Paris Saint-Germain

3

FC Barcelona

2

• To był znakomity mecz dwóch godnych siebie rywali, z którego zwycięsko wychodzi zespół Paris Saint Germain. Paryżanie meldują się na prowadzeniu w grupie F, natomiast Barcelona już na pewno szykuje wielki rewanż na Camp Nou na zakończenie fazy grupowej. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Akcja Bahebecka przynosi paryżanom korner, ale go już nie będzie! Koniec!!!

• Barca męczy się, ale chyba nie da rady!

• Kolejna kontra PSG, Cavani zablokowany i jeszcze rzut rożny.

• Neymar zagrywa w pole karne do Sandro, ale ten lewą nogą posyła piłkę obok bramki!!!

• Bahebeck zmienia Lucasa.

• Cavani w kontrze uderza w sam środek bramki, gdzie łapie piłkę Ter Stegen. Tymczasem przerwa w grze, bo Lucas nie wytrzymuje już tego spotkania.

• Kolejna kontra PSG zmarnowana przez Chantome'a. W odpowiedzi w polu karnym gospodarzy zablokowany został Neymar.

• Cavani już chciał wyjść sam na sam z Ter Stegenem, ale zatrzymał go Mascherano w ostatniej chwili.

• Zmiana w PSG. Schodzi Pastore, wchodzi Chantome.

• Słupek!!! Piękny strzał z dystansu Munira ląduje na słupku bramki bezradnego Sirigu!

• Rozpaczliwa obrona PSG we własnej szesnastce. Kolejne rzuty rożne wywalcza Barcelona, ale dośrodowania Xaviego niewiele jej przynoszą.

• Dośrodkowanie Xaviego pada łupem Sirigu.

• Sandro zmienia Daniego Alvesa

• Marquinhos ratuje PSG! Po kapitalnej centrze Munira Alba już witał się z gąską, ale jego strzał z bliska genialnie zablokował brazylijski stoper PSG!!!

• Barcelona zamknęła PSG w polu karnym. Akcja kończy się jednak dośrodkowanie Munira, które łapie spokojnie Sirigu.

• Po dośrodkowaniu Xaviego nic wielkiego w polu karnym PSG się nie wydarzyło.

• Van der Wiel blokuje dośrodkowanie Jordiego Alby. Rzut rożny.

• Kwadrans do końca. Czy na Parc des Princes jeszcze padną bramki? Na razie dobrą okazję do kontry fatalnie popsuł Javier Pastore.

• Po dośrodkowaniu Xaviego odbita piłka trafia na 16. metr do niepilnowanego Iniesty, który uderza jednak 'spod siebie' bardzo niecelnie!

• Schodzi z boiska Verratti, a w jego miejsce Cabaye.

• Matuidi oberwał piłką tam, gdzie mężczyzna boi się oberwać najbardziej. Krótka przerwa w grze. Tymczasem w miejsce Rakiticia na boisku pojawia się Xavi, który z 143. meczami w Lidze Mistrzów staje się rekordzistą tych rozgrywek.

• Żółta kartka dla Van der Wiela.

• Neymar pięknie z pierwszej piłki odegrał piłkę na skrzydło Albie, ten szukał przed bramką Messiego, ale paryżanie poradzili sobie w defensywie.

• Cavani teraz chciał założyć siatkę w polu karnym Mathieu, ale ten połapał się w zamiarach rywala.

• Munir zmienia Pedro w ekipie gości.

• Dobrze teraz wszedł prawą stroną w pole karne Alves, ale żaden z kolegów nie zamknął jego zabójczego dośrodkowania tuż przed bramkę Sirigu.

• Paris Saint-Germain - FC Barcelona

• Indywidualna kontra Pastore, który zakręcił obrońcami Barcy, po czym uderzył płasko w sam środek bramki. Ter Stegen łapie piłkę.

• Znowu strata Barcy na własnej połowy, jednak Cavani tak długo zabierał się do strzału, że aż jeden z rywali mu wybił piłkę.

• Po wysokiej wrzutce Daniego Alvesa jeden z gospodarzy założył stołek wyskakującemu do piłki Messiemu, ale piłka spadła na klatkę piersiową Neymara, który od razu wewnętrzną częścią stopy oddał wspaniały strzał i zdobył gola kontaktowego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Neymar!!!

• Zaspała teraz defensywa Barcelony i PSG zdobywa trzeciego gola! Pastore doskonale na prawe skrzydło do Van der Wiela, ten jeszcze lepiej dośrodkowuje na drugi słupek, gdzie Matuidi z pierwszej piłki pokonuje Ter Stegena! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Blaise Matuidi!!!

• Pastore na prawym skrzydle zakręcił Jordim Albą, po czym jednak dośrodkował bardzo niedokładnie.

• Dani Alves musi uważać. Brazylijczyk teraz sfaulował Cavaniego, a ma na koncie już żółtą kartkę.

• Indywidualna akcja Lucasa, który przebiegł dobre kilkadziesiąt metrów na pełnej prędkości, zakończona zupełnie nieudanym zagraniem w pole karne Brazylijczyka.

• Znakomita kontra PSG! Pastore w pole karne do Cavaniego, ten zwiódł Mascherano, ale został zablokowany przez Busquetsa.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn już wracają na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy!

• Świetne widowisko w Paryżu i prowadzenie Paris Saint Germain po dwóch stałych fragmentach gry! Barcelona traci dwa pierwsze gole w tym sezonie i musi odrabiać straty po przerwie. Czy to się uda? Druga połowa zapowiada się wyśmienicie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Messi uderza z rzutu wolnego ponad murem i ponad bramką!

• Faul taktyczny Matuidiego na Messim. Żółta kartka i rzut wolny dla gości z 25 metrów.

• Nieudane zagranie Iniesty w pole karne gospodarzy. Ciekawe, czy jeszcze coś ciekawego wydarzy się przed przerwą.

• Teraz Iniesta został zatrzymany w polu karnym PSG przez... wracającego Cavaniego!

• Znakomicie PSG wyszło spod pressingu Barcelony, ale akcja kończy się niedokładnym podaniem w pole karne autorstwa Motty.

• Znakomity mecz na Parc des Princes. Zabójcze tempo, już trzy bramki i bardzo wysoka jakość piłkarska obu drużyn.

• Rozpędzony Lucas teraz starał się wymusić rzut karny w pojedynku biegowym z Mathieu. Bez powodzenia.

• Jordi Alba ucierpiał solidnie po wślizgu Thiago Motty. Ma problem z barkiem Hiszpan.

• Rakitić z narożnika boiska doskonale dograł na 16 metr do Mascherano, którego strzał został jednak zablokowany!

• Składna akcja Barcelony kończy się dobrą interwencją Davida Luiza. Rzut rożny.

• Po podaniu Messiego, techniczny strzał Iniesty z 20 metrów poszybował nieznacznie ponad bramką Sirigu!

• Żółta kartka dla Verrattiego za faul na Inieście.

• Znowu stały fragment gry pogrąża Barcelonę! Pastore zagrywa na długi słupek, źle wyszedł z bramki Ter Stegen, a zza pleców Rakiticia wyskoczył Verratti i głową wpakują piłkę do siatki! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Marco Verratti!!!

• Bardzo łatwo stracił piłkę Alba, ale kontrę gospodarzy przerwał Mathieu, blokując dośrodkowanie Pastore. Korner.

• Messi pięknie przerzucił piłkę nad obrońcami do Neymara, ale ten z pierwszej piłki nie zdołał skierować jej do siatki!!!

• Goście zdołali się wybronić po dośrodkowaniu Verrattiego. Po chwili centra Davida Luiza pada łupem Ter Stegena.

• Po świetnym przechwycie Rakiticia Messi nie był w stanie zagrać w pole karne do Neymara. W odpowiedzi atak PSG i po dośrodkowaniu Van der Wiela obrońcy Barcelony wybijają piłkę na korner.

• Messi!!! Argentyńczyk nożycami z 11 metrów nie zaskoczył teraz Sirigu! Włoch odbija piłkę!

• Neymar prostopadle zagrywa w pole karne do Alby, jednak przecina to podanie Lucas. Rzut rożny.

• Pedro zakręcił przed szesnastką Matuidim, po czym jednak uderzył bardzo niecelnie.

• Słaba centra Rakiticia, ale jest kolejny rzut rożny. Krótkie rozegranie, po którym Messi starał się wejść w pole karne, ale skutecznie zatrzymał go Matuidi.

• Będzie korner dla Barcy po akcji Neymara, którego powstrzymał Marquinhos.

• Alves dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, jednak zrobił to zbyt wysoko dla Neymara i Messiego.

• Messi zagrywa w pole karne do Pedro, ale temu znakomicie odebrał piłkę były klubowy kolega, Maxwell.

• Konkurs na FB

• Kolejna prosta strata Busquetsa i Cavani z 20 metrów uderza nieznacznie ponad poprzeczką!

• Błyskawiczna odpowiedź Barcelony!!! Iniesta z pierwszej piłki z lewej strony pola karnego wykłada piłka Messiemu, który uderza płasko nie do obrony dla Sirigu! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!!!

• Paryżanie na prowadzeniu! Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego David Luiz przepchnął Mascherano i płaskim strzałem pokonał Ter Stegena! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! David Luiz!!!

• Znowu pokaz wspaniałego pressingu PSG, co kończy się zagraniem ręką Daniego Alvesa! Żółta kartka.

• Lucas na prawym skrzydle chciał minąć Albę, ale to mu się nie udało.

• Kontra FC Barcelony. Na szczęście dla gospodarzy Messi nie do końca porozumiał się ze swoimi kolegami i piłka trafiła do Sirigu.

• Groźnie! Bezpańska piłka spada na 16. metr do Matuidiego, ale ten zostaje zablokowany.

• PSG atakuje dzisiaj swojego rywala bardzo agresywnym pressingiem. Teraz Rakitić fauluje na skrzydle Maxwella i mamy stały fragment gry dla gospodarzy.

• Prosta strata Busquetsa na własnej połowie, jednak Motta z dystansu uderza wysoko nad poprzeczką!

• Dzisiaj Barcelona po raz pierwszy występuje w nowych 'kanarkowych' strojach. Zobaczymy, czy okażą się one szczęśliwe.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Sędzią tego spotkania będzie dobrze znany wszystkim Włoch Nicola Rizzoli, który sędziował chociażby ostatni finał Mistrzostw Świata, w którym Niemcy pokonali Argentynę 1:0.

• Rezerwowi Barcelony: Claudio Bravo, Adriano, Gerard Pique, Xavi, Sergi Roberto, Sandro Ramirez, Munir El Haddadi.

• Rezerwowi PSG: Nicolas Douches, Lucas Digne, Serge Aurier, Zoumana Camara, Yohan Cabaye, Clement Chantome, Jean-Christophe Bahebeck.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• - Ibrahimović? Dla mojego planu na ten mecz ta sprawa nic nie zmienia. To duże osłabienie dla rywali, ale na moją strategię nie ma wpływu. PSG to wciąż bardzo groźny rywal, który może z nami zagrać ofensywną piłkę. Ich siła ofensywna jest bardzo duża, ale to my chcemy zaskoczyć swojego przeciwnika i odnieść ważne zwycięstwo - to z kolei opinia Luisa Enrique, szkoleniowca Barcelony.

• - Z Ibrahimoviciem każdemu grałoby się łatwiej, a bez niego musimy grać zdecydowanie bardziej zespołowo. Na pewno jednak na własnym stadionie się nie cofniemy. Moi zawodnicy mają grać tak, jak umieją i jak do tego przyzwyczaili. (...) Filozofia Barcy bardzo mi się podoba, trzeba zobaczyć jak wiele ona jej przyniosła. Przez dziesięć lat bez przerwy dominują w Europie - mówił przed tym spotkaniem Laurent Blanc, trener PSG.

• Paris Saint Germain, choć jest jeszcze w tym sezonie niepokonane, początku rozgrywek do udanych zaliczyć nie może. Paryżanie zremisowali aż pięc z ośmiu spotkań w Ligue 1, gdzie zajmują na razie dopiero czwarte miejsce, a w Champions League również podzielili się punktami z Ajaxem w Amsterdamie (1:1). W dodatku zespół Laurenta Blanca ciągle nękają różne problemy zdrowotne. Z tego powodu dzisiaj nie zagrają Thiago Silva, Ezequiel Lavezzi czy przede wszystkim Zlatan Ibrahimović.

• Nie ma wątpliwości, że starcie mistrza Francji z FC Barceloną jest prawdziwym hitem tej serii spotkań w Champions League. Choć spotkanie odbędzie się na Parc des Princes w Paryżu, to jednak wydaje się, że minimalnym faworytem będą jednak goście z Katalonii. Piłkarze Luisa Enrique w tym sezonie rozegrali siedem meczów oficjalnych, z których wygrali sześć i w obecnych rozgrywkach nie stracili ani jednego gola, strzelając ich z kolei osiemnaście. W pierwszej kolejce fazy grupowej Katalończycy skromnie ograli na własnym stadionie APOEL Nikozja 1:0 po golu Gerarda Pique.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Paris Saint Germain zmierzy się u siebie z Barceloną.