Manchester City 4 - 2 Borussia Moenchengladbach

4

Borussia Moenchengladbach

2

• To tyle na dzisiaj. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, kłaniam się, dobranoc!

• Zakończyło się spotkanie w Sevilli. Gospodarze pokonali Juventus po bramce Llorente i goście z Turynu zajmują tylko drugie miejsce. Z pucharów odpada Borussia, tymczasem Sevilla na wiosnę zagra w Lidze Europy!

• Manchester City przez dużą część meczu nie pokazywał pięknego futbolu, jednak w samej końcówce w pięć minut wyjaśnił sprawę awansu. To był dobry mecz, szczególnie na pochwałę zasługuje druga połowa.

• KONIEC MECZU! NIESAMOWITY COMEBACK CITY! Gospodarze meldują się w 1/8 finału Champions League jako zwycięzcy grupy D!

• Niesamowita interwencja Joe Harta w ostatnich sekundach podstawowego czasu gry! Powinno być 4:3!

• Odpowiada również z dystansu Xhaka, z podobnym skutkiem.

• Yaya Toure próbuje z dystansu - piłka szybuje niedaleko od poprzeczki!

• CO ZA MECZ BONEGO! NAJPIERW ASYSTUJE STERLINGOWI, TERAZ DORZUCA BRAMKĘ! 4:2 dla City, pozamiatane?

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Thorgan Hazard pojawia się na boisku w miejsce Oscara Wendta.

• Co za przemiana gospodarzy! W kilka minut potrafili zadać dwa ciosy, które na ten moment sprawiają, że to Manchester City jest na pierwszym miejscu w grupie D, spychając Juventus na drugą lokatę!

• TAAAAAK!!! CO TU SIĘ DZIEJE? RAHEEM STERLING POKONUJE SOMMERA PO PODANIU OD BONEGO!

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Bacary Sagna pojawia się na boisku w miejsce Gaela Clichy.

• GOOOOOL!!! CITY WYRÓWNUJE ZA SPRAWĄ STERLINGA! Świetne wykończenie akcji z najbliższej odległości przez Anglika, gospodarze wciąż mają szanse na pierwsze miejsce!

• David Silva dośrodkowuje wprost w rękawice Yanna Sommera!

• City wciąż naciska, teraz to goście są nastawieni na grę z kontry! Jak to się skończy?

• Zmiana, Fabian Johnson opuszcza plac gry, zastąpi go Josip Drmic.

• Marvin Schulz wchodzi w miejsce Mahmouda Dahouda.

• ...a po chwili Fabian Delph zostaje zastąpiony przez Wilfrieda Bonego. Szykuje się także roszada u gości.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Kevin De Bruyne zastąpiony przez Jesusa Navasa...

• Kolejny raz Sterling w roli głównej. Oddał on strzał z dystansu, jednak ze spokojem poradził sobie Sommer.

• Tym razem przesadził Sterling. Przebiegł wszerz całe pole karne, po czym oddał piłkę do Silvy. Uderzenie Hiszpana nie sprawiło problemów bramkarzowi.

• Sterling bliski wyrównania! Były zawodnik Liverpoolu znalazł się z piłką tuż pod bramką, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Sommer!

• Wreszcie obudziła się drużyna gospodarzy. City rzuciło się do ataku, coraz groźniej naciskając na piłkarzy Borussii.

• Wydawało się, że Kolarov był faulowany w polu karnym - sędzia nie dał City nawet rzutu rożnego.

• Po raz kolejny w tym spotkaniu Kolarov decyduje się na strzał z dystansu - mieliśmy jedynie rzut rożny, z którego nic nie wynikło.

• W drugim meczu tej grupy Sevilla bezbramkowo remisuje u siebie z Juventusem. Taki wynik eliminuje Hiszpanów z gry w europejskich pucharach.

• Sterling oddaje strzał głową w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony - sędzia uznał, że Anglik nieprzepisowo wywalczył piłkę.

• Niemrawo rozpoczęła się ta pierwsza połowa. City wciąż nie zbiera się do ataku.

• Wznawiamy mecz! Przy piłce Borussia Moenchengladbach!

• Sensacja? Nie, ale na pewno duża niespodzianka. City po średniej grze przegrywa z Borussią 1:2, taki wynik sprawia, że utrzymają się obecne miejsca w tabeli. Czy po przerwie coś się zmieni? Czekamy na drugą połowę!

• Koniec pierwszej części meczu!

• NIESPODZIANKA W MANCHESTERZE! RAFFAEL! Kilka podań w polu karnym zakończyło się szybkim strzałem Raffaela z najbliższej odległości! 1:2 na Etihad!

• Ellaquim Mangala uderzał głową po rzucie rożnym - Sommer odprowadził piłkę wzrokiem, ta przelatuje daleko od bramki.

• Aleksandar Kolarov postraszył gości mocnym strzałem z dystansu, jednak uderzenie przelatuje wysoko nad bramką.

• Kolejny raz piłka w rękawicach Sommera - tym razem po dośrodkowaniu Delpha niemal z połowy boiska.

• Seria dobrych wyjść Sommera na przedpolu. Bramkarz drużyny gości popisuje się dzisiaj dobrą dyspozycją, dobrze czyta grę.

• City póki co gra z kontry, tym razem niecelnie uderzał Fernandinho.

• Borussia rozgrywa w środku boiska, jednak City zdaje się być skuteczne w odbiorze.

• Długie podanie dostał Kevin De Bruyne od samego Joe Harta, dośrodkowanie w pole karne zakończyło się ofiarnym wybiciem jednego z wracających obrońców.

• City mogło wreszcie odpowiedzieć groźnym atakiem, jednak Sterling zbyt długo nie decydował się na podanie, aż ostatecznie stracił piłkę.

• Świetna, składna akcja Gladbach! Piłka krążyła w polu karnym niczym po sznurku, ostatnie podanie zablokował Gael Clichy!

• Dobra okazja na kontrę dla gości, wyraźnie zaczynają przejmować inicjatywę. Tym razem akcja zakończona niecelnym podaniem Korba.

• ALEŻ ODPOWIADA BORUSSIA! JULIAN KORB! Zawodnik Borussii dostał dobre podanie w polu karnym i z zimną krwią pokonał Harta strzałem przy dalszym słupku! 1:1!

• GOOOOOL!!! DAVID SILVA! Hiszpan wykończył akcję po prostopadłym podaniu Sterlinga pięknym, mocnym strzałem w okienko! 1:0 dla gospodarzy!

• Christensen wybija piłkę na rzut rożny po dynamicznej akcji De Bruyne.

• Raheem Sterling ostro potraktowany przy wyjściu z kontrą.

• City wciąż atakuje, optyczna przewaga w tym spotkaniu póki co z pewnością należy do piłkarzy Manuela Pellegriniego.

• Yaya Toure pokazał swoją siłę, szarżując prawą flanką, jego dośrodkowanie na głowę Sterlinga omal nie zakończyło się bramką dla The Citizens!

• Znowu uderza Johnson! Skrzydłowy Borussii świetnie wybiegał prawym skrzydłem, ale naciskany przez Otamendiego oddał niecelny strzał!

• Yaya Toure faulowany przy próbie wyjścia z własnej połowy, obeszło się bez indywidualnej kary.

• Pierwszy strzał w tym spotkaniu oddaje Fabian Johnson - uderzenie z dwudziestu metrów przelatuje wysoko nad bramką.

• Odważne zagranie na prawe skrzydło, ale pierwszy przy piłce pojawił się Sommer.

• Zaczęli!

• Losowanie wygrali gospodarze i to oni zaczną spotkanie.

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest Danny Makkelie z Holandii.

• Hymn Ligi Mistrzów za nami, czeka nas losowanie stron.

• Piłkarze już ustawieni w tunelu, za moment zaczynamy mecz!

• Ławka Borussii: Heimeroth, Brouwers, Schulz, Jantschke, Hazard, Drmic, Hrgota.

• Ławka Manchesteru City: Caballero, Sagna, Maffeo, Adarabioyo, Navas, Celina i Bony.

• Mamy już składy obu drużyn! A oto ławki rezerwowych...

• Kibice drużyny gości już w drodze na Etihad Stadium!

• Relację przeprowadzi dla Państwa Piotr Bernaciak.

• Borussia Moenchengladbach zajmuje trzecie miejsce w grupie D i nie ma już szans na awans, będzie jednak walczyć o prawo do gry w Lidze Europy.

• W grupie D wiemy już, kto awansuje do następnej fazy rozgrywek. Nie wiemy jednak, kto będzie zwycięzcą grupy, na ten moment jest nim Juventus, który wygrywając dziś z ostatnią Sevillą zapewni sobie pierwsze miejsce, jako że ma dwa punkty przewagi nad Manchesterem City.

• Witam Państwa, już mniej niż dwie godziny dzielą nas od rozpoczęcia ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów!

• Man City - Borussia M'Gladbach LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Mecz wcale nie o pietruszkę

Najważniejsze rozstrzygnięcia w grupie D Ligi Mistrzów poznaliśmy już przed dwoma tygodniami. Do 1/8 finału awansował Juventus Turyn wraz z Manchesterem City. Dziś „Obywatele” zagrają przed własną publicznością z Borussią Moenchengladbach i nie będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę. Na relację tekstową z tej konfrontacji zapraszamy do Ekstraklasa.net. Początek zawodów o godzinie 20:45.

Liga Mistrzów: Borussia Moenchengladbach - Manchester City