Olympique Lyon

1

KAA Gent

2

• Koniec meczu!!! Lyon za burtą Ligi Mistrzów, Gent wskakuje na drugie miejsce w grupie H!

• Rezerwowy Gentu strzałem głową po rzucie rożnym daje Belgom arcyważne zwycięstwo! Ależ dramaturgia!

• Nieprawdopodobne! Gol dla Gentu! COULIBALY!

• Jeszcze rzut rożny dla gości. Ostatnia szansa?

• Żółta kartka dla Ramana.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Wchodzi Coulibaly, schodzi Depoitre.

• Ależ było blisko!!! Piłkę w polu karnym otrzymał Cornet, ale jego strzał z kilku metrów został zablokowany!

• Asare ogląda żółtą kartkę. Rzut wolny dla Lyonu z okolic narożnika pola karnego.

• Cornet w miejsce Ferriego. Zmiana w ekipie gospodarzy.

• Groźnie! Uderzenie Depoitre'a zablokowane przez Yangę-Mbiwę!

• Goście zdobywają rzut rożny. Może to Gent jeszcze zdoła zwyciężyć i poprawić swoją sytuację.

• Zmiana w Gencie. Rafinha za Dajaerege.

• Nie przekonują próby ofensywne Lyonu. Gospodarze w drugiej połowie stworzyli sobie tylko jedna czy dwie groźne sytuacje pod bramką rywala. Dziesięć minut do końca.

• Kums ogląda żółtą kartkę.

• Beauvue zmienia Ghezzala w zespole gospodarzy.

• W ekipie gości Raman wchodzi w miejsce Saiefa.

• Lyon ma coraz mniej czasu. Remis eliminuje Francuzów z gry o fazę pucharową Ligi Mistrzów. Z tego wyniku tak naprawdę najbardziej cieszyć się będzie Valencia.

• Darder zmienia Malbranque'a.

• Okazja dla Lyonu! Szybka kontra, podanie w pole karne do Ghezzala, którego strzał lewą nogą świetnie broni Sels!

• Uderzenie Valbueny w mur i rzut rożny dla Lyonu, z którego nie ma zagrożenia dla bramki Selsa.

• Foket faulował przeciwnika tuż przed polem karnym. Żółta kartka i rzut wolny dla Lyonu.

• Lacazette został przewrócony w polu karnym. Zdaniem sędziego, faulu nie było.

• Koronkowa akcja Lyonu kończy się uderzeniem z dystansu Ghezzala! Sels pewnie łapie piłkę!

• Uderzenie z rzutu wolnego Ghezzala trafia w mur, poprawka z dystansu innego z graczy Lyonu poszybowała wysoko nad bramką!

• Mitrović fauluje rywala 20 metrów od własnej bramki. Szansa dla Lyonu z rzutu wolnego.

• Szansa dla Valbueny! Centra z lewego skrzydła Ghezzala spada pod nogi filigranowego Francuza, ale jego płaski strzał broni Sels!

• Wrzutka w pole karne Lyonu nie dotarła do żadnego z napastników gości.

• Kartkę ogląda teraz Ferri.

• Próba prostopadłego podania do Lacazette'a, ale napastnik Lyonu nie opanował piłki.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania na Stade de Gerland!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy remis 1:1 po naprawdę dobrym meczu.

• Jeszcze w ostatnich minutach kilkukrotnie goście przedarli się w pole karne Lyonu, ale bez strzału na bramkę Lopesa. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Dejaegere! Strzał głową tego zawodnika doskonale broni Lopes!

• Valbuena! Indywidualna akcja Francuza, który ściął z prawego skrzydła do środka i uderzył z 20 metrów obok bramki Selsa!

• Valbuena zakręcił rywalami w polu karnym i starał się zacentrować na głowę Lacazette'a, ale ten nie zdołał oddać czystego strzału głową.

• Rzut rożny dla gospodarzy nie zakończył się strzałem na bramkę Belgów.

• Żółta kartka dla Bedimo za faul na Depoitre.

• Nie spodziewał się chyba tego wyrównania Lyon, który w tym meczu musi wygrać, aby nie stracić szans na awans do 1/8 finału.

• Co za gol! Przepiękne uderzenie z rzutu wolnego pomocnika Gentu zaskakuje Anthony'ego Lopesa! 1:1!

• GOOOOOOOOL! Danijel Milicević!

• Trochę spadło tempo tego meczu w ostatnich minutach. Przez pierwsze 25 minut było to bowiem bardzo dobre spotkanie.

• Ghezzal brzydko potraktowany przez Neto i Brazylijczyk ogląda żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Depoitre miał na minimalnym spalonym.

• Setka dla Gentu!!! Depoitre utrzymał się z piłką w polu karnym, aż ta trafiła pod nogi Dejaegere, który uderzył minimalnie nad bramką!

• Kontratak Lyonu! Lacazette zagrał indywidualnie - zwiódł obrońcę, wpadł w pole karne, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Sels!

• Ferri opatrywany poza linią boczną. Tymczasem goście mają rzut wolny z 30 metrów od bramki Lyonu. Dośrodkowanie Milicevicia w pole karne niedokładne.

• Brzydki faul Nielsena na Ferrim. Żółta kartka.

• Korner dla Lyonu nie przyniósł zagrożenia dla bramki rywala, a mocny strzał z dystansu Rafaela minął bramkę Selsa!

• A jednak nie! Lacazette był szybszy i Sels zagrywał piłkę ręką i to chyba przed polem karnym! Miał dużo szczęścia bramkarz Gentu!

• A po chwili mogło być 2:0! Sels okazał się jednak minimalnie szybszy od Lacazette'a!

• Rzut rożny dla Gentu kończy się mizernym strzałem z dystansu Seifa. Piłka w rękach bramkarza Lyonu.

• Groźnie! Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i Asare główkuje nieznacznie ponad bramką!

• Zablokowany strzał z dystansu Bedimo, Ghezzal przejmuje piłkę przed polem karnym i idealnie zagrywa w szesnastke do Ferriego, który strzałem w krótki róg wygrywa pojedynek z Selsem! 1:0!

• GOOOOOOOOOL!! Jordan Ferri!

• Pierwsza akcja Gentu. Daejaegere dostał piłkę z prawej strony pola karnego, ale zagrał prosto w ręce Lopesa.

• Kolejna wrzutka, tym razem z prawego skrzydła Rafaela, i ponownie Sels pewnie łapie futbolówkę.

• Sels łapie dośrodkowanie Valbueny z okolic narożnika pola karnego.

• Akcja Lyonu. Piłka na lewe skrzydło, gdzie w pole karne centrował Bedimo, ale poradzili sobie obrońcy gości. Po chwili kolejne dośrodkowanie i wybicie Mitrovicia na korner.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Jest też francuska Marsylianka przed tym spotkaniem, co związane jest oczywiście z zamachami w Paryżu.

• Obie drużyny już na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

• Sędzią tego spotkania będzie Rosjanin Siergiej Karasiew.

• To spotkanie wciąż ma duże znaczenie w walce o awans, bowiem w grupie H pewną kwalifikacje ma tylko Zenit Sankt Petersburg, który zgromadził komplet 15 punktów. Druga Valencia ma punktów sześć, a Gent i Lyon kolejno cztery i jedno 'oczko'. Zwycięzca tego pojedynku będzie miał w swoich rękach kwestię awansu do kolejnej rundy w ostatniej serii gier.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Olympique Lyon a belgijskim KAA Gent.

• Olympique Lyon - Gent LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Mecz o być albo nie być OL

Olympique Lyon w czterech meczach grupy H Ligi Mistrzów zdobył zaledwie jeden punkt i jest w bardzo trudnym położeniu w walce o 1/8 finału. Dziś na Stade de Gerland podopieczni Huberta Fourniera podejmą trzeci Gent. Na relację tekstową z tego meczu zapraszamy do Ekstraklasa.net! Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45.