Olympiakos Pireus

2

Dinamo Zagrzeb

1

• Koniec spotkania. Olympiakos wygrywa 2:1, dzięki dwóm trafieniem rezerwowego Pardo!

• Sędzia Lahoz przedłużył spotkanie o 3 minuty.

• Kostas Fortounis dobrze prostopadle podał na prawej stronie do wbiegającego w pole karne Felipe Pardo, a ten pewnym strzałem zaskoczył Eduardo!

• GOOOOOOL! FELIPE PARDO!

• Mario Musa wchodzi za Juniora Fernandesa.

• Felipe Pardo wrzucał z rzutu rożnego, ale obrońcy Dinamo oddali zagrożenie z własnego pola karnego.

• Spokojnie w ataku pozycyjnym swoją akcję budowali piłkarze Olympiakosu. Zakończyła się ona nieudanym podaniem na prawej stronie Omara Elabdellaouiego. Po chwili piłka wraca do gospodarzy, którzy tym razem wywalczyli rzut rożny.

• Za Pajtima Kasaniego na placu gry melduje się Alfred Finnbogason.

• Leonardo Sigali wchodzi na boisko w miejsce Marko Pjacy.

• Josip Pivarić przytrzymywał ręką próbującemu uciec mu Felipe Pardo. Arbiter pokazał Chorwatowi drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Kostas Fortounis. Powalczył o piłkę Felipe Pardo, ale przegrał powietrzne starcie z obrońcą Dinama Zagrzeb.

• Piłkarze Olympiakosu nieco spuścili z tonu ich ataki w ostatnim fragmencie gry nie są już tak częste.

• Tym razem przewinił zawodnik gospodarzy. Luka Milivojević nieprzepisowo powstrzymał Pjacę, ale tym razem obyło się bez kartki.

• Kostas Fortounis był faulowany przez Paulo Machado. Piłkarz gości zobaczył żółty kartonik.

• Domagoj Antolić wykonywał rzut wolny, ale został on zablokowany. Chwilę później ten sam zawodnik podszedł do rzut rożnego, ale i tym razem jego dośrodkowanie było nieudane.

• Felipe Pardo dostał dokładne podanie od Ideye. Nie zastanawiając się długo przymierzył po długim roku. Jego płaski strzał trafił idealnie tuż przy słupku. Golkiper był bez szans!

• GOOOOOOOL! TO BYŁO PRAWDZIWE WEJŚCIE SMOKA! FELIPE PARDO!

• Kolejna zmiana w Olympiakosie. Felipe Pardo zmienił Hernaniego.

• Kostas Fortounis wrzucał z rzutu wolnego z lewej strony około 35 metrów od bramki. Kolejny nieudany stały fragment tego piłkarza. Zamiast ostrej piłki, posłał słabą, wolno opadającą wrzutkę.

• Luka Milivojević uderzał z dystansu, ale obok bramki. Z linii piątego metra rozpoczyna Roberto Jimenez.

• Angelo Henriquez zastąpił strzelca bramii Armina Hodzicia.

• Kostas Fortounis strzelił po ziemi w prawy róg bramki, ale Eduardo wyczuł intencję strzelca i odbił piłkę przed siebie. Ponownie dopadł do niej Fortounis, ale tym razem z sześciu metrów strzelił ponad poprzeczką! Nie ma bramki!

• Goncalo Santos wyciął równo z trawą szarżującego Ideye Browna.

• Rzut karny dla gospodarzy! Zółtą kartką ukarany został Goncalo.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. W miejsce Alberto Botii na boisko wchodzi Manuel Da Costa.

• Dwa rzut rożne z prawej strony egzekwował Kostas Fortunis, ale w obu przypadkach defensorzy Dinama nie pozwoli na oddanie strzału gospodarzom.

• Olympiakos Pireus - Dinamo Zagrzeb

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Dinama. Piłkę przed szesnastkę odbili obrońcy. Dopadł do niej Pajtim Kasani, huknął potężnie, ale dobre półtora metra nad bramką.

• Druga połowa rozpoczęta! Gramy!

• Antonio Miguel Mateu Lahoz zakończył pierwszą połowę. Do przerwy Dinamo prowadzi 1:0!

• Arbiter przedłużył pierwszą połowę o sześćdziesiąt sekund.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Hernani. O piłkę powalczył Seba, ale strzelił obok bramki.

• Z ostrego uderzał Seba, ale czujny w bramce Eduardo odbił futbolówkę na rzut rożny.

• Będąc w narożniku pola karnego krótko do Marko Pjacy zagrał jeden z piłkarzy Dinama. Zawodnik gości próbował na wślizgu powalczyć o piłkę, ale został zblokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę gospodarzy.

• Wreszcie szybko atak rozegrali piłkarze Olympiakosu. Futbolówka wędrowała niemal jak po sznurku. Na lewym skrzydle z piłką wbiegł Brown Ideye, chciał odegrać na środek do Hernaniego, ale zagrał odrobinę za mocno.

• Gospodarze próbowali niekonwencjonalnie rozegrać rzut wolny, ale na drodze stanął im sędzia. Piłkarze Dinama odzyskali piłkę.

• Gospodarze w ostatnim fragmencie meczu atakują głównie prawą stroną. Tym razem próbował wrzucać w szesnastkę Luka Milivojević, ale jego zagranie zostało zablokowane.

• Ostre wejście Josipa Pivaricia. Sędzia ukarał piłkarza gości żółtą kartką.

• Gospodarze próbowali się przedrzeć prawą stroną, ale zabrakło im precyzji. Chwila oddechu, chwila spokoju dla defensywy Dinama. Od bramki rozpoczął Eduardo.

• Groźna wrzutka na długi słupek Dinama, ale tam dobrze asekurował defensor gości, wybijając piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera głową uderzał Luka Milivojević, ale ponad bramką.

• Szybko chcieli odpowiedzieć piłkarze Olympiakosu. Po dośrodkowaniu w pole karne najwyżej wyskoczył Dimitris Siovas, ale jego strzał poszybował ponad poprzeczką.

• Josip Pivarić znalazł się z piłką na prawym skrzydle, wrzucił ją w kierunku Armina Hodzicia, który popisał się fantastycznym timingiem! Zawodnika Dinama wyskoczył najwyżej i uderzył futbolówkę głową, a ta najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOL! ARMIN HODZIĆ!

• Kostas Fortounis zagrywał ręką. Arbiter gwizdkiem przerwał grę.

• Z lewej strony szarżował piłkarz Olympiakosu, dograł idealną piłkę na głowę Hernaniego. Ten uderzył głową w kierunku z którego przyszła piłka, ale minimalnie nad poprzeczką!

• Marko Rog sfaulował aktywnego Hernaniego i obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

• W odpowiedzi atak Dinama. Strzelał spoza pola karnego Armin Hodžić, ale Roberto Jimenez pewnie złapał piłkę.

• Akcja Hernaniego, który otrzymał piłkę na prawej stronie i postanowił zejść do środka. Piłkarz Olympiakosu celnie uderzył, ale Eduardo pewnie złapał futbolówkę.

• Kostas Fortounis potężnie uderzył zza pola karnego, ale nieznacznie się pomylił!

• Początek spotkania nie olśniewa. Sporo walki, mało składnych akcji.

• Pierwszy gwidek Antonio Mateu Lahoza. Zaczynamy spotkanie!

• Porażka dla Dinama będzie oznaczała koniec marzeń o 1/8 finału i walkę jedynie o udział w 1/16 finału Ligi Europy. Zwycięstwo na stadionie imienia Georgiosa Karaiskakisa przedłuży nadzieje zespołu z Zagrzebia na awans i pozwoli mu się zrównać punktami z Olympiakosem.

• Olympiakos dwa tygodnie temu pokonał Dinamo na jego stadionie 1:0 po trafieniu Ideye Browna. –

W Zagrzebiu zagraliśmy bardzo dobrze przeciwko drużynie, która była niepokonana na własnym stadionie od pięćdziesięciu meczów. To pokazuje jak imponujące było nasze osiągniecie. Są bardzo mocni i niebezpieczni w kontrataku

– podkreślał wagę tego zwycięstwa szkoleniowiec greckiego klubu Marco da Silva. Jeśli aktualni mistrzowie Grecji dziś ponownie pokonają najlepszą drużynę Chorwacji z sezonu 2014/2015, a Arsenal Londyn przegra w Monachium z Bayernem, to będą oni o krok od uzyskania przepustki do dalszej fazy rozgrywek. Będzie im potrzebny do szczęścia tylko punkt. Remis lub przegrana również nie wykluczy ich z gry o lokaty premiowane awansem. –

Jak mówiłem przy innych okazjach, nie wierzę, że mecz z Dinamem będzie decydował o wyjściu grupy. Oczywiście wygrana zwiększy nasze szanse, ale to nie będzie decydujące spotkanie

– zaznaczył trener Olympiakosu.

• Rozjemcą w tym meczu będzie hiszpański arbiter Antonio Miguel Mateu Lahoz.

• Dinamo - ławka rezerwowych: Corić, Jezina, Henriqez, Musa, Pavićić, Sovisić.

• Olympiakos - ławka rezerwowych: Cambiasso, Da Costa, Finnbogason, Kapino, Pardo, Pulido, Salino.

• Wyjściowe składy Olympiakosu i Dinama na to spotkanie dostępne są w panelu naszej relacji LIVE.

• Witamy i zapraszamy na relację tekstową z meczu grup F Ligi Mistrzów - Olympiakos Pireus - Dinamo Zagrzeb. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45!

• Olympiakos - Dinamo LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy Grecy postawią kolejny krok ku 1/8 finału?

Po rozlosowaniu grup Ligi Mistrzów Olympiakos Pireus i Dinamo Zagrzeb były skazywane na pożarcie przez Arsenal Londyn i Bayern Monachium. Tymczasem oba kluby cały czas liczą się na poważnie w walce o awans do 1/8 finału. Dziś jedni i drudzy zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku, którego początek zaplanowano na godzinę 20:45. Na relację tekstową z tego meczu zapraszamy do Ekstraklasa.net.