Olympiakos zaczął dochodzić do sytuacji, ale też słabo gra w defensywie i raz po raz nadziewa się na ostre kontry gospodarzy. Emocjonująco zapowiada się ostatni kwadrans.

• Pierwsza zmiana w Malmoe. Na boisku pojawia się aspirujący do gry w młodzieżowej reprezentacji Polski Paweł Cibicki, który zmienia Magnusa Erikssona

• Tym razem to piłkarz Malmoe otrzymał żółtą kartkę. Ukarany Enoch Adu.

• Druga też zmiana w Olympiakosie. Kasami zastąpiony przez Durmaza

• Druga kartka dla piłkarza gości. Tym razem ukarany Milivojević.

• Wrzutka Domingueza. Piłka przechodzi wszystkich obrońców i na długim słupku strzela Abidal. Zrobił to jednak dość niedbale i futbolówkę odbił bramkarz. Głową dobijał jescze Mitroglu, ale zbyt lekko i sytuację wyjaśniają obrońcy.

• Dośrodkowanie z lewej strony. Thelin zgrywa do Erikssona. Ten nie potrafił minąć bramkarza i zmarnował dobrą sytuację.

• Z narożnika pola karnego strzelał jeden z piłkarzy Malmoe. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i spadła idealnie na głowę Thelina, który jednak z bliska trafił w bramkarza.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Dominguez zastępuje Ndingę.

• Groźnie teraz pod polem karnym gości. Próba długiego podania, którą przejął Botia. Głową zgrywał do stojącego za jego plecami bramkarza. Piłka przelobowała Roberto, ale leciała na tyle wolno, że hiszpański goalkeeper zdołał ją dogonić i złapać.

• Dobrym prostopadłym podaniem Affelay szukał kolegi, ale wślizgiem, na rzut rożny wybija piłkę Johansson.

• Obie drużyny zbyt niefrasobliwe w ofensywie, by dojść do dobrych sytuacji.

• Fauluje Affelay, za co zostaje ukarany żółtą kartką.

• Oba zespoły pojawiły się na boisku w wyjściowych ustawieniach.

• Rozpoczyna się druga połowa.

• Do przerwy prowadzą gospodarze choć to Olympiakos prowadził grę. Grecy byli dłużej przy piłce, ale najczęściej uderzali tylko z daleka lub ze stałych fragmentów, a gola stracili po indywidualnych błędach i braku komunikacji obrońcy z bramkarzem. Druga połowa już za kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy.

• Długą piłkę posłał Olsen, głową w pole karne zgrał ją Ricardinho. Wydawało się, że piłkę przejmie obrońca Olympiakosu, ale zza pleców wyskoczył mu Rosenberg i na raty posłał piłkę do siatki.

• GOOOOOOOL!!!!!!!!! MALMOE PROWADZI

• Rzut wolny dla Olympiakosu. Dobre zgranie głową i przewrotką strzelał Mitroglu, ale trafił w boczną siatkę.

• Znowu z daleka uderzał Tinnerholm, ale niecelnie.

• Cofnięty do obrony Olympiakos. Grecy rozgrywają piłkę na własnej połowie. Gospodarze próbują pressingu, ale nieskutecznie.

• Malmo FF - Olympiakos PireusMalmo FF - Olympiakos Pireus

• Dośrodkowanie Maniatisa wychodzi poza boisko

• Grecy od własnej bramki długo i skrupulatnie budują atak pozycyjny. Brakuje jednak w tych akcjach przyspieszenia.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne gości. Tam ładnie szczupakiem składał się Rosenberg, ale trafił prosto w bramkarza.

• Ładne rozegranie wolnego i z daleka strzelał Milivojević, ale dobrze broni Roberto.

• Z daleka uderzał Milivojević, ale nad poprzeczką.

• Dobra teraz wrzutka w pole karne do Mitroglu. Ten jednak za długo przyjmował piłkę i zabierają mu ją obrońcy

• Dobrze piłkę na ok. 30. metrze odebrał Tinnerholm i uderzył po ziemi, jednak niecelnie.

• Rzut rożny dla Olympiakosu. Piłka spadła pod nogami Botii, który z pół obrotu uderzył niecelnie.

• Olympiakos pewnie utrzymuje się na połowie gospodarzy, ale na razie nie może przebić się w szesnastkę.

• Goście od początku nacierają. Strzał Kasamiego z narożnika pola karnego broni Olsen. Potem z daleka próbował jeszcze Mitroglu, ale bardzo niecelnie.

• Sędzia rozpoczyna spotkanie.

• Piłkarze obu ekip już na boisku, przed nami hymn Ligi Mistrzów

• Z kolei po 5. kolejkach ligi greckiej Olympiakos jest dopiero na 4. miejscu, ale do lidera, PAOK-u Saloniki traci tylko 3 punkty.

• W poprzednim sezonie oba zespoły sięgnęły po tytuły mistrzostwie w swoich krajach. Tym razem do powtórzenia tego osiągnięcia pewnie zmierza tylko Malmoe, które po 26. kolejkach ma na koncie 56 punktów, czyli o 9 więcej od dobrze znanego polskim kibicom IFK Goeteborg.

• Rezerwowi Olympiakosu: Megyeri, Durmaz, Dominguez, Diamantakos, Bouchalakis, Giannoulis, Avlonitis

• Rezerwowi Malmoe: Azinović, Konate, Rakip, Kroon, Cibicki, Hammar, Mehmeti

• Dobry wieczór. Już za kwadrans rozpocznie się spotkanie w grupie A Ligi Mistrzów pomiędzy Malmoe FF i Olympiakosem Pireus. Na to spotkanie zaprasza Michał Przybycień.