Real Madryt

2

AS Roma

0

• Real po golach Cristiano Ronaldo i James Rodrigueza pokonał AS Romę 2-0 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Roma miała wiele kapitalnych okazji do strzelenia gola, jednak brakowało im skuteczności. Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór, dobrej nocy!

• Arbiter dolicza trzy minuty.

• I nagle mamy emocje! Strzał Romy, piłka odbija się od słupka, a następnie od pleców Navasa!

• Tempo tego meczu wyraźnie zmalało.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Seydou Keita żegnany gwizdami ze względu na fakt, że jest byłym piłkarzem Barcy. W jego miejsce Maicon.

• Mateo Kovacić zmienia Casemiro.

• Co ciekawe, jest to pierwszy w tej edycji Ligi Mistrzów, w którym to Real nie strzela gola w pierwszej połowie.

• Toni Kroos piętą przegrał piłkę na lewą nogę i uderzył w światło bramki. Takie piłki Wojtek Szczęsny łapie w zęby.

• Ervin Zukanović ukarany kartką.

• Zmiana również w Realu. W miejsce Modricia wchodzi Jese.

• Stephan El Shaarawy schodzi z boiska, a na murawie melduje się Francesco Totti.

• Francesco Totti gotowy do wejścia na murawę.

• Kapitalna kontra Realu, James zwalnia akcję, podaje do Vazqueza, ten daje "patelnie" Cristiano, a Portugalczyk nie trafia nawet w światło bramki!

• Kontratak Realu, Ronaldo prostopadle podaje do Jamesa na lewą stronę, Kolumbijczyk z ostrego kąta podwyższa prowadzenie.

• Jameeeeeees!!! 2-0 dla Realu!!!

• Leży na murawie Wojtek Szczęsny. Przyjął potężne uderzenie kolanem na twarz. Rozcięta skóra pod okiem Polaka, ale Szczęsny gra dalej.

• Lucas Vazquez ogrywa Digne, dośrodkowuje w pole karne i nabiegający na piłkę Cristiano pakuje piłkę do siatki.

• Ronaldo!!! 1-0 dla Realu!!!

• Salah dogrywa w pole karne, uderzenie nabiegającego Dżeko zablokowane.

• Przy owacji trybun boisko opuszcza Gareth Bale. W jego miejsce wchodzi Lucas Vazquez.

• Ronaldo próbował strzału lewą nogą. Nieco spokoju na murawie.

• Strzał Modricia, rykoszet i piłka mija okienko bramki Szczęsnego! Ależ to jest kapitalny mecz!

• Manolas! Znowu świetnie Navas! To była czwarta stuprocentowa okazja Romy w tej połowie!!!

• Florenzi! Kapitalnie minął Ramosa, uderzył i niesamowita interwencja Navasa uratowała Real od straty gola!

• Tym razem w światło bramki uderzał Marcelo. Ponownie bez problemu broni Szczęsny.

• Ronaldo mocno uderzył z dystansu, sporo przy interwencji napocił się Szczęsny.

• Salah zmarnował okazję sam na sam! Lepszej okazji Roma w tym meczu nie będzie mieć. To musiał być gol!

• Ogromny kocioł w polu karnym Szczęsnego. Najpierw Polak nogami wygarnął piłkę Marcelo, próbował później Ronaldo, ostatecznie James trafił w światło bramki, świetnie obronił Szczęsny!

• Salah rozpoczął kontrę, Danilo skutecznie ją przerywa.

• Kolejna centra. Tym razem próbował James, również za wysoko.

• Danilo dośrodkowuje zbyt mocno, jednak Real wciąż przy piłce.

• Rozpoczynamy drugą część gry!

• Zmiana w przerwie meczu. Miralem Pjanić schodzi z boiska. Wchodzi William Vainqueur.

• Po pierwszej połowie Real bezbramkowo remisuje z Romą, jednak jest to mecz bardzo intensywny. Ciężko wskazać ekipę lepszą, choć to piłkarze z Rzymu mieli więcej okazji bramkowych. Wracamy po przerwie.

• Kroos za mocno zagrywa górną piłkę w kierunku Ronaldo. Od bramki zacznie Szczęsny.

• Pjanić centruje po ziemi do Salaha, ten strzelił celnie, ale zbyt lekko, by pokonać Navasa.

• Kombinacyjna akcja w polu karnym Romy zakończona strzałem "z dużego palca" Casemiro.

• Ronaldo strzela z 40 metrów. Piłka trafia w reklamy.

• Danilo atakuje El Shaarawy'ego. Kartka dla zawodnika Realu.

• Kapitalna interwencja Szczęsnego! Otwierające podanie do Ronaldo, Portugalczyk trafia w bramkarza!

• Przerwa w grze. Danilo zderzył się z Dżeko.

• Ronaldo zszedł ze skrzydła do środka, uderzył z prawej nogi, Szczęsny zmuszony do interwencji!

• Bale huknął z dystansu. Tylko jęk zawodu na trybunach.

• Warto wziąć pod uwagę fakt, że kapitalna okazja Salaha spowodowana była błędem Szymona Marciniaka, który nie odgwizdał faulu na Danilo.

• Mohamed Salah marnuje kapitalną okazję. To powinna być bramka!

• Wrzutka Digne do El Shaarawy'ego, który będąc plecami do bramki, oddał strzał głową.

• Kontra Romy nieudana, złe podanie Dżeko do Salaha, pomimo że na prawej stronie niepilnowany był Florenzi.

• Roma w ataku pozycyjnym, ale strata El Shaarawy'ego sprawiła, że to Los Blancos są przy piłce.

• Silne uderzenie z dystansu Modricia, z problemami odbija piłkę Szczęsny. Rożny dla Realu.

• Sporo miejsca miał na lewym skrzydle Marcelo, który dośrodkował do Ronaldo. Strzał Portugalczyka zablokowany.

• Kolejny rajd Salaha unicestwiony. Pepe dobrze przejmuje piłkę.

• Dośrodkowanie z lewej strony Romy zupełnie nieudane. Navas spokojnie łapie piłkę.

• Szczęsny wyłapuje wrzutkę Modricia, zagrywa długą piłkę do Salaha, ale ten źle przyjmuje futbolówkę i marnuje okazję na kontratak.

• Rajd Salaha na prawej flance, zgrywa do niepilnowanego Dżeko, ten staje oko w oko z Navasem i nie trafia nawet w światło bramki. To była "setka", to powinna być bramka.

• Nieco spokojniej na murawie, Real rozgrywa akcję od formacji defensywnej.

• Strzał Ronaldo z wolnego niecelny, piłka w trybunach Santiago Bernabeu.

• Pada przed polem karnym Cristiano Ronaldo. Rzut wolny dla Realu w odległości ponad 20 metrów od bramki Szczęsnego.

• Groźny wślizg Casemiro na nogi Perottiego. To mogła być żółta kartka, Szymon Marciniak ograniczył się do słownej reprymendy .

• Próbował z dystansu Toni Kroos, Wojtek Szczęsny wyłapuje piłkę.

• Bale dograł w pole karne do Marcelo, Brazylijczyk poślizgnął się przy uderzeniu, strzał niecelny.

• Jeden z piłkarzy Romy zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, ale to był przypadek. Dobra decyzja Szymona Marciniaka.

• Mocne, aczkolwiek zbyt głębokie dośrodkowanie Florenziego. Od bramki wznowi grę Navas.

• Przerwa w grze, Pepe leży w swoim polu karnym. Został uderzony przez kolegę z drużyny, Keylora Navasa, w pojedynku powietrznym.

• Groźna wrzutka z prawej strony Bale'a do Ronaldo, piłka zagrana za plecy Portugalczyka.

• Wrzutka Pjanicia za krótka, Pepe wybija piłkę głową z pola karnego.

• Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka! Zaczynamy spotkanie!

• Ławka rezerwowych Romy: De Sanctis, Maicon, Castan, Torosidis, Vainqueur, Totti, Falque.

• Ławka rezerwowych Realu Madryt: Casilla, Varane, Carvajal, Kovacić, Vazquez, Jese, Isco.

• Po więcej informacji zapraszamy do naszej zapowiedzi dzisiejszego starcia. KLIK!

• W ostatniej ligowej kolejce obydwie drużyny bez problemu poradziły sobie ze swoimi rywalami. Real Madryt w sobotę wygrał z Celtą Vigo aż 7-1 po czterech golach Cristiano oraz bramkach Pepego, Jesego i Bale'a. Z Kolei AS Roma pokonała AC Fiorentinę 4-1. W tamtym spotkaniu dubletem popisał się Mohamed Salah, zaś po golu dołożyli jeszcze El Shaarawy i Perotti.

• W pierwszym spotkaniu na Stadio Olimpico w Rzymie Real pokonał Romę 2-0 po trafieniach Cristiano Ronaldo oraz Jesego.

• W dzisiejszym spotkaniu będziemy mieli polski akcent. Sędzia głównym będzie Szymon Marciniak. Na boku towarzyszyć mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, zaś na arbitra technicznego desygnowano Radosława Siejkę.

• Zapraszamy na relację tekstową ze spotkania Realu Madryt z AS Romą!