Malmoe FF

0

Paris Saint-Germain

5

• Nie ma co ukrywać, różnica klas była widoczna gołym okiem. Popisowa gra gości była nie do zatrzymania. Trzeba jednak pochwalić piłkarze Age Hareide'a, że mimo niekorzystnego wyniku już po pierwszym kwadransie, nie zwątpili i grali jakby był bezbramkowy remis. Jednak skrzydła zostały podcięte po przestrzelonym rzucie karnym przez Markusa Rosenberga.

To tyle z mojej strony, relację prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne w Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Koniec spotkania! Paris Saint Germain gromi Malmö aż 5:0! Na listę strzelców wpisali się Andre Rabiot, Angel Di Maria (dwukrotnie), Zlatan Ibrahimović i Lucas Moura!

• Dwie minuty dolicza William Collum.

• Żółta kartka dla Rasmusa Bengtssona. Nie spodobała mu się decyzja sędziego.

• Zniechęceni gospodarze mają rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Piękny gol Lucasa Moury z rzutu wolnego

• Owacje na stojąco żegnają schodzącego z boiska Zlatana Ibrahimovicia, który miał na sobie czarną koszulkę z napisem JE SUIS PARIS. W miejsce "Ibry" pojawia się 18-letni Jean-Kevin Augustin.

• Berget na spalonym.

• Pogrom na Swedbank Stadion! Lucas Moura uderzył kapitalnie z rzutu wolnego z ok. 23 metrów! Wiland wyciągnął się jak struna, ale i tak nie sięgnął piłki!

• GOL, LUCAS MOURA!!!

• Erdal Rakip wchodzi za Enocha Adu.

• Dwójkowa akcja Maxwella z Ibrahimovicia została zakończona strzałem pierwszego z wymienionych, który obronił Wiland. Na dodatek Brazylijczyk był na spalonym.

• Niespełna kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Nic nie wskazuje na to, by losy spotkania zostały odwrócone. Niewykorzystany rzut karny jeszcze bardziej podłamał Malmö.

• Lucas ciekawie, krótko rozegrał rzut rożny z kolegą. Jednak późniejsze dośrodkowanie nie przyniosło efektu w postaci zagrożenia pod bramką Wilanda.

• Zdaniem sędziego Ibrahimović faulował w ofensywie dwóch(!) zawodników gospodarzy.

• Zmiana jest też u gospodarzy. Bezbarwny Nikola Djurdić schodzi, wchodzi Simon Kroon.

• ... na murawie pojawia się też Benjamin Stambouli. W stronę ławki udaje się Thiago Motta.

• Ta bramka nie zmieniła zdania trenera. Lucas Moura zastępuje Angela Di Marię...

• Idealne dośrodkowanie Maxwella z lewego skrzydła. Argentyńczyk odpowiednio ustawia głowę i drugi raz wpisuje się dzisiaj na listę strzelców.

• GOL, ANGEL DI MARIA!!!

• Bengtsson w decydującym momencie przecina podanie adresowane do Ibrahimovicia.

• Kontra PSG. Di Maria centruje w pole karne do Cavaniego, ale ten za bardzo wszedł pod piłkę i nie miał z czego uderzyć. Jeszcze Ibrahimović po przejęciu piłki zagrał do Argentyńczyka. Ten ją traci przed "szesnastką" gospodarzy.

• COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO. ROSENBERG TRAFIA W SŁUPEK!!!

• Kompilacja błędów gospodarzy we własnym polu karnym. Najpierw źle zachował się Marquinhos, a rywala sfaulował "naprawiający" błąd kolegi Maxwell. Sędzia dyktuje rzut karny!

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Magnus Eikrem zmienia Vladimira Rodicia.

• Słaby strzał z dystansu Djurdicia. Brakowało kilku metrów.

• Di Maria "szukał" prostopadłym podaniem w pole karne Cavaniego. Bengtsson zorientował się w porę i przejął piłkę. Gdyby nie on, to Urugwajczyk miałby sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

• Ibrahimović mijał rywali jak slalomowe tyczki! Rajd skończył w polu karnym gospodarzy na Brorssonie.

• Seria rzutów rożnych gospodarzy. Trapp i spółka radzą sobie w opresji bez zarzutu.

• "Ibracadbra" i 3:0 dla PSG

• Ależ błąd popełnił Wiland, na szczęście bez konsekwencji! Niepotrzebnie zabawił się przed własnym polem karnym z Ibrahimoviciem i pod presją podał do Matuidi'ego. Ten nie wykorzystał prezentu!

• Matuidi wypatrzył w polu karnym Ibrahimovicia, który uderzeniem z ostrego kąta pokonuje Wilanda. Piłka jeszcze przeszła po ręce bramkarza!

• GOL, ZLATAN IBRAHIMOVIĆ!!!

• Zrobiło się cieplej przed polem karnym gości za sprawą Bergeta. Ostatecznie Trapp wznawia grę od bramki.

• Rosenberg bez trudu ograł na lewej stronie van der Wiela i dośrodkował w pole karne. Tam jednak skutecznie interweniował Marquinhos.

• Przy drugiej próbie z narożnika Di Maria trafił w słupek!

• Dośrodkowanie van der Wiela zablokował wracający Berget. Rzut rożny. Po nim następny.

• PSG zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do nich bez zmian.

• Powracamy na Swedbank Stadion na drugą połowę meczu Malmö - PSG. Do przerwy prowadzą goście po trafieniach Rabiota i Di Marii. Jako pierwsi na murawie pojawili się gospodarze. Francuski zespół "przywitały" gwizdy.

• Mimo że goście szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, to piłkarze Age Hareide'a próbują zdziałać coś z "przodu". Chcą się pokazać w tym spotkaniu na tle Ibrahimovicia i spółki. Wychodzi to całkiem nieźle, ale w kluczowych momentach brakuje odpowiedniej decyzji. Najczęściej strzały Rosenberga, Djurdicia czy Bergeta są spóźnione o ułamek sekundy. A to pozwalało obronie PSG na zażegnanie niebezpieczeństwa.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem..

• Bez doliczania nawet minuty sędzia pierwszą połowę. PSG prowadzi z Malmö po golach Rabiota i Di Marii w pierwszym kwadransie.

• Van der Wiel w roli prawoskrzydłowego. Wywalczył pierwszy rzut rożny dla gości w tym spotkaniu. Malmö radzi sobie w sytuacji.

• Markus Rosenberg fauluje rywala i... z uśmiechem na twarzy przyjmuje do wiadomości, że otrzymał żółtą kartkę. Co więcej, nie zagra w kolejnym meczu grupowym.

• Rosenberg nie może się wstrzelić! W decydującym momencie Marquinhos wybił mu piłkę spod nogi! Tylko rzut rożny dla gospodarzy, których trzeba pochwalić za grę mimo niekorzystnego wyniku.

• Ibrahimović miał wyborną okazję do wpisania się na listę strzelców, ale brakowało mu niewiele by pokonać Wilanda!

• Adu traci piłkę na prawej stronie, blisko swojego pola karnego na rzecz Maxwella. Ten niemal od razu podaje do Di Marii, który strzela na wiwat.

• Strzał Rosenberga z lewej strony pola karnego został zablokowany przez Marquinhosa. Gospodarze mają jednak rzut rożny, po którym pewnie piąstkuje Trapp.

• Obrona PSG wybija piłkę po centrze z rzutu wolnego. Po chwili Berget fauluje rywala w polu karnym gości.

• Berget skoszony ok. 35 metrów od bramki Trappa przez Rabiota. Sędzia mógł w tej sytuacji sięgnąć do kieszonki po żółtą kartkę. Jednak nie zrobił tego .

• Koronkowa akcja Cavaniego, Matuidi'ego i Di Marii zakończona przed polem karnym Malmö "dzięki" niecelnemu podaniu drugiego z wymienionych. Goście konstruują kolejny atak pozycyjny.

• Cavani chciał podcinka pokonać Wilanda po kapitalnym podaniu Ibrahimovicia! Z ostrego kąta trafiła w lewy słupek!

• Atak pozycyjny przyjezdnych przed polem karnym rywala. Di Maria zagrał w pole karne do Cavaniego, ale podanie przeciął na chwilę Brorsson. Ten wybił piłkę do nadbiegającego van der Wiela, którego strzał był bardzo niecelny.

• Precyzyjna "pasówka" Angela Di Marii

• Bez zagrożenia pod bramką gości po centrze z prawego narożnika.

• Gospodarze próbują swoich akcji prawą stroną. I nie ma gola Bergeta, który ograł Thiago Silvę na zamach i przegrał sytuację sam na sam z Trappem! Tylko rzut rożny!

• Jeszcze raz próbował Di Maria, widząc daleko wysuniętego bramkarza. Z podobnym, nieudanym skutkiem.

• Radość na trybunach zajmowanych przez kibiców gospodarzy po bardzo niecelnym strzale Di Marii z dystansu.

• Rosenberg zdaje się nie zrażać grą rywala i próbuje brać sprawy w swoje nogi. Trochę przesadził jednak z agresją w walce o piłkę z Marquinhosem. Sfaulował Brazylijczyka na lewej stronie.

• Maxwell idealnie wyłożył piłkę z lewego skrzydła na wprost bramki gospodarzy i z 14 metrów Di Maria płaskim uderzeniem tuż przy słupku podwyższa prowadzenie PSG!

• Indywidualna akcja Cavaniego została przerwana przez obronę Malmö. Goście przeważają, szybko strzelona bramka ostudziła zapędy piłkarzy Age Hareide

• Centra Matuidi'ego była daleka od ideału. Po chwili Ibrahimović dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Szybki gol Adriena Rabiota

• Zrobiło się gorąco w polu karnym gości! Djurdić dostał prezent od obrony PSG i chciał uderzyć na bramkę, ale wyszło z tego podanie do Rosenberga. Ten został trafiony w klatkę piersiową, ale nie zdołał opanować piłki/uderzyć. Jęk zawodu na Swedbank Stadion.

• Cavani strzela z ok. 12 metrów bardzo niecelnie. Nawet gdyby pokonał bramkarza, to gol nie byłby uznany - był na spalonym.

• Aż ucichły sektory zajmowane przez kibiców gospodarzy! Van der Wiel dostał piłkę na prawym skrzydle i idealnie dośrodkował w pole karne do Rabiota, którego strzał głową w stronę prawego słupka wzrokiem odprowadził Wiland!

• GOL, ADRIEN RABIOT!!!

• Rodić próbował przedrzeć się prawą stroną Skutecznie powstrzymał go Maxwell.

• Górne, dalekie podanie do Ibrahimovicia. Ten idealnie opanował piłkę, ale zgarnął mu ją Konate przed własnym polem karnym.

• Trapp broni strzał głową Rosenberga z 8 metrów.

• Gospodarze zaczynają spotkanie! Pierwsza akcja lewą stroną przynosi rzut rożny.

• Bengtsson i Rosenberg z Malmö powinni uważać by nie dostać dzisiaj kartki, która wyeliminowałaby z następnego meczu grupowego.

Losowanie stron - Rosenberg i Ibrahimović czekają na rzut monetą...

• Obie drużyny już na murawie! Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Kibice PSG na stadionie w Malmö

• Przypominam, że komentarze są do Waszej dyspozycji. Czy Zlatan wpisze się na listę strzelców, czy spełni... prośbę syna?

• Powrót Ibrahomovicia do rodzinnego miasta. Istne szaleństwo

• Ciekawostka z obozu gospodarzy

• W pierwszym spotkaniu PSG wygrało u siebie po golach Angela Di Marii (4') i Edinsona Cavaniego (61').

PSG - Malmö 2:0. Skrót meczu

• Rezerwowi PSG: S. Sirigu - J. Augustin, P. Kimpembe, L. Kurzawa, H. Ongenda, Lusa, B. Stambouli.

• Rezerwowi Malmö: F. Anderson - F. Carvalho, M. Ekrem, S. Kroon, E. Rakip, A. Vindheim, Y. Yotun.

• Dla każdego powrót w rodzinne strony jest czymś bardziej niż "tylko" sentymentalna. Nie inaczej jest ze Zlatanem Ibrahimoviciem, który pierwsze piłkarskie szlify zbierał właśnie w Malmö. Teraz ze swoim PSG będzie o grę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Jednak szwedzki zespół tanio skóry nie sprzeda.

• Dzień ze Zlatanem

ZOBACZ: "Ibra" wraca do Malmö!

Dzisiejszy wieczór będzie szczególny dla Zlatana Ibrahimovicia, który razem ze swoim obecnym klubem Paris Saint-Germain zmierzy się w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów z byłą drużyną, do której Szwed ma wielki sentyment - Malmö. "Ibra" specjalnie na tę okazję wynajął nawet cały rynek w szwedzkim mieście, w którym jest uwielbiany. Jak zresztą w całym kraju.