OSC Lille

0

FC Porto

1

• Koniec meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem korzystnym dla Portugalczyków i to oni są w lepszej sytuacji przed rewanżem.

• Wrzutka w pole karne Porto, Roux dochodzi do piłki, ale jego strzał zablokowany!

• Doliczono 4 minuty.

• Quaresma w miejsce Torresa.

• Bardzo słabe piąstkowanie Fabiano, ale nieporadni gospodarze nie wpakowali piłki do praktycznie pustej bramki!

• Strzał Basy po wrzutce prosto w Fabiano!

• Wrzutka Tello w pole karne z rzutu wolnego - defensorzy Lille oddalają zagrożenie.

• Kartka dla Rouxa, który ostro potraktował Casemiro.

• Przed paroma minutami Roux zmienił Kalou.

• 10 minut do końca. Piłka toczy się w środku pola. Oba zespoły nie kwapią się do ataku.

• Mendes wrzucał z rzutu wolnego, ale baaaaardzo daleko. Piłka w trybunach.

• Świetna zabawa kibiców Lille, którzy za bramką Porto głośno dopingują swój zespół.

• Evandro w miejsce Nevesa.

• Mendes za Origiego.

• Martinez wychodzi sam na sam, ale rozbrzmiał gwizdek arbitra! Spalony!

• Corchi do Origiego, ale obrońcy Porto grają dziś bez zarzutu.

• Kalou zagrywa w pole karne do jednego z partnerów, ale goście szybko przejęli piłkę.

• Lille znajduje się obecnie w trudnej sytuacji. Mają 25 minut na odwrócenie losów tego meczu.

• Lopes w miejsce Balmonta.

• Dobra zmiana Tello. Wymienił piłkę z Nevesem, wrzucił w pole karne, do strzału doszedł Martinez, świetnie obronił Enyeama, ale przy dobitce Herrery był bezradny!

• GOOOOOOOOOOL! 0:1!!!

• W miejsce Brahimiego wszedł Tello.

• Niestety nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu oglądamy bardzo nudne, monotonne spotkanie.

• Lille - FC PortoLille - FC Porto

• Balmont świetnie zatrzymany na skrzydle i Porto rusza z kontrą.

• Dobra interwencja Kjaera, który wybija piłkę na korner.

• Tym razem kartką ukarany Corchia.

• Porto prowadzi grę. Lille schowane za podwójną gardą.

• Kolejna wrzutka - tym razem Nevesa, ale bardzo zła. Od bramki Enyeama.

• Wrzutka Balmonta z rzutu wolnego, do strzału głową doszedł Mavuba, ale uderzył obok bramki!

• Martinez do Sandro, ten dośrodkowywał, ale zrobił to tak nieudolnie, że piłka poleciała... w trybuny.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej części gry. Bardzo nudnej części. Liczymy na to, że druga odsłona będzie o wiele ciekawsza. Wracamy za kwadrans - bądźcie z nami!

• Świetnie Origi ograł obrońcę na lewej stronie, zagrał do Corchii w pole karne, pierwszy strzał zablokowany, dobitka wysoko ponad bramką! To powinien być gol!

• Nareszcie jakiś strzał na bramkę. Martinez uderzył prosto w golkipera Lille.

• Cóż za nudny i słaby mecz...... Ciężko opisać to co dzieje się na boisku bo nic się nie dzieje. Masa niedokładnych podań, zero pomysłu na grę.

• Fatalna wrzutka z rzutu rożnego i Porto mknie z kontrą.

• 5 minut do zakończenia tej sennej pierwszej połowy spotkania.

• Mocno bita piłka z rzutu wolnego w pole karne Porto. Origi jednak został uprzedzony.

• Oglądamy bardzo ostre spotkanie. Tym razem leży Balmont.

• Corchia dopadł do piłki na 17 metrze! Uderzył jednak minimalnie obok bramki!

• Posiadanie piłki: Lille - 30% Porto - 70%

• Kartka dla Balmonta.

• Niezła centra w pole karne Nevesa, ale nikt nie sięgnął piłki.

• Brahimi faulowany w narożniku pola karnego. Będzie okazja na dobrą centrę.

• Sektor kibiców FC Porto.

• Po rzucie rożnym Enyeama świetnie sobie radzi i piąstkuje piłkę za obręb pola karnego.

• Ponownie Herrera ale tym razem w roli strzelającego. Jego uderzenie zostało zablokowane.

• Za krótka centra Herrery z rzutu wolnego. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Bardzo nudne spotkanie. Na boisku kompletnie nic się nie dzieje. Obydwa zespoły jakby grały na wynik bezbramkowy, a taki rezultat ucieszyłby tylko graczy z Portugalii.

• Szybka strata Kalou na rzecz Casemiro.

• Lille jak na razie nie zachwyca. To Porto póki co dominuje i dąży do strzelenia bramki.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy, ale Enyeama świetnie łapie futbolówkę.

• Bardzo ładny strzał 17 letniego Nevesa! Enyeama paruje na róg!

• Jak na razie nie oglądamy sytuacji podbramkowych. Porto klepie sobie piłkę w środkowej strefie boiska i czeka na błąd obrońców Lille.

• Centra Martineza zatrzymana przez Balmonta.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Porto. Goście jednak wyjaśnili całą sytuację oddalając zagrożenie od własnej bramki.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany został Danilo.

• Kalou na pozycji spalonej.

• Porto dłużej utrzymuje się przy piłce, lecz na razie nic z tego nie wynika.

• Maicon świetnie zatrzymuje Balmonta.

• Pierwsza akcja Torresa, ale szybka strata piłki.

• Kjær faulowany w środku pola i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

• Początek spotkania. Przy piłce Porto.

• Młodziutki Neves pobija rekord Cristiano Ronaldo.

• Zawodnicy już na murawie. Czas na Hymn Ligi Mistrzów!

• Obydwie jedenastki już w tunelu odprowadzającym na murawę.

• Wszystko już gotowy do rozpoczęcia tego spotkania.

• W składzie Porto mamy przyjemność dzisiaj oglądać 17 letniego Rubena Nevesa. Jesteśmy bardzo ciekawi jak zaprezentuje się ten młody, uważany za duży talent piłkarz.

• Rezerwowi Porto: Andrés Fernández, Reyes, Evandro, Quaresma, Tello, Adrián López, Ricardo

• Rezerwowi Lille: Elana, Rozehnal, Delaplace, Rodelin, Marcos Lopes, Mendes, Roux

• Już za 10 minut pierwszy gwizdek arbitra. Sędzią głównym tego meczu jest Björn Kuipers z Holandii.

• Trener FC Porto, Julen Lopetegui, uważa, że Lille będzie bardzo trudnym przeciwnikiem. – Nie jesteśmy faworytami tego dwumeczu. Będziemy mieć do czynienia z dobrą drużyną, która dobrze przygotowała się do sezonu. Nie ma u nas graczy, którzy są pewni miejsca w składzie. Wolę nie myśleć o tym, co oznacza ten mecz, rewanż, jakie będą konsekwencje. Wolę skupić się na grze. Oni grają dobrą piłkę, Rene Girard wykonał tam przez ostatnie dwa lata świetną robotę. Szanujemy Lille, ale się ich nie boimy.

• Faworytem dwumeczu wydają się być Portugalczycy, tym ważniejszy dla Lille będzie pierwszy mecz na własnym boisku. Jeżeli drużyna z Ligue 1 chce realnie myśleć o awansie, musi wygrać pierwsze spotkanie.

• Myślę, że będzie to otwarty mecz. Bardzo ważne dla nas było zwycięstwo w poprzedniej rundzie, bo zapewniliśmy sobie grę w europejskich pucharach w tym sezonie. Liga Mistrzów to jest dla nas coś wielkiego, ale nie mamy dodatkowej presji. Oczywiście zakwalifikowanie się byłoby wspaniałe dla piłkarzy i całego klubu. Porto ma bogate doświadczenie na europejskim poziomie, ale Lille także jest zespołem, który zasługuje na szacunek

– zakończył szkoleniowiec francuskiej drużyny.

• Koszulki już czekają w szatni na graczy Porto.

• Porto całkiem nieźle prezentowało się w okresie przygotowawczym. W pięciu meczach Portugalczycy odnieśli trzy zwycięstwa i dwa razy zremisowali. W zeszły weekend zainaugurowali również rozgrywki ligi portugalskiej. W pierwszym meczu wicemistrzowie Portugalii wygrali na własnym boisku z Maritimo 2:0. Tego lata w Porto dokonała się mała rewolucja kadrowa. Drużynę opuścili między innymi Iturbe, Mangala Fernando i Defour. W ich miejsce sprowadzono Bruno Martinsa Indiego, Yacine Brahimiego, Adriana, czy Cristiana Tello.

• Drużyna Lille zmagania w eliminacjach do Ligi Mistrzów rozpoczęła od trzeciej rundy, w której rywalizowała ze szwajcarskim Grasshoppers Zurich. Podopieczni Rene Girarda praktycznie zapewnili sobie awans już po pierwszym meczu, wygrywając na terenie rywala 2:0. W rewanżu padł natomiast remis 1:1. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu w Ligue 1 ma już za sobą także dwie kolejki ligowe. Na własnym boisku Lille zremisowało 0:0 z Metz, a w ubiegły weekend w Caen „Les Dogues” wygrali 1:0 po bramce z rzutu karnego Origiego.

• Już za około 45 minut rozpocznie się mecz 4 rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Lille podejmie na własnym obiekcie FC Porto. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie.